• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Betta Paradise

Kinek van tapasztalata az Ada clear water termékkel? Ködös a vizem a rendszeres vízcserék ellenére és erre használnám. De viszont aggódom mert azt írják hogy csökkenti a foszfát szintet.
Növények most kezdenek éledezni így hogy extra foszfatot és vasak teszek bele minden nap szinte.
 
Kinek van tapasztalata az Ada clear water termékkel? Ködös a vizem a rendszeres vízcserék ellenére és erre használnám. De viszont aggódom mert azt írják hogy csökkenti a foszfát szintet.
Növények most kezdenek éledezni így hogy extra foszfatot és vasak teszek bele minden nap szinte.
Nem kavartad fel veletlenul a taptalajt?
GA-sok dicsertek valamelyik videoban vagy postban a ADA-t, nekunk a Seachem Clarity-vel van jo tapasztalatunk, azt tudjuk ajanlani.
 
Nem kavartad fel veletlenul a taptalajt?
GA-sok dicsertek valamelyik videoban vagy postban a ADA-t, nekunk a Seachem Clarity-vel van jo tapasztalatunk, azt tudjuk ajanlani.
Nem kevertem fel, indítás óta ilyen. Tisztul de nagyon lassan, főleg így hogy egy éjszakát nem ment a szűrő.
Lehet a seachem lesz inkább. Erre nem írnak semmilyen extra hatást. Az Ada-ra azt írják hogy az élőlényekre veszélyes lehet de cserébe 20 perc alatt tiszta lesz a víz. Inkább várok egy napot a seachemmel, nem kockáztatok.
Vasfával sosem dolgoztam. A fa körül minden tele van apró barna porral. Mintha valami azt rágná mert egy két helyen fura dörzsölés nyomok vannak a fán.
 
Nálam a vasfát az otok és az amanok fényesre pucolták. Semmi gondot nem okoz. Mondjuk a talajom barna, így ha van is körülötte bármi, nem veszem észre...
Én kideríteném a ködös víz okát, hogy ne a csak tünetet kezeljek. Sztem hosszú távon jobban megéri. A víznek varázslat nélkül is tisztának kellene lennie... Az más kérdés, mikor beüt valami infuzoria, vagy eltűnt haltetem rontja a vizet, stb., de a víz alap állapota, pláne vízcserék dacára, nem kellene, hogy ködös legyen...
 
Nahát, ilyennel nem volt még dolgom. Mondjuk nekem a vasfám ázott vagy egy hónapot, és utána picit le is tisztítgattam, mielőtt bement volna a helyére - lehet, ezért ugrottam át ezt a fázist (és gondolom, ezért nem színezte soha a vizemet sem).
lehet hogy ez volt a szerencséd. én csak lemostam.
 
Egy fórumos kérdés. most hogy nincs tapatalk maradt a webes felület. Miért van az hogyha nem az eredeti képminőséget hanem mondjuk kicsibe akarom felétölteni akkor elfordítva rakja be a képet???
 
Ez a barna trutyi a fáról málik le. Ki kellene venni és átdörzsölni pl. körömkefével jó alaposan. A szűrőbe meg rakjál Seachem Purigent, kristálytiszta lesz 1 nap után a vized.
Hát elég macera kivenni a fát. Úgy látom hogy a csigák előszeretettel eszegetik, csak rendeződik egyszer. Használok purigent de lehet hogy nem volt túl jó ötlet harisnyaba berakni mert talán nem megy át rajta a víz normálisan. Rendeltem GA bol purigenhez való hálót, jövő héten meglesz.
 
Hát elég macera kivenni a fát. Úgy látom hogy a csigák előszeretettel eszegetik, csak rendeződik egyszer. Használok purigent de lehet hogy nem volt túl jó ötlet harisnyaba berakni mert talán nem megy át rajta a víz normálisan. Rendeltem GA bol purigenhez való hálót, jövő héten meglesz.
Vizcserekor mulmozoval ossze tudod szedni a nagyjat ennek a barna trutyinak..
 
Back
Oldal tetejére