• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bengáli Dario, Scarlet Badis(dario dario)

Nemtudjátok honnan lehetne beszerezni ezt a fajt engem is érdekelne már régóta vadászok rá,de sehol nem találok.
 
Sziasztok!

Aki erre a fajra vágyik, jó hírünk van!
Ma láttunk az Atlantiszban 5-6 darabot, igaz többségében hímet, talán 1 lány van.
Az eladó szerint lesz utánpótlás is.

AmegA
 
Az utóbbi 2 évben van esetleg valakinek híre erről a szép kis halacsról? :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Az utóbbi 2 évben van esetleg valakinek híre erről a szép kis halacsról? :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
A tatabányaiaktól (Dánió) kérdeztem ősz elején, azt írták, kb. egy hónap múlva rendelnek halakat onnan, ahol őket is tenyésztik. Nos, az az egy hónap már letelt.
 
Kinel mit eszegetnek?
Tubit, artemiat, vizibolhat, kagylosrakot, garnela utodokat, ha nagyon ehesek mar novendek garnelat is levadasznak kozosen. Szaraztapbol/geltapbol semmit.
Hogyan viselkednek?
Teruletvedok, de nem agresszivak, kergetoznek, de nem csipkednek. Szeretnek egy-egy mozgo dolgot megfigyelni es az etetes idopontjat is megjegyzik egy ido utan. A keksavos razborakkal bajuk van, valoszinu a mintazat egyezes miatt. Legcukibb, amikor egymasnak feszitenek es beszinesedik mindketto, meg amikor a tubit probaljak kitepni teljes erejukkel a csipeszbol.
 
nálam fagyi cyclops-ot kapnak, vagy ha épp nincs időm csak apró lemezes kaját. Igazából még nem is láttam hogy vízben lebegő dolgot megettek volna. Inkább az aljzatról és a növényekről csipegetnek.
Még élnek (bő két hete vannak itt) úgyhogy valószínű hogy valamit csak esznek :D
 
Sziasztok! A neten ellentmondásos információk olvashatók a dario dario esetleges ivadékgondozásáról, ill. arról, hogy mennyire jellemző rájuk az elúszó ivadékok felfalása és a növendékekkel szembeni agresszivitás. Van erről valakinek konkrét tapasztalata? Külföldi portálokon feketefejű ("tigris") és kék színváltozatáról (alfajáról?) is írnak. Ezekkel valaki találkozott már Magyarországon?
 
Sziasztok, ugyan még nem írtam sehova, de nagyon érdekes számomra a ritkább nanohalak tartása és tenyésztése. Látom már rég volt bejegyzés itt, de hátha valaki erre téved és jól jön majd némi információ :) Lassan két éve tartom őket törpe szikla harcsákkal (hara jerdoni) és vegyes neocardiniakkal. Nálam kis csapatban vannak 40x40 alapterületen 3 hím és 5 nőstény osztozik. Az én tapasztalatom azt mutatja hogy a hímek tudnak azért ártani egymásnak, így érdemes úgy berendezni a helyüket hogy legyenek jól elhatárolható részek az akváriumban.
Nálam az etetés eleinte nehézkes volt, de elég jó eredményekkel sikerült őket rászoktatni a fagyasztott kajára (artémia, fehér szúnyoglárva). De a favorit az élő, én a tubit mellőzöm de a grindál, frissen kelt artémia, cyclops jól bevált. (Akinek sikerült a szárazra rászoktatni hozzá szívesen beiratkozom továbbképzésre 🥲)
A tenyésztésük nem egy ördöngösség, ha a feltételek adottak akkor spontán is végbe megy, ilyenkor (nálam legalábbis) az öregek a kicsiket megeszik elúszás után. Eddig úgy sikerült a legjobb eredményt elérni ha a már a tartó akváriumban összeállt párt külön vettem. Egy kis medencébe tettem át őket 80% saját víz mellé pedig 20 % friss. Szükségük van dús növényzetre mert a hím idecsalja szíve választottját, majd a növények közé szórják az ikrákat. Az ívás véget onnan lehet észrevenni, hogy a hím lecsillapodik és nagyjából a szétszórt ikrák körül marad. Én ezután kiveszem a szülőket. A kicsik 2-4 nap alatt kikelnek majd kb ugyanennyi idő alatt elúsznak. Nem igazán mozognak inkább az aljzaton várják a sült galambot. Kezdésnek infuzóriával és kicsit később Walter féreggel szoktam megkínánli őket. Ha a frissen kelt artémiát megeszik onnan már nyert ügyünk van.
Két rokon fajjal is akadt már dolgom, de egyelőre velük még csak a tartásig jutottam. Az egyik a dario hysignon. Jóval békésebbek és kevésbé mutatósak. Ők valóban akkor szépek mikor izgatottak vagy párosodásra készülnek. Etetésük könnyebb ők a szárazat is elfogadják.
A másik a dario sp. Mianmar (black tiger dario) Ami az etetésnél igaz a hysignonokra az rájuk is. Viszont a vérmérsékletük merőben más, ők már jóval harapósabbak, igazi sügerek. Cserébe viszont gyönyörű színeik vannak, főként a domináns példányoknak.
 
Back
Oldal tetejére