• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta Splendens - Sziámi harcos

Sophia75

Új regisztrált
Sziasztok!

Végre összeállt az új, szép és nagy akváriumom. Elég világos lett (világos szürke háttér, fehér apró talaj), és mivel régóta tetszenek a Betták, így gondoltam veszek egy fiút, hogy vigyen valami színt a havas tájba :) . A kérdésem annyi lenne, hogy mennyire jön ki más lakókkal? A többiek: sziámi ormányos márna (3 db), vitorlás (1 nagy), a 23 centis pleco, 25 neon, 10 black molly, 4 fekete fantom, és 4 tetra. Az aki 180 L-es.
Véleménytekre számítok!

Üdv:
Sophi

szi_mi_harcoshal_-_betta_splendens_half_moon_.jpg
 
A Betta splendens-t nem véletlenül nevezik Sziámi harcoshalnak. A vitorlással számíthatsz összetűzésekre, előfordulhat hogy csúnyán meg fogják tépni egymást. Emellett ez az akvárium már így is nagyon vegyes, én nem pakoltam volna bele még egy 20. fajt.
Egyébként nagyban vérmérséklet függő is, hogy mennyire támad meg más halakat. Nekem volt olyan, ami soha nem bántott egy másik halat sem, és volt olyan is, hogy a bekerülésétől számított pár percen belül tépett darabokra egy guppit.
Én évek óta amondó vagyok, hogy Betta hímet inkább tartsunk egyedül, egy kisebb akváriumban, mert az a biztos. Lányokat bátrabban lehet társítani a többiekkel.
 
Hát köszi :) Bennem is megfogalmazódott, hogy nem biztos, hogy szerencsés lenne. Így akkor maradnak az eddigiek :) Sziámi továbbra is marad a kereskedésben :)
 
Hali!

A vitinek a későbbiekben kicsi lesz a 180 liter (ami amúgy sem annyi)és a pleco-nak is.
 
Tudom, de eddig 100-ban laktak, most kaptak egy nagyobb kérót. Egy darabig elégedjenek meg ennyivel :)
 
Ez a betta tényleg nagyon nagy kérdés... Nekem apukán sikeresen tartott neonokat, vitorlásokat és bettát anno... De szakirodalomban az olvasható hogy más halakkal békés. Ha veszel lehet érdemes lenne venni együtt vele egy ikráztató hálót. Sera gyárt ilyesmit, de más gyártónak is elképzelhető hogy van.
 
Nálam a Betta a legbékésebb hal, és gyönyörű!! Az ivadék halakra sem néz rá.. Valószínű tényleg egyed függő a dolog...

blakirly.jpg

BÉLA KIRÁLY :)
 
Biztos, hogy egyedfüggő. Emellett nem kifejezetten egészséges dolog fátyolos, vagy nagyobb uszonyú halakkal társítani, ahol nincs ilyen hal, ott általában viselkednek.
 
Több éven keresztül mindig volt itthon betta. Tényleg nagyon szép halak. Nálam csak egymással nem jöttek ki a hímek, ha látták egymást az akváriumaik üvegén keresztül. Más halakkal pont azt kellett nézni, nehogy ő legyen megtépve. Nagyon békés volt a lakókkal. Ha végül veszel egyet, akkor egy tükör a akvárium valamelyik sarkába kívülről felfogatva, és órákig fog pózolni előtte. :D
 
Nem vagyok egy nagy akvarista de szinte mindig van ithhon egy aki. Azt tudom mondani hogy nem mindegy melyik faj mert bettából is már 2 faj megfordult itthon az egyiket mindenki ismeri de a másik az ritkább a lényeg hogy kicsit kisebb valamint az úszói nem ilyen fátyolos hanem lekerekített, és nagyon nyugodt már-már félénk hal.

szerk: közben megtaláltam, http://diszhal.info/Betta_imbellis.php
 
Sziasztok!

Kis infó kellene egy bettás akiról amit anyukámnak szeretnék anyák napjára!

elképzelésem szerint :
30 literes akvárium, világos aljzat, szivacs szűrő, egyszerű villanyszerelési boltban vásárolt energiatakarékos izzó és egy kevés lassan növő növényke!

De ami különösen érdekel hogy ebbe milyen halakat rakhatok!?
1 betta
1 anci
2 vitorlás
és hogy belerakhatom-e a növendék halaimat?

Ebben keresek segítséget! Mindenre amivel hibát okozhatok.
 
Utána néztél egyébként mekkora a minimális akvárium méret azoknak a halaknak, amiket szeretnél?
Harcoshallal nem lesz probléma, viszont a vitorláshalnak az általad biztosított akvárium sokszorosára lenne szüksége. Anci helyett is inkább otto-t ajánlanám, abból viszont többet is rakj bele, ugyanis csak csapatban érzik magukat jól. (minimum 4db, de minél több annál jobb ;) )
 
A bettád olyan szépen bucira verné a két vitorlást, mint annak a rendje. És ez még csak az egyik. Vitorlást 30 literbe?! Ancit se túlzottan ideális ekkora akváriumban tartani. Mindkettő 10 cm fölé nő bőven, egy idő után megfordulni sem fognak tudni... A növendék halaidnak meg nagyon fog örülni a betta, főleg vacsorára, csak vigyázz, el ne rontsa a gyomrát...
Miért világos aljzat?

Amúgy most anyukádnak akarsz ezzel örömet szerezni, vagy magadnak?
 
A lényeg hogy neki ezek a halak tetszettek meg és ilyeneket szeretne!
És sajnos nincsen időm utánanézni pontosan a dolgoknak!
 
mardelboy said:
A lényeg hogy neki ezek a halak tetszettek meg és ilyeneket szeretne!
És sajnos nincsen időm utánanézni pontosan a dolgoknak!

Én is imádom a delfineket mégsem tartom a kádban ;) Próbáljatok kicsit utána olvasni, mert néhány hal ezek közül egyáltalán nem való ekkora akváriumba. Mondhatnám, hogy felér egy állatkínzással. Rengeteg hal van ami békés és sosem nő meg 2-4 cm-nél nagyobbra. Aki szereti az akváriumot szeretni fogja ezeket a békés kisméretű halakat is.

A vitorlás 100 liter alatt szerintem nagyon gáz. Lehet kereskedésben még kicsiként látod, pár hónap és alaposan megnőnek.
Volt ancim ami 10cm-nél is nagyobb volt. A habitusa miatt is kell neki a hely.

Szép dolog a meglepetés, de most még van lehetőséged dönteni és átgondolni. A fórum egyik célja is az, hogy megóvjunk az esetleges rossz döntésektől és segítsünk jó irányba indulni.

Sokan itt a fórumon évtizedek óta akvarizálnak, ha másért nem legalább ezért halgass rájuk. Ha nincs időd mondhatunk néhány halat ami ekkora akváriumba tartható és a legtöbb kereskedésben elérhető.
 
Sziasztok!

Egy kis útmutatásra lenne szükségem.
Egy 20-30l nano 6szögletű akváriumban gondolkodom (hely szűke miatt, azok az előre összepakolt változatban) és régóta vágyott sziámi harcoshalra. /Gondolkodok esetleg másba is, ami megél ekkorában (hátha)./ Olvastam és láttam sok mindent net világában, de ahogy egyre többet néztem egyre több kérdés merült fel bennem (meg néha sikítoztam, a sok emberi butaságon, hogy finoman fogalmazzak)
1. körben akvárium: 6szögletű lett kinézve - a környéken aránylag ez volt a legolcsóbb. Szeretik egyáltalán a halak? vagy spóroljak még és legyen 4szögletes???
2. körben a sziámi harcoshoz: első elképzelés szerint szerettem volna természetes környezetéhez hasonló akváriumot összehozni- mennyire szeret bujkálni, inkább magasabb növények vagy rövidebbek (elképzelés szerint egy nagyobb kő illetve egy vaskosabb gyökér kerülne be, valamelyest összeborítva, háttérben hosszabb növények, fán moha. Milyen növényeket szeret a hal egyáltalán?
Azt is olvastam, hogy álló(bb) vizek lakója - nos akkor szűrő vagy bármilyen levegőztető kizárva?
Kövi kérdés :) : a hal ugye felszínre úszik levegőzni - olvastam h fedett akvárium kell biztosítani, a beépített lámpás tető nem melegíti túl a levegőt a halnak?

Nem műnövényes akit akarok (kiráz a hideg a műnövénytől) a hal miatt a szűrőt kizártam egyelőre + a kis méret miatt szerintem a Co2 szűrő sem annyira szükséges. Vagyis valami minimálba gondolkodok. A családnak van egy kerti tava - egy hatalma tavirózsa és a koik jól összeszoktak - nyáron a szűrő sem kellett - beállt az egyensúly - valami ilyet akarok én is.

Úgy gondoltam kéne egy növényevő vagy vegyes evésű hal is az akiba, ami rendszabályozza a növényeket ;) - de mivel marad békében a sziámi harcos illetve minek mondható elfogadottnak a kis aki?

Hát aszt hiszem egyelőre ennyi kérdésem van :?
Köszönöm előre is a segítséget.
B

Remélem nem kérdeztem egetverő hülyeségeket :eh:
 
Biogusz said:
(meg néha sikítoztam, a sok emberi butaságon, hogy finoman fogalmazzak)
....
Remélem nem kérdeztem egetverő hülyeségeket :eh:

De...
bocsi....
 
Tudod, a De bocsival , magadat írtad le ahelyett, hogy segítettél volna, mert megtehetted volna... nem akartam a halat 2 liter vízben tartani, és érdekelt volna a különböző megoldások mivel nem ezzel foglalkozok éjjel-nappal. Meg ugye sehol sem írnak kimondottan sokat a halról, vagy 3 sor vagy fél oldal, de azt másolja mindenki.
Szóval vagy segíts, vagy tartsd magadban az ilyen véleményeket.
 
Back
Oldal tetejére