• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black out alga kezelés - Tom Barr

Sziasztok!!! Lenne egy surgos kerdesem :) a black out vegenn miutan levettem a lepedot kell vizcseret vegezni??? Amugy alga helyesen megfogyatkozott!:) es epp most csomagoltam ki egy eheim 2073 asat a crystal profi melle! remellem h nemfog akarni viszaterni az alga :)
 
"....Hagyjuk az akváriumot letakarva 3 (vagy 5) napig! Csak a szűrő, a levegőztető és a fűtő megy semmi más.
* NE LESS! :)
* A kúra végén rántsuk le a leplet.

Fontos, hogy ekkor még ne kapcsoljuk fel a világítást. Várjunk legalább fél órát, hogy a halak szokják a fényt. Ezután még egy hétig a világítás csak 4 órát menjen. A Co2-t lehetőleg azonnal optimális szintre emeljük és kezdjünk el növénytápozni. A halakat is megetethetjük, de csak nagyon óvatosan. Legyünk kemény szívűek és alkalmazzunk Norbi diétát, nehogy a sok aláhulló haleleség ismét az alga malmára hajtsa az oly nehezen megtisztított vizet.

A párnapos sötétséget a növények sem igazán kedvelik, de gyökereiken keresztül könnyebben jutnak tápanyaghoz és nekik általában komolyabb tartalékaik is vannak, mint az algáknak. De mivel ők is szabadulnának a sötéttől, felfelé kezdenek iparkodni. Ez normális. Néhány nap múlva, már ismét úgy fognak kinézni, mint azelőtt.

Előfordulhat, hogy a sötét-kúra után, a szűrő áramlásának csökkenését tapasztaljuk. Ez jó jel. Azt jelenti ugyanis, hogy az alga a szűrőben van. De vétek lenne ilyenkor a szűrő takarítása, hiszen egy sikálással hasznos lebontó baktériumok millióit pusztítanánk el. Várjunk még pár napot, akár egy hetet is a szűrő tisztításával és akkor is lebegjen fejünk fölött a tudat, hogy bacik millióit “tömeggyilkolásszuk”. Tehát csak módjával.
..."
 
Üdv!

Gondoltam megosztom az én blackout kúrám eredményét a Tisztelt Nagyérdeművel.
Először tanulmányoztam, hogyan szúrhatnék be egy-két képet az egész procedúráról. Sajna hamar rájöttem, hogy ez nekem kissé jobban feladja a leckét, mint hittem... Meg sok kedvem sem volt ilyen téren kalandozni... Amikor már éppen elkeseredtem volna, beugrott az utóbbi időkben (számomra abszolút érthető okokból) meglehetősen elhanyagolt blogunk.
Szóval itt található a történet:

kertpórázon

AVE
 
Üdv!
Végeztem egy BlackOut kúrát (sajnos nem nagy sikerrel:() A kérdésem az lenne, hogy mivel hétfőnként szoktam vizet cserélni és ugye tegnap este fejeződött be a kúra(vasárnap) cserélhetek me vízet vagy inkább még hagyjam? Toljak ki pár napot és ha igen mennyit?
 
Üdv!
Végeztem egy BlackOut kúrát (sajnos nem nagy sikerrel:() A kérdésem az lenne, hogy mivel hétfőnként szoktam vizet cserélni és ugye tegnap este fejeződött be a kúra(vasárnap) cserélhetek me vízet vagy inkább még hagyjam? Toljak ki pár napot és ha igen mennyit?

Szia!
Cserélj vizet ma.
 
Nálam bejött, bár amíg meg nem találom a gyenge pontot addig vissza algásodik!
Már kétszer csináltam, és mind a kétszer szépen minimálisra húzódott vissza az alga!
 
Üdv!
Végeztem egy Black Out kúrát és azt írták hogy egy hétig csak 4 óra legyen a világítás milyen ütemben emeljem. Hogyan lenne jó?
 
Üdv.
Megcsináltam én is a 3 napos kúrát,de semmit nem értem el vele.Még csak minimális változást sem vélek felfedezni.
Nem tudom milyen algáim lehetnek,pár képet linkelek.
Egyébként akváriumom paraméterei: 60X30X30(kb 35l)
Világítás: 3X15W napi 5 órában(és erre tudok gyanakodni csak,nem tudom mennyiben befolyásolja,hogy 3 féle színárnyalat világít,hideg fehér,meleg fehér és lila)
Szűrő készítése folyamatban van: 700l/h külső szűrő(jelenleg csak egy belső szűrő van benne 380l/h és ami azért érdekes mert nem most lett indítva az akva de csak most jelent meg az alga)
Tápozás: Easy life carbo napi 2 ml,Easy life profito napi 2ml
Co2: Egyenlőre házi patronos,Fél órával világítás előtt indul majd fél órával előtte leáll.Nemsokára nagynyomású palackos lesz.(Van akvába tartós teszt és zöld és a növények is bubiznak.)
Növények: Elatine Hydropiper,Parvula mini és Riccia
Halak: 14db neon(kék,vörös vegyesen)
Garnéla: 5Amano garnéla (akik szépen növögetnek,dolgozgatnak)
Egyébként a növényeim szépen nőnek,bubiznak,most azért vannak megnyúlva a képen mert a kúra után csináltam a képet.
Halak is garnélák is jól érzik magukat szemmel láthatólag.
Remélem tud segíteni valaki,hogy milyen algák ezek és hogy tudnék megszabadulni tőlük.
Előre is köszi
Bocsi a képminőségért,csak telóval csináltam.
E
18484897_16e46d03c0bbfd629ef360288866e8db_m.jpg
18484901_9ac12aeef8cf6d62342183c23098ad61_m.jpg
18484905_70c61617ad136d99501e2da1aec12c33_m.jpg
 
De ha lecsökkentem a fényt,akkor felfelé nő az elatine hydropiper:(
Ilyenkor két megoldás van:
a.) visszaveszel a világításból
b.) rituális öngyilkosság :D

Nem hinném, hogy ha pl 2x15Wattal lövöd, akkor elkezdene nyurgulni - még az is majdnem 1 w/l.;)
 
Indítsd 2 órával előtte a co2-őt,mikor a világítás bekapcsol,sötétzöldnek kell lennie a DC-nek.
A fényből vegyél vissza,2x15w elég.Az Elite vergődését inkább a kevés co2 számlájára írnám,mint a
fény miatt és plusz elégtelen szűrés.

Világítás: 3X15W napi 5 órában(és erre tudok gyanakodni csak,nem tudom mennyiben befolyásolja,hogy 3 féle színárnyalat világít,hideg fehér,meleg fehér és lila)
Szűrő készítése folyamatban van: 700l/h külső szűrő(jelenleg csak egy belső szűrő van benne 380l/h és ami azért érdekes mert nem most lett indítva az akva de csak most jelent meg az alga)
Az alga azért jelent meg , mert megnövelted a fényt,de a szűréssel és a co2-vel nem mentél utána.
A Profitot felejtsd el ennyi fénynél és 2x15w-nál is.Profi táp kell ilyen körülményekhez.
Vagy add alább,1x15w mellé elég lehet a Profito.
 
Ha PowerCompact égőd van,az nem egyenértékű egy ugyan ennyi watt fénycsöves világítással.
Ha nyurgul az Elite,akkor nem kap elég fényt.Nálad a táp,a fény,a co2,szűrés nincs összhangban.
 
Back
Oldal tetejére