• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Belize

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok !

Sok tépődés és gondolkodás után úgy döntöttem hogy nem indítom újra a kis akváriumot.
Aztán belefutottam sok olyan fába itthon amiből megint egy bevillanás lett az agyamban,egy képről amit még az inspirációk nézegetése közben láttam.Ez egy Belize-ben található őserdős részlet volt,minimál növénnyel ahol inkább a fák domináltak.A növények adottak voltak,az előző összeállítása már kifulladt nem volt értelme tovább vinni.
A garnélákat átpakoltam a nagyban mert sajnos a blue carbon rili vonal nem úgy jött be a számításaimba mint azt vártam volna.Sajnos visszasírom azokat sz időket amikor még 100+ állományom volt sakura és yellow garnélákból.
Valamit nem csinálok jól vagy valamit túl jól csinálok de a garnélák szaporodási üteme mondhatni stagnált mostanában bármilyen fajtával is próbálkoztam.Sajnos a narancs színű tigris garnélák is eltűntek így az a vonal is kudarc volt.:(
És mit tesz egy normális ember ennyi kidobott idő,pénz és energia után ? hát persze hogy szétszedi és úgy elrejti a kis garnélás akváriumot hogy soha többé ne forduljon meg a fejében.
Na de Én nem vagyok normális,ezt már régóta tudom magamról:hungry: és szerintem ezt minden akvakertészetben jártas kolléga elmondhatja magáról.:D
Így hát újraindítottam a kis nanót a maga 25 x 25 x 32 es méreteivel pont 20 literben.
A fény az viszont cserélődik úton van erre a méretre is egy Chihiros led lámpa,nem csak azért hogy egységes legyen a nagy akváriummal hanem hogy kellő fényt kapjanak a növények,főleg azért mert most beüzemelésre került a citromsavas rendszer is.
Persze ezt olvasva azért mér lehet sejteni hogy azért majd erről tervezek versenyfotót készíteni és talán nevezni is ide-oda.
Egyenlőre ennyi ,ja és nem említettem még hogy milyen garnélákat szeretnék.
Sokszor volt álmom a crs-cbs vonal de eddig azok a próbálkozások is a kútba estek így megmaradok egy fajnál ez pedig az Orange rili lesz.Ebből tervezek most már számolható mennyiséget tenyészteni és nem is az eladás a célom hanem hogy újra egy kis akváriumban hemzsegő apróláb dinasztiát láthassak.
Egy képet hoztam itt egy hetes volt az akvárium,ja és nem említettem hogy ezt az összeállítást a szétszedéstől az összerakást sikerült kihoznom 3 óra alatt.Mobilos a kép.:)

PicsArt_09-05-08.22.16.jpg
 
Ez nagyon jó lett, illetve ez is nagyon jó ahogy már tőled megszoktuk. Jól látom h rozsdamentes diffid van? Sose láttam még ilyet. Ki és befolyót igen de ez a diffi ez új, zsírul néz ki. :) (y)
 
Ezzel a " nem sok idom jut"-tal is elkepesztot tudsz alkotni.
Mar egy ideje nezegetem a szebbnel szebb alkotasokat. Nagyon inspiralnak a Te akijaid is.
Ne is tudom melyik iranyba induljak. Meg egy par honapot bizti szanok olvasasra es kovetesre.
Koszonom Neked.
 
Ezzel a " nem sok idom jut"-tal is elkepesztot tudsz alkotni.
Mar egy ideje nezegetem a szebbnel szebb alkotasokat. Nagyon inspiralnak a Te akijaid is.
Ne is tudom melyik iranyba induljak. Meg egy par honapot bizti szanok olvasasra es kovetesre.
Koszonom Neked.
Én köszönöm a megtiszteltetést [emoji18]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nagyon pöpec. Szerintem bárki simán elfogadná, köztük én is :D Bár most épp ott tartunk, hogy a párom inkább amellett kampányol, hogy a két kicsi helyett egy nagy legyen :D Ezek vasfák vagy ez is saját gyűjtés?
Köszi,azèrt nincsen mèg a toppon de azon leszek mert a nagy akvárium már kèszen van.
Igen saját gyűlytès ez is,direkt egy ilyen összeállításhoz tartogattam a nagyba nem is raktam bele.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Köszi,azèrt nincsen mèg a toppon de azon leszek mert a nagy akvárium már kèszen van.
Igen saját gyűlytès ez is,direkt egy ilyen összeállításhoz tartogattam a nagyba nem is raktam bele.

Irigyellek emiatt a forrásod miatt, hogy ilyen jó fákat találsz. Nemrég végig sétáltam egy kiszáradt patakon itt a közelben és belefutottam pár kiszáradt gyökérbe, de nagyok, próbáltam részleteket lefűrészelni belőle, de brutális kemény :D Majd még visszatérek oda hátha akad még! :) Mondjuk ennyi, biztos nem lesz, mint amennyit te talátál.
 
Irigyellek emiatt a forrásod miatt, hogy ilyen jó fákat találsz. Nemrég végig sétáltam egy kiszáradt patakon itt a közelben és belefutottam pár kiszáradt gyökérbe, de nagyok, próbáltam részleteket lefűrészelni belőle, de brutális kemény :D Majd még visszatérek oda hátha akad még! :) Mondjuk ennyi, biztos nem lesz, mint amennyit te talátál.
Láncfűrész nèha kell ...[emoji16]
A saját gyűlytèssel mindig rengeteg munkát rak bele az ember az előkèszületekbe,egy egy akváriumomban lèvő fákkal több hónap heti sika mika is volt.De hát ez áll a legközelebb az Amano álltal elindított szemlèlethez,vissza termèszetbe ......

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Láncfűrész nèha kell ...[emoji16]
A saját gyűlytèssel mindig rengeteg munkát rak bele az ember az előkèszületekbe,egy egy akváriumomban lèvő fákkal több hónap heti sika mika is volt.De hát ez áll a legközelebb az Amano álltal elindított szemlèlethez,vissza termèszetbe ......

Ez pontosan így van, és neked meglehetősen jól is megy nem csak a szemlélet, de a szemléltetés is. Melyik topicban láttam rólad gumicsizmában patakban mászkálós képeket? :D Az istennek nem jut eszembe :)
 
Szèp estèt.
Mèg van ideje az akváriumnak fejlődni,bár el kellne már egy co2 bele.
Idèn elhatároztam hogy csak azèrt is lefotózom ès nevezem nano kategóriában is.
Bár tisztában vagyok vele hogy esèlyem sincsen,de csak ott akarok lenni mèg egy akváriummal.
Ez egy telefonos esti kèp a szoros meg lesz majd világítva.
86f34e281aaf2ed9be5d6fe4cc7c5405.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére