• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bemutatkozó

Sziasztok.Köszönöm a befogadást. Gergely Csaba vagyok. Én új vagyok itt is, meg ebben az akvarisztika témában is. Januárba indítottam egy 112 literes növényes akváriumot, kissé döcögősen, de kitartóan haladok. Segítséget, tanácsot szívesen fogadok bármilyen témában.
 
Sziasztok.Köszönöm a befogadást. Gergely Csaba vagyok. Én új vagyok itt is, meg ebben az akvarisztika témában is. Januárba indítottam egy 112 literes növényes akváriumot, kissé döcögősen, de kitartóan haladok. Segítséget, tanácsot szívesen fogadok bármilyen témában.
Üdv a fórumon! Takashi Amano szelleme kísérjen utadon! [emoji5]️

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok! Jánszky Zsolt vagyok 24 éves. Békéscsabán lakok. Pár napja regisztráltam az oldalra és már rengeteg érdekes dologról és remek ötletről olvastam ami nagyon hasznos lehet később. Jelenleg egy 22 literes akváriumom van édesapám sokat segít benne így felbátorodva hamarosan lecserélem egy kicsit nagyobbra. Szeretnék minél több tudást elsajátítani hogy az én akváriumom is a lakás díszévé válhasson.
 
Sziasztok,
Rita vagyok, a login alatt ketten fogunk garazdalkodni Budapestrol a 7. keruletbol. Egyikunknek sem volt soha akvariuma. A tortenet ugy kezdodott, hogy a kedvesemnel (Gabor) egy hirtelen felindulasbol az irodaba vettek egyet. Az osszes lehetseges hibat elkovetve: szett, gyenge szures, tul sok allat, nem oda valo novenyek. A boltos tanacsait kovetve 3 heti vizcsere stb. Persze melegagya volt mindennek: alga, halhullas, noveny rohadas. A siralmas allapotokat latva megprobaltunk utana nezni, hogyan lehetne segiteni egy kicsit a helyzeten. Ekkor botlottunk a forumba es a GAba. Elhataroztuk, hogy bemegyunk es tanacsot kerunk a boltban. Ami ott fogadott minket eldontotte, hogy mi lesz a kovetkezo lepes. (Az irodai azota sokkal jobban van, az uj szoro, a megfeleo tapok (excel es flourish) es a helyes lowtech novenykeknek koszonhetoen es a diatomtol is megszabadult.) A beszerzo korut szakaszban vagyunk, egyelore az RO van meg (aha egyszeru beszerelni aha), egy szuro, ket liter matrix es par kilo lavako. Valoszinuleg fogunk hulyesegeket kerdezni, ezekert elore is elnezest kernenk. :) Novenyekben nem sok tapasztalatunk van: volt egy pici konyhakertunk, amig nem BPen laktunk es 3. eve muvelunk egy kozossegi kertet. Van itthon egy 3 eves chili es egy baber (telen kek-piros ledsor segitsegevel maradnak eletben). Ezen kivul egy ananasz meg par avokado probalkozas. Tavaly a paromnal az irodaba disznovenyek hianyat is egy rakas kulonbozo fele chili fajtaval potoltuk (akik rendesen meghalaljak az akvarium vizet: mult heten mar lehetett parat szuretelni). Koszonjuk a lehetoseget, remeljuk meltoak vagyunk (leszunk) ra.
Udv, Rita & Gabor
 
