• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok, érdeklődve olvasom a cikkeket amiket írtatok, nagyon hasznosak. Mondjuk jobb lett volna, ha előbb rátalálok erre az oldalra, de így is rengeteg segítséget ad most is. 47 vagyok, nicknevem alapján is szeretem a halakat, két kisgyerek apjaként újra kezdtem velük az akvarisztikát. Anno általános iskolás koromban volt aksim, még az NDK-s technikával megáldva :), de leesett az állam, hogy mik vannak manapság. Szóval úgy kezdődött, hogy a kisfiam kapott egy mini, kb 10 literes akváriumot két guppival. Persze hiába próbált meg mindent, szegények hamar kipurcantak, a vízminőséget nem tudtuk szinten tartani. Aztán nemrég, kb három hete kaptunk egy használaton kívüli akváriumot, ami üresen hevert az egyik rokonom garázsában. Kisfiam nagyon örült neki. Gondoltam beindítjuk és ha minden jó lesz és mindenkinek tetszik, akkor jövőre majd valami komolyabb, nagyobb cuccba átköltöztetem. Vettem bele Eheim belső szűrőt, fűtőpatront, zárható tetőt fénycsővel. GA-ban növényeket, talajt, követ és Red Moor fát (karácsonyi bögrém tartja lenyomva). És rá két napra vettünk bele guppikat meg kaptunk egy kis baráttól három fekete mollyt. Nem bírtuk kivárni az időt sajnos. A víz elkezdett persze barnásodni, beletettem még egy Eheim porlasztót és vettem bele akvárium indító bacit, folyékony Co2-t, tápot és részleges vízcsere. Kitisztult már szerencsére és nem vesztettünk halat. Sőt ma este láttam a növények között két mini porontyot, hatalmas öröm volt, a gyerekek itt ujjongtak és aludni se akartak menni miatta, csak lesték az akvárium üvegének nyomott orral őket. Már megérte.
Egyébként van itthon egy nagyobb terráriumunk is, a nappali dísze a növények között, abban lakik egy immár hat éves kígyó, ő egy albínó cornsnake és egy vörös kingsnake hibrid. Egymás mellé került a két üveg. A kígyó is kiváncsian szokta lesni néha mi történik a mellette lévő akváriumban. Persze sok kérdésem van, azokat majd sorban felteszem ha nem találok rá választ. üdv mindenkinek és köszi a sok tippet és tapasztalatot amit megosztotok itt.
Isten hozott közöttünk @Sushi
A 10 lityisnél azért remélem többre vágytok, de akármekkora is legyen, algamenteset kívánok. :)
 
Épp nézem az akvárium naplókat és nem tudom elkezdjem e én is naplózni, hiszen csak egy abszolút amatőr próbálkozása és itt látom sok profi szuper cuccai vannak :)
Nagyon ügyesek vagytok tényleg
Hidd el, egyikünk sem úgy jött a világra, hogy pöpec akvákat rakott össze, miközben igyekezett kicuppantani az utolsó cseppeket a cumisüvegből. :)
Ha kell egy kis elrettentő inspiráció, ajánlom figyelmedbe egyik naplómat, a Vízalatti Füvészkertet. Magad is láthatod majd, hogy honnan indultam, és még messze nem vagyok egy szuper szképer, sőt.

Indíts naplót, több okból is:
1) vissza tudsz tekinteni, hogyan raktad össze, milyen növényekkel
2) indítás után milyen problémák merültek fel, és azokat mivel orvosoltad
3) a tápozást hogyan kezdted, és ha szükség volt rá, mennyiben változtattál rajta
4) Vízparaméterek hogyan alakultak.
5) stb.

Hidd el, nem káptalan az ember feje, és nagyon sokszor hasznát vettem annak, hogy visszalapoztam.
Próbáld ki, jó dolog, már csak azért is, mert a képeken keresztül láthatod, hogyan fejlődsz.
 
