• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta Splendens - összeférés probléma

Pontylazacok nem férnek össze semmivel, állandóan csipkednek mindent, még a csigákat is.
Ezt azért így nem lehet kijelenteni. Az izzófényű pontylazacaim nem bántanak senkit sem, de még a Vörös és a Zöld neonokra sem igaz. Legalább is nálam biztosan.
 
Ezt azért így nem lehet kijelenteni. Az izzófényű pontylazacaim nem bántanak senkit sem, de még a Vörös és a Zöld neonokra sem igaz. Legalább is nálam biztosan.
A pontylazac nevűeket értettem, nem a Characidae családot egy kalap alá véve. 10 év alatt egyetlen egyszer nem sikerült összepárosítanom őket semmivel. Izzófényűvel kezdtem 10 éve, kinyírták két csigaevő csigámat.
 
A pontylazac nevűeket értettem, nem a Characidae családot egy kalap alá véve. 10 év alatt egyetlen egyszer nem sikerült összepárosítanom őket semmivel. Izzófényűvel kezdtem 10 éve, kinyírták két csigaevő csigámat.
Nálam abszolút baráti módon viselkednek mindenkivel, de lehet csak szerencsém van akkor.
 
Sajnalom nem tudtam rola az eladotol kifejezetten kerdeztem melyik fajta lehet betta melle.
Egyik sem megy egyik másik mellé sem így általánosságban kijelentve. Ugyanúgy megvan minden halnak a saját egyedi temperamentuma mint nekem vagy neked, tehát ami jól néz ki papíron, nem feltétlenül valósul meg sikeresen a gyakorlatban. Láttam videókat, ahol nőstény Endlereket tartottak Bettával, ezzel szemben nekem nem sikerült ugyanez. Annyit tudok hogy több agresszív pontylazacot láttam, mint nyugisat.
 
54 literes akvariumomban kezdetben 10 db pirosorru pontylazac volt majd bekoltoztettem egy him bettat. 3 hetig teljesen jol megvoltak, de valamiert a pontylazacok most elkezdtek csipkedni a bettat eleg intenziven (o nem bant senkit). Van valakinek otlete miert kezdtek el egyik pillanatrol a masikra bantani? Es hogy mit lehetne tenni, nem szeretnem visszavinni egyiket se plusz akvariumot pedig nem szeretnek.
A vörösorrú pontylazacoknak nagyméretű medence kell. Minimum 100 liter, de ha lehet, inkább 150-200 liter és nagy úszótér. Én személy szerint a 10 db-ot is keveslem, legalább 20-30 kell belőlük, mert összetartó rajhal!
Jellemzően Bettával nem is társítják, szerintem idegesek tőle, stresszeli őket...
Vagy a Bettának vagy nekik menniük kell.
Vagy nagyobb akva...😕
 
Sajnalom nem tudtam rola az eladotol kifejezetten kerdeztem melyik fajta lehet betta melle.
A betták a nagykönyv szerint magányos, agresszív, területvédő halak. Szerencsére vannak bambajankók, akik magasról tesznek a világra, és vígan elúszkálnak a többi hallal, még garnélával is. Azt szokták ajánlani, hogy ha betta mellé bármi egyebet raksz, legyen B terv, ha mégsem férnek meg egymás mellett, szét tudd őket szedni.
A kereskedőkre pedig az esetek többségében nem szabad hallgatni (fura ezt így a GA fórumán írni, de mindenki értse jól :DDD), tisztelet a kivételnek. Az ő dolguk a termékek, állatok eladása, sok esetben semmit sem konyítanak az adott témához, legyen az akvarisztika, terrarisztika, emlős, vagy madár.
A társítástok sokszor amúgy nem is betta miatt nem működnek, hanem az agresszívabb csapathalak miatt. A helyedben a bettát szedném ki, vagy kapjon egy kisebb akváriumot az ő igényeihez igazítva (meleg víz, gyenge vízáram, kevés fény), vagy ajándékozd el. Olyanról már hallottam, hogy a betta elveszti az érdeklődését az akvárium többi lakójával szemben (nálam is volt ilyen), de olyanról még nem, hogy a csapathalak hagytak volna fel a csipkelődéssel.
 
A betták a nagykönyv szerint magányos, agresszív, területvédő halak. Szerencsére vannak bambajankók, akik magasról tesznek a világra, és vígan elúszkálnak a többi hallal, még garnélával is. Azt szokták ajánlani, hogy ha betta mellé bármi egyebet raksz, legyen B terv, ha mégsem férnek meg egymás mellett, szét tudd őket szedni.
A kereskedőkre pedig az esetek többségében nem szabad hallgatni (fura ezt így a GA fórumán írni, de mindenki értse jól :DDD), tisztelet a kivételnek. Az ő dolguk a termékek, állatok eladása, sok esetben semmit sem konyítanak az adott témához, legyen az akvarisztika, terrarisztika, emlős, vagy madár.
A társítástok sokszor amúgy nem is betta miatt nem működnek, hanem az agresszívabb csapathalak miatt. A helyedben a bettát szedném ki, vagy kapjon egy kisebb akváriumot az ő igényeihez igazítva (meleg víz, gyenge vízáram, kevés fény), vagy ajándékozd el. Olyanról már hallottam, hogy a betta elveszti az érdeklődését az akvárium többi lakójával szemben (nálam is volt ilyen), de olyanról még nem, hogy a csapathalak hagytak volna fel a csipkelődéssel.
Koszonom a tanacsokat atertekelem mi legyen veluk. En is attol feltem, hogy a betta banthatja a tobbit ehelyett egyszer sem csipett oda semelyiknek, csak a pontylazacok kezdtek piszkalodni.
 
Back
Oldal tetejére