Szervusztok!
Kálnay Rudolf vagyok, 55 éves, Budapesten a XVII. kerületben lakom.
Végzettségem: gyengeáramú villamosmérnök. Jelenleg erősáramú tervezőként dolgozom.
Gyermekeim már kirepültek (bocs... kiúsztak):) , így több idő jut hobbira.
Első akváriumomat több, mint 40 éve állítottam üzembe, majd rövidesen újabb kettőt. Akkoriban az indíttatásom elsősorban műszaki/technikai jellegű volt. Pl. DIY (bár, akkor ez a fogalom talán nem is létezett) levegőztető, szűrő, világítás, sőt akvárium készítése. A másik lökést az egyik barátom nagyapjától kaptam, akinek két akváriuma volt, és nekem nagyon tetszett: vallisneria, difformis hygrophila, guppik, mollyk, plattik, izzószemű pontylazac. A szomszédtól kaptam megunt régi akváriumot (szögvasból), amit újra kellett üvegezni. A másik kettőt is tőle kaptam, szintén hasonló állapotban. A méretük időrendben: 30 liter, 15 liter, 40 liter. Ez manapság a nano kategória, de akkoriban ennél nagyobbról álmodni sem mertem. Egymás mellé téve őket, pont egy 36W-os házi készítésű lámpa átfogta mindet. Persze ezeket a technikai dolgokat akkoriban édesapám készítette el, mert a 220V azért mégis csak veszélyes volt. Családi okok miatt, 6-7 éves üzem után, az akváriumokat felszámoltam. Illetve egy pár dolgot átköltöztettem az akkori munkahelyemre, ahol készítettem egy kb. 60cm átmérőjű gömb akváriumot.
Ez a konstruktőri beállítottságom, és a DIY, a mai napig megmaradt, nem hiába az a szakmám, ami.
Kb. egy éve vett az egyik munkatársam egy komplett Green Aqua akváriumot, berendezve, halakkal, high-tech minőségben, tokkal-vonóval. Ez nagyon megtetszett, és elkezdtem nézelődni akvárium ügyben. Sokat nem akartam rá szánni, ezért egy 100 literes használtat kerestem. Végül is egy bruttó 310 literes lett belőle. :rolleyes: Az eladó ajándékba adott egy uborkás üvegnyi növényt is. Ez úgy is maradt több, mint egy hónapig, mert nem volt időm beüzemelni az akváriumot. Készítettem hozzá állványt, hátteret stb.
A növényeket 2016.dec.12-én ültettem be, majd megint eltelt közel egy hónap, mert új hátteret kellett készítenem, és az aljzatot is cserélnem kellett. Volt barna algám, és minden más létező alga is, ami nem barna. Mostanra szinte minden felesleges algát legyőztem, sőt kicsit túl is lőttem a célon, mert az oto-knak már nincs mit enni. Az irányvonal nem a kollégám high-tech akváriuma volt/maradt, hanem a low-tech. A "GA stílusú" növényes akváriumokat továbbra is tátott szájjal csodálom, de nem követem.
A halak 2017.jan. 6-án kerültek bele.
A technika:
- világítás: LED panel 120x30cm, max 29W, fényerő szabályzott, napfelkelte-napnyugta fényerő szabályzással, kb. 10-12W beállított max. teljesítmény felvétetellel.
- fűtés: 250W belső
- szűrés: külső DIY 400l/h + 300l/h és még egy 400l/h , amikor a másik kettő nem üzemel
- CO2: citromsavas, alacsony nyomású (20-30mbar) külsőszűrős beoldással
Eredetileg egy biotop akvárium volt az elképzelésem 2-3 féle növénnyel, és a hozzájuk illő halakkal, de ez gyorsan megdőlt, mert megtetszett ez is, az is.
Amit feltétlen akartam a régi idők emléke alapján, mert nagyon tetszett már akkor is:
- Vallisneria spiralis
- difformis hygrophila
Amit nem akartam eredetileg, de mégis csak került bele:
- tropica vesicularia dubiana christmas (pár szál)
- taxiphyllum barbieri (ezt kaptam a karácsonymoha helyett (kicsit átvertek))
- Microsorum pteropus
- Cryotocoryne aponogetifolia
- Riccia fluitans
- Najas guadalupensis
halak:
- neonhal (nem akartam, mert olyan "sablonos", de mégis csak lett, és nem bánom)
- ékfoltos razbóra (ezt kifejezetten akartam)
- törpe szívóharcsa (ezt az alga eltávolítására vettem, de már tudom, hogy nagy butaság volt). Amikor vettem, nem tetszettek, mert "olyan rondák", de nagyon megkedveltem őket, jó fejek!
- piros garnálék (red cherry, sakura, meg ezek mindenféle keveréke)
Na, már így is túl hosszú voltam... bocsi.
 
Sziasztok, köszönöm, hogy csatlakozhatok Hozzátok!
Vigh Éva vagyok, 44 éves vagyok, aneszteziológus szakasszisztens. A kreatív foglalatosságok mindig is érdekeltek, különböző vállfajait űzöm: hímzés (keresztszemes, gobelin) hajócsipke ékszerek készítése, gyöngyfűzés, gyöngyhorgolás, decoupage.
Már vagy 2 éve nézegetlek-olvasgatlak Benneteket itt a fórumon, most végre összeszedtem a bátorságot.. nem vagyok valami nagy fórum guru, de igyekszem nem nagyon bénázni.
Az első akváriumunk gyerekként egy szerintem max. 20 l-e kocka volt guppikkal, hínárszerű növényekkel szűrés-fűtés-világítás nélkül, amíg nem volt nagy a népesség működött. Utólag visszagondolva - szegény halak! Később nagyobb, belső szűrős akváriumok. Aztán következett jópár uszony mentes év.
A hobbi kb. 3 éve indult újra, hugoméktól megörökölve a 200 l-es sügeres akváriumot, ami azóta is üzemel - jelenleg vállalhatatlanul algás :(, aztán valahol megláttam az interneten kószálva egy növényes akváriumot, menthetetlenül megfertőződtem.
A második akváriumom ebben a formában áprilisban indult. 150 l, szűrőrekeszes. Indítok majd naplót neki, a részleteket mad ott.
Üdvózlettel: Éva
 
Sziasztok.Koszonom a befogadast.
Mihaly Balazs vagyok 33 eves es Londonban elek.
Eloszor is legyszives nezzetek el nekem az ekezetek hianyat.Angol billentyuzetem van.

Vegzettsegemet tekintve kertesz vagyok.Azert nem kerteszmernok mert nem fejezetem be az egyetemet.

16-19 eves korom kozott tele volt a szobam akvariumokkal ezutan egy nagyon hosszu 14 eves szunet kovetkezett.Mindig is ott motoszkalt a fejemben hogy de jo lenne ujrakezdeni.
2 honappal ezelott szerencsere adodott a lehetoseg.Az egyik jo baratom hazakoltozes miatt fel akarta szamolni a 100l-es akvariuamat.Sokaig puhitottam a felesegemet de vegul a mi nappalinkban kotott ki :)

Elsosrban azert regisztraltam hogy kicsit felfrissitsem a tudasomat.Meg ugebar 14 ev az 14 ev.Ennyi ido alatt azert a technika is valtozott/fejlodott.
Bevallom oszinten jobb lett volna elobb itt olvasgatni es csak utanna osszerakni az akvariumot de utolag konnyu okosnak lenni.
Azert az eredmeny nem lett rossz de van meg mit frissiteni a tudasomon illetve boven van hova fejlodnom is.
Ha ezen felul meg egy jo kis kozosseg tagja is lehet az csak hab a tortan.

Az akvarium :
Teljes mertekben low tech sot (emiatt biztos kapok majd) meg kimondottan novenyeknek valo talajom sincsen csak dekoracios aljazat.
brutto 110l
szures : JBL CristalProfi e701 biologoai toltettel
tetra levegoporlaszto
vilagitas : 3x21W 6400k T5
futes : 150w

Novenyek :
3x Anubias nana
2x Alternanthera rosaefolia mini
1x Echinodorus bleheri
2x Moha (nem tudom pontosan hogy melyik)
1x Saururus cernus
1x Nomaphyla stricta

Halak :
3x corydoras
6x Hyphessobrycon rosaceus
4x Otocinclus
1 par Apistogramma cacatuoides

Egyenlore 2 honap telt el es anovenyek nagyon jol birjak.Havonta egyszer tervezek nekik tabit adni gyokerhez.(tartalmaz mikrot es makrot is.

Ezen felul napi 2ml EasyCarbo es heti 5ml mikro. A Saururus cernus-rol nem talaltam infot itt a forumban amit eddig tapasztaltam az alapjan batran ajanlhatom barmilyen lowtech akvariumba.
Az emlitett tapozas melett ugy no mint a gomba.Kb 15cm volt most 24cm es szerintem egy honapon belul kinovi az akvariumot.Remelem majd viragzik is ha elerte a vizfelszint. :)

Na nem akarok regenyt irni.Koszonom hogy elolvastad.
Udvozlettel : Balazs
 
Sziasztok.Koszonom a befogadast.
Mihaly Balazs vagyok 33 eves es Londonban elek.
Eloszor is legyszives nezzetek el nekem az ekezetek hianyat.Angol billentyuzetem van.

Vegzettsegemet tekintve kertesz vagyok.Azert nem kerteszmernok mert nem fejezetem be az egyetemet.

16-19 eves korom kozott tele volt a szobam akvariumokkal ezutan egy nagyon hosszu 14 eves szunet kovetkezett.Mindig is ott motoszkalt a fejemben hogy de jo lenne ujrakezdeni.
2 honappal ezelott szerencsere adodott a lehetoseg.Az egyik jo baratom hazakoltozes miatt fel akarta szamolni a 100l-es akvariuamat.Sokaig puhitottam a felesegemet de vegul a mi nappalinkban kotott ki :)

Elsosrban azert regisztraltam hogy kicsit felfrissitsem a tudasomat.Meg ugebar 14 ev az 14 ev.Ennyi ido alatt azert a technika is valtozott/fejlodott.
Bevallom oszinten jobb lett volna elobb itt olvasgatni es csak utanna osszerakni az akvariumot de utolag konnyu okosnak lenni.
Azert az eredmeny nem lett rossz de van meg mit frissiteni a tudasomon illetve boven van hova fejlodnom is.
Ha ezen felul meg egy jo kis kozosseg tagja is lehet az csak hab a tortan.

Az akvarium :
Teljes mertekben low tech sot (emiatt biztos kapok majd) meg kimondottan novenyeknek valo talajom sincsen csak dekoracios aljazat.
brutto 110l
szures : JBL CristalProfi e701 biologoai toltettel
tetra levegoporlaszto
vilagitas : 3x21W 6400k T5
futes : 150w

Novenyek :
3x Anubias nana
2x Alternanthera rosaefolia mini
1x Echinodorus bleheri
2x Moha (nem tudom pontosan hogy melyik)
1x Saururus cernus
1x Nomaphyla stricta

Halak :
3x corydoras
6x Hyphessobrycon rosaceus
4x Otocinclus
1 par Apistogramma cacatuoides

Egyenlore 2 honap telt el es anovenyek nagyon jol birjak.Havonta egyszer tervezek nekik tabit adni gyokerhez.(tartalmaz mikrot es makrot is.

Ezen felul napi 2ml EasyCarbo es heti 5ml mikro. A Saururus cernus-rol nem talaltam infot itt a forumban amit eddig tapasztaltam az alapjan batran ajanlhatom barmilyen lowtech akvariumba.
Az emlitett tapozas melett ugy no mint a gomba.Kb 15cm volt most 24cm es szerintem egy honapon belul kinovi az akvariumot.Remelem majd viragzik is ha elerte a vizfelszint. :)

Na nem akarok regenyt irni.Koszonom hogy elolvastad.
Udvozlettel : Balazs
Üdv Néked akvakertész kolléga!
Jó helyre kerültél. Sok sikert és "let it grow"!
 
Üdv mindenkinek!
Zoli vagyok Pécelről.Eddig halas akváriumom volt most szeretném kipróbálni a növényes akvarisztikát mert nagyon tetszik és szeretem a növényeket.
ha sok hülyeséget kérdezek előre is elnézést:D
Udv a klubban. Sok kitartast es turelmet. Es persze rengeteg oromet amit e hobbitol el lehet varni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Sziasztok!

Kezdhettem volna ezzel már korábban, de nem gondoltam, hogy külön egy ilyen részleg is van. Hiába, a fórumozás hiánya. Az adatlapom a születésnapomat, s ezzel együtt a koromat (34) már elárulta a kíváncsi szemeknek, de hogy ezek után a névnapom is ünnepelni tudjuk, bemutatkoznék. :woot: Arnoldnak hívnak. Budapesten születtem, azonban Pest megyében, egy csöpp faluban élek, annak minden előnyével, hátrányával, kicsiny családommal, jelenleg agglegényként. Saját, családi vállalkozásunk van, amelyből az összes szabadidőm a kedvenceimre megy el, úgymint macsek, kutyuk és az akváriumom lakóira. Tökmag korom óta jelen van az életemben a horgászat, innen a szeretet a halak iránt. Idő kérdése volt csupán, hogy mikor jutok el odáig, hogy idebent a lakásban is megteremtsem a saját „halastavamat”. S, hogy a benne élő halak és további élőlények jól érezzék magukat, na abban már ennek a fórumnak igen csak nagy szerepe van és természetesen Nektek mind. Hálásan köszönöm!
 
Sziasztok!

Már több mint egy éve regisztráltam, de ezt a topicot most találtam csak meg. Más témákban már érdeklődtem itt a fórumon, és mindegyikre profi, kielégítő választ kaptam, szóval ezúton szeretném megköszönni a befogadást, és a válaszokat is.
Attilának hívnak, 2012 őszén valósítottam meg azt a nagyon régóta dédelgetett vágyamat, hogy akvárium tulajdonos lehessek. Budapesten élek a családommal. Igaz van kert a ház körül, de az mégsem akkora, hogy ha kimegyek, természet közeli élményem lehessen. Többek között ezért is szerettem volna valami olyan dolgot lakáson belűl, ami pótolja kicsit a hiányt.
Egy 250 literes akváriummal kezdtem, aztán kb. egy év múlva lett egy 30 literes nano akvárium is mellé. Aztán szép lassan a 250 literesen a gyári tetőt felváltotta egy saját készítésű tető, az eredeti bútort egy tágasabb, strapabíróbb bútor, aztán a saját tetőt egy függesztett ATI lámpa, üveg be-ki folyók, nagynyomású co2, növénytápozás, víz paraméterek méricskélése...szóval az évek alatt szép lassan fejlesztgettem a technikát, az itteni olvasmányoknak közönhetően a tudástáramat, próbálgattam különféle halakat, garnélákat és természetesen növényeket is. Ha lesz lehetőségem, ide is töltök fel fényképet. Mostanra "fajult" addig a helyzet, hogy a régi akváriumtól megválok, és a helyére egy 300 literes opti üvegből készült akváriumot üzemelek be. Nagyon-nagyon sokat olvasom itt a számomra releváns témákat, ha valami kérdésem van, mindíg itt kezdem. Még egyszer köszi!

Üdv.
Attila
 
Sziasztok!

Egy kicsit valóban keresni kellett a topicot, nekem mindössze 7 évbe telt, de hát jobb később, mint soha. :)
Sajnos költözés miatt pár éve fel kellett számolnom a meglévő növényest, és azóta sem sikerült újraindítani, szóval csak sóvárogva olvastam, nézegettem a fórumot. És hát most is úgy néz ki, jó sok víz lefolyik még a Dunán, mire újra bele tudok vágni. De addig is valamennyire pótolja a hiányt a fórum. :)

Üdv,
Tamás
 
Sziasztok.

Röviden magamról:
3 gyerekes boldog apuka vagyok, érden lakunk. Tanult hobbim és szakmám kertészmérnök, úgyhogy rengeteg időt töltünk a kertben, építjük-szépítjük. Az élet azonban messzire sodort a szakmámtól, és a kenyérkeresethez az informatikát választottam.
A természet és az állatvilág szeretete mindig része volt az életemnek, természetvédelmi táborok, állattartás, állatmentés... minden volt. Ezt szerencsére örököklték a gyerekeim, rendszeresen járjuk az ország erdőit és bányáit, kutatunk, gyűjtünk, kirándulunk.
Gyerek és legénykoromban mindig volt low-tech akváriumom, ezen túl tartottam kígyót, gekkót, pókot, madarat...
Az állattartás módja családosként kicsit megváltozott, az egzotikus vonalakat megszűntettem, helyettük két kutya bővíti a család létszámát.
Az akvarista élet is visszatért, miután megszereztem egy mások által megunt, juwel rio 180-as tankot algástul-halastul. ;) Most ez ad nekem alapot és kellő motivációt, hogy végre egyszer egy rendes élő és lélegző akváriumot tudjak építeni. Ennek a folyamatnak vagyok most a legelején.

Röviden az akvakertész csapatról:
Életemben nem volt még ilyen pozitív élményem egy közösségben... Ennyi barátságos, nyitott, vidám és segítőkész embert nem láttam még egy kupacban. :)
Örülök, hogy itt lehetek! :)
 
Sziasztok.

Röviden magamról:
3 gyerekes boldog apuka vagyok, érden lakunk. Tanult hobbim és szakmám kertészmérnök, úgyhogy rengeteg időt töltünk a kertben, építjük-szépítjük. Az élet azonban messzire sodort a szakmámtól, és a kenyérkeresethez az informatikát választottam.
A természet és az állatvilág szeretete mindig része volt az életemnek, természetvédelmi táborok, állattartás, állatmentés... minden volt. Ezt szerencsére örököklték a gyerekeim, rendszeresen járjuk az ország erdőit és bányáit, kutatunk, gyűjtünk, kirándulunk.
Gyerek és legénykoromban mindig volt low-tech akváriumom, ezen túl tartottam kígyót, gekkót, pókot, madarat...
Az állattartás módja családosként kicsit megváltozott, az egzotikus vonalakat megszűntettem, helyettük két kutya bővíti a család létszámát.
Az akvarista élet is visszatért, miután megszereztem egy mások által megunt, juwel rio 180-as tankot algástul-halastul. ;) Most ez ad nekem alapot és kellő motivációt, hogy végre egyszer egy rendes élő és lélegző akváriumot tudjak építeni. Ennek a folyamatnak vagyok most a legelején.

Röviden az akvakertész csapatról:
Életemben nem volt még ilyen pozitív élményem egy közösségben... Ennyi barátságos, nyitott, vidám és segítőkész embert nem láttam még egy kupacban. :)
Örülök, hogy itt lehetek! :)
Udv a forumon. Sok szep kellemes percet elj at koztunk.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Balázs vagyok, 34 éves. Jelenleg tolmácsként dolgozom egy multinál.
Az akvarisztika és ezen belül is a növényes akváriumok úgy egy éve keltették fel az érdeklődésemet.
Gondolom a legtöbben a halak irányából sodródnak az akvarisztika felé, de nálam ez a moha volt.
Mohát szerettem volna tartani a szobámban, amihez persze világítás is kell, meg nem ártana valami, amibe beleteszem... és így jutottam el a növényes akvarisztikához.
Jelenleg még semmim sincs, de a közeljövőben tervezem a technika kiépítését és remélhetőleg tavasszal már lesz valami, amiről naplót írhatok. :)
 
Sziasztok!

Balázs vagyok, 34 éves. Jelenleg tolmácsként dolgozom egy multinál.
Az akvarisztika és ezen belül is a növényes akváriumok úgy egy éve keltették fel az érdeklődésemet.
Gondolom a legtöbben a halak irányából sodródnak az akvarisztika felé, de nálam ez a moha volt.
Mohát szerettem volna tartani a szobámban, amihez persze világítás is kell, meg nem ártana valami, amibe beleteszem... és így jutottam el a növényes akvarisztikához.
Jelenleg még semmim sincs, de a közeljövőben tervezem a technika kiépítését és remélhetőleg tavasszal már lesz valami, amiről naplót írhatok. :)
Szia Balazs.
Udv a forumon, erezd magad jol kozottunk. Ha mar ilyen jo a hozzaallasod, hogy meg semmid sincs de mar reszt veszel a kozossegben, rengeteg alkalmad lesz kiismerni a technikakat, novenyeket, vizkemiat. Ez azert szerencses mert ha nem sieted el, eleg nagy felkeszultseggel allhatsz elebe a kihivasoknak. Ne szegyelj kerdezni a megfelelo topikban, hasznald rendszeresen a fejlecen talalhato 'kerdesed van' gombot, mert a keresett kifejezesekbol, hamar a megfelelo topikra talalhatsz.
Kellemes idotoltest.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére