• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes BigOne

Eltelt egy kis idő az utolsó bejegyzés óta.Az akvárium szépen fejlődik és a növények is kitöltötték a helyüket,de előbb a növénylista.A növények nagy része az előző akiból maradt.Háttérnek Rotala rotundifolia és egy kevés Hemianthus micranthemoides került.Ezen kívül még Crypto parva, Anubias barteri petite, Monte carlo, Bucephalandra Deep Purple, Hygrophila Pinnatifida.A mohák közül Fissidens Fontanus, Riccardia, weeping és láng mohát.Ezek kerültek az előtérbe is amiket a palakövekre kötöztem.

1.jpg

Pár naposan még a kövek dominálnak és az a sok homok.Az első héten szinte semmi tápot nem adtam és a vizet is csak háromszor cseréltem kb.30%.ot.Ro vizet használok teljesen.Cserekor visszasózom GA-s gh+al TDS mérővel mérve 130-as értékre.A második héttől kezdtem a tápozást 6ml diy macro, 6ml Green Aqua Micro, diy foszfát.A co2-t is csak érzésre állítottam be kb.1,5 bubi/másodpercre amin még most sem változtattam.A világítás 14.00-21.00-ig megy 80%-on.Az előző kép óta eltelt már kb.3,5 hónap és a elég sok változás történt.A tápozás annyiban változott,hogy a 6ml helyett 9ml-t adok.A világítási időn nem változtattam csak a 80-ból lett 100%.Semmi algaproblémám nem volt eddig vele azon kívül,hogy az első másfél hónapban kissé zöldült az üveg,de ez mára már alig vehető észre a karbantartásokkor.
Éreztem,hogy a homok sem maradhat így mert ez elég snassz.A hátteret is kibővítettem még pár kővel,mert nagyon elszigetelődtek a részek egymástól és zavaró a tátongó üresség.
Még van mit finomítani a látványon és részleteken.Elővettem a fényképezőt és próbálom leszoktatni magam a telós fotókról.
1.jpg

4.jpg

Nyilván ez azért még közel sincs egy versenyképes állapotban szerintem,de szívesen olvasnám a visszajelzéseteket,hogy ki mit csinálna alakítana rajta.Amit még tervezek az az,hogy a fákat a háttérben besűrítem egy kicsit.Az ösvlnyeken is van mit alakítgatni,mert ahogy a mohák nőnek gyorsan elveszti a formáját.Valamint elöl még kell némi lávakő aprólék a homokra.
 
Hát nekem b..szottul bejön, egy valami nem teszik a Pinatifidák, túl nagyok oda és nem illik sztem ebbe a dzsungeles képbe.. én kisebb levelü Bolbitissel vagy egy gyorsabban növő
Crepidomanes auriculatum-ot tennék a helyére meg az ösvények végére a kövek elé! az idákra jobb meg bal oldalt tennék
Crepidomanes malabaricum jól illene sztem oda!
amúgy hagyd még érni. remélem nem volt túl amatőr a hozzászólásom!
 
Hát nekem b..szottul bejön, egy valami nem teszik a Pinatifidák, túl nagyok oda és nem illik sztem ebbe a dzsungeles képbe.. én kisebb levelü Bolbitissel vagy egy gyorsabban növő
Crepidomanes auriculatum-ot tennék a helyére meg az ösvények végére a kövek elé! az idákra jobb meg bal oldalt tennék
Crepidomanes malabaricum jól illene sztem oda!
amúgy hagyd még érni. remélem nem volt túl amatőr a hozzászólásom!
Köszi az észrevételt és a növény ötletet😀.Még vàrok a Pinatifidákkal,mert nem rég kerültek be.A többi tő lényegesen kissebb levelekkel rendelkezik csak az a pár nagy levél van,de ezt kinyesem.
 
A Pinatifidát sajnos folyamatosan nyírni kell. Nem tudom lehet-e már itthon kapni azt a mini változatot amit az ADA galériában előszeretettel használnak.

Ha otthoni akvárium akkor már készen van. Ha versenyezni akarsz vele, akkor lehet még tenni ezt azt. Az én szememet a patakparti nagy felületű mohafoltok zavarják. Valamilyen világosabb növényekkel teletűzdelve sokkal természetesebb lenne.
 
Ez valószínűleg csak egy ujjgyakorlat, hogy hosszas kihagyás után visszazökkenjen.
@Jopet legutóbb azt írta @evavigh naplójában, hogy nem az visz előre, ha mindenki csak ájuldozik és nyomja a lájkokat, hanem ha leírja, milyen hibát észlel. Aki értelmes, az nem sértésnek, kritikának veszi, hanem átgondolja, mit kellene másképp, hogy valóban még jobb lehessen.
Hát, akkor legyen!
A természetben ilyen bundás növénymassza biztosan nincs. Hátul meg a stemek annyira szabályosak, hogy vonalzóval lehettek kimérve.
A felső kép még sokat sejtetett, de a mohatömeg szerintem sokat rontott a képen.
Erre is igaz a mondás, hogy a kevesebb néha több.
A fehéres tengerparti homok meg végképp életidegen egy ilyen erdei feelingnél. Szerencsésebb lenne valami nagyon apró kavics vagy legalább ennél sötétebb dekorhomok.
@kuchi? Neked aztán bőven van tapasztalatod, mire húzzák le a pontokat a versenybírák? Te mit szólsz ehhez? Milyen ötleted, tanácsod lenne @Piga mesternek?
 
Nekem kivételesen tetszik itt a szimmetria. Mint egy "válaszút". Nagyon szép akva, Emzé-nek igaza van, hogy valami kompakt pici növényke mehetne az ösvények 2 szélére a mohák közé, hogy ne legyen annyira homogén.
 
A fehéres tengerparti homok meg végképp életidegen egy ilyen erdei feelingnél.
Nem értek egyet, nekem úgy is hathat mint egy trópusi tengerpart hátsó vonala, ahol a fehér homokos part után nagyon hirtelen egy full erdővonal következik, ahova jelen esetben homokos ösvényke vezetnek be. A vörös stemek megengedik ezt a vibe-ot.
A fejemben él egy kép erről pl. a Far Cry 3-ból aki esetleg játszott vele... :D
 
A Pinatifidát sajnos folyamatosan nyírni kell. Nem tudom lehet-e már itthon kapni azt a mini változatot amit az ADA galériában előszeretettel használnak.

Ha otthoni akvárium akkor már készen van. Ha versenyezni akarsz vele, akkor lehet még tenni ezt azt. Az én szememet a patakparti nagy felületű mohafoltok zavarják. Valamilyen világosabb növényekkel teletűzdelve sokkal természetesebb lenne.
Ha jól tudom ez egy kissebb verziója ennek növénynek.Nyirni kell ahogy írtad.Így,hogy probléma mentes az akvárium szeretnék többet kihozni belőle.Igaz a mohaszönyeg kissé egyhangúnak hat mert elnyomta a közé ültetett parvát,de rajta leszek az észrevételen.Köszi Zoli
 
Az én szememet a patakparti nagy felületű mohafoltok zavarják. Valamilyen világosabb növényekkel teletűzdelve sokkal természetesebb lenne.
+1 erre.
Szerintem amúgy nagyon jól néz ki ez a fajta mohás part, csak a kép többi részével együtt túl komor hatást ad a sötétzöld tónus. Világos sziklákkal jó lenne, de így tényleg kellene bele valami világoszöld.
Kb. mint a jobb oldali szikla tetjén elöl.

A narancs/vörös rotala háttérnövényzet nagyon adja, feldobja a komor képet.
A középső tömb legbaloldalibb vékony ága hátul szerintem ront a mélységérzeten.
Megtennéd, hogy csinálsz egy fotót sokkal lentebbről? Valami azt súgja, hogy monumentálisabb az egész, ha nincs ekkora rálátásunk a kanyonokra.
 
Nem értek egyet, nekem úgy is hathat mint egy trópusi tengerpart hátsó vonala, ahol a fehér homokos part után nagyon hirtelen egy full erdővonal következik, ahova jelen esetben homokos ösvényke vezetnek be. A vörös stemek megengedik ezt a vibe-ot.
A fejemben él egy kép erről pl. a Far Cry 3-ból aki esetleg játszott vele... :D
Nem győztél meg, de szerencsére nem vagyunk egyformák, kinek a pap.....
 
Aki régebbről ismeri Piga korábbi műveit (Shied valley, Witch gate, Cube forest), tudja, hogy a végére jellemzően elengedi őket és mindent eltemet a növénycunami.
Üdítő kivétel volt a Gothlan, ott sikerült megtartani az egyensúlyt. Vagy csak nem láttunk róla bontás előtti képet.:unsure:
De ha ez már az elején ilyen puli, mi lesz később?
 
+1 erre.
Szerintem amúgy nagyon jól néz ki ez a fajta mohás part, csak a kép többi részével együtt túl komor hatást ad a sötétzöld tónus. Világos sziklákkal jó lenne, de így tényleg kellene bele valami világoszöld.
Kb. mint a jobb oldali szikla tetjén elöl.

A narancs/vörös rotala háttérnövényzet nagyon adja, feldobja a komor képet.
A középső tömb legbaloldalibb vékony ága hátul szerintem ront a mélységérzeten.
Megtennéd, hogy csinálsz egy fotót sokkal lentebbről? Valami azt súgja, hogy monumentálisabb az egész, ha nincs ekkora rálátásunk a kanyonokra.
Tényleg fura az az ág középen balra.Az az ötletem erre,hogy megpróbálom még plusz vékonyabb fával hátrafelé elviszem a tekintetet úgymond.😀Készítek egyet lentebbről is.köszi
 
Utoljára módosított:
Aki régebbről ismeri Piga korábbi műveit (Shied valley, Witch gate, Cube forest), tudja, hogy a végére jellemzően elengedi őket és mindent eltemet a növénycunami.
Üdítő kivétel volt a Gothlan, ott sikerült megtartani az egyensúlyt. Vagy csak nem láttunk róla bontás előtti képet.:unsure:
De ha ez már az elején ilyen puli, mi lesz később?
A mohákat még nagyon nem nyirtam csak lent.😀
 
@kuchi? Neked aztán bőven van tapasztalatod, mire húzzák le a pontokat a versenybírák? Te mit szólsz ehhez? Milyen ötleted, tanácsod lenne @Piga mesternek?
@Piga mesternek nehez mit mondani,tudja ö mit is kell csinalnia!
De ha mar räkerdeztel,sztem maga a scape egyedi,de tul szimetrikus,nem eleg valtozatos a növeny vilag.Igy utolag nehez valtoztatni a scapen,de sok kisebb kövel megtamogattam volna a köveket,levezetve a szemet a homokra,a ket homokos ut is kicsi ätalakitasert kialt!
 
Úgy látom hogy @kuchi is ugyan azt a hasonló dolgot látja, amit én is fentebb leírtam. Első ránézésre, csak a hardscapre ugrott a szemem, és ez volt ami egy kicsit zavaró volt számomra.
 
@Piga mesternek nehez mit mondani,tudja ö mit is kell csinalnia!
De ha mar räkerdeztel,sztem maga a scape egyedi,de tul szimetrikus,nem eleg valtozatos a növeny vilag.Igy utolag nehez valtoztatni a scapen,de sok kisebb kövel megtamogattam volna a köveket,levezetve a szemet a homokra,a ket homokos ut is kicsi ätalakitasert kialt!
Hát igen az út.Teljesen én sem vagyok kibékülve vele,mert tudom lesz még vele dolog.A palakövekre kötözött moha viszonylag könnyen alakítható.
 
Back
Oldal tetejére