• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Biotóp style (?)növényes(?)

Az előző kép óta 5 nap telt el, ma nyírom este a hínárt, már nagyon szétnőtte a látványt.

Hát igen, amikor minden jól összejön egy ilyen low-tech akváriumban, akkor szinte CO2 adagolt ütemben nőhetnek a növények....
 
Hát igen, amikor minden jól összejön egy ilyen low-tech akváriumban, akkor szinte CO2 adagolt ütemben nőhetnek a növények....

Hát egy ilyenben felesleges is lenne :D
 
Most így nézünk ki. Az N. hydrophylla 'taiwani rendesen megindult, na meg a békalencse. Szerintem főleg neki köszönhetően(kb 2 nap alatt beborította a vízfelszínt egy nagyobb makrotáp adag után) tegnap 1 ppm-es nitrátot mértem a vízben.(bár azért a fejlődés így is brutál volt)

20190918_165751.jpg
 
Most így nézünk ki. Az N. hydrophylla 'taiwani rendesen megindult, na meg a békalencse. Szerintem főleg neki köszönhetően(kb 2 nap alatt beborította a vízfelszínt egy nagyobb makrotáp adag után) tegnap 1 ppm-es nitrátot mértem a vízben.(bár azért a fejlődés így is brutál volt)

View attachment 81112

Itt úgy néz ki minden oké... Így unalmas :). Beüthetne valami :). Ötletként elkezdhetnél berakni egy kis cyano-t, és megnézni, hogy fejlődik-e. (ez vicc volt.)
 
Itt úgy néz ki minden oké... Így unalmas :). Beüthetne valami :). Ötletként elkezdhetnél berakni egy kis cyano-t, és megnézni, hogy fejlődik-e. (ez vicc volt.)

Van vele meló, nyírni a süllőhínárt😀
 
Nekem nagyon tetszik, hangulatos, egy Apistogramma párért kiált a scape amúgy. 👏 A hátsó Eheim powerhead (gondolom pici szűrő) elég zavaró a szememnek, elvonja a figyelmet erről a kis amazonasi képről. Ennyire minimális a fény, vagy csak le van húzva a fotó kedvéért? Szinte félhomály.
K
Van vele meló, nyírni a süllőhínárt😀
Nekem is nagyon bejön 👍ahogy nézem olyan mintha valòban" beleharapnék" a természetbe..
Nagyon tuti lett gratula😉 Nagyon adja a természetes hangulatot
 
Amúgy, ha jól látom, van benne egy kis vízforgató. Ha kísérletezni szeretnél, nyugodtan szedd ki, garantálom ;), hogy ennél az akváriumnál nem sok szerepe van jelenleg... Esetleg a békalencsét szorgalmasabban kell leszedni néha. Annak az egy apsito-nak és a pár kis halnak nem sok O2 igénye van.
 
Amúgy, ha jól látom, van benne egy kis vízforgató. Ha kísérletezni szeretnél, nyugodtan szedd ki, garantálom ;), hogy ennél az akváriumnál nem sok szerepe van jelenleg... Esetleg a békalencsét szorgalmasabban kell leszedni néha. Annak az egy apsito-nak és a pár kis halnak nem sok O2 igénye van.
Csatlakozom.
 
Amúgy, ha jól látom, van benne egy kis vízforgató. Ha kísérletezni szeretnél, nyugodtan szedd ki, garantálom ;), hogy ennél az akváriumnál nem sok szerepe van jelenleg... Esetleg a békalencsét szorgalmasabban kell leszedni néha. Annak az egy apsito-nak és a pár kis halnak nem sok O2 igénye van.

Egy próbát megér :D
Majd jelentkezem mi változott vele.

(amúgy 2 rami van benne meg pár db vörös karcsú díszmárna)
 
A lakókról még egy képet sem posztoltam. Pótolom. Kb 3845643 elmosódott képből kiválogattam amin látszik h hal van.

20190923_211950(0).jpg
20190923_212015.jpg
20190923_212615.jpg
20190923_213437.jpg
 

Attachments

  • 20190923_212502.jpg
    20190923_212502.jpg
    172.3 KB · Megtekintések: 12
Utoljára módosított moderátor által:
Ma kihúzom a pumpát, lássuk mi történik.

:) Lesz egy akváriumod, amibe nem megy semmilyen kábel? :) Csöndesebb is lesz, bár gondolom nem az ágyad mellett van..

"Beállt" NPT-nél O2 fronton tipikusan sokkal több hal kellene, hogy problémás legyen a levegőztetés (vízáramlás) hiánya. Mondjuk egy bolti haltárolóban lehúzod a levegőztetést, akkor elég gyorsan fenn pipálhatnak a halak.

