• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Betta Paradise

Tegnap megérkeztek a GA-ból az amanók. Mind az öten bekerültek a vízbe még este. Elégedett voltam mert ahogy kell egyből tették a dolgukat. Reggel kb 8 méterre az akvától találtam egy tetemet, az akva előtt közvetlen még egyet. Megfogtam csipesszel és elkezdett menekülni, gyorsan vissza tettem abban bízva hogy túléli. El kellett jönnöm melozni úgyhogy a víz teszt most elmaradt. Kiváncsi vagyok hogy gond lehet e a vízzel. Elvileg 24 órára akvarium indítás után be lehet telepíteni az állatokat de én vártam kb 6 napot. Tudja valaki hogy az amanok meddig élnek víz nélkül?
Nem sokáig, kiszáradnak. Az amanok sajnos vízminőségtől függetlenül is szöknek betelepítés után. Egyszerűen, ha más a víz, mint amiből jöttek, elindulnak a jobb élet reményében. Érdemes letakarni az akváriumot, és minden akvából kilógó részt betömni, ez nálad ugye nehéz a fa miatt. Én kartonból csináltam most legutóbb magasítást az akváriumra. Az egyikük mégis eltűnt, egy hét után találtam meg az akasztós szűrőben.
 
Nem sokáig, kiszáradnak. Az amanok sajnos vízminőségtől függetlenül is szöknek betelepítés után. Egyszerűen, ha más a víz, mint amiből jöttek, elindulnak a jobb élet reményében. Érdemes letakarni az akváriumot, és minden akvából kilógó részt betömni, ez nálad ugye nehéz a fa miatt. Én kartonból csináltam most legutóbb magasítást az akváriumra. Az egyikük mégis eltűnt, egy hét után találtam meg az akasztós szűrőben.

De érdekes hogy milyen messze eljutnak az akváriumtól.
Én a másik tanknak a külső szűrőjébe találtam. Szedtem ki a kosarakat a fürdőkádba és pont el kaptam a tekintetemmel hogy a kicsorgó vízzel távozik a lefolyóba.
 
De érdekes hogy milyen messze eljutnak az akváriumtól.
Én a másik tanknak a külső szűrőjébe találtam. Szedtem ki a kosarakat a fürdőkádba és pont el kaptam a tekintetemmel hogy a kicsorgó vízzel távozik a lefolyóba.
Ezt már megtanultam, hogy az akváriumvizet először másik tálba, dobozba kell önteni, átnézni, és csak utána kiönteni. :D Bár én növényekre locsolom.
Messzire eljutnak. Még a garzonban az egyikük konkrétan átmászott rajtunk, az akvárium és a megtalálási hely között volt a matracunk.... :'D Pókhálóban is találtam már amanot. Rossz érzés a féltve őrzött, akkoriban legdrágább élőlényedet kiszipolyozva megtalálni egy sarokban. Pókicának olyan vacsorában volt része, amit nem sok pók mondhat el magáról.
 
Teljes vízcsere azonnal!!!

Párom nem tudja megcsinalni. Mondtam neki merjen ki belőle amennyit tud. Máshova kell tennem ezt az állványt mert közvetlenül a kanapé mellett van és ez két rosszcsont simán eléri és mindent bele akarnak dobni [emoji35][emoji35] de nem tudok haragudni rájuk, még nem fogjak fel a dolgok súlyát. De magamra mérges vagyok, pont a napokban gondolkodtam hogy egyszer baj lesz de inkább arra gondoltam hogy a kilógó fákat akarjak piszkálni....
 
Párom nem tudja megcsinalni. Mondtam neki merjen ki belőle amennyit tud. Máshova kell tennem ezt az állványt mert közvetlenül a kanapé mellett van és ez két rosszcsont simán eléri és mindent bele akarnak dobni [emoji35][emoji35] de nem tudok haragudni rájuk, még nem fogjak fel a dolgok súlyát. De magamra mérges vagyok, pont a napokban gondolkodtam hogy egyszer baj lesz de inkább arra gondoltam hogy a kilógó fákat akarjak piszkálni....
Sajnálom :( Nálam is bele-belenyúlkáltak eleinte, szerencsére itt nem tettek bele semmit, csak tetszett nekik, ahogy a garnélák kaparásszák őket... De a kézmosás nem volt az erősségük előtte, és sosem lehetett tudni, hogy nem épp slime gyártás után vannak-e (mosószer, ragasztó, borotvahab és isten tudja, mi keveréke még...). Úgyhogy leoktattam nekik, hogy csak a jelenlétemben lehet. De nem vagyok benne biztos, hogy mindig betartják :D
 
Sajnálom :( Nálam is bele-belenyúlkáltak eleinte, szerencsére itt nem tettek bele semmit, csak tetszett nekik, ahogy a garnélák kaparásszák őket... De a kézmosás nem volt az erősségük előtte, és sosem lehetett tudni, hogy nem épp slime gyártás után vannak-e (mosószer, ragasztó, borotvahab és isten tudja, mi keveréke még...). Úgyhogy leoktattam nekik, hogy csak a jelenlétemben lehet. De nem vagyok benne biztos, hogy mindig betartják :D

4 fele haza érek. Párom kiszedett annyit amennyit tudott és a betta is úszkál még....
Erre a gyerek gondra ki kell találnom valamit. Kicsit félre nézel és már ott is vannak az üveg elott[emoji3]
 
Beszarás, beszaras!!!! Minden ok. Kicsit nagyon menta illatú volt a víz. Kapott egy teljes cserét. Szerintem az az egy szerencsém volt hogy ez a só elég meleg fürdő vízben kezd felolvadni és a 26 fokos akvárium víz langyos volt. Plusz a párom kilapátolta.

Maga a so nem art a halaknak, en gyarkran megsozom oket.... viszont a menta lehet hogy irritalja a börüket...
Remelem semmi következmenye nem lesz.
 
Back
Oldal tetejére