• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Békacsaloga-tó

Tólágyítási projekt kipipálva. Gh60, Kh35 volt az indulás. Szombaton mértem először az esővíz bekötése miatt. Gh16, Kh10. Hétfőn Gh6, Kh5. A Kh jobban emelkedik. Nyilván azért is, mert a fólián is vannak vízkő lerakódások, ami most szépen beoldódik és a karbonátot növeli. A közvetlen esővíz bekötést most már leszabályozhatom.
 
A vízlágyítás problémáját feltölti a felhőbe. Majd a megoldást, eső formájban tudja letölten a felhőből. ;)
🤣🤣🤣Hatalmasat nevettem! Jobban felébredtem, mint 3 kávétól.
Ez akár a viccek topicban is megállná a helyét. 👍
Szia, mivel tudsz ilyen nagy mennyiségű vizet lágyítani?
Kevertágyas műgyantát raktároztam be 10 litert. Van egy helyi forrásom, aki 500ft/liter áron regenerálja. Amint elfogy az esővíz tartalékom, átválthatok erre. Inkább csak utántölteni kell nyáron.
Egyébként egy lepukkant RO membrán után kötve is hatékony lehet. Valakitől lekukázok egy RO-t és rákötöm a kútvízre. Egy tds40-es vízből borzasztó sokáig használható vizet csinál 10 liter gyanta. 🙂
 
Amint elfogy az esővíz tartalékom, átválthatok erre. Inkább csak utántölteni kell nyáron.
Én raktározom 2m³ 1m³ földbe ásott tartályokba+ 500,200 literes hordókba az esővizet úgyhogy van bőven esővíz🤗...Szerinted az nem jelent problémát,hogy ilyen "állott" vízből fogom feltölteni a dézsatavat.Bár a szmötyi leülepszik az aljára így tiszta vizet szivattyúznám át de tervezek magamnak valami előszűrő tartályokat mostmár ha lesz rá időm...
 
Én raktározom 2m³ 1m³ földbe ásott tartályokba+ 500,200 literes hordókba az esővizet úgyhogy van bőven esővíz🤗...Szerinted az nem jelent problémát,hogy ilyen "állott" vízből fogom feltölteni a dézsatavat.Bár a szmötyi leülepszik az aljára így tiszta vizet szivattyúznám át de tervezek magamnak valami előszűrő tartályokat mostmár ha lesz rá időm...
Eddig állott kútvíz volt Gh60, Kh35 NO3 60ppm... Szerinted? Szűrésem sincs. Sok mocsár zónás gaz kell szűrésnek, oszt jónapot. Kezdeti bezöldülést vízibolha kúltúra rendezi. Ha halakat kihagyod, hamar tiszta lehet így is. 🙂
 
Jelentem bordélyház nyílt. Megsajnáltam azt a szegény 4 nőstény kecskebékát és 2 utcával odébbról hoztam egy hímet nekik. Az előző tó tulajdonosának örök lekötelezettje lettem, mert elvittem a nonstop zenészt. Nálam csak napközben brekeg egyet-egyet. Éjszaka nincs neki ideje, mert a csajok foglalkoztatják. Egyre több a pete: IMG_20230527_160111.jpgAz újonnan kikelő ebihalak egy része príma takarmány lesz nekik:
IMG_20230523_171032.jpg
A tavirózsa pedig kezdi a virágzást. IMG_20230527_160626.jpg
 
Hmmm...
Május óta nem volt itt bejegyzés. 😲
Csak nem történt valami baj a tóval?
Nincs baj. Csak betegeskedtem, felújítok, gyerek kórházazott...minden összejött. Az akváriumaim még csak-csak útba estek... IMG_20230831_205455.jpg
A kecskebrekkencsek még mindig úszkálnak ebihal formában is. IMG_20230831_125439.jpg
A tavaszi 20 gőtepete különvétel 10 gőtét hozott. Jelenleg még egy ládában eszik degeszre magukat azzal, amit planktonozóval fogok. IMG_20230828_143538.jpgŐ még külső kopoltyús:IMG_20230828_144249.jpg
Ő már teljesen levegőt szív. Ettől függetlenül jól elvan a vízben (is) :IMG_20230828_143942.jpg
 
Back
Oldal tetejére