• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Ezt én is és a feleségem is adná nagyon! Pláne, hogy Edit eszméletlen nagy béka fan!
Ha már rajongók is vannak(valahogy nem tudom elhinni🤣🤣🤣) a tegnap esti őrjárat eredménye:IMG_20210424_192841.jpgIMG_20210424_192850.jpg
Bufo viridis, vagy ahogy mindenki ismeri: zöld varangy. A vízóra aknából vettem ki, végre méltóztatott kimászni a vízcső melletti lyukból. Nagyban kereste a kilyáratot a fedlap alatt... IMG_20210424_192535.jpg
Elvileg még 3db van lent, (ősz végén annyit tettem le, nehogy kinyírassák magukat az autókkal) de egyenlőre ennyi. Nagy vágyam, hogy belőlük is legyen egy működőképes populáció, egy 40cm mély 1,5m hosszú pocsolya nekik van fenntartva, mert válogatnak, 50 cm-nél mélyebb vízben nem szaporodnak. 🙂
 

Attachments

  • IMG_20210424_192535.jpg
    IMG_20210424_192535.jpg
    297.3 KB · Megtekintések: 19
Úgy néz ki nem lesz különhalászott barna varangy ebihal állomány. Május 6-án lehet megint 2 hétre elvisz a munka messzire... 🙄Megpróbálok szerezni még hozzá petét, (a faluban lakik még tavas, akinek minden évben agyára megy az ebihal invázió) aztán a többi a természet dolga. Az asszony nem menne bele az üveges tartásba bent, ha nem vagyok otthon. (azért a hobbinak is vannak határai) Ráadásul bent 20fok feletti víz lenne állandóan, ami miatt 2 hét alatt is sokat fejlődnek, (tavaly megpróbáltam az erdei béka petével, 1 hónap múlva lábas jószág lett az összes🤣) úgyhogy marad a külső fotó, az első eresztés ma reggeli állapotáról:IMG_20210428_065238.jpg
Megjegyzés: a fonalas zöldmoszatból nem jönnek ki, (azt eszik) ezáltal jelenleg védettek is a ragadozók támadásától. Egyelőre.
 
Nem, mert a nagy része, árnyékos helyen van, fák közt. 1m mély, és elég nagy a víz felűlet. Ezért nálam, nehezen melegszik fel a víz is. Mikor másoknál már rég virágzik a tavirózsa, nálam még csak akkor törekszenek a levelei a víz felszínre. :D
Már az asszony tervezgeti, hogy hol legyen a köv. tó. 😄 Nagyobb... Mélyebb... De halat nem akar bele. 🤣🤣🤣
 
Már az asszony tervezgeti, hogy hol legyen a köv. tó. 😄 Nagyobb... Mélyebb... De halat nem akar bele. 🤣🤣🤣
Ezekkel amúgy napi/heti/havi szinten mennyi munka van? Nekem nem reális hogy valaha tavam legyen, ahhoz túl drága egy telek errefelé, költözni meg nem akarok, viszont érdekel a téma. Marha jó hogy ilyenek bemutatására is van lehetőség a fórumon belül.
 
Ezekkel amúgy napi/heti/havi szinten mennyi munka van? Nekem nem reális hogy valaha tavam legyen, ahhoz túl drága egy telek errefelé, költözni meg nem akarok, viszont érdekel a téma. Marha jó hogy ilyenek bemutatására is van lehetőség a fórumon belül.
Nem sok. Utántöltés, bár esővíz rendszerű pótláson gondolkodom, automatizálva. Akkor még kevesebb. Beesett dolgok kihálózása, előző évi növényzet elhalt részeinek kiszedése. Minden nap ránézek és ha már ott vagyok, kiveszek egy kis nem oda valót. Összességében olyan most, min egy El Natural aki, csak itt nem biztos, hogy kell nyírni... Lehet ezt high tech szerűen is űzni, de nekem az már nem természetes. Tavi szűrő, UV szűrő, szökőkút, na úgy már melós is lehetne az enyém, mert számít a nap besugázási mennyisége és a vízmélység is... Így összességében szinte semmi dolog nincs vele. A gyerekeim is matathatnak benne, kiszedegetik az uszadékot... Csak azt kellett leszögezni, hogy nincs kishajó, stb. 🐸
 
Régebben én is eljátszottam a gondolattal, hogy csinálok egy kis tavat. Végül elvetettem. Nagyon keskeny a kert (8-9 méter), túl közel vannak a szomszédok. Nem tudnám megakadályozni, hogy valamelyik véletlenül lepermetezze a tavat. Lehet, hogy majd egyszer megpróbálkozom egy nagy hordóval, de akkor meg a teleltetés lenne problémás. Ráadásul halak nélkül szúnyognevelde lenne belőle.
 
3 Tisza, 2 tuja, 3 fenyő. A tiszták mögött van egy diófa is.
A nagyobb gond, a fenyő. A többivel Nincs olyan sok gond. A díó, mire elkezdi hulajtani a leveleit, addigra má le van hálózva.
Én inkább a tiszafa levelétől aggódnék... Bár az valószínűleg csak a növények magról kelését gátolja és az állatokra nem veszélyes...
 
Sziasztok. Ma apósom vízóra aknáját néztem meg, (Kisköre) és ezek együtt kapaszkodnak a felső sarokban fejjel lefelé:IMG_20210501_161126.jpg
A kérdésem a következő :
Mi az ami nem stimmel, vagy fura ebben az észlelésben?
Most nem kérek privátot, aki elsőként lecsapja a felpattanót, az király! 😄
 
Back
Oldal tetejére