• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Betta Paradise

Nem szeretném, talán inkább a bucékat cserélném le valamire amik a nagylevelű anubias felett vannak. Valahogy nem tezszenek ott. A héten vettem észre hogy minden növény szépen fejlődik, hozzák az egészséges új hajtásokat.
Végül is igazad, van előbb-utóbb nem foglya barnítani. Nekem nem volt türelmem kivárni, pedig jó előre áztatva volt. Egy darabig kevés aktívszenet raktam a szűrőbe az időlegesen megoldotta a problémát. De a végén csak elajándékoztam.
 
Végül is igazad, van előbb-utóbb nem foglya barnítani. Nekem nem volt türelmem kivárni, pedig jó előre áztatva volt. Egy darabig kevés aktívszenet raktam a szűrőbe az időlegesen megoldotta a problémát. De a végén csak elajándékoztam.
én tettem a szűrőbe szerintem most elég szép. barna színt nem látok, inkább az a bajom hogy nem kristálytiszta valamiért, mintha egy enyhe fátyol lenne még a vízben.....
 
én tettem a szűrőbe szerintem most elég szép. barna színt nem látok, inkább az a bajom hogy nem kristálytiszta valamiért, mintha egy enyhe fátyol lenne még a vízben.....
Az a baj a vasfákkal (saját tapasztalat) hogy nem egyformán barnítanak. Amin sok a fekete színű rész az folyamatosan színez. Az opálos víz meg az a barna mulm szerű is lehet a fa hatása. Mennyi időnként frissítesz vizet ? Bettan kívül van még valami benne ???
 
Az a baj a vasfákkal (saját tapasztalat) hogy nem egyformán barnítanak. Amin sok a fekete színű rész az folyamatosan színez. Az opálos víz meg az a barna mulm szerű is lehet a fa hatása. Mennyi időnként frissítesz vizet ?
most látom az előbbi hozzászólás elejéből lemaradt a "Seachem Purigen"
most hogy nagyjából beállt az akvárium minden vasárnap cserélek és heti kétszer utána öntök hogy szinten legyen.
 
A fal barack színű, szerintem attól látszik barnának kicsit a víz. Van még benne 2 cory és elvileg 8 amano. Gyakorlatilag telepítés óta egy darabot se láttam csak egy két vedlést.
 
Lehet tényleg csak a fal miatt látszik barnásnak. A Seachem Purigen frankó, nálam kristály tiszta a víz. Lassan kellene újra aktiválnom. Bár a szűrésem 20L -re brutális.
 

Attachments

  • IMG_20191222_115716.jpg
    IMG_20191222_115716.jpg
    215.2 KB · Megtekintések: 80
Semmi baj a barna vízzel, a vízminőségnek és az élővilágnak is jót tesz. betták kifejezetten nagyon szeretik. Nagyon hasonló nano-m üzemel nekem is jelenleg, klasszikus tea-barna vizes, vasfás, anuibasos mohás kocka, hal imádja.
 
Hát Csigusz nem imádta a helyét 😔
Reggelre a nappali közepén.....

Neha ilyenkor meg elnek... Erdemes megprobalni vizbe tenni.
Vissza tettem egyből de azóta még nem mozdult sajnos. Amúgy fura volt a háza színe, sötét lett, a pöttyei is alig látszanak. Ez egy hagyma csigusz. Gondolom már kiszáradhatott szegény.
 
Egy másik érdekes dolog! Találtam két red cherryt az aksiban. Nem raktam még véletlenül se bele őket! Az egy dolog hogy 20 centire van a garnis akva de mégis hogy jutottak át?
Az amanok végre elő merészkedtek. A nyolcból négyet láttam.
DE ami a legfurább hogy a gyilkos bettam teljesen hidegen hagyja a garnélák jelenléte, lehet hogy depresszios?! 😀😀
 
Egy másik érdekes dolog! Találtam két red cherryt az aksiban. Nem raktam még véletlenül se bele őket! Az egy dolog hogy 20 centire van a garnis akva de mégis hogy jutottak át?
Az amanok végre elő merészkedtek. A nyolcból négyet láttam.
DE ami a legfurább hogy a gyilkos bettam teljesen hidegen hagyja a garnélák jelenléte, lehet hogy depresszios?! 😀😀
Nagyon betta-fuggo, hogy melyik mit visel el maga mellett. Nekem volt olyanom, ami kirtotta a csigakat, mas meg a bebi garnelakat is csak megnezegette. (A pirosakat mondjuk nalam mindenki azonnal bezabalta, valoszinuleg mert hasonlitanak a gyakran kapott tubifexre es voros szunyoglarvakra.)
Ha tettel at a garnelas akvariumbol novenyt, vagy szuroanyagot, akkot siman atkerulhettek garnelak.
 
Nagyon betta-fuggo, hogy melyik mit visel el maga mellett. Nekem volt olyanom, ami kirtotta a csigakat, mas meg a bebi garnelakat is csak megnezegette. (A pirosakat mondjuk nalam mindenki azonnal bezabalta, valoszinuleg mert hasonlitanak a gyakran kapott tubifexre es voros szunyoglarvakra.)
Ha tettel at a garnelas akvariumbol novenyt, vagy szuroanyagot, akkot siman atkerulhettek garnelak.
Nem tettem át olyat amiben el tudna bújni. Erre különösen figyelek mert a bettam arról ismert hogy nem eszi meg őket csak kinyírja egytől egyik. Ez a hülye anno még a sisak csigát is csipkedte.... most mintha megnyugodott volna.
 
Pár telós fotó. Eddig minden rendben😊
 

Attachments

  • B9B06685-A503-4083-A78A-01ADE5C6DEED.jpeg
    B9B06685-A503-4083-A78A-01ADE5C6DEED.jpeg
    339.2 KB · Megtekintések: 53
  • 7A2C31F8-53B6-4A4A-AA96-EF7F446D328A.jpeg
    7A2C31F8-53B6-4A4A-AA96-EF7F446D328A.jpeg
    231.4 KB · Megtekintések: 49
  • 62F69D6C-0ED8-41AF-B9F5-8115824490DD.jpeg
    62F69D6C-0ED8-41AF-B9F5-8115824490DD.jpeg
    208.6 KB · Megtekintések: 44
  • 1A8443EE-1ACA-4418-A13C-816F8A20E79B.jpeg
    1A8443EE-1ACA-4418-A13C-816F8A20E79B.jpeg
    304 KB · Megtekintések: 45
  • 968A7005-156E-4B32-9A43-F530924FC75C.jpeg
    968A7005-156E-4B32-9A43-F530924FC75C.jpeg
    225.7 KB · Megtekintések: 44
Back
Oldal tetejére