• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Betta Paradise

Megint abba a hibába fogsz esni, mint a másiknál, CO2-höz erős világítás kell, azt viszont a betta nem fogja szeretni. :)

Az onf erősnek számít? Amúgy abban bizok hogy a vasfa fog annyi árnyékot nyújtani hogy bőven jó legyen. És ha jól tudom @Molnár Máté is erre cserélte le az eredetit az old tree bettas tankjában. Máté mi a véleményed?
 
Nem a lámpa a gond, hanem a co. Erős fény nélkül a co gyakorlatilag felesleges, megfelelő fény nélkül a növények nem tudják felhasználni, akkor meg csak a víz fog telítődni vele. Legalábbis ez az én meglátásom. :D

Most elbizonytalanítottál. A másik tankomon hasonló kaliberű lámpa van és azzal működik a dolog de lehet csak azt hiszem. Vagyis nem hiszem mert látom hogy bubiznak ezerrel a növények és stb. Ebből gondoltam azt hogy az onf is jó lesz. Bár csak 60 lumen per liter de úgy tudom hogy ez félúton van a Low és high Tech között. De az is igaz hogy a tervezett novenyeim közül talán egyik se igényli a co2-t. De ha jól tudom a Low Tech növények is hálásak ha kapnak egy kicsit. Vagy ezeknek elég a carbo is?
 
@Meskó úgy rám hoztad a frászt h gyorsan beszéltem a GA val. A lámpa jó high Tech hez a betta meg árnyékba vonul ha zavarja bar túlzottan a twinstar se zavarta a másikba.
 
Most elbizonytalanítottál. A másik tankomon hasonló kaliberű lámpa van és azzal működik a dolog de lehet csak azt hiszem. Vagyis nem hiszem mert látom hogy bubiznak ezerrel a növények és stb. Ebből gondoltam azt hogy az onf is jó lesz. Bár csak 60 lumen per liter de úgy tudom hogy ez félúton van a Low és high Tech között. De az is igaz hogy a tervezett novenyeim közül talán egyik se igényli a co2-t. De ha jól tudom a Low Tech növények is hálásak ha kapnak egy kicsit. Vagy ezeknek elég a carbo is?
Persze, hálásak, de a co2 bevezetésével érzékenyebb is lesz a rendszered, fénymennyiségre és tápra is. Azt írtad, hogy a betta igényeit szeretnéd kielégíteni, akkor pedig teljesen feleslegesnek érzem a co2 beoldását. Máté bettásában sincs, de írta is több helyen, ha jól emlékszem, hogy a fényigényesebb növények egy része el is tűnt. Az árnyékkedvelő növények pedig eleve lassú növekedésűek, nem tudják se a tápot, se a co2-őt olyan gyorsan felvenni.

@Meskó úgy rám hoztad a frászt h gyorsan beszéltem a GA val. A lámpa jó high Tech hez a betta meg árnyékba vonul ha zavarja bar túlzottan a twinstar se zavarta a másikba.
De te most egy bettás tankot csinálsz, ahol azt szeretnéd, hogy boldog legyen a hal, ne egy sötét sarokban kuksoljon egész nap. :p Viktor is mondta valamelyik topikban, hogy el kell dönteni, hogy hightech növényeset csinálsz, vagy egy betta-kompatibilis tankot. Lehet a kettő együtt, de nehéz lesz megtalálni az egyensúlyt, ahogy a másikban is nehezen ment a dolog, itt is valamelyik félnek nem lesz annyira jó.
Ha már megvetted a szettet, igazából mindegy, csak megint úgy érzem, hogy elkapkodtad a dolgot. :) Megoldás: Csinálj még egy nano hightechet, a bettás meg maradjon meg bettásnak. :whistle:
 
Bocs, nem akarjuk, hogy cseszegetésnek érezd a hasonló kommentjeinket, de déjà vu érzésem volt, mintha lett volna erről szó korábban is, rákerestem: https://akvakertesz.hu/threads/noevenyek-hianytuenetei.215/post-462410
CO2 nélkül is lehet szép növényes akvát üzemeltetni ami a bettához alakítható. Példának (és reklámnak is persze ;) ) ott van a 4seasons akváriumunk, még a kényesebb növények is szépen fejlődnek.
 
Üveg cuccokban tényleg érdemes rááldozni többet. Én az összes kínai ócskát eltörtem. GreenAquast meg Adást meg vertem már oda mosdókagylóhoz és semmi baja nem lett. Itt a különbség. Szerintem az aquario difijei a legjobbak, ár-érték arányban meg főleg.
Én eddig szerencsés voltam kínai üvegekkel. Igaz hogy vigyázok is rájuk és értékelés alapján veszek.

Be lehet állítani a co2-t úgy is, hogy percenként 3-4 bubit adjon le...
 
@tsokee @Meskó Tudjátok mit, igazatok van!! Nem veszem piszkálásnak csak ilyenkor mindig rájövök hogy mekkora hülye vagyok. Én szívesen fogadom a kritikátokat mindig mert arra próbálom használni hogy épüljek belőle. Lehet a high Tech aksiba azért algásak a novenyeim mert szenvednek és többnyire Low Tech növény algas. Igazából ha újra kezdhetném a garnisat akkor csak high Tech novenyt tennék bele. De legfőképp a marsileat cserélném le. De ez jelenleg kivitelezhetetlennek tűnik mivel nem tudom hova rakni az élőlényeket. Arról meg még nem hallottam hogy valaki garnikkal teli akvát átrendezett volna.

Elég könnyen befolyásolható vagyok főleg ha úgy gondolom hogy hozzá értő adja a tanácsot!
Úgyhogy nem lesz co2 marad low techben ahogy eredetileg is akartam. Ez a co2 hirtelen felindulásból történt. 30 ezer feleslegesen kiadva, ebből kijöttek volna a növények [emoji45]
 
De ez jelenleg kivitelezhetetlennek tűnik mivel nem tudom hova rakni az élőlényeket. Arról meg még nem hallottam hogy valaki garnikkal teli akvát átrendezett volna.
Veszel egy 20 literes vodrot, leszivod a vizet, atteszed bele a szurot, az allatokat es atrendezed az akvat. Nem csak garnikkal, de halakkal teli akvat is rendeztek mar at mikozben futott, nem egy pelda van ra a forumon is.
 
Számold bele azt is, hogy hamarosan nagyon kevés időd lesz az akváriumokra. ;) Egy co2-s nanonál illik betartani a heti karbantartást, míg egy lowtechet hetekre elengedhetsz majd, csak a vizet kell utántölteni néha. Nálam nem gyerek volt, hanem lustaság, több hete nem nyúltam az akvához, és azzal hálálta meg, hogy a vízicsillag kimászott az akváriumból a hátsó sarokban. :D

Veszel egy 20 literes vodrot, leszivod a vizet, atteszed bele a szurot, az allatokat es atrendezed az akvat. Nem csak garnikkal, de halakkal teli akvat is rendeztek mar at mikozben futott, nem egy pelda van ra a forumon is.
Jepp. Én is. Háromszor. :D
 
Igaz! Jön a gyerek és az asszony már most piszkál. “Megint csomag jött”

Viszont Low techben sosem másztam bele. Így fel merül egy fontos kérdés. Maradhat az amazonia alá power sanddal vagy ez így nem lesz jó?
 
Ez most tényleg csak találgatós válasz lesz, amazoniával még nem volt dolgom, JBL és Dennerle táptalajt használtam eddig, fedésnek pedig manado, colombo, ista volt terítéken.
De szerintem nem lesz gond. Csak kezdetben nagyon sokat kell majd vizet cserélned, hogy a felszabaduló tápanyagokat kiszedd a vízből, illetve minél több növénnyel indíts, hogy legyen, ami felegye. És sok-sok úszónövény. Ha van szobai futókátok otthon, csippents le 1-2 20 centis szálat, elég hamar gyökeret fognak ereszteni, és kiszedik a nitrátot a vízből. Ez nálam annyira jól működött, hogy nitrát hiányos is lett az akva, száműznöm kellett őket. 😅
 
Az onf erősnek számít? Amúgy abban bizok hogy a vasfa fog annyi árnyékot nyújtani hogy bőven jó legyen. És ha jól tudom @Molnár Máté is erre cserélte le az eredetit az old tree bettas tankjában. Máté mi a véleményed?

2aquael van, de az kb annyit tud mint az ONF. A CO2 eléggé felesleges ide. Nagyon minimális bubiszámmal mehet, dob a növényeken, de inkább felesleges :)
 
Ne szedd szét. Tehetsz bele plusz növényt, de vedd figyelembe, hogy az alacsony igényű növényeket könnyebb kiszolgálni, mint egy érzékenyebb fajtát. Szélesebb skálán mozog, hogy hogy érzi jól magát. Egy igényesebb növénynél beszűkül ez a terület, könnyebb hibázni. Próbáld meg leküzdeni azt az algát. Sejtem, hogy mennyire bosszantó látni az állandó algásodást, de nagyon ritkán megoldás a teljes szétszedés. Ha nem tudod, hogy pontosan mi okozza, a következő összeállításban is belefuthatsz, és ott leszel, ahol most vagy.
 
Ne szedd szét. Tehetsz bele plusz növényt, de vedd figyelembe, hogy az alacsony igényű növényeket könnyebb kiszolgálni, mint egy érzékenyebb fajtát. Szélesebb skálán mozog, hogy hogy érzi jól magát. Egy igényesebb növénynél beszűkül ez a terület, könnyebb hibázni. Próbáld meg leküzdeni azt az algát. Sejtem, hogy mennyire bosszantó látni az állandó algásodást, de nagyon ritkán megoldás a teljes szétszedés. Ha nem tudod, hogy pontosan mi okozza, a következő összeállításban is belefuthatsz, és ott leszel, ahol most vagy.

Nem feltétlenül az alga miatt szedném szét. Ez az akva zűrös történetű. Emlékszél biztos hogy mennyit variáltam rajta. Nagyon szerettem volna egy szép zöld gyepet de a betta miatt nagyjából csak a marsilea jött szóba. Szép növény de nem a kedvencem. A kedvenc a monte carlo. Itthon van egy dobozzal és hetek óta nézegetem hogy mi legyen vele. Egyértelmű hogy az új tankban nincs helye mert a melegtől megint elolvadna de amúgy sem akarok a bettasba ilyet. Ezért gondoltam arra hogy felszedem a marsilea szőnyeget, és beultetem a monte carlot. Ez talán nem nagy munka és nem kell állatokat kitelepítenem ha ügyes vagyok.plusz tennék be több közepes igényű növényt és kivenném a köveket is. Erre gondoltam. Valamiért olyan érzésem van hogy a seiryu úgy be kever a kh ba hogy nem a valós szintet látom és ezért lehet az hogy a mérések alapján a káros szintnél nincs senkinek semmi baja. Ezt még senki sem erősítette meg csak én feltételezem.
 
És mi lenne, ha a marsileát nem vennéd ki, hanem közéje ültetnéd a monte carlot? ;) Monte carlo úgyis elnyomja majd.
 
Back
Oldal tetejére