• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

... és hogy sikerült megszabadulni tőle? Az utóbbi két hónapban nekem is előjött, és nem tudom mit csináljak vele?

Még nem tűnt el... az szívóharcsák eszegetik, de sok van úgyhogy lassan haladnak. Egyébként, fecskendőből rányomom célzottam a fonalalgás felületre az adott mennyiségű carbo-t, aztán az eltünteti. legalábbis az egyik növényemnél ez a próbálkozás bevált. A többinél még nem próbálkoztam
 
Még nem tűnt el... az szívóharcsák eszegetik, de sok van úgyhogy lassan haladnak. Egyébként, fecskendőből rányomom célzottam a fonalalgás felületre az adott mennyiségű carbo-t, aztán az eltünteti. legalábbis az egyik növényemnél ez a próbálkozás bevált. A többinél még nem próbálkoztam
Hm... az enyéim a barna algát lehet hogy ennék (ha lenne), de ha meglátják a fonal algát, elmenekülnek. :(
 
Hm... az enyéim a barna algát lehet hogy ennék (ha lenne), de ha meglátják a fonal algát, elmenekülnek. :(

Szóval, ahogy az előzőekben arról már szó volt, a co2 adagolás tényleg elviszi a fonalalgát! Belső szűrőt használtam, amit lecseréltem egy külső szűrőre, nincs buborékképzés, így nincs ami kihajtsa a co2 -t a vízből. Rendszereztem az adagolást, napi 1 ml liqui carbot locsolok a vízbe ( 54l az akvárium ) és kb 1-másfél hét után eltűnt az összes fonalalgám! Lehet a jobb szűrés is közrejátszott, de szerintem a kulcs a co2 adagolás rendszerezése úgy, hogy a buborékképzést megszűntettem. Ha belső szűrőd van, vedd le a levegő csövet, és tegyél egy próbát. ha van elég növényed, és egy kicsit megmozgatod a víz felszínt, nem lesz gondod az oldott oxigén terén.
 
Szóval, ahogy az előzőekben arról már szó volt, a co2 adagolás tényleg elviszi a fonalalgát! Belső szűrőt használtam, amit lecseréltem egy külső szűrőre, nincs buborékképzés, így nincs ami kihajtsa a co2 -t a vízből. Rendszereztem az adagolást, napi 1 ml liqui carbot locsolok a vízbe ( 54l az akvárium ) és kb 1-másfél hét után eltűnt az összes fonalalgám! Lehet a jobb szűrés is közrejátszott, de szerintem a kulcs a co2 adagolás rendszerezése úgy, hogy a buborékképzést megszűntettem. Ha belső szűrőd van, vedd le a levegő csövet, és tegyél egy próbát. ha van elég növényed, és egy kicsit megmozgatod a víz felszínt, nem lesz gondod az oldott oxigén terén.
Rendben, köszönöm, kipróbálom.
 
sziasztok,
a diatom lehet hajszerű is? tehát olyan mint a fonal alga csak barna színű?


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A Frontosa-s nagy akimban nekem is sikerült ilyet "termesztenem". A fűtő hibájából a túlmelegedett vízben elpusztult az összes már ivarérett halam.
Kb. 12 óra múlva szembesültem a katasztrófával.A bomlástermékek + meleg víz (kb. 40 fok volt!!!!) Kihalászás, vízcsere... ennek ellenére egy hét múlva olyan szinten elharapódzott az alga mennyiség, hogy már kb. 2 hónapja bírkózoma problémával , talán-talán most érek az "algaírtás" végére. (még azért kb. 1-2 hét)
Kutakodásaim a HAPPY-LIFE ALgin Regular termékre mutattak, vallom nem eredménytelenül.
Nálad szerencsére azért jóval szerényebb mértékben burjánzott el az alga, a kezelés is vélhetően rövidebb kifutású lesz. .Sügéreid mellet is alkalmazható ezzel a termékkel a kezelés..... hosszadalmas, de előbb-utóbb eredményes. Sok sikert
 
A Frontosa-s nagy akimban nekem is sikerült ilyet "termesztenem". A fűtő hibájából a túlmelegedett vízben elpusztult az összes már ivarérett halam.
Kb. 12 óra múlva szembesültem a katasztrófával.A bomlástermékek + meleg víz (kb. 40 fok volt!!!!) Kihalászás, vízcsere... ennek ellenére egy hét múlva olyan szinten elharapódzott az alga mennyiség, hogy már kb. 2 hónapja bírkózoma problémával , talán-talán most érek az "algaírtás" végére. (még azért kb. 1-2 hét)

Na ezért nincs fűtő egy akváriumomban sem. 21 fokos szobahőmérséklet bőven jó a trópusi halaimnak, amit tartok. (Discos stb nincs.)
 
Ne haragudj meg érte, de 20-25 éve sügerezem. Sügéreknek az ideális hőmérséklet a 27/28 fok.... szerintem a diszkoszaid is jobban éreznék magukat 25-26 fok körül ahogy a természetben is teszik !
Bocs az offért :( (befejeztem !)
 
Ne haragudj meg érte, de 20-25 éve sügerezem. Sügéreknek az ideális hőmérséklet a 27/28 fok.... szerintem a diszkoszaid is jobban éreznék magukat 25-26 fok körül ahogy a természetben is teszik !
Bocs az offért :( (befejeztem !)

Félreértettél, szerencsére nincs olyan halam, aminek nem lenne jó a 21 fok körüli víz. Persze ha olyan halam lenne, aminek melegebb víz kell, akkor fűtenék én is...
Csak mondjuk az én esetemben, azért hogy fűtsek 1-2 fokot (teljesen feleslegesen), nem éri meg a kockázat.
 
A Frontosa-s nagy akimban nekem is sikerült ilyet "termesztenem". A fűtő hibájából a túlmelegedett vízben elpusztult az összes már ivarérett halam.
Kb. 12 óra múlva szembesültem a katasztrófával.A bomlástermékek + meleg víz (kb. 40 fok volt!!!!) Kihalászás, vízcsere... ennek ellenére egy hét múlva olyan szinten elharapódzott az alga mennyiség, hogy már kb. 2 hónapja bírkózoma problémával , talán-talán most érek az "algaírtás" végére. (még azért kb. 1-2 hét)
Kutakodásaim a HAPPY-LIFE ALgin Regular termékre mutattak, vallom nem eredménytelenül.
Nálad szerencsére azért jóval szerényebb mértékben burjánzott el az alga, a kezelés is vélhetően rövidebb kifutású lesz. .Sügéreid mellet is alkalmazható ezzel a termékkel a kezelés..... hosszadalmas, de előbb-utóbb eredményes. Sok sikert


Köszi szépen ki fogom próbálni

Most került a meglévő mellé még egy külső szűrő meg más világítást kaptak azóta jobb a helyzet

Úgyhogy következő lépés Seachem Purigen ki/ alga irtó be és majd meg látjuk
 
Sziasztok
Barna algám van már rég óta, most viszont szeretnék ez ügyben tanácsot kérni. Két variációt szeretnék fontolóra venni, éspedig: világítást eresszem lejjebb avagy az idejét növeljem meg? Jelenleg hat és fél órát megy a víz felett 15cm. magasan , egyszerű hideg fényű led szalagból.
 
Sziasztok
Barna algám van már rég óta, most viszont szeretnék ez ügyben tanácsot kérni. Két variációt szeretnék fontolóra venni, éspedig: világítást eresszem lejjebb avagy az idejét növeljem meg? Jelenleg hat és fél órát megy a víz felett 15cm. magasan , egyszerű hideg fényű led szalagból.
Biztosan az van neked? Az algazok nagyon hamar lepucoljak. Oto stb. Nekem full barna algas akvat 30l 10db crs egy ejszaka, alatt patikara vagta.
 
Sziasztok
Barna algám van már rég óta, most viszont szeretnék ez ügyben tanácsot kérni. Két variációt szeretnék fontolóra venni, éspedig: világítást eresszem lejjebb avagy az idejét növeljem meg? Jelenleg hat és fél órát megy a víz felett 15cm. magasan , egyszerű hideg fényű led szalagból.
Szerintem mindkettőt elkövetheted. Világítás 8 óra, lámpa teljesen le. Mivel nem tudjuk, hogy a lámpád valójában mekora fényt ad (csak a barna algából indulhatunk ki).
 
Sziasztok!

Három hete indított 112 literes akimban tegnap jelentek meg, vagyis vettem észre barna algát, különös módon csak a háttéren, sehol máshol, és közvetlenül a fény alatt. Végigolvastam a teljes beszélgetést, így úgy látom, ez gyakori dolog újonnan indított akváriumnál. Kell-e valamilyen eszközzel fellépnem ellene, vagy csak várjak türelmesen, és eltűnik?

