• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Before the Creation of Adam - Ahogyan készült út az IAPLC 2014-ig

viktorlantos

Alapító
Admin
Balázs szerintem nem fog naplózni, ezért megpróbálom összeszedni, hogyan jutott el idáig, hogy a végén bezsebeljen egy IAPLC 2014 50. helyet és egy GAPLC 2014 3. helyet is.

Már az akvárium születése is különleges volt. Mondhatni nem volt betervezve ez a böszme, de egyszer csak mégis ott magaslott az emeleten decemberben :)

Hozzátartozik a sztorihoz, hogy 2 nekifutásból kellett az opti üveget csináltatni, mert az elsőt a szállítás alatt eltörték... emiatt csúszott a történet.

Balázs extrémitása megint előjött a múlt évi kaktusz őrület után. Most egy szobrásszal dolgoztatta meg a bazalt sziklákat, hogy olyan látvány szülessen, amit megálmodott.

Borzalmasan sok és nehéz dekorok lettek. A nagy sziklákhoz külön talp is készült, mert lehetetlen lett volna megtámasztani.

A jobb és bal oldalra Amazonia került ADA táptalaj és adalékokkal. Középre bazalt zúzalék ment, hogy passzoljon a látványvilággal.

Világításnak 3 ADA Solar Green ment, szűrésnek a nagy Eheim Classic, a legnagyobb pumpával ami elérhető volt. Egyedi üveg csövezéseket gyártottunk hozzá. Csak biológiai szűrőanyag volt benne.
Jobb oldalra egy Eheim Pro 3-as szűrő ment csak kémiai szűrésre és UV lámpa is ezzel volt meghajtva.
A CO2 reaktor egy egyedi építés volt, amivel néhány havonta kemény szívások is voltak, de jól végezte a dolgát év közben.

Tápozás ADA Brighty sorozat, Green Gain ipari mennyiségben :)

Az akváriumra felkerült a ne fotózz cimke és innentől csak az látta aki betért hozzánk évközben.

2013.12.18

HD9A1604.jpg HD9A1610.jpg HD9A1617.jpg HD9A1621.jpg

Közben jöttek az ünnepek az új év, és B erre áldozta az idejét.....

Mi már csak azt láttuk, hogy Január 4-én már beültetve várt minket....

HD9A1868.jpg

HD9A1876.jpg

1 hónap múlva 2014.01.29-én már egészen más formát mutatott

HD9A2012.jpg
2014.02.04-én már részleteiben is lehetett látni merre tart az akvárium.

HD9A2172.jpg

És akkor itt megint valami agyas dolog történt.....
 
Ekkor még nem teljesen éreztük mi lesz belőle, de Balázsnak konkrét elképzelése volt.
A következő extrém ötlet egy világító háttér készítése volt. Mint a buszmegálló világító táblái itt is egy nyomtatott átvilágítható anyagot világított meg 2x2 sor LED lámpával.
A hátteret az akváriumhoz tervezte és amikor bekerült már majdnem verseny állapotot mutatott az akvárium.
Halak még mindig nem voltak benne.....

2014.02.22. 2 hónapos az akvárium

HD9A2367.jpg

HD9A2369.jpg HD9A2390.jpg

2014 március 8.

HD9A3199.jpg

HD9A3209.jpg
 
▒█░░░ ▀█▀ ▒█░▄▀ ▒█▀▀▀   ░█▀▀█   ▒█▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▒█▀▀▀ ▒█▀▀▀
▒█░░░ ▒█░ ▒█▀▄░ ▒█▀▀▀   ▒█▄▄█   ▒█▀▀▄ ▒█░░▒█ ░▀▀▀▄ ░▀▀▀▄
▒█▄▄█ ▄█▄ ▒█░▒█ ▒█▄▄▄   ▒█░▒█   ▒█▄▄█ ▒█▄▄▄█ ▒█▄▄▄█▒█▄▄▄█
 
És közben kicsit előre is szaladtunk, mert a verseny fotó már február 28-án megvolt.

Halak nélkül, mert múlt évben erre külön felhívták a figyelmet ha ilyen tájszerű dolgot csinálsz.
A felszálló buborékok lettek a csillagok a háttéren :)
Az éleket pedig Balázs letakarta hátul és oldalt felül egy fekete karton lappal, hogy ne világítsanak. Ezért nem látszik a sötét háttér ellenére.

A felszínt nem fodroztuk, hogy maradjon táj hangulata égbolttal.

