• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fekete ecsetalga (BBA) - Black Brush Algae

Ez szerintem cladophora. Van gömbmohád az akiban? Lehet, hogy az "fertőzte" be.
Nekem még a régi halasban volt egy gömbmohám, ami alá befészkelt az egyik helenám, akinek azóta ránőtt a házára ez az alga/moha. Néga, ha sikerül elkapnom, akkor letépkedem róla a mesterlövész álcaköpenyt (A naplómban van róla kép. :D). természetesen a mostani akimba ő hurcolta be ezt a növényt. A dekoron több helyen is látható apró kis pamacsokban. Tényleg olyan, mint a bba, csak ez szép zöld. :)

Igen van bent a jobb hátsó sarokban! szedjem ki a gömb mohát? A már algás részekkel mit lehet csinálni? Carbot adjak nekik?
 
Igen van bent a jobb hátsó sarokban! szedjem ki a gömb mohát? A már algás részekkel mit lehet csinálni? Carbot adjak nekik?
Hát, ha nem tetszik, akkor szedd le, carbozd, stb. De ez ugyanaz, mint a gömbmoha. Nem fertőz úgy, mint a bba és nem is gyors növésű dolog (Lásd: Keymaker kaktuszai).
 
Hát, ha nem tetszik, akkor szedd le, carbozd, stb. De ez ugyanaz, mint a gömbmoha. Nem fertőz úgy, mint a bba és nem is gyors növésű dolog (Lásd: Keymaker kaktuszai).

De idàig tényleg csak kevés volt, mióta bent van a co2 azóta nagyon meg indult a köveken is... ezt a gömb moha àrasztja magából? ilyet még nem is hallottam. De akkor ha haza megyek ki szedem, az akit meg a köveket le pucolom. Aztán carboval meg adok a maradéknak. Nekem nagyon nem tetszik főleg , hogy terjed. Akkor màst nem kell tennem?
 
De idàig tényleg csak kevés volt, mióta bent van a co2 azóta nagyon meg indult a köveken is... ezt a gömb moha àrasztja magából? ilyet még nem is hallottam. De akkor ha haza megyek ki szedem, az akit meg a köveket le pucolom. Aztán carboval meg adok a maradéknak. Nekem nagyon nem tetszik főleg , hogy terjed. Akkor màst nem kell tennem?
de alap esetben nem árasztja szerintem,
nekem most cladophorával (=gömbmoha) vannak betömve a sziklarések, hogy ne potyogjon ki a talaj, de én nem látom semmi nyomát sehol máshol.
 
Nálam is van sajnos ecset telep és pl a faágam végén van egy világoszöld színű pamacs is. Tökugyanolyan mint a hagyományos ecset csak kékes-zöld a színe.
 
Nem igazán tudom kivenni,hogy mid van,de ezen a felületen a víz lecsapódásánál biztos lesz fekete ecseted.nekem is csak ott van,egy pont ilyen lávakövön.
 
Nálam is voltak, vannak alga problémák.Az egyik ilyen az ecsetalga nemrégiben beszereztem egy új külső szűrőt Tetratec EX700 egy csomag biologiai szűrőt cseréltem első körrel rajta nem hiszem hogy egy hét alatt ez sokat dobott volna az akváriumon.De amin még változtatttam az a következő volt anno elkövettem egy baklövést és carbo helyett egy másik gyártó állítólag ugyanazon termékével kezdtem el a carbot adagolni. Namármost ezt most gyorsan vissza is cseréltem Easy Carbo ra picit megemeltem az adagot másfélszeresére.
A durván fertőzött területeket injekcióstűvel hígítás nélkül kezeltem leállított szűrővel egyszer.
Azóta pedig mindig a vízáramba adagolom ezt a másfélszeres adagot.
Egy hét telt el nem tudom biztosra hogy az easy carbo vagy az új szűrőnek köszönhető de az ecsetalga szépen húzódik vissza körülbelül 80% már el is tűnt.

Mindenesetre öröm látni hogy már kilátszik az Anubiasom az alga alól.
 
Sziasztok, sajnos a hülye kísérletezgetéseim miatt kb paplanként vonta be a lávaköveimet ez a mocsadék illetve néhány pamacs bemászott a riccardia közé is..

