• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Tegnap óta távol vagyok otthontól, de maradt még 1-2 kép... Kivirágzott a gólyahír(és tényleg, megjöttek a gólyák a faluba) IMG_20210406_122433.jpg

A víz fenekéről kezd felszakadozni a téli zöld bunda, remélem a feleségem is lehalássza majd, amíg távol leszek(szűk 2 hét remélem🙄) IMG_20210408_084103.jpg
És a vadon gyűjtött nőszirom is beindult, remélem virágozni is fog. IMG_20210406_122407.jpg
 
Az alant látható lény újabb rejtvény, megfejtéseket privátban kérem. Ha dobtok rá lájkot, vagy szívecskét, wow-ot, szomorút, mérgest, tudni fogom hányan látták és hányan tudták a választ privátban. Ja, @Kovács Géza most légyszi ne lődd le előre🤫! Köszi. 🙂
View attachment 104447

Úgy egy hetet rászánok az összesítésre. 😉
Hűha, éled a természet ezerrel !
Szerintem az bolti Nőszirom. :)
 
Biztos, hogy nem. Gyulafirátót és Kádárta közt a Séd mellett egy mocsárrétten gyűjtöttem. 🙂
Szerk. : mármint a növényt, mert a rejtvényt idézted🤣🤣🤣 tőled elvárom majd a megfejtést. 😎
Ja, az csak egy kódolt üzenet volt, "nem gyűjtött, hanem bolti". :)
De ha nincs gond a gyűjtésével, akkor persze stornó. :)
 
Ja, az csak egy kódolt üzenet volt, "nem gyűjtött, hanem bolti". :)
De ha nincs gond a gyűjtésével, akkor persze stornó. :)
Utána néztem, mielőtt elhoztam, nem fenyegetett státuszú. Ráadásul egy héttel később lecsapolták a rétet, kivágták a bokrokat, füzeseket, hogy legelő legyen, az a több 100m2 nőszirom kuka lett... 🙄Van egy olyan sejtésem, hogy akkor is az lett volna, ha védett növény .... This is Hungary... 🙄
 
Utána néztem, mielőtt elhoztam, nem fenyegetett státuszú. Ráadásul egy héttel később lecsapolták a rétet, kivágták a bokrokat, füzeseket, hogy legelő legyen, az a több 100m2 nőszirom kuka lett... 🙄Van egy olyan sejtésem, hogy akkor is az lett volna, ha védett növény .... This is Hungary... 🙄
sajnos ez így van...
itt Pomázon már a természetvédelmi terület táblát is elkerítették villanypásztorral és lekaszálták az egészet és néhány lovat tartanak rajta... és így néz ki az egész régi rétes, nádasos patakpart. Már várom mikor vágják ki az egész bokros domboldalt is :(
 
Az alant látható lény újabb rejtvény, megfejtéseket privátban kérem. Ha dobtok rá lájkot, vagy szívecskét, wow-ot, szomorút, mérgest, tudni fogom hányan látták és hányan tudták a választ privátban. Ja, @Kovács Géza most légyszi ne lődd le előre🤫! Köszi. 🙂
View attachment 104447

Úgy egy hetet rászánok az összesítésre. 😉
Sajnos csak a latin neve ugrik be.
 
Nem gondoltam volna, hogy 10 fölé megy a rejtvényt megnézők száma. 🙂
11 megnézés, 6 megfejtés, 4 találat. 😉
Azt azért most elárulom, hogy ez egy speciális szempontból könnyebb, mint a vízi ászkarák volt. 😎
 
Back
Oldal tetejére