Utoljára módosított:
Hidd el, egyikünk sem úgy jött a világra, hogy pöpec akvákat rakott össze, miközben igyekezett kicuppantani az utolsó cseppeket a cumisüvegből. :)
Ha kell egy kis elrettentő inspiráció, ajánlom figyelmedbe egyik naplómat, a Vízalatti Füvészkertet. Magad is láthatod majd, hogy honnan indultam, és még messze nem vagyok egy szuper szképer, sőt.

Indíts naplót, két okból is:
1) vissza tudsz tekinteni, hogyan raktad össze, milyen növényekkel
2) indítás után milyen problémák merültek fel, és azokat mivel orvosoltad
3) a tápozást hogyan kezdted, és ha szükség volt rá, mennyiben változtattál rajta
4) Vízparaméterek hogyan alakultak.
5) stb.

Hidd el, nem káptalan az ember feje, és nagyon sokszor hasznát vettem annak, hogy visszalapoztam.
Próbáld ki, jó dolog, már csak azért is, mert a képeken keresztül láthatod, hogyan fejlődsz.
Köszi a biztatást, megtettem, elkezdtem az imént.
 
Sziasztok! Szeretnék bemutatkozni mivel új vagyok a fórumon és modhatni az akváriumok világában is.
Tehát először is a nevem András.Békéscsabaán élek családommal.Az első kis akváriumunk a gyerekek unszolására lett műnövényekkel és pár hallal.
Aztán még egy hal aztán még egy meg még egy ahogy az lenni szokott (gondolom).
Három évig volt meg.Ezalatt megszerettük ezt a hobbit.
Egy hónapja aztán beindítottunk egy 70x27x45cm-es akváriumot.
Talaj: JBL Manado
Szűrő: Eheim Pick Up 160 belső
Növények: Anubias barteri
Aegagropila linnaei
Echinodorus bleheri
Elodea densa
Hemianthus glomerantus
Cryptocoryne crispatula
Cryptocoryne wendtii tropica
Bucephalandra
Ha minden igaz.Ha esetleg valamelyik nem stimmel kérlek javítsatok ki.
Halak: 8 neon
3 panda harcsa
2 tetra
1 király lazac
1 arany anci
1 zebra dánió
1 betta
3 garnéla
Tápozás: Jbl Kugeln gyökértáp golyó a talajba
Heti 8ml profito micro (két részletben)
Heti 8ml ferro (két részletben)
Napi 2.5ml Green Aqua macro
Napi 2,5ml easycarbo
Szerettem volna néhány képet mutatni de még nem tudok feltölteni a friss regisztráció miadt.
Minden tanácsot meghalgatok mert tudjtok egy újszülöttnek minden vicc új.
Előre is köszi.
 
Sziasztok! Szeretnék bemutatkozni mivel új vagyok a fórumon és modhatni az akváriumok világában is.
Tehát először is a nevem András.Békéscsabaán élek családommal.Az első kis akváriumunk a gyerekek unszolására lett műnövényekkel és pár hallal.
Aztán még egy hal aztán még egy meg még egy ahogy az lenni szokott (gondolom).
Három évig volt meg.Ezalatt megszerettük ezt a hobbit.
Egy hónapja aztán beindítottunk egy 70x27x45cm-es akváriumot.
Talaj: JBL Manado
Szűrő: Eheim Pick Up 160 belső
Növények: Anubias barteri
Aegagropila linnaei
Echinodorus bleheri
Elodea densa
Hemianthus glomerantus
Cryptocoryne crispatula
Cryptocoryne wendtii tropica
Bucephalandra
Ha minden igaz.Ha esetleg valamelyik nem stimmel kérlek javítsatok ki.
Halak: 8 neon
3 panda harcsa
2 tetra
1 király lazac
1 arany anci
1 zebra dánió
1 betta
3 garnéla
Tápozás: Jbl Kugeln gyökértáp golyó a talajba
Heti 8ml profito micro (két részletben)
Heti 8ml ferro (két részletben)
Napi 2.5ml Green Aqua macro
Napi 2,5ml easycarbo
Szerettem volna néhány képet mutatni de még nem tudok feltölteni a friss regisztráció miadt.
Minden tanácsot meghalgatok mert tudjtok egy újszülöttnek minden vicc új.
Előre is köszi.
Isten hozott közöttünk, @Marik András. :)
A bemutatkozód egyben komplett akva leírás, úgyhogy javaslom, hogy indíts egy naplót az akváriumodnak.
Ahogy hozzászólásaid gyarapodnak, majd képeket is fel tudsz tölteni.
Nagyon hasznos dolog, és ha netán valami problémád adódna, a megfelelő topikban feltett kérdésre biztosan kapsz választ és segítséget.
 
Sziasztok! Ádám vagyok, úgy keveredtem ebben a világba, hogy az apósnál láttunk egy régi módi akváriumot, páromnak és a gyereknek megtetszett és hogy egyszer kellene nekünk is egy. A feleségemmel elég sok stressz ér minket: gyerek, sok munka, kevés alvás, egy gyakori történet. Én kizárólag stressz levezetési szempontból akartam belevágni. Kicsit gugliztam, rájöttem, hogy kell, hogy legyen növény, lenyűgözött, amiket találtam a témában a neten. Mérnök vagyok: ok, ismerjük meg a témát, tervezzünk és valósítsunk meg. Szeretem a bonyolult dolgokat, de meg kell valljam ekkora összetettségre nem számítottam. Ott tartok, hogy 3 hónapja legalább napi 1 órát olvasok a témában és sacc/kb csak most kezdek képbe kerülni, hogy merre hány méter. Kicsit megváltozott a viszony ezzel a hobbival: először félig meddig csak letudandó feladatként indult, de mostanára mondhatni beszippantott, úgy érzem nincs kiszállás. Dupla szűrő, CO2, DIY lámpa és bútor, egy iwagumi jellegű mountainscape a cél. Egyenlőre még csak a növény nevelede megy: Zöld Arany napló, mert arra jöttem rá sokmindent nehéz beszerezni, így gyűjtögetek és nevelem az akváriumban a zöldeket. De remélem majd egyszer elkészülök a bútorral és a hardscappel is :) Közben lettek állatok is, amikor a kis amandákat etetem valami fantasztikus érzés :) Szóval szépen lassan alakul, most még gyűjtöm a 25 hozzászólást, hogy tudjak PM-et írni :) Köszönöm, hogy itt lehetek, nagyon sokat olvastam a fórumot, rengeteg hasznos infót sikerült begyűjteni erről a szövevényes, de ugyanakkor izgalmas hobbiról :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Ádám vagyok, úgy keveredtem ebben a világba, hogy az apósnál láttunk egy régi módi akváriumot, páromnak és a gyereknek megtetszett és hogy egyszer kellene nekünk is egy. A feleségemmel elég sok stressz ér minket: gyerek, sok munka, kevés alvás, egy gyakori történet. Én kizárólag stressz levezetési szempontból akartam belevágni. Kicsit gugliztam, rájöttem, hogy kell, hogy legyen növény, lenyűgözött, amiket találtam a témában a neten. Mérnök vagyok: ok, ismerjük meg a témát, tervezzünk és valósítsunk meg. Szeretem a bonyolult dolgokat, de meg kell valljam ekkora összetettségre nem számítottam. Ott tartok, hogy 3 hónapja legalább napi 1 órát olvasok a témában és sacc/kb csak most kezdek képbe kerülni, hogy merre hány méter. Kicsit megváltozott a viszony ezzel a hobbival: először félig meddig csak letudandó feladatként indult, de mostanára mondhatni beszippantott, úgy érzem nincs kiszállás. Dupla szűrő, CO2, DIY lámpa és bútor, egy iwagumi jellegű mountainscape a cél. Egyenlőre még csak a növény nevelede megy: Zöld Arany napló, mert arra jöttem rá sokmindent nehéz beszerezni, így gyűjtögetek és nevelem az akváriumban a zöldeket. De remélem majd egyszer elkészülök a bútorral és a hardscappel is :) Közben lettek állatok is, amikor a kis amandákat etetem valami fantasztikus érzés :) Szóval szépen lassan alakul, most még gyűjtöm a 25 hozzászólást, hogy tudjak PM-et írni :) Köszönöm, hogy itt lehetek, nagyon sokat olvastam a fórumot, rengeteg hasznos infót sikerült begyűjteni erről a szövevényes, de ugyanakkor izgalmas hobbiról :)
Szia Ádám! Isten hozott közöttünk. :)
Szívből kívánom, hogy sikerüljön megvalósítani, amit elképzeltél, meg azt, hogy messziről kerüljön el az alga. ;)
 
Sziasztok! Ádám vagyok, úgy keveredtem ebben a világba, hogy az apósnál láttunk egy régi módi akváriumot, páromnak és a gyereknek megtetszett és hogy egyszer kellene nekünk is egy. A feleségemmel elég sok stressz ér minket: gyerek, sok munka, kevés alvás, egy gyakori történet. Én kizárólag stressz levezetési szempontból akartam belevágni. Kicsit gugliztam, rájöttem, hogy kell, hogy legyen növény, lenyűgözött, amiket találtam a témában a neten. Mérnök vagyok: ok, ismerjük meg a témát, tervezzünk és valósítsunk meg. Szeretem a bonyolult dolgokat, de meg kell valljam ekkora összetettségre nem számítottam. Ott tartok, hogy 3 hónapja legalább napi 1 órát olvasok a témában és sacc/kb csak most kezdek képbe kerülni, hogy merre hány méter. Kicsit megváltozott a viszony ezzel a hobbival: először félig meddig csak letudandó feladatként indult, de mostanára mondhatni beszippantott, úgy érzem nincs kiszállás. Dupla szűrő, CO2, DIY lámpa és bútor, egy iwagumi jellegű mountainscape a cél. Egyenlőre még csak a növény nevelede megy: Zöld Arany napló, mert arra jöttem rá sokmindent nehéz beszerezni, így gyűjtögetek és nevelem az akváriumban a zöldeket. De remélem majd egyszer elkészülök a bútorral és a hardscappel is :) Közben lettek állatok is, amikor a kis amandákat etetem valami fantasztikus érzés :) Szóval szépen lassan alakul, most még gyűjtöm a 25 hozzászólást, hogy tudjak PM-et írni :) Köszönöm, hogy itt lehetek, nagyon sokat olvastam a fórumot, rengeteg hasznos infót sikerült begyűjteni erről a szövevényes, de ugyanakkor izgalmas hobbiról :)
Helló Ádám!
Jó helyre keverdtél nagyon segítőkész mindenki. Én sem vagyok régi motoros tehát sok infóra volt,van szükségem amit itt a fórumon már leírtak de ha nem találom kérdezek. Nekem sokat segített a kereső használata.
Én is gondolkodtam CO2-ben de tapasztalat hiányában szerintem megbonyolítaná a dolgomat Így hát maradt a low-tech konkétan ez Szárnybontogatás 85l-ben.
Sok sikert türelmet és kérdezz bátran.
 
sziasztok,
bemutatkozom nektek röviden: a rendes nevem Tamás. Ürömön lakom a családommal: a feleségemmel, aki utálja az akváriumot és a 8 és 5 éves fiainkkal, akik viszont nagyon szeretik... 😊
mindig is voltak halaim, 6 évesen kaptam az első akváriumomat, volt kb 40 liter, dunai sóder aljzattal, légpumpás szivacsszűrővel, kiirthatatlan valiznéria dzsungellal és egy rossz, csíptetős, 20 wattos gyertyaégős "lámpával"... 🤣
később afrikai sügereim voltak, nemrég viszont úgy döntöttem, hogy kipróbálom a növényezést. az inspirációt a Green Aqua adta. a neten böngészgetve akadtam a weboldalukra, elképesztő profi csapat benyomását keltették, amikor meg kiváncsiságból elmentem az üzletükbe megnézni az akváriumaikat, hááát nagyon ledöbbentem.... hihetetlen, amit csinálnak!
gyönyörű akváriumaik vannak!
valami hasonló látványú akvát szeretnék itthonra én is, úgyhogy belevágtam, vettem bútort, akváriumot, teknikát, de nem múkodott a dolog... 😩
csak az algákat tudtam eddig sikerrel nevelni, egy jó ideje küzdök már velük, volt minden, zöld szőr, zöld szakáll, zöld pont, barna, ecset, agancs...
végső elkeseredésemben és a GA javaslatára regisztráltam a fórumon, és ugyan még csak két hete vagyok tag, de már eddig is rengeteg segítséget és hasznos tanácsot kaptam tőletek! 😊
az algahelyzet nem súlyosbodik tovább, nyitottam egy naplót, ugyhogy akit érdekel, ott meg tudja nézni, hogy hogy állok az algák elleni harcban... 😊
köszönöm a segítségeteket!
 