A kérdésem, hogy előfordulhat, hogy magától elhal és szépen kikopik ha minden helyre jön az akváriumban vagy el kell távolítani mechanikusan? Azt tudom, hogy carbozásra elhal és utána kikopik de sok is van és nem is szeretnék carbozni.

Működhet így vagy jó vízminőséggel az ő életszínvonalukat is megemelem és csak jobban fogják érezni magukat ? :)
 
Sziasztok, sajnos a hülye kísérletezgetéseim miatt kb paplanként vonta be a lávaköveimet ez a mocsadék illetve néhány pamacs bemászott a riccardia közé is..

A kérdésem, hogy előfordulhat, hogy magától elhal és szépen kikopik ha minden helyre jön az akváriumban vagy el kell távolítani mechanikusan? Azt tudom, hogy carbozásra elhal és utána kikopik de sok is van és nem is szeretnék carbozni.

Működhet így vagy jó vízminőséggel az ő életszínvonalukat is megemelem és csak jobban fogják érezni magukat ? :)
Nagyon jó kérdés, engem is foglalkoztat. Nekem elkopott. Gondolom a sziámi ormányos márna és a red cherry-k megették pár hét alatt. Vagy lenőtte magáról a fű. Amikor bomlásnak indul, gondolom megeszik garnélák. Én kimondottan nem carboztam inkább a "parvula minit" és pár hét alatt teljesen eltűnt és nyomát sem láttam az újbóli felbukkanásának a növényeken. (Itt-ott azért volt 1-2 kis pamacs a köveken pl.)

Szerintem amennyit tudsz szedegess le vagy legalább a carbo-t nyomjad rá.

Sajnos 1 hete elkezdődött megint az invázió. Amikor visszahúzódóban volt, sokat zártam a szűrő csapján és a kitágított furatú esőztető üzemelt. Aztán levettem az esőztetőt és úgy állítottam be a szimpla kifolyó csövet, hogy véleményem szerint jó legyen az áramlás. Ez is fojtva volt, de már nem annyira, mint az esőztetőnél. Másik változás, hogy néha feltettem pár órára az új világításomat a régi helyett (300db hideg fehér led helyett 30db hideg fehér 3W led, mindkét lámpa 30-35W-ot fogyaszt), illetve már az új lámpa üzemel 24. óta.

Az előbb kitakarítottam a szűrőt és visszatettem az esőztetőt. Kíváncsian várom javul -e. :D
 
Várom az ötleteket, tapasztalatokat, hozzászólásokat, hogy mit lehet csinálni az ecset algával!?

Mert az égvilágon mindent megpróbáltam már, de csak terjed az aljzaton, csak elkapja a növényeket is.

Állítgathatom én az áramlást, a Co2- t , felemelhetem a tápozást igazából bármit, agyonszűrhetem a vizet,sz rá hasznos baktériumozhatom a vizet, de ez a mocsok csak terjed és terjed akárhogy is irtom kézzel is.

Tehát várnám a megjegyzéseiteket, hogy hol a hiba mert nem tudok rájönni.:(
 
Néz körül az ecset algával foglalkozó topicban ;) bga fekete ecset alga a címe asszem...
De én is küzdök vele, és a leállított szűrőnél való hígított carbo segít ;)
De először a kiváltó okot kell megszüntetni :)
máskor használd a keresőt ;)
 
Néz körül az ecset algával foglalkozó topicban ;) bga fekete ecset alga a címe asszem...
De én is küzdök vele, és a leállított szűrőnél való hígított carbo segít ;)
De először a kiváltó okot kell megszüntetni :)
máskor használd a keresőt ;)

Köszi a segítséget de a bga az nem ecset alga, másrészről meg túl vagyunk a topikokon.:D Nekem a carbo nem segít. Az anatole csigák házát betámadta ez egy őrült fajta. Egyértelmű, hogy a kiváltó okot kell megszüntetni, de legutóbbi egy évvel ezelőtti bejegyzésem óta sem sikerült, pedig mindent végig sakkoztunk.

"máskor használd a keresőt" ezt légy oly kedves s tartogasd magadnak egy kicsit friss husi vagy te még ebben az akvakertészetben.:) Köszi . Másrészről a legnagyobbak is szívnak vele s azt sem tudják mitől van, ha végig sakkoztuk a bevált módszereket. Engem az érdekel, hogy ha semmi nem válik be amit itt egyáltalán leírtak meg a nagyok használták. Nahh akkor milyen ötletek, egyéni megoldások vannak.:)
 
"máskor használd a keresőt" ezt légy oly kedves s tartogasd magadnak egy kicsit friss husi vagy te még ebben az akvakertészetben.
Szia!
Régen volt egy ilyen izé, hogy netikett. Már van topikja: BBA alga - fekete ecset alga | Magyar Akvakertész Fórum
Felesleges teleszemetelni a fórumot ilyen topikokkal, mikor ott van már rá a rendes topik 18 oldalnyi posttal. Csak a fórum lesz tőle követhetetlen, amivel csak a moderátoroknak csinálsz plusz munkát. Sajnos nem ettől fog elmúlni, hogy nyitsz egy plusz topicot, mert az előzőben leírtak nálad nem működtek.

Hozzá teszem, hogy az égvilágon semmilyen paramétert nem írtál, így aztán sok értelme nincs a dolognak.
Ráadásul ilyen stílussal nem fogják törni magukat a népek, hogy segítsenek...
 
Szia!
Régen volt egy ilyen izé, hogy netikett. Már van topikja: BBA alga - fekete ecset alga | Magyar Akvakertész Fórum
Felesleges teleszemetelni a fórumot ilyen topikokkal, mikor ott van már rá a rendes topik 18 oldalnyi posttal. Csak a fórum lesz tőle követhetetlen, amivel csak a moderátoroknak csinálsz plusz munkát. Sajnos nem ettől fog elmúlni, hogy nyitsz egy plusz topicot, mert az előzőben leírtak nálad nem működtek.

Hozzá teszem, hogy az égvilágon semmilyen paramétert nem írtál, így aztán sok értelme nincs a dolognak.
Ráadásul ilyen stílussal nem fogják törni magukat a népek, hogy segítsenek...
Áhh értem, kiolvastam az összes topikot kb egy éve. De tudod az a gond, hogy a kiirthatatlan BBA nak nem volt topikja és nincs is.Így miért lenne baj ha nyitnék egyet? Másrészről nyitottam erre egy másik topikot kb 9 hónapja, ott sem sikerült megoldani a dolgot. Harmadsorban a stílussal nem nekem volt gondom, de ha úgy gondolod igen szívesen fogadlak a rendelésemen.,:D
Végezetül van naplóm, kb ez a 3 kertészes aksim, és érdekes módon csak ezen a fórumon vannak nem segítőkész emberek. Ha leírom akkor túl sokat írok, ha csak egy pár dolgot akkor meg az a gond. Értem. 10 éve sügérezem 4 éve tengerizem érdekes módon máshol segítőkészek az emberek, pick pack megoldódnak a gondok, úgy látom itt mindig van valami probléma.
Nos összegezve miután egy picit értesz az akvarisztikához, és végig olvasod a topikokat az abban szereplő lehetőséget rájössz, hogy az egyik ezt, a másik azt mondja.Szóval kb teljesen hiteltelen minden. Ha valakinek segítség kell én segítek neki, s nem lemarom arcát, ahogy az előző még akváriuma sincs illető tette.
Szóval tégy nekem egy szívességet, mert ha szerinted az én stílusommal van a gond akkor komoly gondok vannak az értékrendeddel és nem érdekel a véleményed.Köszi, üdv
 
Áhh értem, kiolvastam az összes topikot kb egy éve. De tudod az a gond, hogy a kiirthatatlan BBA nak nem volt topikja és nincs is.Így miért lenne baj ha nyitnék egyet? Másrészről nyitottam erre egy másik topikot kb 9 hónapja, ott sem sikerült megoldani a dolgot. Harmadsorban a stílussal nem nekem volt gondom, de ha úgy gondolod igen szívesen fogadlak a rendelésemen.,:D
Végezetül van naplóm, kb ez a 3 kertészes aksim, és érdekes módon csak ezen a fórumon vannak nem segítőkész emberek. Ha leírom akkor túl sokat írok, ha csak egy pár dolgot akkor meg az a gond. Értem. 10 éve sügérezem 4 éve tengerizem érdekes módon máshol segítőkészek az emberek, pick pack megoldódnak a gondok, úgy látom itt mindig van valami probléma.
Nos összegezve miután egy picit értesz az akvarisztikához, és végig olvasod a topikokat az abban szereplő lehetőséget rájössz, hogy az egyik ezt, a másik azt mondja.Szóval kb teljesen hiteltelen minden. Ha valakinek segítség kell én segítek neki, s nem lemarom arcát, ahogy az előző még akváriuma sincs illető tette.
Szóval tégy nekem egy szívességet, mert ha szerinted az én stílusommal van a gond akkor komoly gondok vannak az értékrendeddel és nem érdekel a véleményed.Köszi, üdv

