• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bedrock

Eke Máté

Főkertész
Sziasztok!

A másik akváriumba már nem fér sem új hal, sem új növény, viszont volt egy kis szabad terület a hálószobában, ezt muszáj volt hasznosítani... :)
Ebben az akváriumban is a fajok gyűjtögetése volt fontosabb, mint az ahogy minden tökéletesen passzoljon a scape-hez, hiszen így tudunk a legtöbbet kísérletezni, és a legtöbbet tanulni ebből.

cc3a2240232712a283273d7f8296484e.jpg

Adatok:
  • Üveg: 45x30x30, 4 mm GA Opti-White - 40 l, hátul opál fólia
  • Bútor: Kika 45x34x91 irodai szekrény, kicsit megerősítettem, kétoldalt szereltem be nagy kábelkivezetőket és szintezhető lábakat tettem rá
  • Szűrő: Eheim 2071, Ista csőszűkítők, üveg ki és befolyók (poppy), ~3L pumicit + 100ml Seachem Purigen + perlon a töltet
  • Világítás: Chihiros A451 plus, egy ledcsíkot cseréltem benne piros+kék 5730-as "növényesre"
  • Dekor: fakő + vasfa, aljzat emeléshez folyami kavics harisnyában, leborítva geotextillel
  • Talaj: JBL Aquabasis Plus, ADA Amazonia, ADA La Plata Sand
  • CO2: 2kg palack, GW reduktor + mágnesszelep, Dennerle üveg bubiszámláló, ADA Clear Parts Set, kicsi Aquario NEO diffúzor, kínai üveg DC
  • Tápozás: Green Aqua Micro+macro 2-2 ml/nap, Seachem Flourish Excel 1ml/nap
  • Víz: RO + csapvíz kb 130-as TDS-re keverve, most napi, később heti 50% csere
  • Vezérlés: DIY - bővebben: Unexpected

Növények:

A növények nagyrészt az InteraquaFlora kertészetből származnak, az Unexpected akváriumunkban is főleg az ő növényeik vannak, ott már beváltak, bízom benne, hogy itt is minden megmarad.

A bucephalandrák többsége @Luigi13 -éktól van, nem hiszem, hogy bárhol nagyobb választék lenne elérhető mint náluk. :)
Tőlük van a Cryptocoryne spec. Flamingo és a Hydrocotyle Verticillata is, mindkettő teszt jelleggel - a Hydrocotyle azért, mert lehet túl nagy lesz felülre, a flamingo pedig azért, mert nem ültetve, hanem kötözve van.
A flamingót eddig csak náluk láttuk kötözve, és rögtön megtetszett, mert kis méretű, és egész halvány rózsaszín maradt.

Az ültetés problémamantes volt, ezerszer jobb az Amazoniával dolgozni, mint a Manadoval, amit az Unexpected-ben basználtunk. A kötözős növényekhez damilt használtunk, a fissidens pedig ragasztva van.
Az első feltöltéshez levegőztető csövet használtunk, így szép lassan ugyan, de komolyabb felúszás és zavarosodás nélkül sikerült kezdeni az első napot.
A fák nincsenek súlyozva, néhány helyen FBS-el ragasztottam a kövekhez, így egész stabilan áll minden - viszont még nem sikerült mindenhol mohával elfedni a ragasztások nyomait, ezt majd pótolni kell.
A szűrő egyelőre még a poppy és a szűkítők ellenére is folytva üzemel, ha a cuba hajlandó lesz gyökereket növeszteni, akkor mehet majd maxon, de még túl könnyen felúszik 1-2 csomó.
A Seachem Purigen még nem került be, a víz sárgásodik ugyan kicsit, de amíg naponta cserélgetünk, addig nem láttam értelmét. Majd az első előszűrő takarításnál beteszem.

Tervezett fauna:
- Amano garnéla (Caridina multidentata)
- Blue Carbon Rili garnéla (Neocaridina davidi var. "rili")
- Otocinclus affinis
- Galaxy razbóra (Danio margaritatus)
- Corydoras pygmaeus
- Süncsiga (Clithon corona)

IMG_20180907_164550_4500.jpg IMG_20180907_171158_4500.jpg IMG_20180907_172009_4500.jpg IMG_20180907_182858_4500.jpg IMG_20180907_191833_4500.jpg IMG_20180908_141208_4500.jpg IMG_20180908_155417_4500.jpg IMG_20180908_155601_4500.jpg
 
Sziasztok!

A másik akváriumba már nem fér sem új hal, sem új növény, viszont volt egy kis szabad terület a hálószobában, ezt muszáj volt hasznosítani... :)
Ebben az akváriumban is a fajok gyűjtögetése volt fontosabb, mint az ahogy minden tökéletesen passzoljon a scape-hez, hiszen így tudunk a legtöbbet kísérletezni, és a legtöbbet tanulni ebből.


Adatok:
  • Üveg: 45x30x30, 4 mm GA Opti-White - 40 l, hátul opál fólia
  • Bútor: Kika 45x34x91 irodai szekrény, kicsit megerősítettem, kétoldalt szereltem be nagy kábelkivezetőket és szintezhető lábakat tettem rá
  • Szűrő: Eheim 2071, Ista csőszűkítők, üveg ki és befolyók (poppy), ~3L pumicit + 100ml Seachem Purigen + perlon a töltet
  • Világítás: Chihiros A451 plus, egy ledcsíkot cseréltem benne piros+kék 5730-as "növényesre"
  • Dekor: fakő + vasfa, aljzat emeléshez folyami kavics harisnyában, leborítva geotextillel
  • Talaj: JBL Aquabasis Plus, ADA Amazonia, ADA La Plata Sand
  • CO2: 2kg palack, GW reduktor + mágnesszelep, Dennerle üveg bubiszámláló, ADA Clear Parts Set, kicsi Aquario NEO diffúzor, kínai üveg DC
  • Tápozás: Green Aqua Micro+macro 2-2 ml/nap, Seachem Flourish Excel 1ml/nap
  • Víz: RO + csapvíz kb 130-as TDS-re keverve, most napi, később heti 50% csere
  • Vezérlés: DIY - bővebben: Unexpected

Növények:

A növények nagyrészt az InteraquaFlora kertészetből származnak, az Unexpected akváriumunkban is főleg az ő növényeik vannak, ott már beváltak, bízom benne, hogy itt is minden megmarad.

A bucephalandrák többsége @Luigi13 -éktól van, nem hiszem, hogy bárhol nagyobb választék lenne elérhető mint náluk. :)
Tőlük van a Cryptocoryne spec. Flamingo és a Hydrocotyle Verticillata is, mindkettő teszt jelleggel - a Hydrocotyle azért, mert lehet túl nagy lesz felülre, a flamingo pedig azért, mert nem ültetve, hanem kötözve van.
A flamingót eddig csak náluk láttuk kötözve, és rögtön megtetszett, mert kis méretű, és egész halvány rózsaszín maradt.

Az ültetés problémamantes volt, ezerszer jobb az Amazoniával dolgozni, mint a Manadoval, amit az Unexpected-ben basználtunk. A kötözős növényekhez damilt használtunk, a fissidens pedig ragasztva van.
Az első feltöltéshez levegőztető csövet használtunk, így szép lassan ugyan, de komolyabb felúszás és zavarosodás nélkül sikerült kezdeni az első napot.
A fák nincsenek súlyozva, néhány helyen FBS-el ragasztottam a kövekhez, így egész stabilan áll minden - viszont még nem sikerült mindenhol mohával elfedni a ragasztások nyomait, ezt majd pótolni kell.
A szűrő egyelőre még a poppy és a szűkítők ellenére is folytva üzemel, ha a cuba hajlandó lesz gyökereket növeszteni, akkor mehet majd maxon, de még túl könnyen felúszik 1-2 csomó.
A Seachem Purigen még nem került be, a víz sárgásodik ugyan kicsit, de amíg naponta cserélgetünk, addig nem láttam értelmét. Majd az első előszűrő takarításnál beteszem.

Tervezett fauna:
- Amano garnéla (Caridina multidentata)
- Blue Carbon Rili garnéla (Neocaridina davidi var. "rili")
- Otocinclus affinis
- Galaxy razbóra (Danio margaritatus)
- Corydoras pygmaeus
- Süncsiga (Clithon corona)

View attachment 62808 View attachment 62809 View attachment 62810 View attachment 62811 View attachment 62812 View attachment 62813 View attachment 62814 View attachment 62815
Szep inditas gratulalok.
 
Sziasztok!

Egy hetes lett az akvárium! :) Véget értek a napi vízcserék, mostantól kétnaponta cserélünk.
A vízparaméterek már teljesen jónak tűnnek, megszűnt a zavarosság, és mivel tegnap beraktam a purigent is, így teljesen színtelen lett a víz.

Minden növény kezdi összeszedni magát, a cuba bubizik keményen és terjed, a rotalákat pedig már nyesnem is kellett.
Dráma eddig nincs, 1-2 buce levél olvadozik, a Hydrocotyle dobott el néhány levelet (de hoz is új hajtást), illetve jelent meg némi gyenge szálú alga, de szerintem ez nem lesz kihívás az algaevőnek.
Egyedül a flamingo ijesztett ránk kissé, minden levele elolvadt, de ma már látható rajta egy új levélkezdemény, szóval remélhetőleg megmarad.

Érkeztek garnélák is tegnap este @Spexxy -nek hála, 5 növendék amano, és 10 blue dream neocaridina, el is kezdtek rendet rakni a dekorhomokban és a növények levelein. :)

IMG_20180916_175702_4500.jpg IMG_20180916_180541_4500.jpg IMG_20180916_181144_4500.jpg IMG_20180916_181208_4500.jpg
 
Sziasztok!

Baromi régen posztoltam, pedig az akváriumban azért volt egy-két esemény. A legfontosabb talán, hogy megérkeztek a halak! :) 10 corydoras pygmaeus és 10 galaxy jött velünk haza a terraplázáról.
A Galaxyk sajnos rögtön megfogyatkoztak, 7db élte túl az első napot, pedig szép lassan csináltuk a beszoktatást, azóta szerencsére nem történt elhullás.
Tegnap vízcserénél egy bébihalat is találtunk, de tartok tőle, hogy nem fog megmaradni, nem hiszem, hogy van elég apró kaja az akváriumban, legközelebb majd megpróbálkozunk valami "szülőszobás" megoldással.

A növényeink megvannak, túléltek egy két hetes elég durva hajalga támadást, utána pedig rögtön érkezett a zöld pont, az agancs és egy kis ecset. A zöld pont nagyon nagy mennyiségben jött hirtelen rögtön ahogy a hajalga megszűnt, de mostanra ez is megszűnőben van.
Nem segített a helyzeten, hogy indításnál toltunk be no planariat és a gyakori vízcserék ellenére is több mint egy hónapig mérgezéses tüneteket mutatott minden süncsiga amit beraktunk, így a zöld pont algát semmi nem pusztította.
Múlt hétvégén sikerült először úgy süncsigát beraknunk, hogy nem kezdettt kótyagossá válni 1-2 nap után, így mostanra már hárman tisztogatják a leveleket és dekorokat.
Egy növényünk van ami a kezdetektől fogva elég rosszul néz ki, baloldalt a rotala macrandra red mini - szép NAGY egészséges ZÖLD leveleket hoz. Nem tudom mi a nyűgje, a kezdetektől fogva elég amorf formákat vesz fel, de egyelőre sajnálom száműzni.

Most ott tartunk az akváriummal, hogy "jól áll neki a távolság", az összkép nagyon jól mutat, de a részleteket még tönkreteszik az algás részek és az itt-ott foszladozó levelek.

IMG_20181028_133823_4500.jpg IMG_20181028_134108_4500.jpg IMG_20181028_134747_4500.jpg IMG_20181028_134822_4500.jpg IMG_20181028_134937_4500.jpg IMG_20181028_135023_4500.jpg IMG_20181028_135200_4500.jpg IMG_20181028_135552_4500.jpg
 
Sziasztok!

