• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Nagyon gyenge a fényed 55cm-es magassághoz. Max 35-40 cm lenne ideális.
3-4db kis ledrefit megpróbálnék beépíteni pluszba.
 
Szia

Én is a fényre gyanakszom,nekem az akvám 150x50x50 kezdetekkor a gyári világítást használtam ami 2x54 wattot takart nagyon karcsú volt
utána tuningoltam 5x54 watra ezt se találtam megfelelőnek így vettem egy Ati Sun Power 4x80w ez már megfelelő,igaz én használok terméseztessen ilyen fényhez
nagynyomású co2,csak arra akartam utalni hogy a 2x54 wattod kevés az 55 centis magasságodhoz.
 
Nagyon gyenge a fényed 55cm-es magassághoz. Max 35-40 cm lenne ideális.
3-4db kis ledrefit megpróbálnék beépíteni pluszba.
Szia

Én is a fényre gyanakszom,nekem az akvám 150x50x50 kezdetekkor a gyári világítást használtam ami 2x54 wattot takart nagyon karcsú volt
utána tuningoltam 5x54 watra ezt se találtam megfelelőnek így vettem egy Ati Sun Power 4x80w ez már megfelelő,igaz én használok terméseztessen ilyen fényhez
nagynyomású co2,csak arra akartam utalni hogy a 2x54 wattod kevés az 55 centis magasságodhoz.

Természetesen tudom, hogy kevés a fényem, viszont ha vennék/csinálnék egy 4*54W-os lámpát, akkor már illene CO2 is, meg a szűrés is kevés lenne valószínűleg, tehát sajnos nagyon sokba kerülne. Helyette megpróbálom kihozni ebből a maximumot. Az előző setupban rengeteg növényem volt, és elég szépek is voltak, alga pedig semmi, itt is hasonlót szeretnék összehozni. A probléma a növényválasztással van/volt, mert most inkább közepes fényigényű növényeket válogattam össze (Én balga :(), míg ezelőtt kimondottan alacsony fényigényű gazok voltak. Persze gáz nincs, ami megmarad az megmarad, ami nem az helyett meg lesz más! Ez a folyamat egyébként már el is kezdődött.
Ha valamikor sikerül a panelt leváltani egy házra, akkor ott úgyis egy böszme nagy akvárium lesz, és oda már sokkal-sokkal okosabban fogom a technikát is összeválogatni!
Jut eszembe, megyek is emelni megint 1 órát a világításon, jövő héten meg elérem a 10 órát, amit az elején terveztem. Talán ez is segít valamennyit...
 
Szia!
Egy csövet nem tudsz még berakni?
Egy próbát megérne!
Látod én is a 4x-5x21w-tól eljutottam a 3x-4x39w-ig!
Én se terveztem ilyen fényerőt de muszáj volt!
Kitartást és minden jót kívánok!(y)
 
Szia! Alakul ez szép lassan, a parvula mininálam is nagyon lassan nő, főleg az elején voltak gondok, mondjuk én 3 hete már co2-vel nyomom, azóta azért sokkal jobb a helyzet. Ha esetleg lesz felesleges növényed gondolj rám, hetente egyszer tuti járok Tbányán. Sok sikert! Szép lesz ez.
 
Szia! Alakul ez szép lassan, a parvula mininálam is nagyon lassan nő, főleg az elején voltak gondok, mondjuk én 3 hete már co2-vel nyomom, azóta azért sokkal jobb a helyzet. Ha esetleg lesz felesleges növényed gondolj rám, hetente egyszer tuti járok Tbányán. Sok sikert! Szép lesz ez.
Sajnos még egyszerűen nincs miből adnom, és még jó darabig nem is lesz, hiszen először sűríteni szeretném a növényeket.
De ha épp ritkítasz/nyírsz, akkor gyere fel a gazokkal Hozzám bátran, szívesen látlak egy beszélgetésre! (y)
 
Helló ha érdekel akkor majd ebből tudok adni ha beindultak.
Eleocharis sp - montevidensis
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Hydrocotyle Tripartita Japan
Ranunculus inundatus
Van még egy kis najas guadalupensis és valamelyik alternanthera faj. Ha lesz felesleges akkor szivesen bármelyikből.
 
Helló ha érdekel akkor majd ebből tudok adni ha beindultak.
Eleocharis sp - montevidensis
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Hydrocotyle Tripartita Japan
Ranunculus inundatus
Van még egy kis najas guadalupensis és valamelyik alternanthera faj. Ha lesz felesleges akkor szivesen bármelyikből.
A Hydrocotyle Tripartita Japan és a Ranunculus inundatus érdekelne kipróbálásra pár tővel.
A parvula mini sajnos Nálam nem ment semmire, de a sima parvula sem remekel, a másik két Eleocharis faj pedig nem igazán tetszik, mert túl nagyra nő...
Najas guadalupensisem volt régebben, viszont inkább elajándékoztam az összeset, mert olyan gyorsan nőtt, hogy nem bírtam vele (meg még 2 hónapig szedegettem mindenhonnan, mert a legkisebb darabokból is feléledt), úgyhogy azt is kihagynám, az alternanthera viszont szintén érdekelne!
 
Lehet husvét alkalmából megleplek egy kis hidroval, de lehet csak jövőhét végén nyirom meg. A fény növelésére van egy ötletem ha van benned vállalkozó szellem. Erősen diy de megoldható. Ha érdekel majd leirom, meg küldök képeket. Kb 6-8000 ft mindennel együtt.
 
Nem igazán vagyok a DIY híve. Sajnos se szerszámom, se szakértelmem nincs hozzá, a gányolást meg inkább kihagyom.
 
Kíváncsi vagyok hogy nálad majd a Hydrocotyle Tripartita Japan hogyan fog viselkedni nálam elégé szenved kis leveleket hoz és nem sűrű... De inkább ritkulóban van:(
 
Kíváncsi vagyok hogy nálad majd a Hydrocotyle Tripartita Japan hogyan fog viselkedni nálam elégé szenved kis leveleket hoz és nem sűrű... De inkább ritkulóban van:(
Majd kap egy tockost, ha nem teljesít rendesen! :mad::LOL:
 
Szia

Hogy alakul az aki? Parvula?
Gyakorlatilag semmi látványos, inkább csak stagnálnak a növények. Majd csinálok pár fotót, meg frissítem a naplót este, ha lesz egy kis időm, akkor látható lesz, hogy elég gáz még mindig. :(:cry:
Az alapkoncepciót fejben már módosítottam (elvetettem a letisztult gyepes/háttérnövényes tervemet, és inkább dzsungelt csinálok) és szépen próbálok növényeket vadászni, ma is be fog kerülni pár tő ez+az.
 
Szia

Ezt nem jó hír bár gondoltam hogy nem lehet túl rózsás a helyzet. Én mondtam neked hogy amit a múltkor adtam növényeket mindent rakd bele:cool: Elég nagy az akváriumod magas is és szerintem is kevés a fényed a mélyen lévő parvulának. Egy rész ezért is választottam kövekkel kitámasztott emelt háteres kialakitást mert így azért jobbak az esélyek. Esetleg egy holland stílusu akvárium nem áll közelebb hozzád? Sok hínárfélével akvárium méret és technika szerintem ezt jobban támogatja mint a parvulás gyepes letisztult stílust amit elképzeltél elsőnek..
 
Rég írtál. Mi a helyzet nálad? Esetleg egy kép? :)
Nem sok jó van mostanában...
Sajnos a külső szűrőm full random módon szivárog. Néha összerakás után 1-2 órával, néha 1-2 nappal, néha 1-2 héttel elkezd szivárogni. Nem nagyon, de 30-60 mp-enként 1 csepp legördül az oldalán, és hiába cseréltem fejtömítést már háromszor, hiába kentem be szilikonnal, sajnos nem javult meg, sérülést nem találtam rajta. Jól szétáztatta a bútoromat is, kisebb tócsa volt többször is az akvárium alatt... Még van rajta bő fél év gari, úgyhogy beadtam szervizelésre, remélem meg tudják csinálni, mert nagyon megszerettem. 2 hete megy a nyamvadt belső szűrőmmel az akvárium, de nagyon kevés. Több helyről is kaptam/vettem növényeket, így most már sokkal szebb az egész, valamint beköltözött egy 20 fős vörös karcsú díszmárna csapat is (gyönyörűek, mindenkinek ajánlom ezt a fajt). A GERONIMO szűrés miatt viszont algásodik az üveg, barnulnak a növények...
Összecsaptak a fejem felett egyébként is a hullámok (munkahelyi dolgok, Édesapám elhunyt, meg pár kisebb családi, egészségügyi probléma), így az elmúlt 1 hónapban szinte semmit nem tudtam foglalkozni az akváriummal sem, de ha visszajött a szűrőm, akkor mindenképp rendbe rakom, és ígérem, hogy teszek fel képeket.
 
Huh :(
Nem tudom, mikorra ígérték a szűrőt, de ha nagyon gáz a helyzet, fel tudok ajánlani egy Eheim Experience 350 szűrőt, amíg megoldódik a helyzet. Bontatlan, szóval baci kell mellé. Nekem még gyűlnek a cuccok, így csak áll a szekrény tetején.
Ha érdekel, szólj
 
Back
Oldal tetejére