• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

nelo1 said:
Sziasztok.
Csipak Ferenc vagyok, 32 éves szegedi akvarista srác.
Egy 650 literes akváriumban tartok diszkoszokat,meg van néhány 30-40 literes garnélás is.
A diszkoszost szeretném növényesíteni, ehhez keresek ötleteket,lehetőségeket.
Nagyon jó a fórum,és összetartók a tagok is, ahogy látom.Csk így tovább! :thumbup:
Örülök, hogy itt lehetek. :D

Szia és egyben üdv a fórumon :thumbup:
A növényes tanácsokért cserébe szívesen fogadunk diszkoszozásból kis továbbképzést. Gyönyörűek a diszkoszos növényes akik. Én nagyon szeretem őket.
Mondjuk 600 litert per pillanat nem tudom hova tudnék tenni :p
Ha a kérdéseidre nem találsz választ nyugodtan indíts új topikot.

Erre egyébként mást is buzdítanék. A kereső segítségével sokmindent meg lehet találni, de ha valamiről mégsincs info ne féljünk új topikot nyitni.
 
Szia és köszönöm. :)
Lehet,el sem hiszed, de a 650 lityis aksim a 29 m2-es lakásomban kapott helyet.
Én is tagja vagyok a diszkoszos fórumnak,amelyiknek sape,és stoneage az alapítója.
Az akiba szeretnék fát tenni és befuttatni mohával.
Majd szeretném kérni a segítségedet ezügyben.

Köszi mégegyszer.
 
Sziasztok !
Niki vagyok 23 éves .
És az első felelősségteljes kijelentésem;
Szeretnék egy ilyen akváriumot ! ;)
Ehhez kérnék tőletek segítséget: honnan induljak?
Vannak olyan emberek akik megrendelésre csinálnak növényes akváriumokat ?
Magyar irodalmak léteznek-e ?
Illetve hol lehet legkönnyebben beszerezni az ehhez szükséges alapfelszereléseket, növényeket ?
Niki
 
Üdvözlet Neked is!


Onnan indulj, hogy olvasd el ezt a fórumot és és a 3 alapító blogját.

Vannak akik csinálnak megrendelésre növényes akváriumot a neten találsz hirdetéseket, bár szomorú, hogy nem Te akarod megcsinálni....

Sztem a legjobb magyar irodalmak a fent említett blogok.

Az alapfelszereléseket sok helyen megtudod venni, erre vannak az üzletek, meg a webshopok.

http://diszallatkereskedes.lap.hu/
 
mollo said:
Sziasztok !
Niki vagyok 23 éves .
És az első felelősségteljes kijelentésem;
Szeretnék egy ilyen akváriumot ! ;)
Ehhez kérnék tőletek segítséget: honnan induljak?
Vannak olyan emberek akik megrendelésre csinálnak növényes akváriumokat ?
Magyar irodalmak léteznek-e ?
Illetve hol lehet legkönnyebben beszerezni az ehhez szükséges alapfelszereléseket, növényeket ?
Niki

Vagy megkereshetsz minket privátban. És ha van kedved böngészd át a fórum szponzorának kínálatát. www.greenaqua.hu
 
Köszönöm szépen.
Nézegetni fogom míg kialakul bennem egy kép hogy milyet is szeretnék.
 
Sziasztok!
Locskai László a "böcsületes"nevem.Diszkoszhalakat tartok,corydarosokat tenyésztgetek,panda,adolfoi,sterbai.
Van egy kis szabadidőm műléggyel kergetem a halakat egy lakóhelyemhez közeli bányatavon.
Gratulálok a sok szép növényes akváriumhoz,sajnos nekem már nincs rá energiám.
Sebaj,de itt kedvemre nézelődhetem! :thumbup:
Üdv:Laci
 
Üdv itt!
Mint ahogy a diszkoszok, úgy a legyezés is kimaradt még az életemből.
Irigyellek mindkét dolog miatt :wave:
 
Sziasztok!
Fekete Attila vagyok, 33 éves. Hódmezővásárhelyen élek, fordítóiroda tulajdonosa vagyok. Mellette a jogon „próbálok” tanulni. Hobbim, az akvarisztika mellett, a búvárkodás (főleg melegebb helyeken) és a vadászat.
Mint a többieket, engem is gyermekként fertőzött meg a természet, az állatok szeretete. Rengeteg állathoz volt szerencsém, kezdetnek 9 éves koromban egy gyíkot tartottam befőttes üvegben (ő biztos nem szerencseként élte meg a megismerkedésünket :) ).
A szokásos tengerimalac-hörcsög-hal-papagáj (volt vagy 30…) korszak után tartottam kígyókat (kb. 15-öt, köztük 4 méteres pitont is), egereket-patkányokat (a kígyóknak eleség gyanánt), nyestet, nyulat, teknősöket, varánuszt, folyami rákot, sünt etc. 12 éves koromban volt 16 akváriumom (a 20 m2–es gyerekszobámban…). Ezeket felszámoltam (kicsit sok időt vett el a 2 heti nagytakarítás kavics mosogatással :!: :D ), terráriumot készítettem mindből. A szülők csak lestek :D . Így visszagondolva elég nehéz lehetett szülőként élni mellettem.... :lol:
Ezek után érdeklődésem kissé másfelé kezdett irányulni (leírhatom: a lányok ;) ).
Kb. 4 hónapja, az egyik barátom hatására, ismét az akvarisztika felé kezdtem kacsintani. Dekoráció gyanánt az irodába gondoltam (bár mostanra a – talán nem oda illő - 5kg-os CO2 palack is a dek. része :D ). Az ezután kezdődő „kálváriámról” itt http://akvarisztika.budapet.hu/2010/01/15/tanulo-tanito-akvariumom/ írtam.
A távolabbi terveim között van egy nagyobb (400-600-1000 literes növényes) aki indítása is. Megvárom, amíg - a bányászati mennyiségre tekintettel - akció lesz az Amazoniára :evil: .
Viccet félre téve jelenleg is tanulok, próbálkozok, amennyire az időm (és a kedves barátnőm :angel: ) engedi.
De a fertőzés totális....
 
