• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Július 10 után tegnap volt a következő vízcsere (khmmm, 38 nap...), meg persze egy kis nyírás, ritkítás, mert a halaknak már nem volt hol úsznia, a sok növény már nyomta ki az akvárium oldalát... Most pár hétig megint rendben lesz.
Alga szerencsére semmi (kopp-kopp), remélem most is kihúzok így legalább 2 évet, mint az előző setupban. ;)
Igazából szerintem minden rendben van, mindössze a helferi tűnik kicsit talán sárgásnak. Szerintetek is egy picit vashiányos?

14775018258_dae8951482_b.jpg


14938631136_f6f35132bd_b.jpg


14938627176_1ebf8ccbc1_b.jpg


A gyerekágyért bocsi, panelben lakom...
 
"Mindössze" 8 hónap után felkerült tegnap a fekete fólia hátulra. Szerintem nagyon jól áll az akváriumnak, gyorsan le is fotóztam! Szépen kihangsúlyozza a növényeket, és a halakat is, és (nem tudom a képen mennyire látszik) adott egyfajta furcsa mélységet is, amitől élőben legalább 10-15 cm-rel mélyebbnek tűnik. Ma volt még egy pici kozmetikázás, ami kap egy hetet, hogy kicsit természetesebb hatása legyen, és megpróbálok valami normális képet lőni a HAC-ra. Remélem majd sikerül bekerülni vele az első 3/4-edébe a mezőnynek...
15617702469_8da16006b9_b.jpg
 
Nagyon jól néz ki az akváriumod. Elárulod, hogy mivel tápozol? Még mindig csak Micro, Macro és Profito, ahogy az első oldalon írtad?

Nekem is van egy kicsit kisebb kaliberű low-tech akvám, csak éppen a növények produkálják az összes hiánytünetet.
 
Nagyon jól néz ki az akváriumod. Elárulod, hogy mivel tápozol? Még mindig csak Micro, Macro és Profito, ahogy az első oldalon írtad?

Nekem is van egy kicsit kisebb kaliberű low-tech akvám, csak éppen a növények produkálják az összes hiánytünetet.
Igen, még mindig ezekkel, HETI (nem napi!) 15-15 ml GA mic/mac + 25 ml EL ProFito, de azóta kiegészítettem heti 20 ml EL Ferro-val is, mert a helferi kicsit sárgás volt és nem volt mérhető a vas szintem. Azóta a többi növény is szépen pirosodik, és mintha kicsit még szebbek lennének.
 
Nem ismerem a low-tech akváriumokat , de mindig elámulok azon ,hogy kevés fénnyel co2 nélkül is lehet egészséges növényeket tartani. :) Gratulálok hozzá kivételes az akva :)
 
Nem ismerem a low-tech akváriumokat , de mindig elámulok azon ,hogy kevés fénnyel co2 nélkül is lehet egészséges növényeket tartani. :) Gratulálok hozzá kivételes az akva :)
Köszönöm szépen, de nem csinálok semmi különlegeset. A növényeim ügyesek... :LOL:
Én a high-tech aksikkal vagyok így, számomra hihetetlen, hogy olyan sok fénnyel és táppal hogy lehet bírni! ;)
 
Back
Oldal tetejére