• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bécs

Levinen

Kertész szaki
Csináltam egy ilyen topicot is, mert szeretnék szervezni egy egy napos Bécsi halas boltok látogatást. Aki tud jó boltokat, ide be is írhatja!
 
Sziasztok!

A belvárosban beljebb esetleg tudtok valami más halasboltot? ezzel az a baj hogy eléggé kiesik. Vagy esetleg aki már járt ott milyen a közlekedés? mennyi idő eljutni oda? előre is köszi.

Namtar
 
Sziasztok, ez a topic halott? Vagy van valaki? Holnap-holnapután itt vagyok Bécs közelében és éhezek egy kis akvarisztikai bevásárlásra :) valaki tud valami jó boltot? KÖsz - T
 
Régi topic, de azért megemlítem, hátha valaki Bécsben járna.
A Shopping City Süd mellett a 17-es út túloldalán van a Megazoo. Kétemeletes áruház, a felső csak az akváriumoké.
Rengeteg felszerelés, növény, hal stb.
Nem annyira a kertészkedésre berendezkedve, inkább a hagyományos igényeknek megfelelően, de simán elnézelődtem vagy 1,5 órát :)

GPS-ben szerintem -Megazoo Brunn am Gebirge- bár én anélkül mentem.
 
Megint jelentkezem, hátha akad hozzám hasonló elvetemült az ország nyugati felén, aki a közelség és a helyi választék hiánya miatt úgy dönt, Ausztriában szerzi be az akváriumi halait:)

A lényeg, hogy ne áruld el, ha 50 liternél kisebb az akváriumod! Én sajnos őszinte voltam, és olyat zúdítottak rám, hogy a végén kénytelen voltam megkérdezni: -Most akkor adnak el halat, vagy sem? !

Amanda lazacokat szerettem volna 8 db-ot a kis 20 literesbe. Szerintem ez nem olyan elvetemült szándék. Ketten próbáltak lebeszélni róla, és csak akkor engedtek, mikor sikerült meggyőznöm őket, hogy tudom mit akarok.....
 
Megint jelentkezem, hátha akad hozzám hasonló elvetemült az ország nyugati felén, aki a közelség és a helyi választék hiánya miatt úgy dönt, Ausztriában szerzi be az akváriumi halait:)

A lényeg, hogy ne áruld el, ha 50 liternél kisebb az akváriumod! Én sajnos őszinte voltam, és olyat zúdítottak rám, hogy a végén kénytelen voltam megkérdezni: -Most akkor adnak el halat, vagy sem? !

Amanda lazacokat szerettem volna 8 db-ot a kis 20 literesbe. Szerintem ez nem olyan elvetemült szándék. Ketten próbáltak lebeszélni róla, és csak akkor engedtek, mikor sikerült meggyőznöm őket, hogy tudom mit akarok.....
Az teny hogy 20 literbe 8 amanda SOK,inkabb borsas fajokat kellene belerakni ha akarsz bele halat,ekkora meretre meg az amandak is nagyok sajnos.[emoji6]
Azon mar meg sem lepodtem hogy osztrak sogorainknal ilyen komolyan veszik az allatvedelmet,itthon meg radsoztak volna szinte barmit [emoji20]
 
Az teny hogy 20 literbe 8 amanda SOK,inkabb borsas fajokat kellene belerakni ha akarsz bele halat,ekkora meretre meg az amandak is nagyok sajnos.[emoji6]
Azon mar meg sem lepodtem hogy osztrak sogorainknal ilyen komolyan veszik az allatvedelmet,itthon meg radsoztak volna szinte barmit [emoji20]

Ezek bébi amandák, kb harmad akkorák, mint a kifejlett példányok, és nem ez a végleges helyük :) Engem a stílus lepett meg. Ahelyett, hogy megkérdezték volna milyen feltételek vannak hozzá, egyből a törvényekre hivatkoztak. Mert azért a méret mellett van egyéb fontos tényező, szűrő stb.
 
Igazából nem növényes de ma megint a bécsi Megazooban jártam és az állam leesett ezektől a diszkoszoktól. Alapból elképesztőek de ilyen színben még soha nem láttam őket. Élőben is ilyenek voltak nem a világítás dobott a színeiken :eek::rolleyes: (természetesen élőben még szebbek voltak. sajnos a kép valójában nem adja vissza teljesen a látványt :chicken:)

34210123431_fda3d7c9dc_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

34299876156_d6d6cfc713_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr
 
Üdv!
Igen, az ilyen fotók után látom, hogy hova fejlődött ez a hobbi az elmúlt tizenvalahány évben amióta abbahagytam és vele együtt a kereskedést is. Elfogott a honvágy...:)
Attila
 