Szia!
1000l ? Növényes? :eek:
Akkor mostanában nem szándékozol venni középkategóriás autót,ugye? :lol:
A viccet félre téve, üdv a fórumon.
 
üdv a fórumon. eddig azt hittem sok állat fordult meg körülöttem, de most picit átgondoltam a dolgot :p
sok sikert az akikhoz :thumbup:
 
Sziasztok.
Vargha Béla vagyok, 31éves. Esztergom mellett lakom, főállásban tüzet oltok, mellékállásban robogó alkatrész/tuning szaküzletet vezetek. 3 éves kisfiam unszolására fogtam bele az akvarisztikába tavaly ősszel. Igaz, gyermek koromban szerettem volna, de a szüleim egyfolytában lebeszéltek róla, hogy sok a nyűg vele meg miegymás. Így most kicsivel később csak lett egy akváriumunk. :) Akvarista ismerősöm javaslatára -miszerint minél nagyobb annál jobb- egy viszonylag nagy akváriumot vettem, ami 240 literes. Készítettem bele műgyantás hátteret, mely mögé elrejtettem a szűrő csöveit. Kisfiammal a Duna parton lapátoltunk sódert, melyet átrostáltunk és kifőztünk. Vásároltunk bele növényeket, halakat, melyek leginkább neonok, cory-k, ancik és mint minden kezdő akvaristának nekem is vannak az elnyűhetetlen guppik. :)
Én úgy gondoltam, hogy hipp-hopp feltöltök egy akváriumot, bele a növények és a halak és kész. Ez már az első hét után megdőlt, amikor az ismerőstől való mindent kibíró guppik eldobták a kanalat... Máig nem tudom, hogy mi volt a gond, így akkor mindent ki, újból kifőz, kezd elölről az egész hercehurca. Akkor majdnem feladtam az egészet, feleségem tartotta bennem a lelket. :)
A növényes akvarisztikával néhány hete ismerkedem és bevallom, hogy egyre jobban tetszik. Ha a jelenlegi akváriumnál már ismerem a fortélyokat, akkor nagy valószínűséggel átállok a növényesre igaz, ez nem mostanában lesz. Nem olyan egyszerű dolgok ezek, ezért minden építő jellegű kritikát szívesen veszek és örülök, ha segítséget kapok. A környékbeli állatkereskedésben sajnos nem arról híresek, hogy képben vannak bármivel is.
Hát röviden ennyit rólam és a terveimről. Azt bizton állíthatom, hogy elég rendesen megfertőzött ez az akváriumos dolog. :D
 
viktorlantos said:
üdv a fórumon. eddig azt hittem sok állat fordult meg körülöttem, de most picit átgondoltam a dolgot :p
sok sikert az akikhoz :thumbup:

Köszi Viktor!
 
gelo said:
Szia!
1000l ? Növényes? :eek:
Akkor mostanában nem szándékozol venni középkategóriás autót,ugye? :lol:
A viccet félre téve, üdv a fórumon.

Szia gelo!
TÁVOLABBI cél. :)
Addig gyűjtögetünk (tapasztalatot, és nem utolsó sorban...)
 
Szia Béla, üdv minálunk ;)
Sosem árt ha van a csapatban valaki aki a tűzzel is jól bánik ;)
A meglévő aksiban is lehet eredményt elérni néhány apró változással és ha egyszer lehetőséged lesz még mindig kipróbálhatod a növényezés krémjét :thumbup:
De első körben már az is nagy dolog ha megmaradnak a növényeid, fejlődnek szépen és megszűnik a halpusztulás az egészséges aki miatt.

Waresz said:
Sziasztok.
Vargha Béla vagyok, 31éves. Esztergom mellett lakom, főállásban tüzet oltok, mellékállásban robogó alkatrész/tuning szaküzletet vezetek. 3 éves kisfiam unszolására fogtam bele az akvarisztikába tavaly ősszel. Igaz, gyermek koromban szerettem volna, de a szüleim egyfolytában lebeszéltek róla, hogy sok a nyűg vele meg miegymás. Így most kicsivel később csak lett egy akváriumunk. :) Akvarista ismerősöm javaslatára -miszerint minél nagyobb annál jobb- egy viszonylag nagy akváriumot vettem, ami 240 literes. Készítettem bele műgyantás hátteret, mely mögé elrejtettem a szűrő csöveit. Kisfiammal a Duna parton lapátoltunk sódert, melyet átrostáltunk és kifőztünk. Vásároltunk bele növényeket, halakat, melyek leginkább neonok, cory-k, ancik és mint minden kezdő akvaristának nekem is vannak az elnyűhetetlen guppik. :)
Én úgy gondoltam, hogy hipp-hopp feltöltök egy akváriumot, bele a növények és a halak és kész. Ez már az első hét után megdőlt, amikor az ismerőstől való mindent kibíró guppik eldobták a kanalat... Máig nem tudom, hogy mi volt a gond, így akkor mindent ki, újból kifőz, kezd elölről az egész hercehurca. Akkor majdnem feladtam az egészet, feleségem tartotta bennem a lelket. :)
A növényes akvarisztikával néhány hete ismerkedem és bevallom, hogy egyre jobban tetszik. Ha a jelenlegi akváriumnál már ismerem a fortélyokat, akkor nagy valószínűséggel átállok a növényesre igaz, ez nem mostanában lesz. Nem olyan egyszerű dolgok ezek, ezért minden építő jellegű kritikát szívesen veszek és örülök, ha segítséget kapok. A környékbeli állatkereskedésben sajnos nem arról híresek, hogy képben vannak bármivel is.
Hát röviden ennyit rólam és a terveimről. Azt bizton állíthatom, hogy elég rendesen megfertőzött ez az akváriumos dolog. :D
 
Sziasztok sokat olvasva Nigro blogját(ami megfertőzött :)) és az akvakertész forumát gondoltam már én is fel regizek ide.
Az egész úgy kezdődött hogy apumnak mindíg is volt aksija tehát már megszokott volt számomra hogy biotv elé bülök és élvezem a látványt.
Aztán egy csúnya napon kiszedtem egy fiókot az akvárium bútorából(kerestem valamit hevesen) még jó hogy alá néztem és megláttam azt a tényezőt hogy bezony a 250 literes aki ragasztása a sok költözés során elengedte magát és ereszt bezony :cry:
Ekkor nemvolt mese leszívtuk és mennie kellett az akinak(apu már nem tudta rendesen takarítani az akit mivel elég macerás volt a beépített hátfal miatt).
Eltelt jópár és és múltév karácsonykor gondoltam meglepjük apumat egy kissebb 54-l es aksival :) Volt is nagy boldogság azóta is szépen már együtt gondozzuk (már minden hétre jut valami kis ráncfelvarrás Co2 élesztős rendszer stb..) és mindenki aki jön csodálja az akit hogy milyen szép.
Amúgy 20 éves vagyok Budapesti lakos Fogtechnikusnak tanulok becses nevem Szervó Tibor de általába csak Sid-nek szólítanak mióta a Jégkorszak van :D Szeretek mindenfélét csinálni kerékpár,síelés stb mindent ki kell próbálni mert csak 1 mentés van az életre :lol:
Terveim közt van a szobámba berendezni egy impozáns kis nano-t 10 vagy 20 l eset garnikkal(ezt szerintem majd naplózom is mert biztos jólesz majd visszanézni milyen volt régen)
Remélem nem sikerült túlságosan Wall of text nek:)
 
Sziasztok Gondoltam ideje bemutatkoznom.Tuskán Róbert a becsületes neven,34 éves vagyok és nős.Van egy gyönyörő 17 hónapos kisfiam, és úgy néz ki lesz egy tesója is.Asztalos a szakmám amit nagyon szeretek,de pillanatnyilag főállásban nem azt űzöm,mellékállásban viszont sok időt töltök saját műhelyemben.Pilisen lakunk kertes házban.Akvarisztikával kb 14 éves korom óta foglalkozom,de szinte csak a halak érdekeltek.7 decis befőttesüveggel kezdtem,majd egy 20....100....300 literes medencében halaztam. A növények csak rövid ideig vendégeskedtek nálam,csak a hólyagoslevelű cryptó bírta 10 évig és most is megvan.Talán szakmámból adódóan mindent szeretek saját kezűleg elkészíteni,addig nem nyugszom míg bárilyen problémát meg nem oldok.Így határoztam el hogy ha egyszer lesz egy házam, akkor egy nagyméretű akvárium mindenképp lesz benne.Most egy 1500literes akváriumot akarok legalább elfogadható módon növényesíteni,low tech módon.A növényes akvarisztikával valami Niró nevezetű ember blogján találoztam először, :lol: azóta miden nap foglalkoztat a téma ,tanulok ,olvasok és kísérletezek a növényekkel.Ha bejön a jó idő ,szétborítom a medencét , jönnek új növények teljesen más kinézete lesz az akinak, majd igyekszem naplózni az egészet,csak nem vagyok nagy fotós. Mindenkinek jó növényezést kíván Robi és az ő kis Robokuttya ;)
 
Back
Oldal tetejére