• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

robokuty said:
Most egy 15000 literes akváriumot akarok legalább elfogadható módon növényesíteni,low tech módon.
15.000 (tizenöt ezer) liter??? :eek: Biztos nem írtad ezt el? :)
 
Üdv mindenkinek!
A becsületes nevem Debreczeni Péter, 22 éves, a viharsarokban, pontosabban Sarkadon élek, és tanuló vagyok Kecskeméten, mérnök infós szakon! Az elmúlt néhány évben az akvakertészet iránti szenvedélyem szerintem a kedvenc hobbim, a horgászat által alakult ki(Catch & Release :D ), illetve a neten keresgélve rábukkantam Viktor Lantos és Nigro oldalára, ahol rengeteg kiváló cikket olvastam, és teljesen egyértelművé vált bennem, hogy én is egy növényes akváriumot szeretnék létrehozni.
Egy 243 literes akvárium beüzemelésébe fogtam, tudom nem egy kezdő akvarista méret, de szeretem a kihívásokat, és amint olvasgattam a fórumon abból lesz elegendő, főleg egy induló akinál.
Hamarosan a naplóban láthatjátok a fejlődését! :D
 
Sziasztok!

Bálint vagyok, 23. Budapesten élek (Dél-Budán), jelenleg tájépítésznek tanulok a BCE-n.
Kb. 15 éves koromig volt akváriumunk... nem volt egy nagy szám (80l), de imádtam a dolgot! viszont költözéskor lezúztuk... így el kellett ajándékozni a halakat, de nem volt baj, mert addigra már nem sok élőlény volt benne, mert nem sokkal korábban vettem egy rákot (olyan mint a kék rák, csak barna volt), ami szinte az összes növényt kb. 2-3 hét alatt kinyírta + ami halat csak tudott levadászott (vitorlásokat pl.) :oops:
pár éve tervezgetem, hogy újraindítom a bizniszt, idén határoztam el, hogy itt az idő.. olvasgattam neten, így jutottem el Nigro blogjára, majd ide (és a Green Aqua oldalára), így ismerkedhettem meg az akvarisztika ezen ágával, s egyből rájöttem ez kell nekem :twisted:

átolvastam már szinte az egész fórumot + az egyéb hozzáférhető oldalakat, s már szinte mindent kitaláltam, de most anyagilag más felé kell koncentrálnom (ősszel megyek Kínába és most kell ugye megvenni a repjegyet), és hát egy ilyen akváriumot nulláról beüzemelni nem két fillér (főleg nem egyetemista pénztárcával), szóval egyelőre várat még magára a dolog, de a terv az, hogy még idén megvalósítom. egy 180 literes aksira gondoltam (90x45x45). Egyébként ha érdekel kb 150 ezer költséget számoltam a halak és növények nélkül... (pl. DIY lámpával és még amin tudok inkább spórolok..)

Ha jól értelmeztem a fogalmakat, akkor egy aquascaping akváriumra gondoltam (szóval mintha egy valós tájat-tájképet látnánk az akváriumban) ahol a növényes akvarisztikai elvek érvényesülnének (+vmivel több halra gondoltam, de csak kis méretű békés fajok).
Na elég a litániából, szóval üdvözlök mindenkit, és gratula az eddig színvonalas munkához, csak így tovább!
 
Üdv Nálunk ;) Sok sikert az akihoz, Kínába csak nézelődni mész, vagy hosszabb kint-létet tervezel? Ha hosszabb akkor az akival addig mi lesz?
 
Shanghajba megyek, csak nézelődni (max. 2 hét), egy ismerősöm tud adni szállást, így legalább azt megúsznám
ha addig meg lesz, gondolom ennyi idő nem vészes megfelelő technikával (+édesapám tudná csekkolni)
 
Sziasztok!

Tarczaly Ákos, 29 éves Bp-i lakos vagyok. (18. ker)

Szakmám szerint távközlési Technikus vagyok, bár egy percet sem dolgoztam ebben a szakmában. Jelenleg Gyálon egy logisztikai cégnél vagyok raktárvezető.
Közben az Óbudai egyetemre járok (BMF-ként kezdtem) és Műszaki Menedzser leszek talán. :)

Az akvarisztika már gyerek korom óta érdekelt, de egy gyenge kísérlettől eltekintve csak 7 éve van folyamatosan akváriumom.
Több mérettel és formával próbálkoztam míg tavaly egy 92 literes akváriumnál kötöttem ki.
Eddig halas akváriumaim voltak, de már évek óta vonzódok a növényes verziókhoz. Úgy éreztem, hogy most jött el az én időm, és ennek megfelelően át is rendeztem az egészet.
Jelenleg még az indítás fázisában vagyok, de remélem, hogy nemsokára elérem a bemutatható állapotot is.

u.i:
Ezenkívül egy gyönyörű oroszlánfejű törpe nyuszi gazdija is vagyok a párommal közösen.
:wave:
 
Bemutatkozás... Ez eddig valahogy kimaradt... :roll:
Szóval... Barton Péter vagyok, 14 éves szombathelyi lakos.
Hogy hogyan jött az akvarisztika? Na, ez egy kicsit érdekes történet... Egy esős novemberi napon egy Metro katalógusban nézegettem, hogy mit kérjek karácsonyra... Az egyik oldalon megpillantottam az "élő homárt". :) Egy darabig gondolkoztam, és szüleim bánatára eldöntöttem, hogy akváriumot szeretnék. :) (Igen-igen... kreatív gyerek voltam/vagyok... :) )
Egy-két hónapig olvasgattam ez ügyben, majd meglett az első akváriumom. Nagy meglepetés ért, mert semmi alga, semmi betegség... Egyik nap amikor az akvarista.hu-t olvasgattam, megláttam Levi 25 literes nanoját. Szüleim még boldogabbak lettek, amikor kijelentettem, hogy növényes akváriumot szeretnék... Ismét olvasgatás, ám ezúttal az egy-két hónapból lett fél év is. Nigro blogjának, a GA-nak és az akvakertész fórumnak köszönhetően az első növényes akváriumom is meglett.

2009 decemberében elkezdtem egy blogot. Most egy pico verseny szervezésével bajlódok. Jelenleg két akváriumom van, és a pico... A 85 litereset hamarosan átrendezem.

4295452809_7eb8403da3_m.jpg4344121902_58facfa365_m.jpg

Hála az akvakertészetnek, a fotózásra is rászoktam, de félek, hogyha szüleimnek kijelenteném, hogy "Canon EOS 5D Mark II", akkor mehetnék a híd alá aludni... :)

Most hirtelen ennyi jut eszembe. :)
 
Sziasztok.30 éves,nős 2 gyerekes családapa vagyok.(útban a 3.) :D Autószerelőként végeztem majd az építőiparban dolgoztam mostanáig.Hobbim az akvarisztika,jelenleg egy 220l-es édesvizi és egy 27l-es tengeri akvárium tulajdonosa vagyok.2008 decembere óta van meg az akváriumom,remélem sokat fogunk dumcsizni tapasztalatot cserélni.Üdv mindenkinek.Cziva János.
 
Üdvözlet növényországban ;) :thumbup:

Az akváriumodat szívesen látjuk a naplók között, egyébként, ha bármi kérdés van a keresővel sok dologra választ találsz, ha mégsem rengetegen vagyunk akik segítünk.

:angel:
 
Szia Vik.Amint tudom felrakom az akimat,addig is írok,kérdezek,válaszolok amire csak tudok.Köszönöm,hogy írtál.Üdv Jani.
 
Sziasztok, régóta cirkálok már én is az akvakertész oldalain. Sokáig vendégként tettem mindezt, aztán kb. 1 hónapja beálltam a sorba és regisztráltam én is. Az akváriumozást én sem ma kezdtem, apám szerint tőle örököltem ezt a hóbortot, mert gyerekként néhány napig ő is tartott 5 literes befőttes üvegben patakból kifogott halakat. Ezt a tényt megismerve valóban tőle eredhet a dolog. :) Gyerekként egy 30 literes akit tudhattam magamnak úgy 4-5 évet, majd nagyobb szünet után egy 180-as medencém lett. Ez nálam üzemelt kb 4 évet, aztán Újpestről kiköltöztünk családilag 3 évre Bécsbe és ezidő alatt a halaim 90 százaléka kipusztult. Lett helyette barna alga. Ekkor tértem jobb belátásra, mondván én a medencét távban nem tudom gyógyítani és leköltöztettem az egészet az apósékhoz, most ő élvezi az akvarisztika előnyeit. A hátránya természetesen az enyém maradt, mert pucolnom és gondoznom nekem kell, ha ott vagyok, de ez így sokkal kezelhetőbb. Bécs után kb. egy éve 2009-től végre ismét magyarban vagyunk. Olyannyira, hogy sikerült szűkebb hazámba, Egerbe visszaköltözni. Na ide rögtön egy 400-as tankot csináltattam. Bár ez a nagy betyár eredetileg nem növényesnek indult, noha ezt az irányvonalat Bécsben már fölfedeztem magamnak, de a végső cél az lesz, hála Nektek, akik ontjátok magatokból a tudást, információt és tapasztalatot. Természetesen ezen a ponton megköszönném Nigrónak, a magyar növényes akvarisztika alfahímjének ;) a bolgját, melynek eredményeként már egy régebbi használt merci árát sikerült erre a hobbimra rákölteni. Nem mellékesen, ha nem a medencémet túrom, 34 évesen két gyermek apja, szakmám szerint pedig vállalatirányítási rendszer tanácsadója és programozója vagyok, vagy ahogyan nagyanyám szokta mondani, "számítógéppel foglalkozom".
Köszönök nektek mindent, amit eddig megtanulhattam, elleshettem tőletek. Ez a tény azért jó, mert ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyi, de mennyi mindent nem tud még a növényes világról. Ígérem, ha sikerül mindent megszereznem a medencém megfelelő (újra)indításához, minden infót, képet, miazmást megosztok veletek, hogy aztán majd jól kikérjem a véleményeteket és meghallgathassam a kritikáitokat.
Szép napot mindenkinek:
Koczka Zoltán
 
Üdv a fórumon Zoli! Örülök hogy még egy ember növeli az egri akvakertészek nem kimondottan széles táborát :D ;)
 
outro said:
Üdv a fórumon Zoli! Örülök hogy még egy ember növeli az egri akvakertészek nem kimondottan széles táborát :D ;)

köszi Viktor, igyekszem Dobó nyomdokaiba lépni és török helyett egy csomó növényt halomba pakolni :), bár a szabásmintát még keresem a várban. Elrejtették, mint Gárdonyi fejét, mert rá van írva a sírkőre, hogy: "csak a teste" :D
 
Back
Oldal tetejére