• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Nagyon szép akit raktál össze, gratulálok! Követendő példaként tekintek rá.
hullam.gif

. . . amúgy pont az imént olvastam végig a naplód, a versenyfotód nagyon baró lett! Ha csak fele ilyen szépre meg tudom csinálni az enyémet már boldog leszek. :)
 
Nagyon szép akit raktál össze, gratulálok! Követendő példaként tekintek rá.
hullam.gif

. . . amúgy pont az imént olvastam végig a naplód, a versenyfotód nagyon baró lett! Ha csak fele ilyen szépre meg tudom csinálni az enyémet már boldog leszek. :)
Köszi szépen!
Ha bármiben tudok segíteni, csak szólj! Látom soproni vagy, ami nincs közel, de hátha... Szóval szoktunk tartani kb havonta,másfél havonta találkozót, ahol általában legalább 1 vödörnyi növényt cserélgetünk/osztogatunk szét. Ha el tudsz jönni valamelyikre, akkor megtámogatunk egy adag gazzal is a tanácsokon kívül! ;)
 
Szia Beni!

Nagyon szép az akváriumod. Látszik, hogy a növények kicsattannak az egészségtől.
Gyönyörűek a vörös karcsú díszmárnáid.
Vannak garnélák az akváriumban?
Nem bántják őket a díszmárnák ( bátran mászkálnak, úszkálnak, eszegetnek )?
A bal hátsó növényednek mi a neve, hogy bírja low-tech körülmények között?
 
Szia Beni!

Nagyon szép az akváriumod. Látszik, hogy a növények kicsattannak az egészségtől.
Gyönyörűek a vörös karcsú díszmárnáid.
Vannak garnélák az akváriumban?
Nem bántják őket a díszmárnák ( bátran mászkálnak, úszkálnak, eszegetnek )?
A bal hátsó növényednek mi a neve, hogy bírja low-tech körülmények között?

Köszi! Igen, vannak garnélák, azt hiszem 5 vagy 6 amano, nem emlékszem már mennyit szereztem, de hogy mennyi van még meg, az örök rejtély lesz, legalább 3 még megvan, múltkor ennyit láttam egyszerre. Rajtuk kívül van egy csapat sakura garnéla rili génekkel, a második kép bal oldalán látszik is egy a pogon, csak pont szemben van, nem annyira felismerhető. A vörös karcsúak imádnak kergetőzni, és néha egy-egy garnélát fajtársnak néznek és megbökik. Nem bántják, és mikor látják hogy nem az, akkor békén is hagyják, de szegény garnélák kicsit stresszelnek ettől, 80%-ban a jobb oldali susnyásban tanyáznak, de azért szaporodnak szépen lassan. Yellow fire jobb lett volna, így utólag, mert azokhoz biztosan nem nyúlnának hozzá.
A hátsó növényem http://www.greenaqua.hu/hu/micranthemum-umbrosum.html , ami "Fényigény: magas-nagyon magas" igénnyel szerepel mindenhol, de már Én is low-techből kaptam. Minden rendben vele, elég szép, jó állapotban van, csak rettenetesen lassan nő "Növekedési ütem: gyors" helyett.
 
Mert sokkal olcsóbb, mintha csak a GA cuccokat használnám. Az előző setupban is ezt a vegyes tápozást alkalmaztam közel egy éven keresztül, és nem voltak hiánytüneteim, sem algásodásom. Ha megnézed az adagolásomat, akkor 1 napi mikro/makrot adok egy hétre, és kb egy heti ProFitot a gyári ajánlás szerint.
Mi alapján számoltad ki a táp adagolását? ProFito önmagában nem elég? Honnan tudtad, hogy mennyi GA microt, macrot kell adnod?
 
Mi alapján számoltad ki a táp adagolását? ProFito önmagában nem elég? Honnan tudtad, hogy mennyi GA microt, macrot kell adnod?
Nem volt számolás, az akváriumot figyeltem. Mivel low-tech akvárium, ugyanakkor elég komoly növénymassza van benne, sajnos a legtöbb gyári ajánlás elvérzik az adagolást tekintve. Jelenleg nincs semmi hiánytünet, de ha valami esetleg felüti a fejét, akkor annak megfelelően módosítok, nem tart semeddig.
A ProFito önmagában kevés, makro adagolás mellett is fogy a nitrát a vizemből. Ha lenne 2X ennyi halam, talán nem lenne szükséges.
 
Nem volt számolás, az akváriumot figyeltem. Mivel low-tech akvárium, ugyanakkor elég komoly növénymassza van benne, sajnos a legtöbb gyári ajánlás elvérzik az adagolást tekintve. Jelenleg nincs semmi hiánytünet, de ha valami esetleg felüti a fejét, akkor annak megfelelően módosítok, nem tart semeddig.
A ProFito önmagában kevés, makro adagolás mellett is fogy a nitrát a vizemből. Ha lenne 2X ennyi halam, talán nem lenne szükséges.
Vízteszteket használsz, vagy a tünetekből következtetsz a hiányra?
 
Most olvastam végig a naplódat. Nem gondoltam, hogy low-tech növényes lehet ilyen csodálatos.
Az enyém még csak fejben van összerakva, de elgondolkodtam, hogy valójában milyen technikára van szükségem.

Köszönöm.
 
Szia!
Végig olvastam a naplóidat, gratulálok ehhez a csodához!
Én is így gondolom, hogy lehet szépet alkotni low-techben is.:)
Kérdésem is lenne. Látom, hogy lecserélted a Tetra gyári esőztetőjét barkácsoltra. Milyen hosszú, hány lyuk van benne, milyen átmérővel fúrtad ki?
Nem hajolnak "előre" a háttér növények az áramlás miatt?
Köszi a választ előre is.
 
Szia!
Végig olvastam a naplóidat, gratulálok ehhez a csodához!
Én is így gondolom, hogy lehet szépet alkotni low-techben is.:)
Kérdésem is lenne. Látom, hogy lecserélted a Tetra gyári esőztetőjét barkácsoltra. Milyen hosszú, hány lyuk van benne, milyen átmérővel fúrtad ki?
Nem hajolnak "előre" a háttér növények az áramlás miatt?
Köszi a választ előre is.
Nem cseréltem le, ez a gyári. A lyukakat picit felfúrtam, talán 0,5 mm-rel, mert túl erősen nyomta a vizet, és ecsetesedtem. Még mindig van ereje rendesen, de így jobb az áramlás, és azóta csak nyomokban van 1-2 picike ecsetpamacs.
 
Back
Oldal tetejére