• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes BigOne

Jó látni, hogy vannak még itt "régi arcok", akik naplóznak ;) Nem sokan szeretik a barna lávakövet, inkább a fekete a menő, de kőkereskedésben sajna csak ilyet lehet kapni, nekem is van itthon belőle egy rakat. Bár én már csak emelésre használom, vagy olyan részeken, ahol nem látszik, ebben a scape-ben jól megoldottad, hogy természetesnek hasson. Nagyjából egyetértek az előttem leírtakkal, a szimmetria és a moha kicsit zavaró, ami viszont nekem elsőre szembetűnt, az a kövek nagy homogén felülete, nagyon sokat elvesz a látványból. Ide még raknék részleteket, pl. egy kövi vízcserénél vékony ágakat lehetne ragasztani a kövekre, és jobb oldali anubias kupacot szétdobálnám itt-ott.
 
Megtörhetnéd a szimmetriát ilyen elfektetett vastagabb moházott ágakkal pl. lehet segítene a mélységen is. Hátul vékonyabb fák elől picit vastagabbak.

Alul a homokos ösvényt meg lehetne bolondítani néhány jól elhelyezett laposabb kővel. valami szép minta legyen hogy hozzáadjon a részlethez.
A fotót valszeg inkább alulról csattintanám picit. És lehet megnézném milyen ha kapna egy kis fényt az első sötétebb rész is.

Nekem bejön :) A végső fotót tekerd majd el picit erdősebb színhangulatra.

Köszi, hogy megosztottad az építés menetét 👍 :)

1583180006526.png
 
Jó látni, hogy vannak még itt "régi arcok", akik naplóznak ;) Nem sokan szeretik a barna lávakövet, inkább a fekete a menő, de kőkereskedésben sajna csak ilyet lehet kapni, nekem is van itthon belőle egy rakat. Bár én már csak emelésre használom, vagy olyan részeken, ahol nem látszik, ebben a scape-ben jól megoldottad, hogy természetesnek hasson. Nagyjából egyetértek az előttem leírtakkal, a szimmetria és a moha kicsit zavaró, ami viszont nekem elsőre szembetűnt, az a kövek nagy homogén felülete, nagyon sokat elvesz a látványból. Ide még raknék részleteket, pl. egy kövi vízcserénél vékony ágakat lehetne ragasztani a kövekre, és jobb oldali anubias kupacot szétdobálnám itt-ott.
Köszi az észrevételt.Nincs szerintem gond a barna lávakővel menő vagy nem.Ki mit hoz ki belőle..
 
Megtörhetnéd a szimmetriát ilyen elfektetett vastagabb moházott ágakkal pl. lehet segítene a mélységen is. Hátul vékonyabb fák elől picit vastagabbak.

Alul a homokos ösvényt meg lehetne bolondítani néhány jól elhelyezett laposabb kővel. valami szép minta legyen hogy hozzáadjon a részlethez.
A fotót valszeg inkább alulról csattintanám picit. És lehet megnézném milyen ha kapna egy kis fényt az első sötétebb rész is.

Nekem bejön :) A végső fotót tekerd majd el picit erdősebb színhangulatra.

Köszi, hogy megosztottad az építés menetét 👍 :)

View attachment 88495
Köszi a segítséget és az útmutatást.Beáztatok egy adag fát,hogy a vízcserérekor már használhassam is😀
 
Szép estét mindenkinek!
Egy kissé lemaradtam az akvàrium naplózásában pedig történt egy két változás.A középső kő körüli aljnövényként szolgáló mohák nagy része sajnos úgymond alárohart gondolom a fény hiánya és a mulm miatt,de szerencsére nem büntetett algával.
A helyére és az oldalakra a maradék moha közé ültettem még egy jó adag utriculáriát,grossot és Hydrocotyle tripartita minit.Az utóbbi Adás változat és első làtásra szerelem.Gond nélkül növekedésnek indult.Nagyon tetszik.A legjobban talán az utriculáriától tartottam,de úgy fest megmarad.Jó pár redmoor ágat is még beépítettem a scapebe amire a meglévő mohákból kötöztem.

Folyt...
 
Folyt....
@Piga mester, mikor frissíted a naplót? Hogyan alakult azóta? Mit változtattál és mi maradt az eredeti elképzelésből?
ADA tripartita nálam is örök szerelem lett, még low-techben is fejlődik. Képzelem, nálad már mindent benőtt!
UG és grosso is megmaradt?
 
Back
Oldal tetejére