• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

A nyár nagy része eltelt, mire sikerült a kis aranyost lefotózni. Vízisikló, még egész fiatal, leginkább a halakra és esetleg az ebihalakra veszélyes(még). Fotó nélkül nem akartam feltölteni az észlelést a Herpterkep app-ra, nehogy azt gondolják a tudományos szakik, hogy linkeltem csak. Úgyhogy bővült a fauna. IMG_20210830_115516.jpgIMG_20210830_115420.jpgIMG_20210830_115358.jpg
Kivettem egy majdnem teljesen kifejlett kecskebrekkencset is a vízből, (a nagyérdemű tiszteletére) rögtön elkezdte szipákolni a légköri levegőt, mintha már teljesen átalakult volna. IMG_20210830_114333.jpg
És, hogy teljes legyen mindenki öröme itthon, előjött a koraőszi napsütésre egy nőstény nagy zöld gyík.
IMG_20210830_115559.jpg
 
Utoljára módosított:
Brutális a szárazság nálunk. A tavacskák 10cm-t apadnak 1 hét alatt és az a gyanúm, hogy nem a párolgás a fő oka. Madártömegek járnak inni. 15-20 balkáni gerle szokott állandóan felrebbenni, ha hátramegyek. Fürdenek a tollak tanúsága szerint. 20-30 tengelic szokott csapatostul, 8-10 széncinege, 3-4 feketerigó, néha verebek, szajkó, harkály, ökörszem, házi rozsdafarkú, de még dolmányos varjú is leszáll néha. Vettem a helyi kereskedésben néhány kosárka valiznériát és kihoztam a nyesedékes Myriophillumot. Fonalas zöldmoszat hol erőteljes, hol meg elhalóban van. A fene se érti. Megpróbálom jövöre feldúsítani a hínár állományt az akva nyesedékből, hogy jobban kopjon a fonal. Megtaláltam az eltávolítására a célszerszámot egy vécékefe képében. Kora tavasszal nem jó a hideg vízben turkálniIMG_20210915_220809.jpgIMG_20210915_220830.jpg
 
Utoljára módosított:
Egyszer írtad, hogy megméred a kútvizedet. de úgy látom nem osztottad meg az eredményét. még mindig arról megy az utántöltés?
Na mértem és csak vakartam a fejem. Valószínűleg meg kell ismételnem egy vízbővebb időszakban is, mert alig van víz a kutamban. Előbb utóbb esővízgyűjtéssel kéne dolgoznom. Gyenge idegzetűek, kérem görgessenek tovább...! 🤣
Kút:
Gh: 55
Kh: 35
(mondjuk a kettő aránya vállalható...)
NO3: 60
PO4: 0,5
K: >40
(nem volt kedvem pontosítani egy újabb hígítással)
SiO2: >6
Nagyobbik, naposabb tó:
Gh: 55
Kh: 58
NO3: 20
PO4: 0

Káliumot és szilikátot itt már nem mértem...
Kisebbik tó(pocsolya)
Gh: 55
Kh: 39
No3: 15
PO4: 0

Szembetűnő a nitrát csökkenés. A kisebbik tavacska felét Limnobium laevigatum fedi, az jobban teljesített. Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy oda öntögettem az akva cserevizét 3-4 alkalommal. A nagyban meg több lehet a meszesebb jellegű kő, de 2 évnyi idő alatt ugrott fel a Kh.
 
Utoljára módosított:
Na mértem és csak vakartam a fejem. Valószínűleg meg kell ismételnem egy vízbővebb időszakban is, mert alig van víz a kutamban. Előbb utóbb esővízgyűjtéssel kéne dolgoznom. Gyenge idegzetűek, kérem görgessenek tovább...! 🤣
Kút:
Gh: 55
Kh: 35
(mondjuk a kettő aránya vállalható...)
NO3: 60
PO4: 0,5
K: >40
(nem volt kedvem pontosítani egy újabb hígítással)
SiO2: >6
Nagyobbik, naposabb tó:
Gh: 55
Kh: 58
NO3: 20
PO4: 0

Káliumot és szilikátot itt már nem mértem...
Kisebbik tó(pocsolya)
Gh: 55
Kh: 39
No3: 15
PO4: 0

Szembetűnő a nitrát csökkenés. A kisebbik tavacska felét Limnobium laevigatum fedi, az jobban teljesített. Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy oda öntögettem az akva cserevizét 3-4 alkalommal. A nagyban meg több lehet a meszesebb jellegű kő, de 2 évnyi idő alatt ugrott fel a Kh.
Értem már, miért nevezed mindig lágy víznek a pestit :)
 
Na mértem és csak vakartam a fejem. Valószínűleg meg kell ismételnem egy vízbővebb időszakban is, mert alig van víz a kutamban. Előbb utóbb esővízgyűjtéssel kéne dolgoznom. Gyenge idegzetűek, kérem görgessenek tovább...! 🤣
Kút:
Gh: 55
Kh: 35
(mondjuk a kettő aránya vállalható...)
NO3: 60
PO4: 0,5
K: >40
(nem volt kedvem pontosítani egy újabb hígítással)
SiO2: >6
Nagyobbik, naposabb tó:
Gh: 55
Kh: 58
NO3: 20
PO4: 0

Káliumot és szilikátot itt már nem mértem...
Kisebbik tó(pocsolya)
Gh: 55
Kh: 39
No3: 15
PO4: 0

Szembetűnő a nitrát csökkenés. A kisebbik tavacska felét Limnobium laevigatum fedi, az jobban teljesített. Az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy oda öntögettem az akva cserevizét 3-4 alkalommal. A nagyban meg több lehet a meszesebb jellegű kő, de 2 évnyi idő alatt ugrott fel a Kh.
A keménységét sejtettem :D a nitrát sem olyan durva, de azért nem iható... csikteszt szerint az én kutamban több, de majd megmérem rendesen én is most már...
És a tavad él és virul, nem kell foszfátot pótolni meg ilyenek... :D ez a szép a természetben, megoldja így is.
Szerk: a kh nem lehet több mint a gh, itt volt egy kis pontatlanság a mérésben, nem?
 
@Bálint Nagy , íme a tavamban az a fehér izé, ami nálad az akvában van. Nálam tuti döglött fonalas alga. Kicsit sárga a képen, mert zseblámpával világítottam meg este. IMG_20211011_191509.jpgIMG_20211011_191446.jpg
Hidegebb időben több helyen előjön, főleg a sekély vizű kicsiben, ott ahol a jutaszövet tőzeget rejt. A nagy tóban is főként a sekély részén láttam, de ott meg csak a melegebb időszakokban. A közös pont a közelében lévő tőzeg és jutaszövet.
 
@Bálint Nagy , íme a tavamban az a fehér izé, ami nálad az akvában van. Nálam tuti döglött fonalas alga. Kicsit sárga a képen, mert zseblámpával világítottam meg este. View attachment 156088View attachment 156089
Hidegebb időben több helyen előjön, főleg a sekély vizű kicsiben, ott ahol a jutaszövet tőzeget rejt. A nagy tóban is főként a sekély részén láttam, de ott meg csak a melegebb időszakokban. A közös pont a közelében lévő tőzeg és jutaszövet.
Hát nem hasonlít nagyon. Az enyém lefelé lógott a fa dekorációkról és a szálak nyíl egyenesek voltak.
 
Hát nem hasonlít nagyon. Az enyém lefelé lógott a fa dekorációkról és a szálak nyíl egyenesek voltak.
Mért ne lehetne ugyan az? Csak máshogy néz ki. Sok mindentől fűgg. Víz paraméterek, van e áromlás, árnyékos vagy napos helyen van., mi és mennyi a élővilág a a tónak, milyen mély vagy széles stb.
Pl. A akváriumi növények, amit a akváriumból, átrakunk egy kerti tóba, 2 lehetósége van. 1. Ha nincs meg a megfelelő paraméterek neki, elpusztult. Ha meg is van, akkor is át fog alakulni, a megszokotthoz képes. Nagyobb a víz tömeg, és a időjárás, ami közbe szól. A megfelelő vízparaméterek mellett egy kert tóba, 90%ba "húsosabá válnak", mert alkalmazkodnak a körülményekhez.
Nos a algák is ugyan ezt követik.
 
Back
Oldal tetejére