• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Betta Paradise

Figyu toled nem sajnalom! Ha ezt kiprobalnad lemondanal a Tetrarol.. nekem volt Tetra-m, egy hetig birtam elviselni..

Volt egy 1200-as tetrám, aminél a fejtömítésnél folyt a víz. már mindent is csináltam vele, de még így sem akart megjavulni... mellette használtam eheim külső szűrőket, azoknál eddig semmi problémát nem tapasztaltam sosem! Halk, megbízható ... egyébként nekem is van egy feles hydor belső szűrőm, ha gondolod azt fel tudom ajánlani amíg nem rendeződik a szűrő kérdés!
 
Mi volt vele a baj?
nálam ez is hangtalan. Még nem csöpög sehol. Van rajta csap ami nekem fontos!
Egy uj ex 800-asom volt, nagyon nem hozta az elvartakat.. diobelben ennyit, de ha gondolod privatban jobban kifejtem..
Tenyleg szivesen odaadom a 2222-t probald ki, hasznald amig a garanciat lerendezed.. es lathatod is a ket szuro kozott a kulonbseget. Ebben is van adapter beepitett csapokkal..
Ha tetszik a szuro, itt a forumon hirdetnek egy garancias 2424-et.. az nem lenne rossz vetel, ha egy kicsit meg engednenek az arabol.. 👍
 
Sziasztok.
Tegnapra csúszott a vasárnapi takarításom, de nem is ez a lényeg. Minden hétvégén takarítom az akasztós szűrőt és már nagyon elegem van belőle. Az egész akvárium tele van barna trutyival. Lehet hogy a Seachem az akasztósok királya, de én UTÁLOM!!!!!!
Soha se fogja azt az elvárt teljesítményt hozni mint egy külső szűrő. Ma mérgemben rendeltem egy eheim professional 4 250-es szűrőt. Na ez majd rendbe teszi a dolgokat!!!
 
Sziasztok.
Tegnapra csúszott a vasárnapi takarításom, de nem is ez a lényeg. Minden hétvégén takarítom az akasztós szűrőt és már nagyon elegem van belőle. Az egész akvárium tele van barna trutyival. Lehet hogy a Seachem az akasztósok királya, de én UTÁLOM!!!!!!
Soha se fogja azt az elvárt teljesítményt hozni mint egy külső szűrő. Ma mérgemben rendeltem egy eheim professional 4 250-es szűrőt. Na ez majd rendbe teszi a dolgokat!!!
Miért takarítod hetente? Milyen barna trutyival van tele az akva? Ott más probléma (is) lehet, legalább 1 tucat akasztós szűrőnk van/volt, ennek fele Tidal, nem tapasztaltuk a leírtakat. Pár havonta öblítjük át a szűrőközeget és a kosarat, de ez sem tart sokáig mert egyben kiemelhető. Jelentősen kevesebb idő és egyszerűbb mint egy külső szűrőnél.
Teljesítménye nyilván nem lesz akkora, mint egy külsőnek, már csak a belepakolható szűrőanyag miatt sem, de rossznak semmiképp sem mondanánk. Ráadásul az eheim ára is több mint 3-szorosa a Tidalnak.
 
Lehetséges hogy én vagyok béna hozzá de nekem nem akar szűrni úgy ahogy elvárom. Annyira sok ez a trutyi amit kiköpköd hogy mikor elúsznak a coryk akkor felkeverik az aljzatot. Sőt a moha is tele van velük. Vízcserénél lehetetlen úgy feltöltenem hogy ne keveredjen fel mindenfele. Ez az anyag hasonlít a rothadó növények utáni maradványra de nincs rohadó növényem. Inkább a vasfáról lepergő réteg lehet amiről már korábban posztoltam. Ezt terveim szerint az eheim megfogja és nem engedi át mint a seachem. Vagy rosszul gondolom?
 
Passz, kíváncsi vagyok, mennyit fog segíteni. A betta miatt ezt a szűrőt elég erősen vissza kell majd fojtanod, így nem lesz akkora forgatása meg vízmozgatás, mint fullon hajtva és ugyanúgy nem jut el a beszívóhoz a kuli nagy része. A vasfánál mi is tapasztaltunk ilyet (külső szűrő mellett), a rendszeres leszívás segített, majd egy idő után abbahagyta. Az is segíthet, hogy egy sűrűbb szivacsréteget (esetleg perlont) teszel a matrix alá, mivel a külső szűrő is csak ezzel tudja megfogni.
 
Passz, kíváncsi vagyok, mennyit fog segíteni. A betta miatt ezt a szűrőt elég erősen vissza kell majd fojtanod, így nem lesz akkora forgatása meg vízmozgatás, mint fullon hajtva és ugyanúgy nem jut el a beszívóhoz a kuli nagy része. A vasfánál mi is tapasztaltunk ilyet (külső szűrő mellett), a rendszeres leszívás segített, majd egy idő után abbahagyta. Az is segíthet, hogy egy sűrűbb szivacsréteget (esetleg perlont) teszel a matrix alá, mivel a külső szűrő is csak ezzel tudja megfogni.
Beszámolok mindenképp az eredményről. A high tech aksiban külső szűrő megy és nincs hasonló gond vele. Sőt még a vize is sokkal tisztább szinte kiváló. Viszont itt is látok barna trutyit ami biztos a növényektől van de azt mind megfogja a szűrő, gondolom a perlon segítségével. Az eheim szabályozható és még veszek hozzá spint vagy popyt. Ezekkel szerintem garantálom a betta nyugalmát. Másrészt így vissza tudom küldeni garis javításra a seachemet és majd jó lesz az tartalékba.
 
Egy uj ex 800-asom volt, nagyon nem hozta az elvartakat.. diobelben ennyit, de ha gondolod privatban jobban kifejtem..
Tenyleg szivesen odaadom a 2222-t probald ki, hasznald amig a garanciat lerendezed.. es lathatod is a ket szuro kozott a kulonbseget. Ebben is van adapter beepitett csapokkal..
Ha tetszik a szuro, itt a forumon hirdetnek egy garancias 2424-et.. az nem lenne rossz vetel, ha egy kicsit meg engednenek az arabol.. 👍
Öröm látni, hogy ilyen segítőkészek vagytok!👍👍
Csak a margóra...szerintem mindenkinek van adott márkával jó és kevésbé jó tapasztalata.
Bírom az Eheim szűrőket én is. De, hogy a Tetrat is dícsérjem, kettő 1200 EX üzemel a nagy alatt, most négy éve...
Eddig egyszer szivárgott az egyik, szétszedtem, újra összeraktam, megoldva.
Rotorok eredetiek, soha nem zsíroztam sehol, évi 3 alkalommal vannak tisztítva, kiöblítem a rotornál, megtisztítom felületesen és indul a mandula.
 
Back
Oldal tetejére