• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Black Molly

nem csak a kék sügérek, hanem a márnák és a black molly-k is meg fogják enni a kicsiket. ha sok és sűrű növényzet van az akváriumban, egy-kettő felnő, ha mindet fel akarod nevelni, külön medencébe szülőketrecbe kell tenni a mamit...
 
Köszi, és még kérdezném, hogy írtad már nem tennél bele több halat az aksimba. Viszont szerettem volna még valami aljtakarító, alsó lakót bele. (harcsa pl.) Tegyek inkább csigákat?
 
Még egyelőre csak egy belső, eheim pickup 200, (ez volt hirtelen) de hetek kérdése és cserélve lesz, azt még nem tudom milyenre de nem akarom, hogy a halak kárára menjen.
De eddig még minden rendben az aksiba. A víz megfelelő, halak élénkek, esznek, a növények se satnyulnak.
 
érdemes heti 50% vízcserét csinálni vízkezelővel kezelt vízzel plusz egy jó minőségű külső szűrőt beszerezni, használtan ez pl jó vétel szerintem:
Még mindig keresi új gazdáját a címben említett 1050l/h -ás szűrő. 2 rekeszben ada biorio ,harmadikban perlon van jelenleg, nekem így tökéletesen tette a dolgát :)
Minden funkció ( légtelenítő, fojtó ) hibátlanul működik ! Helyileg Budapest XX. kerben átvehető, illetve Budapesten megbeszélés alapján rugalmas vagyok.
Ára : 23,000 ft.View attachment 100267View attachment 100268View attachment 100269
 
érdemes heti 50% vízcserét csinálni vízkezelővel kezelt vízzel plusz egy jó minőségű külső szűrőt beszerezni, használtan ez pl jó vétel szerintem:
Az a baj, sajna a külső szűrőt egyelőre nem igazán tudom hova tenni. Egy kis átrendezést kéne csinálni. Nem tudom a belső biokról mi a vélemény? Pl. Eheim 2413 biopower.

 
a belső szűrők karbantartása nagyon macerás, teljesítményben meg messze elmaradnak a külső szűrőktől.
egy ekkora akváriumhoz és ennyi halhoz én egy minimum 1000 liter/órás teljesítményű külső szűrőt vennék, eheimet vagy oase-t, kicserélném a gyári szűrőanyagot seachem matrixra és tennék még bele egy zacskó purigent. megoldanám neki a helyet és nem sajnálnám rá a pénzt, mert ez az egésznek az alapja. amig nincs profi szűrésed, esélyed sincs, hogy problémamentes legyen hosszú távon az akvárium...
 
sziasztok, elszaporodtak a mollyk és nem tudom befogni őket, talán ha mindent kivennék a medencéből akkor sikerülhetne, de ezt nem szeretném. Van viliknek egy jó tippje miként lehet őket befogni egy nagy társas-növényes akváriumban?
 
sziasztok, elszaporodtak a mollyk és nem tudom befogni őket, talán ha mindent kivennék a medencéből akkor sikerülhetne, de ezt nem szeretném. Van viliknek egy jó tippje miként lehet őket befogni egy nagy társas-növényes akváriumban?
2 háló. Egy nagy zöld fixen tartva. A másik lehet kisebb és lehetőség szerint más színű, azzal tereld őket a nagy hálóba. Ha inkább a gazok közt kotornak naphosszat, akkor ez is kevés lesz... 🤷‍♂️
 
2 háló. Egy nagy zöld fixen tartva. A másik lehet kisebb és lehetőség szerint más színű, azzal tereld őket a nagy hálóba. Ha inkább a gazok közt kotornak naphosszat, akkor ez is kevés lesz... 🤷‍♂️
pont ezt csinálom, csak nem zöld hálóval mert olyanom nincs, persze a törpe szívóharcsák maguktól belemennek, de a mollyk meg sem közelítik:))
köszi, ez jó móka lesz hétfőre
 
sikerltelen, egyet sem fogtam ki:)) béna vagyok meg nem akarom túl stresszelvi a többi jószágot. majd lassan átrendezem az egészet és akkor kifogom őket
Nem veled van a baj. Ezek ilyenek. Egyszer kaptam egy pár darabot, mert a kolléga már nem tudott mit kezdeni a szaporulattal. Bálna méretűre nőttek és nagyon agresszívek voltak a többiekhez képest. Szerettem volna tovább ajándékozni őket. Az egész berendezést szét kellett vernem (szó szerint), mire kifogtam őket. Mindenhová bebujtak, ahol volt egy centi rés. Elkeseredésemben, már @ZaCK -ot akartam hívni segítségül. 😅
 
Nem veled van a baj. Ezek ilyenek. Egyszer kaptam egy pár darabot, mert a kolléga már nem tudott mit kezdeni a szaporulattal. Bálna méretűre nőttek és nagyon agresszívek voltak a többiekhez képest. Szerettem volna tovább ajándékozni őket. Az egész berendezést szét kellett vernem (szó szerint), mire kifogtam őket. Mindenhová bebujtak, ahol volt egy centi rés. Elkeseredésemben, már @ZaCK -ot akartam hívni segítségül. 😅
Már mondtam @Nigro -nak,hogy csináljon olyan szolgáltatást, hogy házhoz megyek hal kifogásra. :D
 
Back
Oldal tetejére