Sziasztok,

Most jöttem egy frissen nyílt bécsi akvakertész(!) boltból, melegen ajánlom mindenkinek.
A neve Liquid Nature - Facebook: https://www.facebook.com/LiquidNatureVienna/
Két hete nyitottak, március végén lesz a megnyitó ünnepség.
Mikor beléptem egyből az az érzés fogott el hogy a GA kistestvérében járok - az egész bolt, a galériával együtt (igen, galéria is van, nem is akármilyen!) kb. akkora mint a GA galéria része. Ja, és ugyanazok a szürke ADA stílusú bútorok vannak ;)
Felszereltségben is hasonló, rengeteg féle táp, ADA és Tropica cuccok, talajok stb. Nyilván készlet közel sem akkora mint a GA. A webshop készülőben de még nem látják mikorra lehet meg, ezer más dolog mellett nem nagyon jut rá kapacitás sajnos.
Érdekesség: forgalmaznak Chihiros lámpákat (A+-t láttam a polcon, WRGB-t a galériában.) illetve van egy hidropóniás növénytárolójuk ahol emers formában vannak a cserepes-kőgyapotos növények - sőt egy komplett wabit is láttam ott.
A galériában a legjobban egy kis 5l körüli kocka tetszett - csak moha vasfán, egy pici akasztós szűrő és a szűrőbe telepített wabi :) Minimál fenntartású, a srác valami 2 havonta 95% vízcserét emlegetett :D Szerintem le fogom nyúlni az ütletet.

Ha valaki arra jár érdemes benézni. Jah, építgetős sarok is van, fával, kővel, homokozóval :)

Legközelebb ha arra járok csinálok képet is.
 
Mikor beléptem egyből az az érzés fogott el hogy a GA kistestvérében járok

Segítettünk nekik a nyitásban, úgyhogy nem véletlen. ;)

Ja, és ugyanazok a szürke ADA stílusú bútorok vannak

Mi gyártottuk nekik ;)

Drukkolunk a csapatnak, hogy kicsit végre fel tudják rázni a szomszédoknál található gyalázatos állapotokat :)
Persze addig még hosszú az út, de lelkesek, értik amit csinálnak, ha bírják energiával, szusszal és manival amíg meg tudnak erősödni, akkor akár még működhet is.
 
Most jöttem egy frissen nyílt bécsi akvakertész(!) boltból, melegen ajánlom mindenkinek.
A neve Liquid Nature
Látom rég nem írt ide senki, úgyhogy kicsit ráfrissítek a topicra. Szeretek hozzájuk járni, mindig jókat beszélgetünk, nagyon kedves és segítőkész az egész csapat.
Néhány friss fotó a galériájukról:
IMG_20210623_151520.jpg
IMG_20210623_151513.jpg
Legózásra is van lehetőség:
IMG_20210623_151522.jpg
 
Utoljára módosított:
Tegnap kint jártam, 4 bolt volt amibe igazán megérte betérni:
liquid nature, a 2. legszebb akvarisztikai bolt az EU-ban:):20220818_154348.jpg
20220818_152831.jpg
Zoo exquisit aquarium: viszonylag kisebb bolt de volt egy nagyon szép nagy bemutató akvárium:20220818_143849.jpg
Garnelaxis: a nevéből adódóan a garnélákra specializálódott bolt ( rengeteg garnélás akváriummal ) de volt néhány nano halas tank is.
És a végére hagytam a zierfisch nevű boltot: ez volt a legnagyobb pozitív meglepetés számomra, amilyen kicsinek látszódott elsőre ( egy alagsorban vannak ), olyan nagy volt a halválaszték. Legalább 10 olyan pontylazacuk volt, amit én még személyesen soha nem láttam pl: hyphessobrycon sp. red cherry vagy hyphessobrycon socolofi.
20220818_105156.jpg
 
Tegnap kint jártam, 4 bolt volt amibe igazán megérte betérni:
liquid nature, a 2. legszebb akvarisztikai bolt az EU-ban:):

Zoo exquisit aquarium: viszonylag kisebb bolt de volt egy nagyon szép nagy bemutató akvárium:
Garnelaxis: a nevéből adódóan a garnélákra specializálódott bolt ( rengeteg garnélás akváriummal ) de volt néhány nano halas tank is.
És a végére hagytam a zierfisch nevű boltot: ez volt a legnagyobb pozitív meglepetés számomra, amilyen kicsinek látszódott elsőre ( egy alagsorban vannak ), olyan nagy volt a halválaszték. Legalább 10 olyan pontylazacuk volt, amit én még személyesen soha nem láttam pl: hyphessobrycon sp. red cherry vagy hyphessobrycon socolofi.
Ha netán valaki bevállalja, hogy kivisz és a Garnelaxisban felejt, jelentkezzen priviben. 😁
 
Szuper kis hely lett. 👍 Én nem tudom hogy tudják ilyen létszámmal üzemeltetni az üzletet, és hogy egyáltalán hogy tudták ilyen gyorsan összehozni a költözést. :)
Emlékszem anno micsoda energia volt a törökbálinti kuckót átmozgatni és az új helyet belakni, hogy bemutatható legyen.
 
Back
Oldal tetejére