• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech "Betta lak"

Ati8821

Nézelődő
Elindítom a "Betta lak" akvárium naplózását, mivel vannak már tervek és 1-2 dolgot beszereztem.
Új akváriumot nem akartam venni, egy régebbi áll hadrendbe. Képet nem készítek róla, mert jelenleg vállalhatatlan állapotban van.

Akvárium: 40X22X30 cm (kb. 25 liter)
Szűrő: Eheim Classic 150 (4 számjegyű összegért, 2 év garival asszem megérte újonnan) - lehet a gyári ki és befolyó cserélve lesz
Töltet: alul a hozzá kapott 2-3 cm-es szivacs + perlon, majd sera siporax és végül eheim substrat pro
Fűtés: 25W-os szabályozható, noname "occó" egy messzi-messzi galaxisból
Világítás: még nincs eldöntve, valószínűleg LED. Mivel a gyári tetőt szeretném megtartani, így valami DIY megoldás lesz. A gyári világítás nem működik és szerintem semmire sem jó.
Talaj: JBL Manado a növényeknél
Dekor:...
Növények:...
Tápozás: Easy-Life ProFito és Easy-Life Easy Carbo (adagolás: először növény mennyiségtől függően a gyári ajánlottal próbálkoznék)
Halak: Betta (1 hím, vagy több nőstény)
 
Utoljára módosított:
Elindítom a "Betta lak" akvárium naplózását, mivel vannak már tervek és 1-2 dolgot beszereztem.
Új akváriumot nem akartam venni, egy régebbi áll hadrendbe. Képet nem készítek róla, mert jelenleg vállalhatatlan állapotban van.

Akvárium: 40X22X30 cm (kb. 25 liter)
Szűrő: Eheim Classic 150 (4 számjegyű összegért, 2 év garival asszem megérte újonnan) - lehet a gyári ki és befolyó cserélve lesz
Töltet: alul a hozzá kapott 2-3 cm-es szivacs + perlon, majd sera siporax és végül eheim substrat pro
Fűtés: 25W-os szabályozható, noname "occó" egy messzi-messzi galaxisból
Világítás: még nincs eldöntve, valószínűleg LED. Mivel a gyári tetőt szeretném megtartani, így valami DIY megoldás lesz. A gyári világítás nem működik és szerintem semmire sem jó.
Talaj: JBL Manado a növényeknél
Dekor:...
Növények:...
Tápozás: Easy-Life ProFito és Easy-Life Easy Carbo (adagolás: először növény mennyiségtől függően a gyári ajánlottal próbálkoznék)
Halak: Betta (1 hím, vagy több nőstény)

A lányok is lehetnek "verekedösek", föleg kisebb helyen. Inkább javaslom egy hím beszerzését.
Kiváncsi vagyok a naplódra, már a bemutatkozásodat olvasva is reméltem, hogy mihamarabb megnyitsz egy naplót. :)
 
Úgy gondoltam, csak a növényeknél lesz manado, egy sávban kis utat, ösvényt kialakítva visszateszem a jó öreg kvarckavicsot. Két adag is volt itthon, az egyik 1-5mm közötti, a másik finomabb, 1-2mm szemcseméretű. Mérhetetlen mennyiségű maláj tornyoscsiga ház van mindkettőben, így elvetettem az ötletet, nagy valószínűséggel kidobom.

Dekorhomokot meg nem akarok. Takarítani nagyon nem egyszerű, így mindenhol manado lesz.

Dekornak vettem egy mangrove gyökeret, kifőztem, most ázik. Nagyon színezi a vizet, még várok vele egy kicsit.
 
Lassan haladok vele, a tetőt kicsit át kell alakítani a világítás miatt. A mangrove mellé valamilyen köveket is tennék, hogy ne legyen annyira lapos, de még nem találtam olyat, ami igazán tetszene.

Viszont nem tudtam megállni, hogy valamit ne vegyek, így beszereztem néhány növényt. Érkezett 2-2 tő Anubias nana 'Petite' (TF ster.) és Anubias barteri var. nana (TF ster.), 1-1 doboz Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' (TF ster.) és Cryptocoryne wendtii 'Green' (Tropica ster.).

A 40 literes akvárium lassan 1 éve megy. Zöld pontalga néha megjelenik, de azt el lehet tűntetni az üvegről. Annak ellenére hogy egy Sunsun kínai csoda külső szűrő üzemel alatta, nem volt probléma a vízzel. Lassan 1 éves a szűrő, jelenleg még csendes. Decemberben lett kipucolva, mert eléggé lecsökkent az áramlat. EL Profito és Easy Carbo megy bele, már ha el nem felejtem. Anubiasok, cryptok szépek és még a neonhalakat is életben tudtam tartani. Beleültettem egy adag Tropica Cardamine Lyratat, ami úgy néz ki, igen élvezi a helyet, mert mindent benő. Elképzelhető, hogy ebből is kerül egy kevés a bettásba. Más növényekkel is próbálkoztam, leírások alapján bírniuk kellett volna, de mind tönkrement. Nem tudom crypton, anubiason kívül érdemes-e próbálkozni valamivel. Mohán gondolkodtam, de nálam az csak akkor volt szép, amikor garnélákat tartottam, azok szépen tisztogatták. Csak halak mellett tönkrement.

Manado át lett mosva, így ma/holnap megkezdődik az építés.
 
Utoljára módosított:
A világítást próbálom egyszerűen megoldani, egy ledes lámpa lesz a tetőbe építve.
- 5W, 12db fehér 5730 led
vagy
- 10W, 24db fehér 5730 led
vagy
- 10W, 20db fehér 5730 led és 4db 5730 kék led

Melyiket lenne jobb választás?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére