• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Betta Splendens - állandó uszony problémák

Hát gondolom a két kislány melléhelyezésének következménye előbb utóbb kis betták megjelenése lesz, amelyeknek a gondozására, külön tartására nem lesz időm a hétfőn született kislányom miatt.
 
Régebben nyitottam ezt a topikot, azóta sikerült még egy bettát elveszíteni :(. Elképzelhető, hogy meglett a probléma, így gondolom megosztom, hátha mások is okulnak abból a szarvas hibából amit elkövettem. Még pedig azt, hogy idióta módon megbíztam az Eheim vízmelegítőben, és szépen beállítottam 26 fokra, ami mint mára kiderül 5 fokkal (!) melegebbre melegíti a vizet. Persze a használati útmutatóban leírták, hogy kalibrálni kell, bár ennyi eltérést már nem is lehet kalibrálni rajta a mutató tologatásával, így azt hittem, hogy a hőmérő rossz. Gondolom ettől lettek stresszesek és harapdálták a farkukat.

Na hát ez a szomorú történet vége, de azóta két hőmérővel kontrollálok, így még egyszer nem fordulhat elő.
 
Szomorú, sajnálom a bettáid :( a fűtők meg ilyenek, nálam most tetra van előtte atman, mindig 20-22 fokra állítom, s így lesz 24-25 fokos a víz.
 
Ezt már kérdezték páran, általános válasz az, hogy természetesen nem. Betta mindent megeszik ami befér a száján. És neki elég nagy szája van.
 
Sziasztok!
Picit morbid kerdes, Reed Cherryk tarthatok egy Bettaval???

Meg lehet próbálni, nekem jól elvannak a bettákkal. Igaz már kifejlett RC-k, de kicsiket nem kell várni :D javaslom 3-4 RC-t betenni lehetőleg ugy h a betta ne lássa meg egyből,mert a süllyedésre odakap, aztán majd kiderül. Legyen sok búvóhely.
 
Régebben nyitottam ezt a topikot, azóta sikerült még egy bettát elveszíteni :(. Elképzelhető, hogy meglett a probléma, így gondolom megosztom, hátha mások is okulnak abból a szarvas hibából amit elkövettem. Még pedig azt, hogy idióta módon megbíztam az Eheim vízmelegítőben, és szépen beállítottam 26 fokra, ami mint mára kiderül 5 fokkal (!) melegebbre melegíti a vizet. Persze a használati útmutatóban leírták, hogy kalibrálni kell, bár ennyi eltérést már nem is lehet kalibrálni rajta a mutató tologatásával, így azt hittem, hogy a hőmérő rossz. Gondolom ettől lettek stresszesek és harapdálták a farkukat.

Na hát ez a szomorú történet vége, de azóta két hőmérővel kontrollálok, így még egyszer nem fordulhat elő.


Dávid!

Nem tudom foglalkozol e még bettával, de azért lérdeznék! 1 hónapja van egy hím a 60 literes akváriumban, eddig minden szép és jó. 3 cory és 3 anci volt tegnapig a lakótársa, tegnap bekerült 7 db endler guppi is melléjük és úgy tűnik mintha a farka meg lenne csipkedve! Az endlerek lehetnek hunyók ebben az esetben? A vízhőmérséklet állandó 26 fok, eddig nem volt baja! Került víz, kb 1 litermyi a bolti akváriumból is a miénkbe, remélem az nem baj! Abban is reménykedek, hogy csak rémeket látunk!

Íme egy fotó a betáról:

17097626_1355306377842066_4175947865088694251_o.jpg

17015845_1355315794507791_2638114098211384954_o.jpg
 
Az endlerek lehetnek hunyók ebben az esetben?
A guppyt nem egy olyan halnak ismerem ami neki merne menni egy felnőtt bettának. Ez kb. olyan lenne mintha beszólnék Hulknak. :) Max a nőstényeket piszkálják.

Került víz, kb 1 litermyi a bolti akváriumból is a miénkbe, remélem az nem baj!
Elkeserítelek, de ez baj. Sose csinálj ilyet, mert behurcolhatsz vele minden féle sz@rt az akváriumodba. Igazság szerint az új halakat is karanténozni kellene, növényeket mosni/fürdetni.
Persze ez utóbbiakat rendetlen módon én sem tartom be 100%-ban. :)
A kép elég homályos, nem puffadt a hasa a haladnak? (vagy ennyire megtömted mondjuk tubival)
 
A kép kaba után lészült, vörös szunyoglárvát eszik(szárítottat) aztán Én még most nem láttam hogyan néz ki csak a fotót, de hamarosan hazaérek és megnézem! Tegnap volt tereprendezés is az aksiban, új növények kerültek be és csigavadászat is, lehet stresszes lett?
 
A guppyt nem egy olyan halnak ismerem ami neki merne menni egy felnőtt bettának. Ez kb. olyan lenne mintha beszólnék Hulknak. :) Max a nőstényeket piszkálják.


Elkeserítelek, de ez baj. Sose csinálj ilyet, mert behurcolhatsz vele minden féle sz@rt az akváriumodba. Igazság szerint az új halakat is karanténozni kellene, növényeket mosni/fürdetni.
Persze ez utóbbiakat rendetlen módon én sem tartom be 100%-ban. :)
A kép elég homályos, nem puffadt a hasa a haladnak? (vagy ennyire megtömted mondjuk tubival)
Mit tegyek? Kedden volt 30%-os vízcsere, legyen szombaton is?
 
Jó kérdés. Ha behurcoltál valamit az idegen vízzel, akkor a vízcsere nem sokat ér. Reméljük nem lesz gond.
Nem mondom, kapott kaját rendesen a halad! :) Azért ennyire lehet, hogy nem kell megtömni. Viszont az jó, ha van étvágya és szépen eszik.
Figyelgesd! Itt van pár infó még, ami segíthet. Jobbulást a haladnak!
 
Kösziiii! Én mimdent túlparázok! A többi hallal minden ok amúgy, az Enderek X wingeset játszanak (kilépnek a hiperűrből, 0.1 mp alatt lasítanak 100-ról 0-ra :) :) ) a Coryk és az Ancik is jól vannak! Remélem a Betta is csak vaklárma!
 
Utoljára módosított:
Haza értem és ránéztem az aksira. Mindenki jön megy csak a Betta nem. S fenéken bújik egy gyökér alatt a növényzetben! Aztán felúszik, jön megy és utánna vissza! Kicsit rojtos a farka!
 
Utoljára módosított:
Lehet sokfele problemaja akar az idegen viztol is -a bakterialis fertozestol kezdve a parazitakig - de a kep alapjan nekem ugy tunik , mintha uszoholyag problemaja lenne. Ez egy nagyon hetkoznapi betta betegseg, legtobbszor tuletetes es az ebbol adodo szorulas miatt fordul elo. A szaritott szunyoglarva magaban is okozhat gondot + a bettak kepesek betegre enni magukat. Csapzott, letapadt/osszetapadt uszok is gyakran jelzik, ha egy betta nem erzi jol magat.. 28-30C koruli viz es 2-3nap szigoru koplalas segithet.
 
Sajnos úszórothadásnak tűnik! :( Különválasztom, kezelem cseppekkel és himalájai sóval és koplaltatom!
 
Dávid!

Nem tudom foglalkozol e még bettával, de azért lérdeznék! 1 hónapja van egy hím a 60 literes akváriumban, eddig minden szép és jó. 3 cory és 3 anci volt tegnapig a lakótársa, tegnap bekerült 7 db endler guppi is melléjük és úgy tűnik mintha a farka meg lenne csipkedve! Az endlerek lehetnek hunyók ebben az esetben? A vízhőmérséklet állandó 26 fok, eddig nem volt baja! Került víz, kb 1 litermyi a bolti akváriumból is a miénkbe, remélem az nem baj! Abban is reménykedek, hogy csak rémeket látunk!

Íme egy fotó a betáról:

View attachment 27118

View attachment 27119
Szia!

Egyetértek az előttem hozzászólókkal, puffadt a hasa. Az elkülönítés amit megtettél, mindenképpen szükséges. A koplalás után egy-két nap múlva lehet neki adni néhány percig főzött borsó belsejét, az meghajtja. A vörös szúnyoglárva nem ajánlott étel nekik egyébként, van valami kis kampó féle a lárvákon, ami beleakad a belekbe. Egyébként az úszóhólyag probléma általában a túletetésből adódik, érdemes szigorúnak lenni és egy nap böjtöt beiktatni hetente.

Az uszonyt a képen nem látom jól, szerintem simán benne van a pakliban, hogy a többi hal csipkedte meg, de én többször láttam és olvastam olyat, hogy magának csipkedi. Unalomból, bár társas akváriumban inkább a többi hal miatt okozott stressztől, de van hogy a túl erős áramlástól amit a szűrő okoz. Elkülönítve nálam mindig elkezdett visszanőni az uszonya, habár a teljes visszanövésig soha sem jutottunk el, mert megint lecsipkedte.

Én nem írnám egyértelműen a bolti víz számlájára a dolgot, de tény, hogy sok mindent be lehet hurcolni vele, pl planáriát amitől nehéz szabadulni.

Egyébként nagyon szeretem a bettákat, de feladtam a tartásukat :)
 
Szóló akváriumot kap! Már meg is rendeltem! 25 liter hasznos térfogata van! Mivel szeretem a bettámat és szeretném, hogy jól érezze magát, ezért véglegesen költözik át és biotop akvárium lesz! Aprószemű barna talajra gondoltam 2-3 db növénnyel, mangrove ágakkal és 2-3 db harcsával a talaj tisztántartásának érdekében! Automata fűtő, szivacsszűrő légpumpával! A kérdés, milyen növények kerüljenek bele és milyen takarító harcsák? Illetve kaptam tablettát és cseppet a bakteriális fertőzésre és megelőzésre. Pár napig 5 literes üvegben fog lakni 29-30 fokos vízben és kapja a „gyógyszereket”, aztán költözik az új rezidenciájára! A mirelit zöldborsó mehfelelő? Abból menyit, meddig? Miután helyre jött milyen kaját adjak Neki? Nagyon szépen köszi az eddigi segítségeket és előre is köszi az ezutániakat is! ;) :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére