• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

"Szitakötők, rovarok, pókok, földigiliszták, meztelencsigák szerepelnek az étlapján. Testnagyságából következőleg néha egereket, szalamandrákat és halakat is elfogyaszt. Fiatalkori kannibalizmus is előfordul a fajnál."
Vikiből ollózva, tavibéka címszó alatt....
Hát, nem túl válogatós, az biztos. :)
Igaz, bár a Wiki sok blődséget is tartalmaz. A fiatalkori kannibalizmus időszakos, kiszáradófélben lévő vizekben fordul elő, jellemzően az élettér és táplálkozási lehetőség beszűkülése okozza, de ez bármelyik békafajnál megfigyelhető.
Gyerek fejjel égett be a fejembe a kép pecabottal... Horog vízfölé húz, van-e még csali... Megcsillan, táncol a horog a zsinór végén... Egy csobb...már lóg is egy kisebb brekusz a horgon... még egy csobb... hatalmas kecskebéka félig benyeli a kicsit... Kicsi megijed, elengedi a horgot, nagy úgyszintén, elengedi a kicsit...én meg azóta is tátom a szám gondolatban, mit láttam...
Amúgy van nagy tavibéka, kis tavibéka, a kettő állandósult hibridje a kecskebéka, nem önálló faj. Rettentő érdekes a hibridizációja, mivel nem kereszteződik tovább. A kecskebéka vagy nagy tavibéka, vagy kis tavibéka ivarsejtet termel, megőrzi a szülőfajok genetikáját.
 
Ma egy kicsit "Wabiztam". Na jó, nem. 😁A másik naplómban szóba került néhány törpe kálmos, ami nagyon szenved. @Bálint Nagy javaslatára kivettem őket, hogy új életet kezdhessenek majd a meleg idő kezdetével a tó szegélyén. Anyagok:
jutaszövet(kerti tóba való)
50%kvarchomok
50%Obis virágföld
Elsóztam néhány Easy life root stick-et is(mondjuk @mmccannon Mary és @cs_z_ nagyon kapacitáltak a Tropika tápkapszulája felé. 😉)
Íme:IMG_20210318_184452.jpgIMG_20210318_184556.jpgIMG_20210318_184628.jpgIMG_20210318_184651.jpgIMG_20210318_185214.jpg
 
Ma tovább "Wabiztam". (Ha egy üzlet beindul... 🤭) Feltöltöttem a táp készletet Veszprémből és nem volt szívem otthagyni a boltban senyvedni 3 kosárka Eleocharis valamit. (talán acicularis) egy keveset tettem az akváriumba, a Kálmos-ok helyére, de nagyrészük készül a tószegélybe. És ha már volt még szövet, kivettem egy halom E. Vivipara sarjat is, hátha jó lesz az is. IMG_20210319_173228.jpg
Vivipara:IMG_20210319_180841.jpg
A kettő együtt:IMG_20210319_181232.jpg

Csak természetes fénnyel üzemelnek majd.
Szerk. : párom meglátta az akváriumot és rosszallóan nézett, amíg nem biztosítottam arról, hogy ez egy nevelő kád a tó részére. 😎
 
Utoljára módosított:
Ma este megérkezett az első barna varangy. Gyorsan fel is töltöttem az adatot a Herpterkep-re. Lassan ideje lesz kiengedni Bellát( óriás nőstény) a vízóra aknából... Talán megtanítja szerelemre a gyengécske hímeket... Egy fotó az első ideiről.:IMG_20210329_202335.jpg
Bellához képest kissé csoffadt... 🤣🤣🤣
 
Ma megérkezett az első kecskebrekkencs, még kissé "téliálmosan" elvileg a pöttyeiről be lehetne azonosítani, hogy tavaly is itt volt-e, de biztos vagyok benne, hogy igen. Ő amúgy a Béda-Karapancsa szülötte, talán a Ferenc csatornában volt ebihal, de ezt nem tudhatjuk... Tavaly hoztam haza Hercegszántói munkám végén. IMG_20210330_211028.jpg
 
Milyen nyugodtan pózol!
Laikusként úgy gondolnám soha nem tudnék egyet sem elkapni, nem hogy lefotózni a kezemben. :oops:
A trükk az, hogy éjjel kell fotózni őket,erős lámpafénynél. Olyankor nem látják az embert, csak a fényt és nem félnek. Persze ez nem mindegyik fajra érvényes. A varangyokat nehezebb átverni.

A kecskebrekkencset ilyenkor gyerekjáték megfogni, nappal képtelenség, mert minden mozgást észrevesz és képes 1,5 métert ugrani. 😄
 
A barna varangyok szétváltak az amplexusból. Amúgy jött még egy hím és rendületlenül hívogatja a nőstényeket, illetve lelkesen tartotta a gyertyát a kis párocskának. 😄 Van videó is az énekesről, de még nem vitt rá a lélek, hogy valami videómegosztót használják, hogy lássátok ti is. Javaslat...?
IMG_20210402_153407.jpg
Több száz pete lehet, Bella nem gurigázott akármivel. 😄
Szerk. : ha jól látom a petékre ránagyítva, látszik ahogy a kis zigóták még az osztódási fázis elején vannak. Az a kis kereszt alakú rajzolat azt mutatja, hogy már 2 osztódás volt... 😲 Sosem gondoltam volna, hogy ezt láthatom...

És úgy tűnik a bajsziék is belekezdenek végre:
IMG_20210402_203806.jpg

És egy kép a hős szerelmesről:IMG_20210401_205102.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére