• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Before the Creation of Adam - Ahogyan készült út az IAPLC 2014-ig

Sziasztok! Viktor, köszönöm a részletes beszámolót, amire sok időt áldoztál helyettem... ;) Tényleg örülök, hogy sokaknak teszik, remélem jövőre hasonlóan szép eredményeket fogunk felmutatni mint idén.
A versenyfotó eredetijét ide feltettem: Before the Creation of Adam | Flickr - Photo Sharing! Én is készítettem pár képet menet közben az akváriumról, fel fogom később tenni ide (ez nem ígéret ;) ).

Külön ki kell emelnem, hogy Ámmer Gergő szobrászmester, aki a köveket készítette fantasztikusan tehetséges fiatal művész, még soha senkivel nem dolgoztam együtt kreatív munkákban, akivel ennyire megtaláltuk volna a közös hangot. Az IAPLC 50. helyezés mellett külön öröm, hogy harmadik lehetett az aki az európai GAPLC versenyen.
 
Kövezettek meg, de nekem a szeptember 24-i kép hozza azt a "nature" vonalat, amiért a növények jóval hangsúlyosabbak. Ebből nekem valahogy az jön le, hogy talán érdemes több időt hagyni egy akváriumnak és nem 2-3 hónap után fotózni. Inkább legyen több versenyfotó, több időszakról. Aztán lehet később magunk jövünk rá, hogy még sem volt az még készen, amikor azt "hittük", hogy készen van.
 
Utoljára módosított:
Kövezettek meg, de nekem a szeptember 24-i kép hozza azt a "nature" vonalat, amiért a növények jóval hangsúlyosabbak. Ebből nekem valahogy az jön le, hogy talán érdemes több időt hagyni egy akváriumnak és nem 2-3 hónap után fotózni. Inkább legyen több versenyfotó, több időszakról. Aztán lehet később magunk jövünk rá, hogy még sem volt az még készen, amikor azt "hittük", hogy készen van.
Ezt gyakran érzem én is.Néha egy korábbi fotó sokkal előnyösebb,de a későbbi fotó meg eretebb.Nehéz megtalálni
a PILLANATOT!Szerintem sok múlik ezen
 
Napi érdekességhez....

Talán nem sokan tudják, de B amikor elkészítette a layoutot kijelölt egy pontot már előre a fotózásra, ahol jól mutat majd a látvány. Pontosabban ahol az ösvényen található kis fekvő szikla összeér. Miközben a két kő nem is egymás mellett van az akváriumban. Kb 30cm-re egymástól.

Szálkereszt alapján kellett fotózni :)
Ezen a fotón két függőleges vonal van fent középen.
Az egyik a front üvegen, a másik a hátsón.

Ezeknek egymással kellett állnia, hogy ott legyek amit B elképzelt. Itt a fotón horizontálisan jó voltam, de függőleges síkban kicsit még mozogni kellett volna :)

View attachment 132
 
Utoljára módosított:
Persze gond nelkul

Ebben az esetben valamelyik CO2 beoldásos topikba - persze ha nem titkos -, pár mondatban és némi képanyaggal illusztrálva vázolhatnád a reaktor felépítését, kivitelezését. Biztosan sokakat érdekelne rajtam kívül is. Gyak. folyamatosan az alacsony beoldással küzdök, minden okosság jól jöhet. :)
 
Ebben az esetben valamelyik CO2 beoldásos topikba - persze ha nem titkos -, pár mondatban és némi képanyaggal illusztrálva vázolhatnád a reaktor felépítését, kivitelezését. Biztosan sokakat érdekelne rajtam kívül is. Gyak. folyamatosan az alacsony beoldással küzdök, minden okosság jól jöhet. :)

Mekkora az akvariumod?
 
12799206145_c6f0388a5e_o-jpg.140


Vannak olyan dolgok amik menet közben derülnek ki. Pl hiába volt 4 LED sor a háttéren, a felső fele végül nem is lett bekapcsolva. Csak a horizont vonala lett megvilágítva. Ezt adta a világítós háttér különleges hangulatát.

És mert kérdeztétek, tech paraméterek:

180x60x60 15-ös Opti White üveg (648L)
Aqua Soil Amazonia aljzat. Zúzott bazalt dekoráció. ADA Power Sand és ADA aljzat adalékok
Dekoráció: Egyedileg formázott bazalt sziklák
Szűrő: Eheim Classic 1500XL 3400lphs pumpafejjel. 18 liter bio rio
Eheim Professionel 3 2073 kémiai szűrőanyagokkal. Seachem Purigen, aktív szén.
Eheim UV, Twinstar
CO2 nagynyomású rendszer külső egyedi reaktorral amit az Eheim 1500XL hajt meg.
Egyedi üveg pipák
Tápozás: ADA Brighty K és Step 2. 36-36ml/nap. Green Gain 1ml/nap.
Egyedi háttér. LED háttér világítással.
Növények: Micranthemum Monte Carlo, Hydrocotyle Verticillata, Ranunculus Inundatus, Eleocharis SP, Staurogyne Repens, Riccardia.
Vízcsere eleinte 50-70%, később 30-50% hetente.
Világítás 3 x ADA Solar 150W Green HQI napi 8 órában
Ez nem eliràs? 1mlGreen Gain/nap?
 
Pont most hétvégén megyünk asszonykával, végre sikerült rávennem, hogy velem tartson, többek közt erre is nagyon kíváncsi volt...:D
 
Nem... ez elég sok. Normál esetben cseppenként adagolod.

És ha már a naplóban vagyunk. Az akváriumot szétbontották a srácok a minap. Jön valami más hamarosan.
Mot bele gondolva, az egy csepp az nem 1ml!:banghead:?
 
Back
Oldal tetejére