• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech "Betta lak"

Ati8821

Nézelődő
Elindítom a "Betta lak" akvárium naplózását, mivel vannak már tervek és 1-2 dolgot beszereztem.
Új akváriumot nem akartam venni, egy régebbi áll hadrendbe. Képet nem készítek róla, mert jelenleg vállalhatatlan állapotban van.

Akvárium: 40X22X30 cm (kb. 25 liter)
Szűrő: Eheim Classic 150 (4 számjegyű összegért, 2 év garival asszem megérte újonnan) - lehet a gyári ki és befolyó cserélve lesz
Töltet: alul a hozzá kapott 2-3 cm-es szivacs + perlon, majd sera siporax és végül eheim substrat pro
Fűtés: 25W-os szabályozható, noname "occó" egy messzi-messzi galaxisból
Világítás: még nincs eldöntve, valószínűleg LED. Mivel a gyári tetőt szeretném megtartani, így valami DIY megoldás lesz. A gyári világítás nem működik és szerintem semmire sem jó.
Talaj: JBL Manado a növényeknél
Dekor:...
Növények:...
Tápozás: Easy-Life ProFito és Easy-Life Easy Carbo (adagolás: először növény mennyiségtől függően a gyári ajánlottal próbálkoznék)
Halak: Betta (1 hím, vagy több nőstény)

Utoljára módosított:

bamboocha46

Főkertész
Elindítom a "Betta lak" akvárium naplózását, mivel vannak már tervek és 1-2 dolgot beszereztem.
Új akváriumot nem akartam venni, egy régebbi áll hadrendbe. Képet nem készítek róla, mert jelenleg vállalhatatlan állapotban van.

Akvárium: 40X22X30 cm (kb. 25 liter)
Szűrő: Eheim Classic 150 (4 számjegyű összegért, 2 év garival asszem megérte újonnan) - lehet a gyári ki és befolyó cserélve lesz
Töltet: alul a hozzá kapott 2-3 cm-es szivacs + perlon, majd sera siporax és végül eheim substrat pro
Fűtés: 25W-os szabályozható, noname "occó" egy messzi-messzi galaxisból
Világítás: még nincs eldöntve, valószínűleg LED. Mivel a gyári tetőt szeretném megtartani, így valami DIY megoldás lesz. A gyári világítás nem működik és szerintem semmire sem jó.
Talaj: JBL Manado a növényeknél
Dekor:...
Növények:...
Tápozás: Easy-Life ProFito és Easy-Life Easy Carbo (adagolás: először növény mennyiségtől függően a gyári ajánlottal próbálkoznék)
Halak: Betta (1 hím, vagy több nőstény)
A lányok is lehetnek "verekedösek", föleg kisebb helyen. Inkább javaslom egy hím beszerzését.
Kiváncsi vagyok a naplódra, már a bemutatkozásodat olvasva is reméltem, hogy mihamarabb megnyitsz egy naplót. :)

Ati8821

Nézelődő
Úgy gondoltam, csak a növényeknél lesz manado, egy sávban kis utat, ösvényt kialakítva visszateszem a jó öreg kvarckavicsot. Két adag is volt itthon, az egyik 1-5mm közötti, a másik finomabb, 1-2mm szemcseméretű. Mérhetetlen mennyiségű maláj tornyoscsiga ház van mindkettőben, így elvetettem az ötletet, nagy valószínűséggel kidobom.

Dekorhomokot meg nem akarok. Takarítani nagyon nem egyszerű, így mindenhol manado lesz.

Dekornak vettem egy mangrove gyökeret, kifőztem, most ázik. Nagyon színezi a vizet, még várok vele egy kicsit.

Oldal tetejére