• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Sziasztok. Ma apósom vízóra aknáját néztem meg, (Kisköre) és ezek együtt kapaszkodnak a felső sarokban fejjel lefelé:View attachment 147231
A kérdésem a következő :
Mi az ami nem stimmel, vagy fura ebben az észlelésben?
Most nem kérek privátot, aki elsőként lecsapja a felpattanót, az király! 😄

Fiatal barna és zöld varangynak tűnnek. Lehet, hogy a szokásosnál hamarabb átalakultak?
 
Sziasztok. Ma apósom vízóra aknáját néztem meg, (Kisköre) és ezek együtt kapaszkodnak a felső sarokban fejjel lefelé:View attachment 147231
A kérdésem a következő :
Mi az ami nem stimmel, vagy fura ebben az észlelésben?
Most nem kérek privátot, aki elsőként lecsapja a felpattanót, az király! 😄
A jobb oldali Harry Potter aki atvaltozott BKV. Ott a homlokan a villam :)
 
Ha már Heves megyében jártam, felkerestem egy a Jászsági főcsatornával párhuzamosan futó szivárgó elvezető árkot. Ezekben nem szokott hal lenni, mert csak időszakos vizek. Volt benne sok zöld varangy ebihal. Zsákmányoltam itthonra... IMG_20210502_182135.jpgnem akarom összeengedni a barnákkal, szeretném külön felnevelni az összeset, ragadozótól mentes helyen. IMG_20210503_094245.jpg
Ez egy 90 l vakolatos láda.
 
Kicsit el vagyok havazva a békanyállal, az ebihalak nem tápolják be elég gyorsan, és a tavirózsa is lassú még, hogy betakarja előle a fényt. Figyelem! A most következő képek a békanyál mennyiség miatt megzavarhatják az akvakertészek nyugalmát. IMG_20210503_093240.jpgIMG_20210503_104720.jpgIMG_20210503_104739.jpgIMG_20210503_093330.jpg
Ehhez képest a pocsolya, amit eddig nem mutogattam, teljesen jól néz ki...IMG_20210503_105416.jpg
 
Az egyetlen hazai faj, aki felmászik az üvegen is.
Ezt meg tudjuk erősíteni :)
 
Az egyetlen hazai faj, aki felmászik az üvegen is. Itthon még a nyomával(hangjával) se találkoztam. Ahhoz képest hogy kicsi, olyan hangos, hogy akár kilóméterekről is felismerhető a nászéneke. 🙂
Azelőtt nagyritkán ha találtam egyet-egyet, mígnem egyszer a XXX-as csatornán horgászva meghallottam a hangjukat, és egy parti fűz, kiderült,
szinte tele volt velük. Hogy mi lehetett ennek a szokatlanul nagy egyedszámnak a magyarázata, fogalmam sincs.
 
Azelőtt nagyritkán ha találtam egyet-egyet, mígnem egyszer a XXX-as csatornán horgászva meghallottam a hangjukat, és egy parti fűz, kiderült,
szinte tele volt velük. Hogy mi lehetett ennek a szokatlanul nagy egyedszámnak a magyarázata, fogalmam sincs.
Szaporodási hajlandóság. Olyan vízbe raknak petét, ahol a növényzet segíti a vízbe menetelt, ugyanis ők elég félszegúszók. Egymást hívják, kilométerekről, ezért olyan hangosak.
 
Az egyetlen hazai faj, aki felmászik az üvegen is. Itthon még a nyomával(hangjával) se találkoztam. Ahhoz képest hogy kicsi, olyan hangos, hogy akár kilóméterekről is felismerhető a nászéneke. 🙂
Szerencsére minden évben találunk nálunk az udvarban egyet egyet :)
 
Sziasztok. Kelebián dolgozom jelenleg, és a szabadidőmben ezt sikerült fotózni a Kőrös éri Főcsatorna egyik műtárgyában:IMG_20210509_164235.jpgIMG_20210509_163805.jpg
Víz csak a műtárgy mögötti betonteknőben volt, de kb. 10 mocsári teknős napozott a parton. (Kb. 6nm 25 cm-es vízről beszélünk.) A környék tele van üres tómedrekkel, borzasztó száraz minden.
 
Sziasztok. Kelebián dolgozom jelenleg, és a szabadidőmben ezt sikerült fotózni a Kőrös éri Főcsatorna egyik műtárgyában:View attachment 147831View attachment 147832
Víz csak a műtárgy mögötti betonteknőben volt, de kb. 10 mocsári teknős napozott a parton. (Kb. 6nm 25 cm-es vízről beszélünk.) A környék tele van üres tómedrekkel, borzasztó száraz minden.
Aranyos, ilyeneken nem gondolkoztál a tavadba? Vagy védettek és tilos/esetleg nem jönnének ki a békákkal?
 
Aranyos, ilyeneken nem gondolkoztál a tavadba? Vagy védettek és tilos/esetleg nem jönnének ki a békákkal?
Minden kétéltű és hüllő védett idehaza. Ezeknek darabja 250000ft asszem... Amúgy nem férne össze a békákkal, kicsiny halakkal. (hamm-hamm) Gyenge még a békapopuláció kicsi lenne a teknős eltartó képessége.
Szerk. : idegenhonos fajt meg nem szeretnék beletenni. A Gambusia Affinis így is az. 😉
 
Minden kétéltű és hüllő védett idehaza. Ezeknek darabja 250000ft asszem... Amúgy nem férne össze a békákkal, kicsiny halakkal. (hamm-hamm) Gyenge még a békapopuláció kicsi lenne a teknős eltartó képessége.
Szerk. : idegenhonos fajt meg nem szeretnék beletenni. A Gambusia Affinis így is az. 😉
Pedig amilyen invazív szúnyogfajok jelennek meg mostanában, nem ártana melléjük egy kis invazív szúnyogirtó sem. Bár amilyen balfogás volt
eddig az idegen fajok célzott betelepítése, lehet, hogy a Gambusia-k is áttérnének valami másféle táplálékra, amivel konkurensei lennének
a hazai halfajoknak. :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére