• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta splendens - Sziámi harcoshal

Sziasztok!

Hamarosan összeállítok egy bettának szánt akváriumot, ami a 3. akváriumom lesz.
(Többen írtátok és igazolódni látszik miszerint az akvarisztika erős függőséget okoz folyton növekvő "étvággyal".:))

Méret: 31x34 alapterület; 35 cm. magas. bruttó 37 liter.
Világítás: Dennerle Style LED L 8W
Szűrés: Eheim Classic 2213.
Fűtés: Eheim Jager 25W belső vagy Hydor ETH 200 W külső fűtő.
Táptalaj: Tropica Substrate 1 l.
Talaj: JBL Sansibar Dark 5 kg.

Tervezett kompánia: betta, amano garnélák, csigák (pl. Tylo)

Kérdéseim:
- elegendő ez az akvárium méret?
- szűrőanyag: 1 liter siporax + mátrix trop keverve, vagy külön legyen?
- milyen növények mehetnek bele?
 
Szia!
Növény bármi lehet, én anubiasokat ajánlok, szeretnek a leveleken pihenni. Arra figyelj, hogy ha nagy úszójú halat választasz, mindenképpen kell valami erős fojtás a szűrőre (nagyon sok perlon, vagy poppy/spin), mert egyrészt nehezen úszik nagy áramlásban, másrészt szétroncsolhatja az úszóit. Ha lefeded az akváriumot, legyen egy 4-5 centis sáv a vízszint és az akvárium teteje között, hogy kényelmesen fel tudjon menni levegőért.
Ha más halakat nem tervezel, akkor bőven elég lesz neki egy ekkora akvárium. Azt írták többen is, hogy a betta legyen az utolsó betelepített lakó, mert akkor még nem alakul ki nála territoriális védelem, és talán nem gyilkolja le a lakótársait. Bettája válogatja. :D
A szűrőanyag keveredése szerintem lényegtelen, max akkor lehet macera, ha az egyiket le akarod cserélni, mert akkor játszhatsz Hamupipőkéset.
 
Szia!
Növény bármi lehet, én anubiasokat ajánlok, szeretnek a leveleken pihenni. Arra figyelj, hogy ha nagy úszójú halat választasz, mindenképpen kell valami erős fojtás a szűrőre (nagyon sok perlon, vagy poppy/spin), mert egyrészt nehezen úszik nagy áramlásban, másrészt szétroncsolhatja az úszóit. Ha lefeded az akváriumot, legyen egy 4-5 centis sáv a vízszint és az akvárium teteje között, hogy kényelmesen fel tudjon menni levegőért.
Ha más halakat nem tervezel, akkor bőven elég lesz neki egy ekkora akvárium. Azt írták többen is, hogy a betta legyen az utolsó betelepített lakó, mert akkor még nem alakul ki nála territoriális védelem, és talán nem gyilkolja le a lakótársait. Bettája válogatja. :D
A szűrőanyag keveredése szerintem lényegtelen, max akkor lehet macera, ha az egyiket le akarod cserélni, mert akkor játszhatsz Hamupipőkéset.
Szia Meskó!

Köszönöm a tanácsokat!
 
Nagyon szívesen. Sok bettás van a fórumon, és sokféle elképzelés, hogy mi is a jó a halnak, kérdezz nyugodtan.
 
Sziasztok!

Múlt szombaton nem tudtam nem elhozni egy gyönyörű junior dragon bettát GA-ból.
Érdeklődő, bátor és egyenlőre igen nyugis kis lény. (Utóbbi remélem így is marad.). Az RC garnélákat tök esetlenül megkergette néhányszor, de a 3. nap már nem is próbálkozott.
Többi állatkát is figyelmesen vizsgálgatja, egész nap jön megy az akváriumban. Gondolom játszópajtásokat keres (azaz kaját :)).

A következő menüt szereztem be neki: artémia, mysis, fehér szúnyoglárva (mind 3 fagyasztott változatban)+ dennerle beta booster granulátum.
Bátorkodok pár kérdést feltenni, mivel ellentmondó infókat olvastam a táplálásukkal kapcsolatban.
Junior bettának heti hány alkalommal javasolt/szabad fagyasztott fehér szúnyoglárvát adni?
A fenti menüsor elég változatos a kis ragadozónak?
Továbbá lehet mondjuk reggelire granulátumot, este pedig "csak" húst adni neki?
 
Továbbá lehet mondjuk reggelire granulátumot, este pedig "csak" húst adni neki?
Ugy tudom hizekonyak es "hust" csak heti 2-3 alkalommal lehet nekik adni vagy hamar elhiznak es kipunnyadnak. Legalabbis ezt olvastam, de sajnos nem emlekszem, hogy hol.
En is beszereztem egy szepseget. Epp tapasztalgatom kifele, hogy mennyit adjak neki enni. Ugy latom ha egesz nap tomnem o egesz nap enne.
Ha mar itt vagyok en is megosztom a tapasztalatomat. Nalam is utolsokent erkezett borarasok, neonok, gebek, otok, coryk, es soksok mindenfele meretu garnélák melle. Hosszasan megszemlelt mindent es mindenkit hiszen meg nem latott ilyeneket. Megprobalt garnélát elcsipni, de nem jott ossze. Most egyutt tolong kajaert a borikkal meg neonokkal lokdosodve amikor hazaerek.
Nagyon orulok es nem bantam meg, hogy a csapatunk tagja.
 
Alapvetően ragadozók, gondolom a hús lenne számukra a "normális" főmenü.
Nagy zabagépek, az biztos. A bettám nagyon csipázza a fehér szunyit, tubifexet, artémiát, legvégül a mysist. Mindet fagyasztott változatban adom.
Viktor tanácsára vettem dennerle betta boostert, amit szintén nagyon szeret. Amikor meglát már megy is az etetőhelyre. Nagyon szép a színe és szerintem két hét alatt már nőtt is.
Az üvegtükröt még nem próbáltam, de tegnap érkezett meg az üvegfólia, amiből majd gyártok neki "edzőállványt".
 
Alapvetően ragadozók, gondolom a hús lenne számukra a "normális" főmenü.
Nagy zabagépek, az biztos. A bettám nagyon csipázza a fehér szunyit, tubifexet, artémiát, legvégül a mysist. Mindet fagyasztott változatban adom.
Viktor tanácsára vettem dennerle betta boostert, amit szintén nagyon szeret. Amikor meglát már megy is az etetőhelyre. Nagyon szép a színe és szerintem két hét alatt már nőtt is.
Az üvegtükröt még nem próbáltam, de tegnap érkezett meg az üvegfólia, amiből majd gyártok neki "edzőállványt".
En nem birtam ki. Tegnap tettem ele egy tukrot. Le se tojta!:ROFLMAO: az enyem az egyetlen szelid betta!:ROFLMAO:
 
Az üvegtükröt még nem próbáltam, de tegnap érkezett meg az üvegfólia, amiből majd gyártok neki "edzőállványt".

Megvolt az első edzés.:)
A kezdeti rémület pár felfedező kör után elmúlt és - úgy gondolom - mind a ketten nagyon élveztük a tréninget.
Az üvegnek nem ment neki, de nagyon kihúzta magát előtte.
Nem is tudtam, hogy ilyen szép nagy a hátúszója...
 
Megvolt az első edzés.:)
A kezdeti rémület pár felfedező kör után elmúlt és - úgy gondolom - mind a ketten nagyon élveztük a tréninget.
Az üvegnek nem ment neki, de nagyon kihúzta magát előtte.
Nem is tudtam, hogy ilyen szép nagy a hátúszója...
De hol a kép?
 
Back
Oldal tetejére