12799206145_c6f0388a5e_o.jpg
 
Ha már vége a verseny őrületnek jöhettek a halak. Vagy 200 zöld neon került bele :)

2014.04.08

HD9A3534.jpg

2014.06.21

HD9A5559.jpg

HD9A5637.jpg

A látogatók nagyon szerették az impozáns méret miatt és a különleges látvány miatt. Volt több kérés, hogy így egészben elvitték volna :)

Itt szerintem jobb állapotban volt mint a verseny fotón. De a határidő már elmúlt.
 
2014.07.30

Aztán jött a nyár a szabadságok és a növényeket is egyre nehezebben lehetett már kordában tartani....

HD9A6295.jpg

2014.08.19 a monte carlo elkezdett felszakadozni....

HD9A6742.jpg

és az utolsó kép róla ami az archívumban van...

2014.09.24

HD9A7140.jpg

Az őrült ötletelés és titkolózás végülis bejött. A bírákat sikerült meglepni. Akár egy jobb eredmény is belefért volna, de ugyanúgy vághatták volna hátra a hátterezés miatt.

Szerintem nagyon szép eredményeket sikerült szereznie mindkét versenyen.

Kíváncsi leszek mi lesz a következő berendezése :)
 
A végső képet nagyon eltaláltátok. Szerintem pont időben kaptátok el. A hátterezés ellen és mellet is lehet sok és sokféle érvet felhozni. Én alapvetően nem szeretem a hátterezett akváriumokat, de ezt Balázs nagyon esztétikusan oldotta meg és hatalmasat dob a látványon is. Tényleg földöntúli látványt alkottatok! Gratula! (y)
 
ez az akvarium nagyon jol sikerult. szerintem jobb eredmenyt kellett volna elernie. maximalisan egyedi minden megoldas rajta.
halak ide vagy oda, a 200 darab zoldneon brutalis volt. a hideg razott ahogy ebbe a boszmebe usztak csapatban.
 
Élőben látni egy ilyen akváriumot ,nagy élmény volt számomra,a mérete,a kidolgozottsága lenyűgöző.
Látszik rajta hogy egy nagyon megtervezett,profin felépített akváriumról van szó.
Csak gratulálni tudok hozzá,sok ilyen akváriumot.(y)
Egy kérdésem lenne hozzátok az UV szűrés végig üzemelt alatta?
 
Nagyon szép kis dög volt :)
Én sem értem miért csak 50. lett. (Túl futurisztikus lett volna a döntőbírák ízlésének?)

Technikai adatokról lehet tudni bővebben? vagy megmarad műhely titoknak? :)
 
Koszi Viktor hogy lenaploztad jo volt latni hogy is keszult,azert a szobrasz munkaja elotti koveket megneztem volna biztos dolgozott rajta sokat mire ilyen jo kis texturazott lett.
Az teny es szerintem sokan igy vannak vele hogy az elso 50 ben azert gyengebb akvariumok is vannak mint Balazse,de ezuton is hatalmas Gratula neki az elert ket eredmenyhez [emoji6]
 
Hatásosabb, mint pl. a TS?
Vagy együtt használjátok?

Együtt megy. Itt ids volt TS, csak amikor használtuk még nem volt elég TS készleten. 1 darabnak pedig nem sok értelme volt erre a méretre.
TS ment, UV maradt.

De lent pl a mohás az alsó szinten TS+UV kombóval megy hónapok óta.
 
Óriási RESPECT Balázsnak ezért a fenomenális akváriumért.Elképesztően kreatív.Mint többen írták előttem ,én is előrébb vártam ,és hoztam is volna a versenyen.
@viktorlantos én csak egyet kérdeznék.Mi lesz a dekorral???Nem áruljátok ki????????:LOL:
:LOL:
 
Óriási RESPECT Balázsnak ezért a fenomenális akváriumért.Elképesztően kreatív.Mint többen írták előttem ,én is előrébb vártam ,és hoztam is volna a versenyen.
@viktorlantos én csak egyet kérdeznék.Mi lesz a dekorral???Nem áruljátok ki????????:LOL:
:LOL:

Lehet, hogy eladás lesz, vagy beépítjük egy ügyfeles projektbe ahogy sok más boltos, aki versenyez is.
A beker költsége szobrászkodással úgysem jönne vissza :)

De gondolom B kitalálja majd mi legyen vele.
 
Back
Oldal tetejére