• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Pedig amilyen invazív szúnyogfajok jelennek meg mostanában, nem ártana melléjük egy kis invazív szúnyogirtó sem. Bár amilyen balfogás volt
eddig az idegen fajok célzott betelepítése, lehet, hogy a Gambusia-k is áttérnének valami másféle táplálékra, amivel konkurensei lennének
a hazai halfajoknak. :)
Több, mint 100 éve itt vannak. Ismert lenne a szakemberek előtt, ha baj lenne vele.
 
Több, mint 100 éve itt vannak. Ismert lenne a szakemberek előtt, ha baj lenne vele.
Na ja, de lehet, nem szeretnék, ha a melegvizeken kívül máshol is megjelenne, erre gondoltam.
Épp hallottam, hogy az óriás Valiznéria is megjelent a Balatonban, a Hévizi tó melegvizű kifolyójában fokozatosan aklimatizálódva.
Amúgy nekem semmi bajom a Gambusia-val, közel sem olyan veszélyes, mint az Aligátorteknős. :)
 
Utoljára módosított:
Több, mint 100 éve itt vannak. Ismert lenne a szakemberek előtt, ha baj lenne vele.
Amúgy több olyan faj létezik, amelyik többszáz éve itt van és csak mostanság vált invazívvá, pl a Kanadai aranyvessző, amit gyerekkoromban még
virágnak szedtünk, ma meg olyan összefüggő telepei alakultak ki, hogy minden mást kiöl az eredeti élőhelyéről.
pl. Pécel és Isaszeg között a Rákospatak menti hajdani szép rétek helyett ez a "sorscsapás" képez olyan áthatolhatatlan dzsumbujt, hogy
a patakpart teljesen megközelíthetetlen. De ilyen pl. a Borostyán is, amelyik régen jobbára temetői növény volt, de ma már sokfelé terjed, és itt mifelénk is egy egész kis tölgyes erdőt fojtogat, és a végkifejlet sajnos már most megjósolható.
Az éghajlatváltozás pedig pl. a Gambusia számára is egészen komoly esélyeket tartogat a jövőre nézve.
 
Na ja, de lehet, nem szeretnék, ha a melegvizeken kívül máshol is megjelenne, erre gondoltam.
Épp hallottam, hogy az óriás Valiznéria is megjelent a Balatonban, a Hévizi tó melegvizű kifolyójában fokozatosan aklimatizálódva.
Amúgy nekem semmi bajom a Gambusia-val, közel sem olyan veszélyes, mint az Aligátorteknős. :)
A Balcsiban már sok dolog megváltozott. A Gambusiát oda nem a felelőtlen akvaristák viszik. A Zagyvába igen. Az én tavamból tuti nem fognak kikerülni, mert messze van az alkalmas természetes víz, és ha nem válnak be arra, amire szántam őket, tudom mi a dolgom. Nem vagyok szentimentális, hogy élj boldogan tovább halacska, meg ilyesmi.
 
A Balcsiban már sok dolog megváltozott. A Gambusiát oda nem a felelőtlen akvaristák viszik. A Zagyvába igen. Az én tavamból tuti nem fognak kikerülni, mert messze van az alkalmas természetes víz, és ha nem válnak be arra, amire szántam őket, tudom mi a dolgom. Nem vagyok szentimentális, hogy élj boldogan tovább halacska, meg ilyesmi.
Ja, egyáltalán nem akartalak biztatni, hogy "tudjad mi a dolgod" :) sőt ! utolsónak sem biztatnálak ilyesmire. :)
Csak elméleti kérdéseket pedzegettünk, mindenféle tárgyiasítást mellőzve.
Amúgy én annak a nézetnek vagyok a híve, hogy az éghajlatváltozással teret kell engedni bizonyos idegen (növény-állat) fajoknak, amik a megváltozott körülmények mellett is jól érzik magukat, különben sanszos, hogy tényleg sivatagosodás lesz a végkifejlet.
 
Utoljára módosított:
A Balcsiban már sok dolog megváltozott. A Gambusiát oda nem a felelőtlen akvaristák viszik. A Zagyvába igen. Az én tavamból tuti nem fognak kikerülni, mert messze van az alkalmas természetes víz, és ha nem válnak be arra, amire szántam őket, tudom mi a dolgom. Nem vagyok szentimentális, hogy élj boldogan tovább halacska, meg ilyesmi.
Erre azért ne legyél olyan büszke
 
Hagyjuk inkább. Ezen nem volt mi félreérteni. Bocsi, nem akarom, hogy rajtad csattanjon az ostor.
 
Persze, minden ok!

U.I.: Azért a szivárványos pride zászlót kicsit túlzásnak érzem, ENNYIRE nem vagyunk jóban ;)
Őööö....tekintsük Noé és Isten szivárványának a vízözön után, ami egy szövetségkötési jel, hogy nem lesz több özönvíz.... 🙂a nappaliban... 🤭
 
Egy egész oldal eltelik lassan és nincs kép.🧐 Találtam egyet, egy nappal azelőtti, hogy eljöttem otthonról. Egy zöld gyík(fiatalon barna☺️) a tavam mellett. IMG_20210505_124624.jpg
És persze a feleségem tegnapelőtt nagy lelkesen küldte a fotót, hogy mit talált fűnyírás közben:😄IMG-14efac61614577fb7d35ebd8f9533d14-V.jpg
Ugyanaz a koma. 🤭IMG-2a81a29e24270a96fb9dc1d24a3c39d7-V.jpg
Erről pedig biztosítottam, hogy tavalyi kecskebrekkencs. 🐸
 
Még mindig 1 hét mire hazaérek. Közben a feleségem küldött egy halom képet a tóról. Békanyál az van... Viszont rengeteg kecskebéka pete is és erdei béka pete is. Én meg jól lemaradtam a nagy műsorról... Pedig biztos lett volna videó a nászról...
Ez kecskebéka:
IMG-e6902a1ae2897b630ba391454bea7aed-V.jpg
Ez talán erdei béka:
IMG-ef0241cf86834013178f38b2e5679117-V.jpg
Mindet persze én sem tudom így pontosan beazonosítani, mert a telefonja nem a közelre fókuszált... 😃A fekete ebihalak pedig a kb. 1 hónapos barna varangyok.
IMG-b882e6d77e0268cda639c2fc4c06fc02-V.jpgÉs persze a tavirózsa lassan, de biztosan átveszi az uralmat. 🙂Főleg, ha hazamegyek segíteni neki... 🤣🤣🤣IMG-f147710fc232dc9bab67b70803790352-V.jpgIMG-7a0ad90f574c94a7dcec091cafd5eb7d-V.jpg
 

Attachments

  • IMG-6ccdf5a4c1f24781d0ede2fa56ee7687-V.jpg
    IMG-6ccdf5a4c1f24781d0ede2fa56ee7687-V.jpg
    204.1 KB · Megtekintések: 4
  • IMG-f147710fc232dc9bab67b70803790352-V.jpg
    IMG-f147710fc232dc9bab67b70803790352-V.jpg
    236 KB · Megtekintések: 4
  • IMG-7a0ad90f574c94a7dcec091cafd5eb7d-V.jpg
    IMG-7a0ad90f574c94a7dcec091cafd5eb7d-V.jpg
    237 KB · Megtekintések: 5
  • IMG-a5a5fe4ea10061979743c31c97aabc10-V.jpg
    IMG-a5a5fe4ea10061979743c31c97aabc10-V.jpg
    182.8 KB · Megtekintések: 5
Hát ez az mikor a tavad a napon van. :)
Nálam még csak most ért fel egy levél.
Valójában, itt is kompromisszumot kell kötni. Ha szép tavirózsákat akarsz, akkor ne legyen túl mély a víz, meg napon legyen, de ezzel számolni kell a sok algával. Vagy a másik verzió, kevés nap fény, kevesebb alga, na meg a tavirózsa is kevesebb lesz.
 
Hát ez az mikor a tavad a napon van. :)
Nálam még csak most ért fel egy levél.
Valójában, itt is kompromisszumot kell kötni. Ha szép tavirózsákat akarsz, akkor ne legyen túl mély a víz, meg napon legyen, de ezzel számolni kell a sok algával. Vagy a másik verzió, kevés nap fény, kevesebb alga, na meg a tavirózsa is kevesebb lesz.
Bizakodom. A kicsi tó első éven durván békanyálas volt. Most alig. Ez most burjánzik. Ráadásul ennyi békaporonty egy hónap múlva igen sokat fog enni. 😄 Ha nem bírok vele, akkor a Tisza tóról hozok egy adag rucaörömöt, (apósom ott lakik) az tuti bírja az erős napot is, és elsorvasztom a sekély részen is a békanyálat. (ott nincs tavirózsa)
Itt tanultam: alga ellen az úszó növények brutál jók. 😉
Szerk. : ja, nem. Most olvastam, hogy Magyarországon védett a rucaöröm. Akkor mégsem azt hozok... 🙄
 
Utoljára módosított:
Néhány kép a teljesség igénye nélkül.
Ez itten kérem a mocsári gólyahír termése lesz. Lehet magról megpróbálom szaporítani, olyan szép volt. IMG_20210525_125251.jpg3 bimbó...!🌸💮🏵️ IMG_20210525_124914.jpgEz virág lesz, vagy már termés? Lehet lemaradtam... IMG_20210525_125105.jpg
Ebihal lesz dögivel... Erdei béka, vagy kecskebrekkencs...? 🤔Nem tudom eldönteni... 😃IMG_20210525_125130.jpgIMG_20210525_125328.jpgIMG_20210525_130504.jpg
Ez viszont tuti kecskebrekkencs lesz! 😃Kb. 2,5cm
IMG_20210525_125025.jpg
 
Back
Oldal tetejére