• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black Molly

Czimtom

Főkertész
Sziasztok,

Blyack Mollyval kapcsolatban kérném tanácsotokat. Milyen vízáramlás erősséget szeretnek, illetve mennyire oxigén igényesek? 1 napja vannak nálam, denekem úgy tűnik elég sokat járnak a felszínre, pedig csobog a víz rendesen. Külön levegő befúvás nincsen, kéne nekik? Milyen tápkombinációt ajánlotok (csak ők vannak a medencében)? Köszi szépen előre is.
 
Sziasztok,

Blyack Mollyval kapcsolatban kérném tanácsotokat. Milyen vízáramlás erősséget szeretnek, illetve mennyire oxigén igényesek? 1 napja vannak nálam, denekem úgy tűnik elég sokat járnak a felszínre, pedig csobog a víz rendesen. Külön levegő befúvás nincsen, kéne nekik? Milyen tápkombinációt ajánlotok (csak ők vannak a medencében)? Köszi szépen előre is.
Nem biztos, hogy kevés nekik a levegő. Én is tapasztaltam már ilyet. Lehet, hogy csak legelnek. Ha van a felszínen hártyád, akkor azt szívesen fogyasztják. A szájuk is a felszínről történő eleség megszerzésére van kitalálva. Egyébként bármit megesznek, ha éhesek. Nem kell nekik semmilyen különleges kaja.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm, akkor nincs semmi probléma. :) Láthatóan elég jólérzik magukat, gyorsan belakták a helyüket.
 
Sziasztok,

Az egyik mollym ki akar úszni az akváriumból, de elég komoly erőbedobással. Nem üldözi senki, másik két mollya van a medencében. Eddig nem volt semmi baja. Viszont elég nagy a hasa a többihez képest. Ugye nem?
 
Sziasztok,

Az egyik mollym ki akar úszni az akváriumból, de elég komoly erőbedobással. Nem üldözi senki, másik két mollya van a medencében. Eddig nem volt semmi baja. Viszont elég nagy a hasa a többihez képest. Ugye nem?

Ugye de :) A molly-k szaporák!
 
Sziasztok!

Mollyknál meddig tarthat a vemhesség? Szerintem már több mint 1 hónapja csak egy mollym van, de arról is azt hittem, hogy fiú, mert jóval kisebb volt, mint az anyja, 3-4 centis lehet most. Most vettem észre, hogy apró halak úsznak a vízfelszín közelében, és igencsak furcsállom a dolgot. Az egy darab mollyn kívül csak neonhalak és Ottok vannak az akváriumban, ők meg nemhiszem, hogy szaporodnának, meg én a korábbi szaporulatok alapján is mollynak nézem
 
Sziasztok!

Mollyknál meddig tarthat a vemhesség? Szerintem már több mint 1 hónapja csak egy mollym van, de arról is azt hittem, hogy fiú, mert jóval kisebb volt, mint az anyja, 3-4 centis lehet most. Most vettem észre, hogy apró halak úsznak a vízfelszín közelében, és igencsak furcsállom a dolgot. Az egy darab mollyn kívül csak neonhalak és Ottok vannak az akváriumban, ők meg nemhiszem, hogy szaporodnának, meg én a korábbi szaporulatok alapján is mollynak nézem
A mollyk el tudják raktározni hónapokig az örökítőanyagot, így akkor is tudnak szaporodni, ha nincs hím a közelben. Még számíthatsz kicsikre. :D
 
A mollyk el tudják raktározni hónapokig az örökítőanyagot, így akkor is tudnak szaporodni, ha nincs hím a közelben. Még számíthatsz kicsikre. :D
Akkor az hiszem ő is megy a háztól 😉! Nem nyitott akvariumba valók, mert túlságosan ilyedősek és kiugranak.
 
17 literbe vittem egyet, hogy takarítson kicsit. Aztán lebabázott. Kétszer. De sosem ugrott ki egyik sem. : D
 
17 literbe vittem egyet, hogy takarítson kicsit. Aztán lebabázott. Kétszer. De sosem ugrott ki egyik sem. : D
Nekem ez az ezüst változat van (csak nincs ilyen téma) 243 literben, de azok még egy hónap utan is mindenre megriadtak, mégcsak nem is kellett, hogy valaki az akvárium közelében legyen, és ekkor volt, hogy kiugrott az akvariumból.
 
Nekem ez az ezüst változat van (csak nincs ilyen téma) 243 literben, de azok még egy hónap utan is mindenre megriadtak, mégcsak nem is kellett, hogy valaki az akvárium közelében legyen, és ekkor volt, hogy kiugrott az akvariumból.
Ja, nekem fekete volt. A felnőtt is rettegett mindentől az első hetekben, akkor kilőtt valamelyik sarok felé, de sosem felfelé. Aztán rájött, hogy én csak a kaját viszem, onnantól barátok voltunk. A kicsikkel meg főleg.
Lehet, hogy csak ilyen félős bandát fogtál ki. Az itthoni 30-asban van egy csapat boraras, mindig elöl úsznak, nem dekkolnak a susnyásban. Munkahelyibe hoztak nekem kettőt ugyanebből a fajtából, ők is mindig szem előtt voltak. Egy hét után kaptak maguk mellé még ötöt, azóta az egész csapat valamelyik sarokban dekkol... :D
 
Fekete Molly állandóan piszkálja, kergeti ,csipkedi a többi halakat. Sügéreket, ötsávos márnákat és a világos mollykat. Majdnem uralja az egész akvároumot, a többiek már alig mernek előjönni. Milyen másik hallal tudnám megfegyelmezni? Kirakni nem akarom, mert a kisfiam kedvence.
 
több halat én már nem tennék bele! ennyi halhoz pedig már egy nagyon jó külső szűrő kell, hogy tiszta legyen a víz.
nekem is volt molly-m, de az nem bántotta a többi halat. szerintem idővel összeszoknak majd, de érdemes jó sok növényt ültetni az akváriumba, hogy a márnáknak meg a kéksügereknek legyen búvóhelye...
 
Milyen másik hallal tudnám megfegyelmezni?
Gondolom, ezt csak viccnek szántad. A halaknak ugyan úgy van egyéniségük, mint bármely más élőlénynek. Ha agresszív, akkor az is marad, élete végéig. Miután alapjában növényevő, sok kárt nem tesz a nála nagyobb többiekben, csak kellemetlenkedik.
 
Megvan miért kergette a fekete Molly a többi halat. A másik Molly terhes, és aki a terhes közelébe ment az kapott. Mennyi az esély, hogy a kék sügérek megeszik majd a születendő kicsiket?
 
Back
Oldal tetejére