Pedig a fórumon ott van az igazság.....
De mivel biológia és élő dolgokról beszélünk nincs A vagy B. Vannak dolgok amit meg kell nézni ki kell próbálni és kizárni a lehetséges problémákat.
Ez kb olyan mint az olaj film. Mindenki 1 választ keres, de a probléma olyan sokféle, hogy lehet nálad épp a 15. ok miatt van ez. Csak akkor tudod meg ha minden lehetséges okot kizársz.

Az ecset legkevésbé tápozási problémát jelent. Karbantartási hiányosságok, túlzott flow és gyér telepítés miatti mulm lebegtetés. CO2 nélküli akváriumoknál sokkal többször jelentkezik, de valószínűleg a gyenge technika is hozzájárul pl belső szűrés (állandó mulm visszamosás)
Az akvárium fiatal korában figyelni kell rá hogy a gyér gyep növényzet miatt ne legyen nagy a flow a talaj közelében. Kis akváriumoknál a visszaverődő vízre kell figyelni a beömlő ellentétes oldalán.
Idős akváriumnál a porszívózás hiánya, a perlon és a szűrő nem takarítása. A növények között és alatt nem porszívózás. Szóval általános karbantartási hibák.
Persze beviheted sima fertőzéssel is mint bármilyen más algát. Egy új növénnyel, dekorral ami fertőzött volt.

És ha már jelen van.... nehezen szabadulsz tőle. Az okok javítása csak 1 dolog. Ki kell írtanod, mert gyorsan terjed. Hogy ez egy nagyobb black out, helyi Carbo kezelés, vagy kaparós szerszámos eltávolítás ez az adott szituációtól függ.
Dekornál jobban lehet durvulni. Növénynél vagy levágod a leveleket vagy reménykedsz, hogy elhal az alga. Sajnos nagyon ritka hogy a levél megmenekül így inkább célszerű mindent levágni.

-----

Más...

Az új topik nyitást én sem javaslom ugyanarra a témára. Ezért tudja a fórum pl hogy ha elkezdenél egy új topikot nyitni akkor feldobja ha már létezik ilyen. Megkönnyítve a navigálást és a duplikált tartalmak gyártását.
Hogy miért kell 1 topik az ecsetre? Mert minden témával kapcsolatos anyag oda kerül. Mert minden kezdő ezt a topikot fogja nézni. Mert a google ezt hozza be elsőnek ha valaki a témára keres. Ellenben a friss tartalom amiben 1-2 hozzászólás van nem kerül célkeresztbe.

A személyes csatározások helyett a problémára fókuszálva tényleg hamarabb jutunk megoldásra. Mostanság egyre több az ilyen hirtelen felcsattanás ami nem ok. Figyeljünk erre.
Szerintem itt sem kellett volna sértegetésbe fordulni egyszerűen csak jelezték hogy a kereső sok mindenre jó. A statisztika alapján mégis nagyon kevesen használják.
Napló ügyben csak azt tudom tanácsolni, hogy tedd érdekessé a naplód. Legyen figyelemfelkeltő és több válasz is érkezik. Ez minden fórum velejárója ami sok sok éve megy, hogy nem mindenki mozdul már rá a legapróbb dolgokra.
Az új kezdőknek több kell, hogy felhívják magukra a figyelmet. Igaz mérföldekkel több információval tudnak dolgozni mint amikor a hazai növényezés elindult.... szóval egy részről nehezebb másik oldalról viszont könnyebb.

Ha nem jön válasz a kérdésedre attól még nem más a hibás :)

Visszaolvasva az aljzaton van ilyen algád. Úgyhogy 100% hogy flow probléma. Esőztető vagy üveg ami ráforgatja az aljzatra a flowt. A lebegetett szennyeződések pedig szépen etetik az ecseteket. Változtass rajta és vágj le minden fertőzött levelet füvet stb.
 
Back
Oldal tetejére