• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

MSE mozaikszóra is (Menthetetlen Szenvedélybetegek Egyesülete= Akvakertész).
Alig várom, hogy nőveremmel (eMeSE) megosszam, mit is jelent a neve valójában. :D

A kedves ismeretlen fórumtàrsnak ezúton is üzenem: Jòl tette, hogy szólt! ;)
Úgy gondolom, köszönetedet mindnyájunknál hamarabb olvasta el. (;

Van egyébként olyan topik is, ahol arról beszélünk, nyílunk meg a széken ülők előtt, hogy mit csinálunk, mikor nem az akvában turkálunk.;):)
Köszönöm, hogy a fórum egyre mélyebb bugyraiba kalauzolsz. :)
 
Öhm, Öhm. Bocsásd meg Évi, nagyon izgulok.
És nem, nem úúgy figyeltelek meg titeket. Ez amolyan privát leskelődés volt. Mármint nem úgy, hogy...na mindegy. Szakács vagyok. Izéé..
/Elfordulok -immáron a helyes irányba/ Kérlek, mondj gyorsan valamit!
Szia, és még fözni is tud.!?;) no meg ha a kreatívitás társul az akvakertészettel! nem kispályáztad el avval a 650 literes medencével! naplót neki! üdv itt sorban!
 
#OFF
Eszter egy megtévesztő Bonsai címke mögé rejtette

A.ttila

Namerthát sok sok bonsaiból kivänok majd erdöt kialakitani. Igy a cimekek közül a bonszäj tünt a legalkalmasabbnak. Ät kene tetetnem mäshova?

#OFF
 
Szia, és még fözni is tud.!?;)

Az egyik nem feltétlenül következik a másikból. De általában meg szokták enni az emberek, amit fözök nekik, söt, mindenféle kenyszeritö eszköz hasznalata nelkül hajlandoak fizetni.
En egyebkent nem szeretem a saját föztömet. Igaz, nem is keszülnek ezek tul nagy lelkiismerettel. Ma peldaul a crossocheilusok miatt megmaradt spenótot ebedeltem... Örülök, hogy nem az e mellett meglapulo tubifex-kockakra esett a választásom...
 
Sziasztok!

Eddig elmaradt a bemutatkozásom.

Renátó vagyok, kisgyerek korom óta foglalkoztat a természet sokszínűsége.
Sokszor néztem a vasárnapi disney rajzfilmek helyett, David Attenborough természetfilmjeit vhs kaziról. Egy nagyobb akváriumunk is volt aminek a takarításában sokat segédkeztem.(Valószínű itt rontottak el a szüleim valamit:D)
Kb 14 éves koromban szereztem első egzotikus állatomat egy madárpókot(Acanthoscurria geniculata)ami kb 2cm volt és 25cm-re cseperedett családom nagy örömére.
Itt kezdődött igazán a terrarisztika iránti vonzalmam.Az internet korának beköszöntével mégjobban urrá lett rajtam ez a szenvedély. Az évek során kb.25 madárpókfaj ,5-6 gekkófaj,1-2kígyó , béka lakott nálam , némelyik szaporodott is(pedig nem volt cél csak jól érezték magukat).
Hely, időhiány és családi okok miatt(haláleset) sajnos le kellett redukálnom az állományt, jelenleg 2 gekkó (Rhacodactylus auriculatus, Correlophus ciliatus, ) 4db Phyllobates vittatus és csak 4 pók van, ja és egy garnélás low tech nano megy kb 2 hónapja egyenlőre 2db garnival meg egy otocinclusal, csak hogy bonyolult legyen az élet.
Az elmúlt 1-2 évben időhiány és hála a neten fellelhető rengeteg infónak ráfeküdtem az úgynevezett bioaktív terráriumok építésére. Mutatósak könnyen kezelhetőek, minimális takarítást igényelnek.
A családban mondták már páran, hogy költözzek egy állatkertbe mert az egyszerűbb mint a házból állatkertet csinálni:giggle:.
Kicsit bogaras vagyok de mindenkinek kell egy hobbi ami megnyugtatja és amivel ki tud szakadni a hétköznapokból.

Az a baj ,hogy itt rengeteg gyönyörű akváriumot látok és sajnos csinálnom kell majd egyet nekem is:D.
 
Sziasztok! Balogh Tamás vagyok 44 éves. Sátoraljaújhelyen születtem. Eredeti szakmám Pék. Ebben a szép, de nehéz szakmában töltöttem el több mint tíz évet mikor is az élet Székesfehérvárra szólított. Itt több tanfolyamot is sikerült elvégeznem ( targoncavezetői és darúkezelői ). Szeretek kirándulni és a Zemplénben sok hegy található. Innen is ered a természet szeretetem és tudjuk a növényes aquarium a természet egy darabkáját csempészi az otthonunkba. Olvasni, filmet nézni is szeretek. Most szeretnék egy növényes aquariumot készíteni de még új vagyok ebben a hobbiban. Minden tanácsot szívesen fogadok, válaszotokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok! Balogh Tamás vagyok 44 éves. Sátoraljaújhelyen születtem. Eredeti szakmám Pék. Ebben a szép, de nehéz szakmában töltöttem el több mint tíz évet mikor is az élet Székesfehérvárra szólított. Itt több tanfolyamot is sikerült elvégeznem ( targoncavezetői és darúkezelői ). Szeretek kirándulni és a Zemplénben sok hegy található. Innen is ered a természet szeretetem és tudjuk a növényes aquarium a természet egy darabkáját csempészi az otthonunkba. Olvasni, filmet nézni is szeretek. Most szeretnék egy növényes aquariumot készíteni de még új vagyok ebben a hobbiban. Minden tanácsot szívesen fogadok, válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv a fórumon!
Nyiss egy naplót a terveiddel és ott tudunk segíteni és konkrét kérdésekre válaszolni!
 
Üdv. mindenkinek! ahogy a bemutatkozómban is írtam Szeretnék egy szép növényes aquariumot. Az elképzelésem, hogy lenne egy 70x35x35-ös aquarium lávakövekkel, red moor fával.( Most is üzemel egy aquariumom, abban csak egy pár növény van meg egy Sziámi harcoshal ). Tehát az új aquariumot egy OASE Biomaster 350-es külső szűrő szűrné meg amiben van 3 liter Seachem Matrix + 1 liter Ada Bio Rio + Seachem Purigen+ eheim felszínleszívó. Nagy nyomású co2 rendszer már összeállítva. A világításnak szántam egy Odyssea 2x24 wattos lámpát amiben van egy növényes cső is, plusz elfekvőben van még egy Odyssea kompakt 36 wattos lámpám is ha kell azt is be tudom üzemelni , de így már lehet sok lenne az aquarium méretéhez képest. Táptalajnak szántam Ada Power Sand L 2 litert + Ada aljzatadalékot. Álltalános talajnak pedig Ada amazonia light talajt használnék. Most itt tartok viszont a növényekkel elakadtam, sokat olvastam a növényekről, de minnél többet olvasok annál bizonytalanabb vagyok milyen növényeket is lehetne használni egy ilyen aquariumba. Válaszokat, véleményeket előre is köszönöm.
 
Nos így sem rossz de jobb lenne a naplók között nyitni egy újat amiben csak a te akváriumodról van szó! https://akvakertesz.hu/forums/akvarium-naplok/
Amit észre vettem, hogy ha co2-t is akarsz akkor kevés lesz a világításod. 5100 Lumenre van szükséged és a 2x24w csak 3200 Lumen akkor ha mindkét cső 6500K-s ha az egyik növényes akkor még kevesebb. Az ody kompakt nem tudom mennyi lumen. A többi jónak tűnik. Ha lesz co2 akkor minden növény jöhet, persze kell hozzá a jó világítás. Ha nincs elégséges világítás akkor nem kell a co2 mert nincs értelme.
 
Kedves Akvakertészek!


Első bejegyzés.


Bartos Gyula vagyok. Bemutatkozásként annyit, hogy nem ma kezdtem. Az akvarisztikát sem. Első medencémet nagyjából hétéves koromban rendeztem be a nagymamám egyik befőttes üvegében. A kertben szedett salátalevéllel növényesítettem és a szomszéd akvarista fiútól aznap kapott kardfarkú hal élte benne boldogan az életéből még hátralévő néhány órát. A fényes siker elvarázsolt, így a rákövetkező mintegy másfél évtizedben több hozzá mérhető is követte. Utána rövidebb szünetet kellett tartanom, de nemrég kiderült, hogy harminc évnél egy percet sem tudok tovább várni: újra akváriumom lesz. Nagyon örülök, hogy idetaláltam. Ez jó néhány hete volt és azóta csak olvasok. Lenyűgöző mennyiségű tudás halmozódott fel itt. Most még csak szárazedzéseket tartok, de remélem, hamarosan már vizes hírekkel is jelentkezhetek.
 
Kedves Akvakertészek!


Első bejegyzés.


Bartos Gyula vagyok. Bemutatkozásként annyit, hogy nem ma kezdtem. Az akvarisztikát sem. Első medencémet nagyjából hétéves koromban rendeztem be a nagymamám egyik befőttes üvegében. A kertben szedett salátalevéllel növényesítettem és a szomszéd akvarista fiútól aznap kapott kardfarkú hal élte benne boldogan az életéből még hátralévő néhány órát. A fényes siker elvarázsolt, így a rákövetkező mintegy másfél évtizedben több hozzá mérhető is követte. Utána rövidebb szünetet kellett tartanom, de nemrég kiderült, hogy harminc évnél egy percet sem tudok tovább várni: újra akváriumom lesz. Nagyon örülök, hogy idetaláltam. Ez jó néhány hete volt és azóta csak olvasok. Lenyűgöző mennyiségű tudás halmozódott fel itt. Most még csak szárazedzéseket tartok, de remélem, hamarosan már vizes hírekkel is jelentkezhetek.
Üdv! Ekkora tapasztalattal szerintem gyerekjáték lesz újrakezdeni. [emoji16]
 
Sziasztok,

Visszaolvasva néhány bemutatkozást, úgy látom, amíg nem mutatkozik be a feltörekvő akvakertész, addig a naplója sem fog különösebb érdeklődést kiváltani, így fogadjátok szeretettel a későbbre tervezett bemutatkozásomat. 🙃

Kedves szüleim Viktornak kereszteltek 35 évvel ezelőtt. Vidéken nőttem fel, így a természet mindig a közelemben volt. Akváriumom sokáig nem volt, eleinte sokkal jobban érdekeltek a madárpókok, gekkók, leguánok, majd az élet úgy hozta, hogy kénytelen voltam leépíteni a terráriumaimat.

Hét évvel ezelőtt köszöntött be az akvakertészet az életembe, akkor egy 250l-es akváriumom volt, amit kb 1,5 év után mindenféle költözések miatt el kellett adnom.
Mindeközben a hobbik egyre csak sokasodtak. Egyre többet túráztam, sziklát másztam, bouldereztem, bringáztam, elkezdtem egyedi késeket gyűjteni, majd a vadászvizsgát is letettem. Jelenleg a kislányom a legnagyobb hobbim és az ürügy is arra, hogy újra legyen akváriumunk, hiszen tesómét annyira szereti nézegetni…:p

Sokat gondolkoztam rajta, hogy milyen méretű akvárium legyen a lakás dísze. Igyekeztem fenntarthatósági, gazdaságossági és helykínálati lehetőségeket figyelembe venni és így lyukadtam ki a 81l-es kockánál. Véleményem szerint ez a méret már egész jól fenntartható, egy kockára pedig mindig vágytam és jól el is fér. Úgy próbáltam gondolkodni, hogy először maga az akvárium legyen meg és akkor mindent ehhez tudok majd igazítani. Eddig úgy látom, hogy nem sok hasonló méretű kocka kering a neten, így egy kicsit nehezen találok inspirációt a berendezéshez, de már dereng néhány dolog és amúgy is van még időm bőven.

Mindenesetre véleményezzétek, kritizáljátok bátran „Cseppenként tenger” című naplómat, ott természetesen az elképzeléseim is részletesen szerepelnek.
Algamentes hétvégét mindenkinek!

Üdv,
Collector
 
Sziasztok!

Bálint vagyok, Győrben élek családommal és munka frontján ügyvédkedek, főként büntetőzöm. Utoljára gyermekkoromban volt akváriumom, de néhány éve már figyelem az aquascaping világát. Aktívan akkor kezdtem el utánaolvasni a hobbinak, amikor feleségem nemrégiben elküldött boltba. Pechére a szomszédos bolt egy akvarisztikai üzlet volt, amit annak rendje és módja szerint jól be is jártam és az egy éves lányomra hivatkozva haza is vittem egy 10 literes akit. Kislányommal azóta minden esti program lefekvés előtt az akvárium megcsodálása. Terveim szerint az első igazi aquascapet fél év múlva szeretném elindítani. Addig tanulok és kísérletezek, nomeg szép lassan beszerzek mindent ami az indításhoz kell.
 
Sziasztok!

Bálint vagyok, Győrben élek családommal és munka frontján ügyvédkedek, főként büntetőzöm. Utoljára gyermekkoromban volt akváriumom, de néhány éve már figyelem az aquascaping világát. Aktívan akkor kezdtem el utánaolvasni a hobbinak, amikor feleségem nemrégiben elküldött boltba. Pechére a szomszédos bolt egy akvarisztikai üzlet volt, amit annak rendje és módja szerint jól be is jártam és az egy éves lányomra hivatkozva haza is vittem egy 10 literes akit. Kislányommal azóta minden esti program lefekvés előtt az akvárium megcsodálása. Terveim szerint az első igazi aquascapet fél év múlva szeretném elindítani. Addig tanulok és kísérletezek, nomeg szép lassan beszerzek mindent ami az indításhoz kell.
Megkédezhetem mit tartotok? Kíváncsi lettem, mert nekem is van egy 10 lityisem.
 
De 30. Csak a gyerkőc miatt vannak benne és igyekeztem a fajtát megfelelően kiválasztani, a vizet meg 3 naponta frissítem, a szűrő pedig egy biológiai modullal ellátott dennerle sarokszűrő.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére