• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Betta Paradise

inhof zoltan

Főkertész
Sziasztok.

Pár héten belül tervezem indítani a második akváriumom. Ezt a tankot szeretném a beteges bettám igényeihez igazítani a legtöbb esetben.
Ha valakinek bármilyen észrevétele van kérem jelezze, szívesen fogadok minden ötletet.

Akvárium: 27 liter 30x30x30 optiwhite

Talaj: mivel maradt kb 4 liter Amazonia ezért ezt fogom felhasználni. Ha kevés lenne akkor bajban leszek mert a GA ban nincsen kicsi kiszerelés csak a nagy. Azt pedig nem akarom megvenni. Lehet inkább power sandot teszek alá.

Co2: eredetileg low techet akartam de ha a növényeknek kelleni fog akkor megy bele az is.

Világítás: Onf flat nano 15w

szűrő: Seachem tidal 35. Gyárilag mátrixal van töltve. Én teszek bele egy kis purigent is. A teljesítméyet vissza fojtom ha sok lenne.

Dekor: Több vasfából lesz össze rakva úgy hogy a vizből kilógjon.

Növéyek: Itt bajban vagyok mert össze kell válogatnom ami bírja a melegebb vizet.
Anubias, bacopa, crypo,limnobium,

Szeretném úgy megoldani hogy a vizfelszín közelében kapcsolódó vasfához rotala bonsait, hygrophiliumot és talán monte carlot teszek hogy a vizből kinőve éljenek.
Ez nem tudom mennyire fog működni mert nem csináltam még ilyet.

Hamarosan jövök képekkel. Köszi hogy végig olvastad.
 
Hacsak nincs nálatok 26°c, akkor le kell majd fedned az akvariumot. Ez pedig nehéz, ha fák lógnak ki.

Nincs meleg a lakásban. Most kb 22 fok van de eddig sem volt letakarva, és egyszer sem fázott meg. Ezért bízom benne hogy a továbbiakban sem fog. Ha mégis akkor ügyelek az elrendezésre úgy hogy könnyű legyen üveget vágatni rá.
 
Nincs meleg a lakásban. Most kb 22 fok van de eddig sem volt letakarva, és egyszer sem fázott meg. Ezért bízom benne hogy a továbbiakban sem fog. Ha mégis akkor ügyelek az elrendezésre úgy hogy könnyű legyen üveget vágatni rá.
Ne tegyél üveget rá. Tudom, hogy @Molnár Máté layoutját szeretnéd megcsinálni. Inkább tegyél bele egy fűtőt. A 22 fok kevés. Legalább 24 kell a bettának. Lehet ezért gyenge az immunrendszere.
 
Ne tegyél üveget rá. Tudom, hogy @Molnár Máté layoutját szeretnéd megcsinálni. Inkább tegyél bele egy fűtőt. A 22 fok kevés. Legalább 24 kell a bettának. Lehet ezért gyenge az immunrendszere.

Igen jól tudod Máté aksija az ötletadó. Nem akartam pénzt tenni egy új akvába mert jön a gyerek és kéne másra de valamit össze kell raknom mindenképp mert még mindig a kicsi karantén aksiba van. Megláttam Máté művet és úgy éreztem hogy kell egy hasonló....

A hőmérsékletet félre érted. A betta vize 27 fokos. A lakásom hőmérséklete 22 fok.
 
Igen jól tudod Máté aksija az ötletadó. Nem akartam pénzt tenni egy új akvába mert jön a gyerek és kéne másra de valamit össze kell raknom mindenképp mert még mindig a kicsi karantén aksiba van. Megláttam Máté művet és úgy éreztem hogy kell egy hasonló....

A hőmérsékletet félre érted. A betta vize 27 fokos. A lakásom hőmérséklete 22 fok.
Par fok elteres a betta vize, es a levego között, melyet belegez, akar halalos is lehet. (Sajnos tapasztalatbol irom.)Ha üveggel nem szeretned csufitani az összkepet, akkor valami mas modon fütsd a viz feletti levegöt (infralampa?)
 
Par fok elteres a betta vize, es a levego között, melyet belegez, akar halalos is lehet. (Sajnos tapasztalatbol irom.)Ha üveggel nem szeretned csufitani az összkepet, akkor valami mas modon fütsd a viz feletti levegöt (infralampa?)

Nem tudom akkor inkább üvegtető. Szerintem az infra az csak az algáknak tenne jót.
 
Igen jól tudod Máté aksija az ötletadó. Nem akartam pénzt tenni egy új akvába mert jön a gyerek és kéne másra de valamit össze kell raknom mindenképp mert még mindig a kicsi karantén aksiba van. Megláttam Máté művet és úgy éreztem hogy kell egy hasonló....

A hőmérsékletet félre érted. A betta vize 27 fokos. A lakásom hőmérséklete 22 fok.

Mivel elég jó cuccokból lesz az akvárium, kár lenne a fűtőn spórolni. ha belefér mindenkèppen vegyél, jön a tél, kelleni fog a bettànak. nekem 26 fokon vannak a bettások. Amúgy az üvegtetőt mèg az első héten kettétörtem, azóta nincs rajta.
 
A következő képet kérésemre a GA készítette. Mivel messze lakom megkértem őket hogy az elképzelésem és @Molnár Máté egyik tankját alapul véve készítsenek nekem vasfából hasonlót. Szerintem nagyon jó lett úgyhogy megmarad úgy ahogy össze rakták.

de067282d464f75925b91967eb623656.jpg


Egész jól állok. Nagyjából minden megvan. A héten meglesz az állvány is. Ma rendeltem meg a co2 elosztásához szükséges szerelvényeket, tűszelepeket, stb. A tervem hogy hétvégén leadom a növény rendelést és ahogy megjön állok is neki.
A talaj alá rakok Ada power sandot. Igaz hogy a tervezett növények nem nagyigényűek de hátha idővel kerül bele olyan.

Fűtésre dennerle 25w nano fűtőt fogok használni.

f5ec0e815262027ea1199ea80d0fb7d8.jpg7b29fd879ab9498436bb28fe5917efa8.jpg
 
A következő képet kérésemre a GA készítette. Mivel messze lakom megkértem őket hogy az elképzelésem és @Molnár Máté egyik tankját alapul véve készítsenek nekem vasfából hasonlót. Szerintem nagyon jó lett úgyhogy megmarad úgy ahogy össze rakták.

View attachment 83160


Egész jól állok. Nagyjából minden megvan. A héten meglesz az állvány is. Ma rendeltem meg a co2 elosztásához szükséges szerelvényeket, tűszelepeket, stb. A tervem hogy hétvégén leadom a növény rendelést és ahogy megjön állok is neki.
A talaj alá rakok Ada power sandot. Igaz hogy a tervezett növények nem nagyigényűek de hátha idővel kerül bele olyan.

Fűtésre dennerle 25w nano fűtőt fogok használni.

View attachment 83161View attachment 83162

Szuper lesz. Alig várom. 😁
 
A következő képet kérésemre a GA készítette. Mivel messze lakom megkértem őket hogy az elképzelésem és @Molnár Máté egyik tankját alapul véve készítsenek nekem vasfából hasonlót. Szerintem nagyon jó lett úgyhogy megmarad úgy ahogy össze rakták.

View attachment 83160


Egész jól állok. Nagyjából minden megvan. A héten meglesz az állvány is. Ma rendeltem meg a co2 elosztásához szükséges szerelvényeket, tűszelepeket, stb. A tervem hogy hétvégén leadom a növény rendelést és ahogy megjön állok is neki.
A talaj alá rakok Ada power sandot. Igaz hogy a tervezett növények nem nagyigényűek de hátha idővel kerül bele olyan.

Fűtésre dennerle 25w nano fűtőt fogok használni.

View attachment 83161View attachment 83162

Nagyon frankó lesz :) Kíváncsi vagyok mit mondasz erre a szűrőre, szemezgetek vele egy ideje. Olcsó xarokat használok, ami nem baj, csak néha hangosak, meg azért ez jóval profibbnak hat. Seachem Purigen szerintem nem is kell, a betta nem lesz szomorú, ha barna kicsit a víz :)
 
Nagyon frankó lesz :) Kíváncsi vagyok mit mondasz erre a szűrőre, szemezgetek vele egy ideje. Olcsó xarokat használok, ami nem baj, csak néha hangosak, meg azért ez jóval profibbnak hat. Seachem Purigen szerintem nem is kell, a betta nem lesz szomorú, ha barna kicsit a víz :)

Purigenen még agyalok. Tetszik a barna víz, majd menet közben eldöntöm .

Lehet hogy az olcsó szűrőd jobb mint a drága. Egyébként én is kiváncsi vagyok rá, de legfőképp az onf világításra. Tegnap lecseréltem az Ada difim egy olcsó Aquario difire. Sajnos azt kell mondjam hogy nálam sokkal sokkal jobban bevált az olcsó difi. De jártam már úgy is hogy rendeltem olcsó spint. Már a beszerelésnél elpattant az üveg. Aztán megjött az Ada dooa poppy. Már értem hogy miért kerül ennyibe[emoji3], vastag üveg és szép kidolgozás. Szóval csak arra próbálok célozni hogy nem mindig a drágább a jobb. Ha jól néztem nem sokat kéne hozzá tenni és tudtam volna venni külső szűrőt is.
 
Purigenen még agyalok. Tetszik a barna víz, majd menet közben eldöntöm .

Lehet hogy az olcsó szűrőd jobb mint a drága. Egyébként én is kiváncsi vagyok rá, de legfőképp az onf világításra. Tegnap lecseréltem az Ada difim egy olcsó Aquario difire. Sajnos azt kell mondjam hogy nálam sokkal sokkal jobban bevált az olcsó difi. De jártam már úgy is hogy rendeltem olcsó spint. Már a beszerelésnél elpattant az üveg. Aztán megjött az Ada dooa poppy. Már értem hogy miért kerül ennyibe[emoji3], vastag üveg és szép kidolgozás. Szóval csak arra próbálok célozni hogy nem mindig a drágább a jobb. Ha jól néztem nem sokat kéne hozzá tenni és tudtam volna venni külső szűrőt is.

Üveg cuccokban tényleg érdemes rááldozni többet. Én az összes kínai ócskát eltörtem. GreenAquast meg Adást meg vertem már oda mosdókagylóhoz és semmi baja nem lett. Itt a különbség. Szerintem az aquario difijei a legjobbak, ár-érték arányban meg főleg.
 
Back
Oldal tetejére