Üdvözöllek a oldalon ! 😉🙃
Nekem is gyerek korom ota volt aksim . Aztán a párom olyan iranyba ment a akvarisztikában ami nem érdekelt . Igy ráhagytam . Volt minden ! Halas teknös . De hal dolgában arra ment ami engem nem érdekelt igy felhagytam vele .
De szerencsémre beleunt kb 6 ev után . S egyből racsaptam a lehetőségre !
Ha meg untad akor én csinállóm s beleszolásod nincs !🤣
Egyböl csináltam egy akváriumot amit gyerekkoromban volt de akor már volt internet s elkeztem nézelödni rajta . Akkor láttam menyit fejlődőt a akvarisztika !😲
Persze mondanom sem kel eldöntöttem nekem is kel ehy ilyen 🤣🤣🤣 azóta 5 db aksim van tele növényekkel nanohalakkal és persze sok fajta garnikkal !.
Uhy hogy légy üdvözölve a megszállottak között !🥰😁😁😁
 
sziasztok,
bemutatkozom nektek röviden: a rendes nevem Tamás. Ürömön lakom a családommal: a feleségemmel, aki utálja az akváriumot és a 8 és 5 éves fiainkkal, akik viszont nagyon szeretik... 😊
mindig is voltak halaim, 6 évesen kaptam az első akváriumomat, volt kb 40 liter, dunai sóder aljzattal, légpumpás szivacsszűrővel, kiirthatatlan valiznéria dzsungellal és egy rossz, csíptetős, 20 wattos gyertyaégős "lámpával"... 🤣
később afrikai sügereim voltak, nemrég viszont úgy döntöttem, hogy kipróbálom a növényezést. az inspirációt a Green Aqua adta. a neten böngészgetve akadtam a weboldalukra, elképesztő profi csapat benyomását keltették, amikor meg kiváncsiságból elmentem az üzletükbe megnézni az akváriumaikat, hááát nagyon ledöbbentem.... hihetetlen, amit csinálnak!
gyönyörű akváriumaik vannak!
valami hasonló látványú akvát szeretnék itthonra én is, úgyhogy belevágtam, vettem bútort, akváriumot, teknikát, de nem múkodott a dolog... 😩
csak az algákat tudtam eddig sikerrel nevelni, egy jó ideje küzdök már velük, volt minden, zöld szőr, zöld szakáll, zöld pont, barna, ecset, agancs...
végső elkeseredésemben és a GA javaslatára regisztráltam a fórumon, és ugyan még csak két hete vagyok tag, de már eddig is rengeteg segítséget és hasznos tanácsot kaptam tőletek! 😊
az algahelyzet nem súlyosbodik tovább, nyitottam egy naplót, ugyhogy akit érdekel, ott meg tudja nézni, hogy hogy állok az algák elleni harcban... 😊
köszönöm a segítségeteket!
Isten hozott Tamás/Béla a legjobb helyre kerültél.
Nem véletlen, hogy ez a fórom 10+ éve működik, mert jó a csapat. Az akvarisztika szinte minden ágának otthont ad.
Sok algamentes sikert kívánok! :)
 
Sziasztok!

Csonka Zoltán vagyok Budapestről. Nagyon sokáig informatikus voltam, de néhány éve elég messzire sodort a sors, most hajszálrepedéseket keresek fém gyártmányokon.
Mindig is érdekelt az élet mindenféle megnyilvánulása, különösen az édesvizek élővilága. Korai gyerekkoromban kezdtem befőttes üvegben vízicsigákat tartani. Talán 9-10 éves lehettem, amikor kaptam valakitől egy paradicsomhalat, majd jött az első akvárium: egy 5 literes, karcos műanyag medence, mindenféle technika nélkül. Az azóta eltelt több mint 40 évben mindig volt legalább egy működő akváriumom (néha egyszerre 6-7 is).
Egy elhúzódó otthoni felújítás miatt sokáig nem vettem új halakat, a régiek lassan kikoptak. Adott volt a lehetőség, hogy teljesen újrakezdjem. 2 évvel ezelőtt úgy döntöttem, szakítok a jól bevált cryptocoryne-anubias vonallal, és kipróbálok valami mást. Az üvegen kívül mindent lecseréltem. Új technikát, talajt és élőlényeket vettem, elkezdtem tápozni, intenzívebben világítani. Rájöttem, hogy a korábban megszerzett tapasztalataim ebben az új környezetben keveset érnek, de tanulni nem szégyen.
Jelenleg 4 db low tech akváriumom van (2x60, 65, 180 l), több mint 20 növényfajt gondozok. Sajnos a további bővülésnek fizikai korlátai vannak, egyszerűen nem férne el több. Nem tartom magam akvakertésznek (ahhoz még sokat kellene fejlődnöm), az én célom szép halas akvárium kialakítása dús, egészséges növényzettel. Persze a garnélák világa is egyre jobban érdekel:) Nagyon sokat kaptam ettől a hobbytól, mely majdnem egész eddigi életemet végígkísérte. Képes vagyok akár 1-2 órán keresztül nézegetni az akváriumokat (ilyenkor folyton azon gondolkodom, mit lehetne javítani). Számomra ez a legjobb módja a napi stressz levezetésének.
 
Sziasztok!

Csonka Zoltán vagyok Budapestről. Nagyon sokáig informatikus voltam, de néhány éve elég messzire sodort a sors, most hajszálrepedéseket keresek fém gyártmányokon.
Mindig is érdekelt az élet mindenféle megnyilvánulása, különösen az édesvizek élővilága. Korai gyerekkoromban kezdtem befőttes üvegben vízicsigákat tartani. Talán 9-10 éves lehettem, amikor kaptam valakitől egy paradicsomhalat, majd jött az első akvárium: egy 5 literes, karcos műanyag medence, mindenféle technika nélkül. Az azóta eltelt több mint 40 évben mindig volt legalább egy működő akváriumom (néha egyszerre 6-7 is).
Egy elhúzódó otthoni felújítás miatt sokáig nem vettem új halakat, a régiek lassan kikoptak. Adott volt a lehetőség, hogy teljesen újrakezdjem. 2 évvel ezelőtt úgy döntöttem, szakítok a jól bevált cryptocoryne-anubias vonallal, és kipróbálok valami mást. Az üvegen kívül mindent lecseréltem. Új technikát, talajt és élőlényeket vettem, elkezdtem tápozni, intenzívebben világítani. Rájöttem, hogy a korábban megszerzett tapasztalataim ebben az új környezetben keveset érnek, de tanulni nem szégyen.
Jelenleg 4 db low tech akváriumom van (2x60, 65, 180 l), több mint 20 növényfajt gondozok. Sajnos a további bővülésnek fizikai korlátai vannak, egyszerűen nem férne el több. Nem tartom magam akvakertésznek (ahhoz még sokat kellene fejlődnöm), az én célom szép halas akvárium kialakítása dús, egészséges növényzettel. Persze a garnélák világa is egyre jobban érdekel:) Nagyon sokat kaptam ettől a hobbytól, mely majdnem egész eddigi életemet végígkísérte. Képes vagyok akár 1-2 órán keresztül nézegetni az akváriumokat (ilyenkor folyton azon gondolkodom, mit lehetne javítani). Számomra ez a legjobb módja a napi stressz levezetésének.
Isten hozott közöttünk, @Rudi50 , ill. Zoli! :)
Jó közösségbe "keveredtél", és szívből kívánom, hogy hasonló sikerélményekben legyen részed, mint nekem, sőt nagyobbak!
 