718325fd287cf1e779860c762f0e58db.jpg

Ezek a növények vannak benne, sajnos nem tudom az összes nevét. Fokozatosan kerültek telepítésre. Emellé ajánlottak AquaLine TF Planter nevű folyékony tápot, az eladó azt mondta, hogy napi egy pumpálás elég bele (olyan pumpája van, mint a kézmosó szappanoknak) Mellettük Diversa Claro 1000 es belső szűrő, amit jövő hónapban cserélnék, illetve 2x18 wattos neoncső világítás (ezeket is szeretném cserélni, Sera Plant Color és Sera Brilliant Daylight csövekre).

Jelenleg 24 neon, 10 zebra dánió, 5 algaevő csíkhal és 6 rili garnéla lakja az akváriumot, utóbbi kettő sajnos rá sem hederít a barna algákra. Mi lenne a teendőm? Köszönöm előre is a segítséget!
 
Sziasztok !

1 Hónapja vágtam bele én is egy akvárium telepítésébe.
Mivel azt olvastam a nagy akváriummal könnyebb bánni ezért egy 160 liter.es akit választottam.
Vegyes low tech vonalon szeretném működtetni. Igyekeztem a hozzá megfelelő gépészetet kiválasztani.

PAraméterek:
Akvárium: 160 l
Aljzat: 5 kg JBL táptalaj + aljzat kvarc kavics
Szűrő: Eheim Ecco Pro 200+ Eheim Pick Up 160
Világítás: kb 7 w Neon + 22 W 6500 K ( 3900 lumen ) SMD led
Növények: Akvarsztika boltba javasoltak, ami kevesebb fény alatt is szépen nő.
Halak 3 hét után: 30 db növendék neon, 15 db 5 sávos, 4 db vitorlás, 4 db kis OTO
Tápozáshoz: hetente 10 ml Profito,
naponta 2,5 ml Easy Carbo
Etetés: naponta 1x száraz, 2 naponta fagyasztott
Üzemelés: Belső szűrő 24 h.
Külső Szűrő, lámpák , 12 órát működik

Eleinte egy gyengébb fényű neon cső volt benne. Teljesítmény mérés alapján körülbelül 7 watt lehet.
Üresen járattam az akváriumot, és addig nem igen volt alga,
Miután beszereltem a Led-et egyre több alga jelent meg a kavicson, növényeken.

Mivel ez az akvarisztika téma elég komplex rendszer sajnos még nem tudtam tapasztalati úton rájönni mi az amit rosszul csinálok, vagy sok az akváriumban vagy kevés stb.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet az algásodás oka?

Előre is köszönöm a segítséget,
Szép estét,
András
 
Sziasztok !

1 Hónapja vágtam bele én is egy akvárium telepítésébe.
Mivel azt olvastam a nagy akváriummal könnyebb bánni ezért egy 160 liter.es akit választottam.
Vegyes low tech vonalon szeretném működtetni. Igyekeztem a hozzá megfelelő gépészetet kiválasztani.

PAraméterek:
Akvárium: 160 l
Aljzat: 5 kg JBL táptalaj + aljzat kvarc kavics
Szűrő: Eheim Ecco Pro 200+ Eheim Pick Up 160
Világítás: kb 7 w Neon + 22 W 6500 K ( 3900 lumen ) SMD led
Növények: Akvarsztika boltba javasoltak, ami kevesebb fény alatt is szépen nő.
Halak 3 hét után: 30 db növendék neon, 15 db 5 sávos, 4 db vitorlás, 4 db kis OTO
Tápozáshoz: hetente 10 ml Profito,
naponta 2,5 ml Easy Carbo
Etetés: naponta 1x száraz, 2 naponta fagyasztott
Üzemelés: Belső szűrő 24 h.
Külső Szűrő, lámpák , 12 órát működik

Eleinte egy gyengébb fényű neon cső volt benne. Teljesítmény mérés alapján körülbelül 7 watt lehet.
Üresen járattam az akváriumot, és addig nem igen volt alga,
Miután beszereltem a Led-et egyre több alga jelent meg a kavicson, növényeken.

Mivel ez az akvarisztika téma elég komplex rendszer sajnos még nem tudtam tapasztalati úton rájönni mi az amit rosszul csinálok, vagy sok az akváriumban vagy kevés stb.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet az algásodás oka?

Előre is köszönöm a segítséget,
Szép estét,
András

Szia.
12óra világítás szerintem igen sok. Külső szűrő is menjen non-stop.
 
Back
Oldal tetejére