• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Kezdek úrrá lenni a békanyálon. A teteje megöregedett, az alja elhalóban a fény hiány miatt, így szépen óvatosan szedegetem ki. Vigyázni kell mert a halak, békaporontyok könnyen jönnek vele... Persze a legnagyobb gondom az, hogy még mindig akad újabb békapete(kecskebrekkencs) ami leginkább a békanyálban van... Emiatt egy része még marad... View attachment 150505View attachment 150506
Táplálkozó kis csapat. Bőség van nekik. 🐸
View attachment 150507
Ez itt a déli sekély oldal. Innen már kijött a teljes nemkívánatos zöld. 🙂
View attachment 150508
Ez a kő a fotó előtt 2 nappal még nem volt látható... 😁
View attachment 150509View attachment 150510
nagyon szép most a tavad, irigyellek érte... 😊😊
 
@SMAdrián által felvázolt porzás utáni színeződés folyamatosan jelen van. Először tényleg fehér. Másnapra színesedik. Késő délután mindig becsukódnak a virágok, délelőtt nyitnak ismét.
View attachment 151050View attachment 151051
Még annyit fűznék hozzá, hogy nem csak egyszer történik beporzás. De ez nem minden esetben történik meg. Ha igen, akkor a virág, eljút a csúcsig, ami azt jelenti hogy, lila lesz. Ezután, bezáródás után, többet nem fog kinyílni, lekonyúl, és amit mi fogunk látni, az olyan mintha elkezdeni rohadni, de valójában átalakuláson mégy át. Abból lesz egy gubó, ami egyben a mag is. Ezeket lehet külön elültetni. Egy bizonyos ideig, a víz felszínnin lebegnek, és utána elsűlyednek.
Ahogy a garnéláknál is van a PRL (pure red line), itt is van tiszta fehér, ami nem változtatja meg a színt. De ez nagyon ritka. Ha jól értesültem, Magyarországon, még nincs ilyen, mert beporzás után, enhye rózsaszínűre változik.
 
Utoljára módosított:
Pár napig nem voltam hátul tavazni. A vihar kicsit rendezkedett. View attachment 151790
Teljesen beforgatta a keskenylevelű gyékényt. View attachment 151797
Azt hiszem nem volt a legjobb ötlet tavaly a sima balkonládába tenni... Lehet kiveszem és szabadon teszem, lesúlyozva néhány nagyobb kővel...
Lehet átsiklottam fölötte, de azokat a növényeket már kitetted amiket néhány hónapja zsákba varrtál és bent nevelgettél? :)
 
Lehet átsiklottam fölötte, de azokat a növényeket már kitetted amiket néhány hónapja zsákba varrtál és bent nevelgettél? :)
Igen. A kálmos megmurdelt. Nem bírta az UV-t. A Vivipara és az Acicularis megvan.
Acicularis emers:
IMG_20210713_070918.jpg
Egy része submers:
IMG_20210713_070847.jpg
Vivipara (csak submers)
IMG_20210713_070825.jpg
És előkerült néhány neocaridina, 2 hete tettem be vagy 10 darabot kísérletképpen, köszönik, megvannak:
IMG_20210713_070808.jpg
 
Szokták volt mondani: a rest kétszer fárad... Én vagy 4-szer...🤭 Valahány déli fuvallat jött, mindannyiszor beborította a keskenylevelű gyékényt... Én meg csak visszaállítgattam. Jelentem kivettem, konklúzió: ha balkonládát használunk erre a célra, akkor nem tud az aljzathoz kapaszkodni, ergo hamarosan fejnehéz lesz és beborul... Nem véletlen hálószerű a "tavi cserép". IMG_20210717_080647.jpgIMG_20210717_080713.jpg
 
Kicsit rendezkedtem. A békaszittyókat muszáj volt összekötni, mert úgy néztek ki, mint valami hajléktalan. Még van ebihal is. IMG_20210814_124729.jpgIMG_20210814_124748.jpgIMG_20210814_124901.jpg
Megtudtam, hogy a legszelidebb kecskebrekkencs nőstény nevet kapott a gyerekeimtől : Fruzsina
IMG_20210814_122344.jpgÉs ha már @bamboocha46 megidézett a múltkor... Nálam is kiugrott egy a szilvafa alól. 😃IMG_20210814_124833.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210814_124833.jpg
    IMG_20210814_124833.jpg
    559.9 KB · Megtekintések: 3
Utoljára módosított:
Kicsit rendezkedtem. A békaszittyókat muszáj volt összekötni, mert úgy néztek ki, mint valami hajléktalan. Még van ebihal is. View attachment 153244View attachment 153246View attachment 153247
Megtudtam, hogy a legszelidebb kecskebrekkencs nőstény nevet kapott a gyerekeimtől : Fruzsina
View attachment 153248És ha már @bamboocha46 megidézett a múltkor... Nálam is kiugrott egy a szilvafa alól. 😃View attachment 153250
szép a tavad, gratulálok hozzá! 😊
vannak ragadozó állatok a tóban, amik veszélyesek az ebihalakra?
 
Próbálod tudatosan gyéríteni a ragadozókat, vagy pedig a természetre bízod, ki marad életben?
Nincs szívem a természet dolgában ennyire beavatkozni. Be-beépítek a láncolatba egy-egy fajt, de a stabil, viszonylag gondozásmentes (majdnem)természeti környezet a cél. A ragadozók maguktól jönnek. A brekuszok is idetalálnak. A tüskés bolharák, vízi ászkarák, stb. segítséggel jön. 🤔Az egyetlen kompromisszum a szúnyogírtó fogasponty. Nincs is a tóban szúnyoglárva. 😃
Tegnapelőtt egy erdei siklóval akadtam össze, megfogtam, hogy ne kússzon át a kerítésen(fényképeztem volna), de az ember kígyóktól való írtózása néha előjön és reflexszerűen elengedtem, amikor tekergőzni kezdett a fogásomtól. 🤣 Nem is lett fotó. Pedig olyan szép volt...
 
Nincs szívem a természet dolgában ennyire beavatkozni. Be-beépítek a láncolatba egy-egy fajt, de a stabil, viszonylag gondozásmentes (majdnem)természeti környezet a cél. A ragadozók maguktól jönnek. A brekuszok is idetalálnak. A tüskés bolharák, vízi ászkarák, stb. segítséggel jön. 🤔Az egyetlen kompromisszum a szúnyogírtó fogasponty. Nincs is a tóban szúnyoglárva. 😃
Tegnapelőtt egy erdei siklóval akadtam össze, megfogtam, hogy ne kússzon át a kerítésen(fényképeztem volna), de az ember kígyóktól való írtózása néha előjön és reflexszerűen elengedtem, amikor tekergőzni kezdett a fogásomtól. 🤣 Nem is lett fotó. Pedig olyan szép volt...
Gondolom, azért a szitakötő lárvát nem engedted vissza :)
 
Back
Oldal tetejére