Kedves Akvakertészek! :)

Emíliának hívnak de Emi a becenevem. Kis családommal, férjemmel, és nagyfiammal nemrég költöztem Budapestre. Az akvárium szeretetét édesanyámtól kaptam,bár Ő a " jól van az úgy algásan mert úgy természetes " elvén akvarizált, Én mindig egy gyönyörű zöld növényes, és átlátható algamentes akváriumról álmodoztam. Egy ideig egy 64l-es neon halas akváriumom volt, 6 darab hallal,de elég unalmas berendezéssel így elajándékoztam. Jelenleg egy 30l kockát szeretnék valami szép fával és apró mini növényzettel, letisztult formával,az aljzaton kapirgáló garnikkal. Kis tündérkertes hangulatban lehetőleg több színű növénnyel. A tökéletes fát és az apró növényzetet és az állatokat még keresem hozzá, a talaj fekete égetett agyag lesz, a szűrő eheim 2213-as. Szeretném első időkben co2 nélkül üzemeltetni. A tápozást most tanulgatom az általatok megosztott bejegyzésekből.
Jelenleg ennyi a történet, a kezdetek majd naplózásra kerülnek. :)
 
Kedves Akvakertészek! :)

Emíliának hívnak de Emi a becenevem. Kis családommal, férjemmel, és nagyfiammal nemrég költöztem Budapestre. Az akvárium szeretetét édesanyámtól kaptam,bár Ő a " jól van az úgy algásan mert úgy természetes " elvén akvarizált, Én mindig egy gyönyörű zöld növényes, és átlátható algamentes akváriumról álmodoztam. Egy ideig egy 64l-es neon halas akváriumom volt, 6 darab hallal,de elég unalmas berendezéssel így elajándékoztam. Jelenleg egy 30l kockát szeretnék valami szép fával és apró mini növényzettel, letisztult formával,az aljzaton kapirgáló garnikkal. Kis tündérkertes hangulatban lehetőleg több színű növénnyel. A tökéletes fát és az apró növényzetet és az állatokat még keresem hozzá, a talaj fekete égetett agyag lesz, a szűrő eheim 2213-as. Szeretném első időkben co2 nélkül üzemeltetni. A tápozást most tanulgatom az általatok megosztott bejegyzésekből.
Jelenleg ennyi a történet, a kezdetek majd naplózásra kerülnek. :)
Kedves Emi, Isten hozott a növényfejek világában! :)
30-ban is lehet szépet alkotni, erre nem egy példát találsz az Akvárium naplók között.
Nagy mestere a nanók világának Dani, az egyik vidiben láthatod, amint épít egyet, meg van egy cinematik is. Azért anno Tomi is épített egyet, igaz az a beszélő Bettáé lett. 🤭
Ha kérdésed merül fel, azt tedd fel a megfelelő topikban, és biztosan kapsz segítséget.
Jó és algamentes akvakertészkedést kívánok!
 
Kedves Emi, Isten hozott a növényfejek világában! :)
30-ban is lehet szépet alkotni, erre nem egy példát találsz az Akvárium naplók között.
Nagy mestere a nanók világának Dani, az egyik vidiben láthatod, amint épít egyet, meg van egy cinematik is. Azért anno Tomi is épített egyet, igaz az a beszélő Bettáé lett. 🤭
Ha kérdésed merül fel, azt tedd fel a megfelelő topikban, és biztosan kapsz segítséget.
Jó és algamentes akvakertészkedést kívánok!
Köszönöm szépen! Biztosan lesznek kérdéseim.🥰
 
Back
Oldal tetejére