• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

No kérem szépen, előjött az igazság pillanata. (azt hittem sose lesz szombat) Rejtvényünk megoldása a kővetkező:
vízi botpoloska (Ranatra linearis)
15 megtekintést észleltem a reakcióitokból.
10 megfejtés érkezett privát üzenetben, ebből 6 volt telitalálat.
A helyes mefejtők:
1. @ezsolt80 👍
2. @gastvic 👍
3. @kunakos (latin névvel is) 👍👌
4. @A. Kavicsos (szintén latinnal is) 👍👌
5. @Kovács Géza 👍
6. @Rudi50 👍
Mindenkinek köszönöm a részvételt, örülök, hogy ilyen sok helyes választ kaptam, aki pedig nem tudta, most gazdagodhatott egy tudásmorzsával. 😉

Ja és majd' el felejtettem : @Ádám_ ezt most tudta volna a Google lens. 🤪
 
No kérem szépen, előjött az igazság pillanata. (azt hittem sose lesz szombat) Rejtvényünk megoldása a kővetkező:
vízi botpoloska (Ranatra linearis)
15 megtekintést észleltem a reakcióitokból.
10 megfejtés érkezett privát üzenetben, ebből 6 volt telitalálat.
A helyes mefejtők:
1. @ezsolt80 👍
2. @gastvic 👍
3. @kunakos (latin névvel is) 👍👌
4. @A. Kavicsos (szintén latinnal is) 👍👌
5. @Kovács Géza 👍
6. @Rudi50 👍
Mindenkinek köszönöm a részvételt, örülök, hogy ilyen sok helyes választ kaptam, aki pedig nem tudta, most gazdagodhatott egy tudásmorzsával. 😉

Ja és majd' el felejtettem : @Ádám_ ezt most tudta volna a Google lens. 🤪
Köszönjük a játékot. Kikereshettem volna a latin nevet, ha tudom, hogy tudom, hogy az is számít :)
 
Üdv mindenkinek! 2 napja itthon vagyok, bár sok volt a dolgon. A mai nap híre:
Szentkirályszabadjára megjöttek az első fecskék.
Ennek örömére összedobtam nekik egy sarazóhelyet. A házamon van egy halom műfészek, várjuk a lakókat. 😊
A tavacska kicsit békanyálas, de tiszta, átlátszó. Dolgoznak az alsó rendű rákocskák. Barna varangy ebihalak már kezdenek mozgolódni, és egy újabb adag pete lett a jó idő hatására tegnapelőtt. IMG_20210424_113336.jpgIMG_20210424_113454.jpg

A feleségem nem nagyon nézett rá a tóra, úgyhogy a békanyál is vagyogat, versenyez a tavirózsával, de mi tudjuk ki lesz a győztes. 😉IMG_20210424_114011.jpg
Gólyahír rendületlenül virágzik, kezd megindulni a sás, kis bugavirágzatok lettek rajta. IMG_20210424_114031.jpg
És ebből a szép kecskebrekkencsből már 3 is van. Időnként már van brekeke-brekeke.
IMG_20210424_113431.jpg
 
Üdv mindenkinek! 2 napja itthon vagyok, bár sok volt a dolgon. A mai nap híre:
Szentkirályszabadjára megjöttek az első fecskék.
Ennek örömére összedobtam nekik egy sarazóhelyet. A házamon van egy halom műfészek, várjuk a lakókat. 😊
A tavacska kicsit békanyálas, de tiszta, átlátszó. Dolgoznak az alsó rendű rákocskák. Barna varangy ebihalak már kezdenek mozgolódni, és egy újabb adag pete lett a jó idő hatására tegnapelőtt. View attachment 146519View attachment 146520

A feleségem nem nagyon nézett rá a tóra, úgyhogy a békanyál is vagyogat, versenyez a tavirózsával, de mi tudjuk ki lesz a győztes. 😉View attachment 146521
Gólyahír rendületlenül virágzik, kezd megindulni a sás, kis bugavirágzatok lettek rajta. View attachment 146522
És ebből a szép kecskebrekkencsből már 3 is van. Időnként már van brekeke-brekeke.
View attachment 146523
Szuper! Hűha itt nemkis gyermekáldás van kinézőben. :)
Tényleg az Ebi-k nem a legjobb algázók ?
 
Back
Oldal tetejére