• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Beni lávaköves low-tech akváriuma

@Beni
Gratulálok a kis csöppséghez, sok boldogságot.
Az akvárium remek, nem kis munkád lehet ebben a kompozícióban.
Nekem az akva újraindítása (egy kis 220 literes low tech guppikkal vitorlásokkal) költözés miatt 30 óra munkámba került (vízmentés, takarítás, halak kifogása, növények óvatos kihúzgálása, ültetés stb).

Kitartást ehhez is.;)

pisces

Kertész szaki
Irigylem ezt a sok türelmet! Hatalmas méretek és vízmennyiség! Erre a naplóra is feliratkozom (mint az előzőre). Gratulálok!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Beni

VIP kertész
Mi a helyzet? Lassan 1 hónap eltelt, dobsz fel képet?

:devil: Ugye nem fogkefézel? :devil:
Nincs fogkefézés, szépen elkezdtek zöldülni már a kövek, alakul a helyzet. A mohát szétdobtam 12-14 felé, azok is kezdenek normálisan kinézni. Az előtér is kapott egy nyírást és sűrítést, de még messze van a kívánttól.
Üveget lassan pucolni kéne, mert zöld poralgás egy részen, illetve az anubiasok valószínűleg majd elajándékozásra kerülnek, mert egyáltalán nem látszódnak, és mivel árnyékos részt nem csináltam nekik, az Ő leveleiken is van némi zöld pont és por alga, nem túl dekoratívak, nem is illenek az összképbe, máshol jobb lenne Nekik.
Remélem még a héten tudok csinálni fotót, nem ígérem, de majd meglátjuk...

szgabesz

Kertész szaki
Mennyire állják meg a helyüket a belső szűrők egy kicsit növényesebb akvában?
Egy 20 L-es akváriumot tervezek szűrni egy Dennerle sarokszűrővel.
Igaz van otthon egy Eheim 2211 is.

Beni

VIP kertész
Mennyire állják meg a helyüket a belső szűrők egy kicsit növényesebb akvában?
Egy 20 L-es akváriumot tervezek szűrni egy Dennerle sarokszűrővel.
Igaz van otthon egy Eheim 2211 is.
Nálam nagy térfogatú, "biológiai" belső szűrők vannak, minőségi szűrőanyaggal megtuningolva. Számszerűen 8-9 liter szűrőanyag dolgozik benne 1000+900 lph vízforgatással.
Hasonló arányokkal biztos vagyok benne, hogy máshol is működik a dolog.
Viszont 20 liter nagyok kicsi, könnyen borul az egyensúly, mindenképp nagyon oda kell majd figyelned, bármilyen szűrésmellet!

Ezt a fenti képet nézve, egyáltalán nem tartom zavarónak a két belső szűrő látványát, majdnem teljesen beleolvadnak a fekete háttérbe. Ha fényképezésnél még a felülről rájuk eső fényt ki tudnád takarni egy kis kartonnal, szerintem teljesen eltűnnének.

Z1234

VIP kertész
Ígéret szép szó...
Végre volt egy fél órám, megvolt az üvegpucolás, meg egy vízcsere is belefért, utána lőttem párat. Elég buborékos az akvárium minden vízcsere után, természetesen azért ilyenek a fotók, nem a fotoszintézis ilyen aktív.
Szerintem CO2-zd meg, hogy legyen belőle valami HAC-ra. Ez a nyugdíjas tempó nem igazán pörög. ;)

Beni

VIP kertész
Szerintem CO2-zd meg, hogy legyen belőle valami HAC-ra. Ez a nyugdíjas tempó nem igazán pörög. ;)
Nem adok harci drogokat a növényeknek! :)
Viccet félretéve tényleg nem lesz kész a HAC-ra. A "gyepet" most kéne megnyírnom, hogy ne legyen túl nagy, viszont ha megnyesem, akkor meg nem lesz szép 31-ig...
Megjött sárga barátainktól az új olló, úgyhogy néhány szál HM-et levágtam, és kicsit sűrítettem vele a jobb oldalt. Nyesés után nem vettem ki a vízből, csak hanyagul ráraktam 2 kőre, majd amikor visszapillantottam éreztem, hogy ez fotóért kiállt, hát lekaptam:
001.JPG
Sötétítést nem csináltam, de azért még lőttem pár képet, pl ahogy zöldül a kő, imádom:
002.JPG

A mohák kicsattannak:
007.JPG
A garnélák gyönyörűek:
008.JPG
Az algázók algáznak:
018.JPG
HG:
009.JPG
010.JPG

És néhány "BTS" foló, High-tech microsorum kötözés dróttal, vasúti bazalt kavicshoz:
012.JPG

Balage

Kertész szaki
Szia! Érdekes ez az utolsó kép, hogy csak ennyi hely van elöl, a sziklák és a front között. Szemből fotózva sokkal többnek tűnik ez, ebben van hova fejlődnöm :D

Beni

VIP kertész
Szia! Érdekes ez az utolsó kép, hogy csak ennyi hely van elöl, a sziklák és a front között. Szemből fotózva sokkal többnek tűnik ez, ebben van hova fejlődnöm :D
Egy citromlazac kb 4-4,5 cm hosszú. Ebből kb saccolható, hogy átlagban kb 6-7 cm-nél több biztosan nincs, de van olyan hely is, ahol 1 cm sincs (a legvégén), csak a talajtól többnek látszik (kb 2-nek:) ). Természetesen ott gyepesítés sincs, mert nincs mibe lenyomni.
Egyébként holnap megnyesem, aztán lesz, ami lesz, ami már ledugható méret, azzal sűrítek, ~29-31-én meg amíg hűl a pezsgő lefotózom a HAC-ra. Poén kép lesz, de azért megpróbálom kihozni a maxot, hátha beelőzök valakit! :)

Beni

VIP kertész
Hátha olvassa valaki...
Ma kicseréltem a fénycsöveimet, és 4-ből 2 reflektor tartó klipszet sikerült is eltörnöm, úgyhogy keresnék juwel reflektorhoz, T5 csőhöz való tartó klipszeket, 4 db-ot. Cserébe T8-ashoz való klipszeket tudnék adni, vagy természetesen kifizetem.
Ha esetleg a helyi boltban kapható ilyen a környékeden, és hajlandó vagy elpostázni, abban is benne vagyok, mert az 1200-2000 Ft-os házhoz szállítást sokallom 8g műanyagért...
WP_20161223_12_01_20_Pro.jpg

Oldal tetejére