Ha jól látom, ramiből egy párod van (hím-nőstény). Ha piros lesz a hasa, akkor lehet, hogy leívnak. Sajnos ezek (agyontenyésztett) a ramik nem mindig a hosszú élettartamukról híresek.
 
Utoljára módosított:
Lesz egy akváriumod, amibe nem megy semmilyen kábel? :) Csöndesebb is lesz, bár gondolom nem az ágyad mellett van..

Sajnos egy kábel tuti lesz, mert a szobámban lévő 22-23 fok kevés lesz nekik valószínűleg. A pumpa még kiderül hiányzik-e majd.


"Beállt" NPT-nél O2 fronton tipikusan sokkal több hal kellene, hogy problémás legyen a levegőztetés (vízáramlás) hiánya. Mondjuk egy bolti haltárolóban lehúzod a levegőztetést, akkor elég gyorsan fenn pipálhatnak a halak.

Maximum az este a kritikus, nappal azért ennyi növény szép mennyiségű O2-t ad le.


Ha jól látom, ramiből egy párod van (hím-nőstény). Ha piros lesz a hasa, akkor lehet, hogy leívnak. Sajnos ezek (agyontenyésztett) a ramik nem mindig a hosszú élettartamukról híresek.
Már a boltban piros + sárgák voltak, már ott kiváltak. Most is udvarolnak egymásnak, de a kavicsot nehezen tudják mozgatni. Láthatóan készülnek valamire, a hím nagyon "táncol" a nősténynek( rázkódik, mintha megrázná az áram :D )
 
Nagyon szép akvárium.Valami ilyesmit szeretnék én is összehozni. A tóföld helyett szerinted lehet használni JBL florapor összekeverve homokkal? Tóföldet erre felé nem nagyon lehet beszerezni...
 
Nagyon szép akvárium.Valami ilyesmit szeretnék én is összehozni. A tóföld helyett szerinted lehet használni JBL florapor összekeverve homokkal? Tóföldet erre felé nem nagyon lehet beszerezni...

Homok inert anyag, tápanyagmegkötő képessége nincs. Szerves anyag sincs benne, ami CO2-t adhat le, ami low tech növényes akvárium esetén különösen jól jön. Tehát csupán homok nem a legjobb választás ilyen esetben. Az említett JBL termék leírása szerint agyagot tartalmaz. Ez jobb lehet, ennek elég nagy a "tápanyag megkötő képessége". Viszont tippem szerint ez a termék inkább high-tech akváriumokhoz lett kifejlesztve, ahol CO2-t gáz formájában adagolnak. A nagyobb, 700 grammos kiszerelés sem tűnik nagy mennyiségnek. Én személy szerint low tech akvárium esetén nem pazarolnék erre kiadásokat. Persze "semminél", aktív talaj hiányánál mindenképpen jobb.

Például ha megnézed a Dennerle DeponitMix Professional 9 in 1 leírását, itt már kifejezetten említik a szerves anyag illetve humusz tartalmat. Itt már közel 10 kg "anyagot" kapsz a pénzedért. Ha leküzdöd a félelmedet, és olcsó bolti (virág) földet használsz, vagy esetleg ha szert tudsz tenni sima (kert) talajra (a föld felső rétege), akkor egész olcsón meg tudod úszni a dolgot. Javasolt rétegrend: kb 2.5 cm földre 2.5 cm apró kavics. Ebben igen jól nőhetnek a növények low tech keretekhez képest.

A kutya ott van elásva, hogy számos akvárium bolti talaj high-tech, CO2 adagolt körülményekre lett kifejlesztve, és low tech fronton nem a legjobb. Mivel alacsony karbantartást említettél, gondolom nem akarsz naponta "folyékony szenet" adagolni.
 
Utoljára módosított:
Folyékony szén alatt "liquid carbo"-ra gondolsz? Az még talán szóba jöhet, bár én jóval több halat tennék, nem tudom, hogy azok mennyire értékelnék.
 
Folyékony szén alatt "liquid carbo"-ra gondolsz? Az még talán szóba jöhet, bár én jóval több halat tennék, nem tudom, hogy azok mennyire értékelnék.
Igen. Én nem vagyok híve a napi liquid carbo adagolásnak, de ha betartod az adagolási útmutatót, kifejlett halaknak (és garnéláknak) illik bírniuk, akkor is, ha sokkal több halad van. Bizonyos akváriumoknál sokat számíthat és esetenként javíthat a növények állapotán. Viszont például @Pendulum itt naplózott akváriumába szerintem teljesen felesleges lenne adagolni. Szerintem inkább érdemes olyan körülményeket teremteni, hogy a liquid carbo-ra ne legyen szükség és ennek szvsz egyik legegyszerűbb módja, alapja a megfelelő talaj alkalmazása.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére