• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Azért azt tegyük hozzá, hogy a Mocsári nőszirom védett növény és csak engedéllyel gyűjthető be.
Mielőtt még tájékozatlan külsősök :) holnap nyakukbavennék a lápvilágot. :)
Ki kell ábrándítsalak. Az Iris pseudacorus Magyarországon nem védett. Nézz utána. Itt megteheted. 🙂Romániában védett, nálunk erőteljesen terjedő félben van. Valószínűleg azért védett ott, mert egy kalap alá tették az összes Iris fajjal. ☺️
 
Ki kell ábrándítsalak. Az Iris pseudacorus Magyarországon nem védett. Nézz utána. Itt megteheted. 🙂Romániában védett, nálunk erőteljesen terjedő félben van. Valószínűleg azért védett ott, mert egy kalap alá tették az összes Iris fajjal. ☺️
Valóban igazad van, nekem az volt meg, hogy az összes Nőszirom védett. Szóval ez nem.
 
Kis hazánkban lassan kb minden védett és tilos (kivéve néhány kivételezettnek).
Szóval akár védett akár nem, szerintem jól mutat és jól tetted hogy hazavitted. Nálad legalább jó helyen van ;)
Az igaz, hogy sok védett-állatos-növényes élőhelyet felszámolnak, főleg, ha azok "egyéb érdekek" útjában állnak, de az is igaz, hogy ma már jóformán fillérekért minden megkapható, úgyhogy nincs különösebb indok védett állatokat vagy növényeket hazavinni.
De ha véletlenül mégis megtörténik, nem jó dolog reklámozni. Mindezt persze most nagy általánosságban írtam. Nem Zsoltiabékára,
hanem a bejegyzésedre válaszként.
 
Amúgy tele van vele a kerti tó webáruházak "polca" a mocsári nőszirommal, szóval árusítható is... ☺️
Mondjuk a rucaöröm is kapható, pedig az védett... 🤔Olyan ez, mint a hóvirág esete a pesti metróaluljáróban...
Igen. de az hogy kapható, vagy gyűjthető nem ugyanaz. Én pl hóvirág hagymát vettem, igaz, hogy nem is szaporodik, 10éve csak fogy, pedig
jó helye van.
 
Kezdek úrrá lenni a békanyálon. A teteje megöregedett, az alja elhalóban a fény hiány miatt, így szépen óvatosan szedegetem ki. Vigyázni kell mert a halak, békaporontyok könnyen jönnek vele... Persze a legnagyobb gondom az, hogy még mindig akad újabb békapete(kecskebrekkencs) ami leginkább a békanyálban van... Emiatt egy része még marad... IMG_20210616_082628.jpgIMG_20210616_082604.jpg
Táplálkozó kis csapat. Bőség van nekik. 🐸
IMG_20210616_082534.jpg
Ez itt a déli sekély oldal. Innen már kijött a teljes nemkívánatos zöld. 🙂
IMG_20210616_082508.jpg
Ez a kő a fotó előtt 2 nappal még nem volt látható... 😁
IMG_20210616_082445.jpgIMG_20210616_082237.jpg
 
Kezdek úrrá lenni a békanyálon. A teteje megöregedett, az alja elhalóban a fény hiány miatt, így szépen óvatosan szedegetem ki. Vigyázni kell mert a halak, békaporontyok könnyen jönnek vele... Persze a legnagyobb gondom az, hogy még mindig akad újabb békapete(kecskebrekkencs) ami leginkább a békanyálban van... Emiatt egy része még marad... View attachment 150505View attachment 150506
Táplálkozó kis csapat. Bőség van nekik. 🐸
View attachment 150507
Ez itt a déli sekély oldal. Innen már kijött a teljes nemkívánatos zöld. 🙂
View attachment 150508
Ez a kő a fotó előtt 2 nappal még nem volt látható... 😁
View attachment 150509View attachment 150510
Nagyon szép a tó, szerintem is ezt a békanyál kérdést a növényzet rendezni fogja, még majd telepítened kell a végén. :)
Esetleg egy szökőkutat nem tervezel ?
 
Nagyon szép a tó, szerintem is ezt a békanyál kérdést a növényzet rendezni fogja, még majd telepítened kell a végén. :)
Esetleg egy szökőkutat nem tervezel ?
Semmiképpen. Nem akarok technikát, így közelebb van a természeti környezethez. A fő cél a békáknak szaporodóhely fenntartás, szigetjellegű populáció erősítése ezáltal. 🐸Sajnos a dunai tarajosgőték 2 év óta még nem jelentkeztek, pedig őket is visszavárnám... 🙄
Amúgy az idén nem volt nagy brekegés. Éjszaka végig csendesek voltak, csak napközben volt némi békazene. Azt gondolom, hogy ez azért lehetett, mert a hím egyedül van jelenleg, nőstény 3 is akad, nincs vetélytársa. A faluban van máshol is aranyhalas tavacska, ott folyamatos a koncert. 😄
 
Back
Oldal tetejére