Baromi régen posztoltam, pedig az akváriumban azért volt egy-két esemény. A legfontosabb talán, hogy megérkeztek a halak! :) 10 corydoras pygmaeus és 10 galaxy jött velünk haza a terraplázáról.
A Galaxyk sajnos rögtön megfogyatkoztak, 7db élte túl az első napot, pedig szép lassan csináltuk a beszoktatást, azóta szerencsére nem történt elhullás.
Tegnap vízcserénél egy bébihalat is találtunk, de tartok tőle, hogy nem fog megmaradni, nem hiszem, hogy van elég apró kaja az akváriumban, legközelebb majd megpróbálkozunk valami "szülőszobás" megoldással.

A növényeink megvannak, túléltek egy két hetes elég durva hajalga támadást, utána pedig rögtön érkezett a zöld pont, az agancs és egy kis ecset. A zöld pont nagyon nagy mennyiségben jött hirtelen rögtön ahogy a hajalga megszűnt, de mostanra ez is megszűnőben van.
Nem segített a helyzeten, hogy indításnál toltunk be no planariat és a gyakori vízcserék ellenére is több mint egy hónapig mérgezéses tüneteket mutatott minden süncsiga amit beraktunk, így a zöld pont algát semmi nem pusztította.
Múlt hétvégén sikerült először úgy süncsigát beraknunk, hogy nem kezdettt kótyagossá válni 1-2 nap után, így mostanra már hárman tisztogatják a leveleket és dekorokat.
Egy növényünk van ami a kezdetektől fogva elég rosszul néz ki, baloldalt a rotala macrandra red mini - szép NAGY egészséges ZÖLD leveleket hoz. Nem tudom mi a nyűgje, a kezdetektől fogva elég amorf formákat vesz fel, de egyelőre sajnálom száműzni.

Most ott tartunk az akváriummal, hogy "jól áll neki a távolság", az összkép nagyon jól mutat, de a részleteket még tönkreteszik az algás részek és az itt-ott foszladozó levelek.

View attachment 66299 View attachment 66300 View attachment 66301 View attachment 66302 View attachment 66303 View attachment 66304 View attachment 66305 View attachment 66306
Az ott középen az elolvadt és újraéledt Flamingó???:eek::ROFLMAO:
 
Nagyon szep lett! :love:Gratulalok! Ugyesek vagytok!

Köszi! :)


Az ott középen az elolvadt és újraéledt Flamingó???:eek::ROFLMAO:

Igen, rögtön szörnyként éledt újra. :D Viccet félretéve, ez terraplázáról van, a tiéteket továbbra sem ültetjük talajba, tetszenek az apró levelek amiket így hoz - azóta lett 6 új levele is! Kénytelenek voltunk költöztetni, mert elkezdte benőni a moha, most bal oldalon van a köveknél.

IMG_20181028_195002_4500.jpg IMG_20181028_195025_4500.jpg
 
Sziasztok!

Most érkeztünk el először oda az akvárium fennállása óta, hogy kezd igazán tetszeni amit látunk.
Az elmúlt időben rengeteg szívás volt vele, kezelhetetlen mennyiségű cyano durrant be egyik napról a másikra. Ekkor az ecset és a zöld pont TELJESEN megszűnt és átvette a helyét mindenhol ez a kékes dzsuva + hajalga.
Több mint egy hétig napi program volt munka után, hogy párommal felváltva szedegettük az algát az akváriumból, ami nem egy szórakoztató folyamat, a cyano ráadásul rohadt büdös is.

Amit tettünk ellene, hátha másnak is segít:
- pakolásztuk kicsit a ki/befolyót és a skimmert, jobb áramlást remélve
- emeltünk a tápozáson - napi 3-3 ml Green Aqua Micro/Macro, + kb 1ml Excel, + heti kb 5-8ml Easy Life Fosfo vízcsere után
- manuális eltávolítás
- mozdítható növények exceles fürdetése - 5l víz, 5-8ml excel, kb egy órára
- mozdítható mohákat 3 napra dobozban elraktuk egy szekrénybe blackout gyanánt
- végül jobb oldalról kifűrészeltem egy mohás fát, mert nagyon blokkolta az áramlást és a rajta lévő fissi összeszedett minden dzsuvát

A fa kivétele kb két órás program volt, ugyanis minden dekorunk rögzítve van, így csak az az opció volt, hogy víz alatt kifűrészelem ezt az ágat. Nem a legfelemelőbb dolog víz alatt, szűk helyen egy fűrészlappal vasfát vágni, de végülis sikerült, és azóta sokkal jobb lett az áramlás.

IMG_20180907_164550_4500_edit.jpg

Mindent egybevéve azt hiszem megérte a sok küzdést, napok óta egyáltalán nem látunk BGA-t és hajalga is csak kevés van már, főleg a sűrűbb fissi bokrokban.

A garnélák száma sajnos megcsappant kissé, valószínűleg nem tett nekik jót, hogy minden moha amiben laktak tele volt cyanoval. Most vízcserénél azért láttunk pár picit, remélhetőleg vissza fog erősödni az állomány.
A halaink mind megvannak, sőt vízcserénél újra láttuk a bébigalaxyt, halovány esélyt látunk arra, hogy felnőhet.
Ennyi búvóhely mellett viszont a felnőtt halakat se nagyon látjuk, van 1-2 bátrabb galaxy akik napközben is elől köröznek, de a coryk és a többi galaxy csak etetésre jön elő.

Pár képet csináltam, bár fotózni továbbra sem tudok. Nagy kedvencem néhány képen a "barlangból" figyelő géb. :)

IMG_20181118_154105_4500.jpg IMG_20181118_154139_4500.jpg IMG_20181118_154201_4500.jpg IMG_20181118_154313_4500.jpg IMG_20181118_154448_4500.jpg IMG_20181118_154606_4500.jpg IMG_20181118_154633_4500.jpg IMG_20181118_155125_4500.jpg
 
Szép, aprólékosan metrevezitek ti is a dekorokat, aztán a növényzet totálisan betemeti.
Persze csodás az összkép, de kár a kövekért.
A flamingó szuper ott középen és a lángmohátok olyan, mint egy függöny, azért dupla like!(y)(y)
Ja, és a sarokban a homokozó, na az is döbbenet. Hetente porszívózzátok vagy full cserélitek vagy a fa és a gyep miatt semmi más nem potyog oda?
A galaxyk többnyire besz@ri banda, a pygmik meg nálam főleg otokkal imádnak bandázni és inkább éjjel aktívak.
Összességébn nagyon szép lett, üde színfoltja lett a lakásnak. Most bánhatja a tengerimalacotok, hogy ő szárazföldi állat.:ROFLMAO:
 
Szép, aprólékosan metrevezitek ti is a dekorokat, aztán a növényzet totálisan betemeti.
Persze csodás az összkép, de kár a kövekért.
A flamingó szuper ott középen és a lángmohátok olyan, mint egy függöny, azért dupla like!(y)(y)
Ja, és a sarokban a homokozó, na az is döbbenet. Hetente porszívózzátok vagy full cserélitek vagy a fa és a gyep miatt semmi más nem potyog oda?
A galaxyk többnyire besz@ri banda, a pygmik meg nálam főleg otokkal imádnak bandázni és inkább éjjel aktívak.
Összességébn nagyon szép lett, üde színfoltja lett a lakásnak. Most bánhatja a tengerimalacotok, hogy ő szárazföldi állat.:ROFLMAO:

Köszi szépen! :)
A lángmoha elég jól sült el, pedig impulzus vásárlás volt egy GA látogatáskor. :D
A homokozót elég jól védi a fa és a cuba gyökerei, de amióta beköltözött a géb minden vízcserénél kell csipesszel leszedni 5-6 szem amazóniát. Előtte elég volt egy plasztikkártyával hetente megtúrni kicsit a homokot.
A pygmik nálunk is éjszaka jönnek leginkább elő, ilyenkor egy kupacban fetrengenek elől a homokban. :sleep:
Teodor szerintem maximum azon bánkódik nálunk, hogy nincs minden hűtőnyitáskor kaja. :D
 
Back
Oldal tetejére