• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

sooska972 said:
egy kissebb vagyon elköltését köszönhetem neki :)
Nálunk is ez a helyzet, a férjem csak néz mikor jön a futár :roll: ,és kérdi ez most minek, miért ? :eek: Aztán csendben beüzemeli a dolgokat :mrgreen: , Még nem szólt pedig ha tudná, hogy mi vár még rá, :ugeek:
 
:roll:
Holnap két oltást is kapok. Talán elmúlik.... :D
Azért azt ne felejtsétek el, hogy ez már rég nem csak a Nigro blogról szól. Mondjuk, hogy az csak a helyes irányt próbál(t)ja mutatni ;)
 
Sziasztok!

Báró Péter vagyok, 38 éves, pár éve Budapesten lakom, előtte sokáig Egerben éltem. Festőművészkedem, ami néha jól jön ennél a hobbinál is. Már egy ideje írogatok ide, és Nigro blogjába is.
A növényezés mindig is érdekelt. Az egri haverokkal például zebrasügérekkel próbáltunk még a 80-as években növényes akit csinálni. ;)
Több-kevesebb sikerrel. :roll: De félretéve a tréfát, már régen is egy "természetdarabkát" akartam csinálni, az akkori trendek helyett.
Amano képei láttán pedig úgy kiáltottam fel: Na, én is ezt akartam ! :idea: Nagyjából ennyi.
 
Sziasztok!

A nevem Lőrinczy Balázs 26 éves Jutai lakos! Szakmám szerint villanyszerelő vagyok,de szeretek mindent kipróbálni! Így ismerkedtem meg az akvarisztikával is,mert régi álmom volt 1 saját aki beüzemelése. Kb. 1,5 éve kaptam egy 72 literes akváriumot és elhatároztam,hogy kihozom belőle a maximumot! Persze a kezdeti sikerek után jöttek a kudarcok(algásodás,növények hanyatlása)! Már ott tartottam,hogy feladom és megszüntetem,amikor a neten kutakodva rátaláltam Nigro blogjára és onnantól nem volt visszaút!Az ezt követő időszakban minden nap a blogot bújtam és tanultam! Az akváriumot az új nézeteknek megfelelően kezdtem átalakítani,de mire befejezhettem volna sajnos el kellett adnom! Mivel továbbra is lelkes olvasó maradtam,eldöntöttem,hogy legalább 1 nanot beüzemelek!(Az akiról bővebben,majd a naplóban!)
Szeretném megköszönni a sok információt és tudást: Nigronak,Keymakernek,Viktornak és minden fórumozónak!
 
Sziasztok!
Kiss Ádám vagyok ( nem a stand up-os:)) 22 éves Budapesten lakom, néhányotokat már fárasztottam priviben, ne haragudjatok, nekem új ez a növényes dolog, és ahogy nézem itthon is elég friss dolog, én is kezdek teljesen rákattani, és most tervezek egy kisebb nano akváriumot, ami alkalmas lesz a növényes akvarisztika elkezdéséhez. Van egy 54 literes halas akváriumom, amit a család nagy szeretettel néz, így most egy növényesre is beruházok, amatőr módon. Ha "kész" lesz az akvárium, és olyan lesz amilyet én szeretnék bemutatom a nagyvilág elött. Köszönöm az eddigi segítségeteket. Rettegj Akvakertész Fórum :D
 
viktorlantos said:
üdv a növényfejűek között. tömött sűrű gyepet kívánunk neked, meg egy marék stemet ;)

Köszi szépen a jó kívánságokat! Elég szépen gyarapodik az akváriumi kertészek tábora. Én Nigro blogján keresztül bukkantam rá erre az egész témára, onnnan pedig már nem volt nehéz bele csöppenni ebbe a dologba.
 
Sziasztok,
V. Marci vagyok, 39 éves múltam Csíkszeredában élek. Első “akváriumom” kb. 9 évesen egy 3 literes befőttes üveg volt. Akvarisztikával komolyabban több, mint 10 – 15 éve foglalkozok, terrarisztikával kezdtem, volt már kígyóm – békám (teknős) – egerem, minden udvaron tartható állatom, kutya – macska, de fogtam már 1 hónapos vadkacsát, mezei hörcsögöt, s volt mindenféle madaram.
Az akvakertészettel egy pár hónapja találkoztam az interneten (e fórum, Nigro oldala, Viktor – Levinen – Luna blogja, s a Green Aqua oldala), el is határoztam, hogy az algás akváriumomat felszámolom s készítek egy növényes akváriumot. Persze ez nem egyszerű, illetve egyszerű az indulás – ha elegendő pénzed van, s a további, a fenntartás (az egyensúly számomra), aminek az alapja a tanulás – ezekhez az alapokat meg lehet találni a fent sorolt oldalakon, és a tapasztalat – amit gondolom, elhoz majd az idő.
De az összhangot nehéz “elkapni „.
Egyelőre egy algamentes pár hónap a célom, ami még nem jött össze, - megjelent az alga. De ez egy más történet.
 
Sziasztok
Radics Attilának hívnak, 19 éves vagyok, Vácdukán élek.
A falu adottságaival élve 10 éves koromig voltak disznók, csirkék, kutya, macska.
Volt egy aranyos kis gömbakváriumom még 6 éves koromban amit a halak szerencséjére összetörtem, majd most, egy 8 hónapja szert tettem egy 45 literes akváriumra. Osztálytársam tanácsára belevágtam minden előzmény nélkül aminek komoly hal és növénypusztulás volt az eredménye. Szeptemberben újult erővel és a munka végeztével újraindítottam az akváriumot. Vegyes, corys, plattis, endleres akvárium ez. Aztán kopárnak tűnt azzal a pár hínárfélével és egy műnövénnyel ezért vásároltam pár növényt. Elkezdtem mindent olvasni, majd az akvaristán találtam pár érdekes növényes akit. Megtetszettek, elkezdtem érdeklődni a növények iránt is. Rátaláltam Nigro blogjára is, aztán ide is eljutottam. Sajnos a kezdeti lendület elfogyott, az alga új erőre kapott, és most ott tartok hogy valami drasztikus dologra kellene elszánnom magam.
Hát, ennyi lenne ...
 
Tiszteletem a Hölgyeknek, Uraknak!

Piroska Tibor a nevem 35 éves vagyok Debrecenben élek, bár mostanában a munkám miatt egyre többet vagyok Balatonföldváron.
Régebben gyengeáramú, mostanában inkább erősáramú munkákat csinálok, kizárólag épületekben szerelünk!
Eddigi életemben két meghatározó érdeklődési köröm volt/van!
Az egyik a számítástechnika, mobiltechnológiák, és a hálózati eszközök, protokolok!
A másik természetesen az akvarisztika!!!
Olyan 10-12 éve volt, hogy utoljára halaztam de akkor tájt még semmit nem lehetett tudni az aquakertészetről!
Kb. egy évvel ezelőtt jártam az egyik kollégámnál, ahol láttam a 120 literes aksiját!
Ez adta az ihletet, nagyon megtetszett pedig az csak low-tech aki volt!
Majd elkezdtem a neten képeket nézegetni, cikkeket olvasgatni!
(főleg Nigro és Lantos úr blogjai volt rám nagy hatással)
Nem kellett sok idő hozzá, hogy fanatikus módon belevessem magam a témába!
Persze mint mindennel az életben ha komolyan csinálja az ember, akkor jön rá milyen keveset is tud, mikor elkezd tanulni!
Mennyi minden van ami régen nem volt. Most viszont egy kisebb kémiai/biológiai diplomával is felér ez a tudás, ami ehhez a szép "hobby"-hoz kell!
Figyelek, tanulok, és remélem egyszer nekem is lesz egy olyan akim minta az Uraknak...
 
Hali Mindenki!

Tök gáz de eddig még lusta voltam ide írni, pedig már meglehetősen régen rontom itt a levegőt a fórumon. No de ami késik az nem múlik, úgyhogy úgy gondoltam itt az ideje bemutatkozni.
Juhász Viktor a böcsületes nevem, a 26. életévemet töltöttem be szeptemberben. Jelenleg Egerben lakom a Párommal. Közlekedésmérnökként végeztem a Győri Széchenyi István fősulin. Jelenleg is a szakmámban dolgozom egy egri fuvarozócégnél.
Hobbim az informatika és természetesen az akvarisztika. Halakkal úgy 12-13 éves koromban találkoztam először. Akkor rendkívüli lelkesedéssel vetettem bele magam az akvarisztika világába. 90 literes akváriumom sokáig üzemelt is. Aztán valahogy elmúlt a dolog. Főként a főiskola és a távolság volt a kiváltó ok.

Végül kb másfél éve mikor összeköltöztem barátnőmmel, fogalmazódott meg bennünk a gondolat, hogy jó lenne valami háziállatot tartani. Mivel az egyszobás lakásunkba nem akartam kutyát vagy macskát sanyargatni, végül az akvárium mellet döntöttünk.

Na uccu neki irány a net, gondoltam nem árt kicsit felfrissítenem a tudásomat. A végzet egy igényes fekete blog képében talált meg. Valami Nigro nevezetű csákó üzemeltette :D :lol: ;) . Itt megláttam ez első növényes akváriumokat és máris el voltam veszve. Aztán tanulgatás, olvasgatás következett végül kb egy éve elindítottam az első növényesemet Outro akváriuma néven. Az akvárium több kevesebb sikerrel üzemelt kicsivel tovább mint egy év, végül úgy döntöttem továbblépek és megszüntetem.

A jelenlegi akváriumom itt található: The green canyon
Remélem hogy a jövőben annak ellenére hogy vidéken lakom, sikerül meglátogatnom egy-két rendezvényt ahol talán személyesen is összefuthatok az akvakertész kollégákkal. :)

Üdvözlet, és kellemes akvakertészkedést mindenkinek.
 
Szerintem ezzel még adós vagyok. Férjezett nevem Göldner Tiborné,Pető Mária néven láttam meg a napvilágot. Apukám könyvespolcán találtam egy akvarista könyvet,azt a bizonyost. Ettől kezdve a halakon járt az eszem,elképzeltem,hogy a sok színes hal ott úszkál az akváriumban. A szomszédban egy néni pont árult egy vasvázas akváriumot teljes felszereléssel. Meg is vettem rögtön. Ez volt a h)őskor. Azóta kisebb, nagyobb megszakításokkal mindig volt akváriumom. Világ életemben sok növényt szerettem volna,ezért mindig jól be is vásároltam belőlük. Ez irányban különösebb sikert nem értem el,inkább csak a halak maradtak. Újraindítottam a 140 l-es akváriumot,majd egy hónap múlva rátaláltam Nigro blogjára. Ezután próbáltam úgy alakítani az akit,hogy minél jobban érezzék magukat a növények. Legszívesebben szétkaptam volna azon nyomban,amit 9 hónap múlva meg is tetem

Tudni „illik” még rólam ,hogy cukrász vagyok,közel áll hozzám a versenyzés,gasztroversenyeken szép sikereket értem el. Ilyenkor kilépek a hétköznapokból és kibontakozhatok,saját fantáziámat valósíthatom meg. Ugyan ez vezérelt,mikor a HAC-ra beneveztem.

Nagyon megnyugtató számomra,ha ránézek az akváriumra,szépen lengedeznek benne a növények,a halak ide-oda cikáznak.
Van egy 8 éves fiam,a párom is cukrász.
 
Sziasztok mindketten!

Kedves Mária, kérdezhetek valamit? :oops: Miért álnéven vagy fönn? :lol: :lol:
 
Sziasztok,
Végh Csaba vagyok, Székesfehérvárról. Biológus.
Régóta akvarisztikázom, maximalista idióta vagyok, mindig variálok, építek, átépítek, fejlesztek..........és addig nem nyugszom, amíg a korallos, és a növényes sincs kész (ugyebár sosem lesz, de legalább közelít hozzá).
A vízi kertészetet abszolút az édesvízi akvarisztika csúcsának tartom, legalábbis nekem ez az, ami a legjobban tetszik.
15 éve kezdtem "vízikertészkedni", szerencsémre sok növényes telepre bejuthattam, így szinte mindenhez a 'forrásból' juthatok, ez anyagilag sem mindegy!
Ez idő óta használok CO2 és RO rendszereket is, akkoriban ez még elég nagy dolognak számított. Én is gyűjtögettem anno az esővizet becsülettel...... :D
Echinodorus, Crypto fajokkal igen sikeres volt egy 500 literes kis kertészetem, a kezdeti lépéseket/lökéseket (és cuccokat) Pasaréti Gyulától kaptam, sok trükkel/tanáccal óvta meg a pénztárcámat akkor. Ma már próbálom értelmes keretek között professzinálissá tenni a dolgot!A tengeriben 'Guszti' a mesterem, bár sokat vitázunk, de ő már komoly eredményekkel rendelkezik, és itt ez számít, nem az elmélet........
Remélem sokat tanulok még Tőletek is!!!
 
ngabko said:
outro said:
Közlekedésmérnökként végeztem a Győri Széchenyi István fősulin. .

Hehe énis:) Én 2004 ben végeztem


Matek szigorlat, mecha szigorlat, közlekedéstechnika rulez...... :sick: :sick: Rémálmaiba se jöjjön vissza.... :twisted: :lol: :D :lol:
 
Sziasztok!
Engem Gábor-nak hívnak nagykanizsai (Zala megye) 34-éves férfiú vagyok.
Foglalkozásom: vízkutakat fúrok ,geotermikus energiát hasznosítok ez a sajátom ,mellette műszaki vezetőként dolgozom.
Az akvarisztikával kölyök koromban ismerkedtem meg aztán hosszú szünet után pár éve ismét hódolok e szép hobbinak.
Szabadidőmben még vadászgatok egy kicsit de teret nyert az aki. Első növényesnek mondható próbálkozásom 2009-decemberében kezdődőtt miután Nigro blog-át elejétől a végéig "letöltöttem"-magamba! Megpróbálok minden hzzászólást a-tólz- ig elolvasni rengeteg lehet tanulni belőle ígyhát mindenkinek jár egy köszönöm!!!
Azóta is csak tanulok tanulok.
 
Sziasztok.
Csipak Ferenc vagyok, 32 éves szegedi akvarista srác.
Egy 650 literes akváriumban tartok diszkoszokat,meg van néhány 30-40 literes garnélás is.
A diszkoszost szeretném növényesíteni, ehhez keresek ötleteket,lehetőségeket.
Nagyon jó a fórum,és összetartók a tagok is, ahogy látom.Csk így tovább! :thumbup:
Örülök, hogy itt lehetek. :D
 
Back
Oldal tetejére