• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Teljesen egyértelmű, hogy barna algám van. De azt olvastam, hogy az új akváriumok, betegsége. Valamint: "Ha egy idősebb, jól megvilágított akváriumban jelenik meg, rossz vízminőségre és szilikátok jelenlétére utal."
Idősebb az akváriumom. kb 21 hónapja megy :)
Rossz vízminőség? Pontosan hol keressem a hibát? Milyen paramétereket kellene mérni?
Honnan tudhatom, hogy szilikát van e a vízben?
 
Teljesen egyértelmű, hogy barna algám van. De azt olvastam, hogy az új akváriumok, betegsége. Valamint: "Ha egy idősebb, jól megvilágított akváriumban jelenik meg, rossz vízminőségre és szilikátok jelenlétére utal."
Idősebb az akváriumom. kb 21 hónapja megy :)
Rossz vízminőség? Pontosan hol keressem a hibát? Milyen paramétereket kellene mérni?
Honnan tudhatom, hogy szilikát van e a vízben?
Nekem mis volt gondom a barna algával és nem uj initásuban. Szilikát tesztet vettem és az deritette ki az okot. Olyan ozmo készüléket vettem amiben van stilikát megkötö és azota elfelejtettem a barna algát
 
Remélem jól diagnosztizáltam és a megfelelő topikot választottam. Kérnék egy megerősítést, hogy a Diatommal van dolgom. :bookworm:

22307761_68605b7c19dc18f68a7722cc6824a64b_l.jpg


22307759_56b7cafd83ad85e88ba281616eb58672_l.jpg


Durva ez a cucc, tegnap az aki feltöltése utáni 10. órában, gyakorlatilag az első lámpabekapcskor vettem észre. Akkor már kb 2-3 cm-es szálak voltak, mára megduplázta magát és egyre több helyen jelenik meg. Az a tervem este leszedem az összes szemmel látható helyről és csinálok egy vízcserét 100 liter Ro 100 liter csapvíz arányban. Sajnos a csapásmérő egységet még korai hadrendbe állítani így marad a matatós verzió. Van egyéb tippetek a megregulázására? :barefoot:
 
ugy tudom, hogy a szilikat megkoto a foszfatot is megkoti a vizbol ami novenysnel nem a legjobb
javitson ki valaki ha tevedek
 
Megtisztítottam két hete a dragon köveket a barna algától mert nagyon megtelepedett rajtuk. A barna alga maradékától is megszabadultam és vízcserénél tökéletesen tiszta purigennel szűrt vizet kaptam. A barna alga eltünt az üvegről és egyebekről viszont a kövekre vissza telepedett és nagyon csúnya kezd lenni. Hogy tudom eltávolítani ezt a nyamvadt algát? Az aki praméterei 60 liter,fény 6500 2szer24watt 2013 eheim szűrő siporax szivacs perlon Seachem Purigen tropica táptalaj ada amazonia állt növénytalaj,magasnyomású co2 napi carbo ga mikro makro , napi 9 óra világítás növények parvula, hemianthus m, 3 szívóharcsa 10 neon mi lehet a baj?
 
sziasztok

kerdesem az lenne hogy van egy eheim uv 800 asom es egy twinstar nano plus 2 esem es az uv nak 600 as flowra van lecsokkentve de meg igy is van barna algam rakjak bele olyan halat ami szereti? :)
 
sziasztok!

Van egy kis barna algám, a növények levelein 1 hónapja indult az akvárium és az elején csak 0,5w/l fényem volt meg ugye az új indítás okozhatja nem?
Nos a kérdésem az lenne betehetek e egy pár növendék ancit a nagy akváriumomból pl 1,2 éjszakára az segíthet gyorsabban leküzdeni?
Jelenleg csak garnélák lakják sakura, (+ma került be 5 amano). Vagy az anci bántja a garnikat?

Kép:Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom amit 6db pandaharcsa, 1db páncélos töpeharcsa, 8db királylazac, 2 db dalmata molly és garnélák lakják. Atman At-f 302 szűrő, fehér kvarchomok. Sajnos gyári beépitett villágítással, nővények és mohák is vannak. Hetente cserélem a vizet 30-50%-ban, mégis 2. napra állandoan zavaros, állott poshadt szagú, nem attetsző a víz és állandoan algásodik, nyálkás lesz a víz és a növények is.
Mit tudok tenni esetleg még?
Még egy kérdés: 4 törpe szívóharcsát tehetek még bele?
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom amit 6db pandaharcsa, 1db páncélos töpeharcsa, 8db királylazac, 2 db dalmata molly és garnélák lakják. Atman At-f 302 szűrő, fehér kvarchomok. Sajnos gyári beépitett villágítással, nővények és mohák is vannak. Hetente cserélem a vizet 30-50%-ban, mégis 2. napra állandoan zavaros, állott poshadt szagú, nem attetsző a víz és állandoan algásodik, nyálkás lesz a víz és a növények is.
Mit tudok tenni esetleg még?
Még egy kérdés: 4 törpe szívóharcsát tehetek még bele?
Üdv!
Szerintem túl van telepítve az akvárium halakkal. A szűrőt nem ismerem, a gyári leírásban 300l/óra a vízforgatása, elvileg az nem annyira rossz. Kellene valaki olyan hozzászóljon aki ilyen szűrőt használ és vannak tapasztalatai vele.
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom amit 6db pandaharcsa, 1db páncélos töpeharcsa, 8db királylazac, 2 db dalmata molly és garnélák lakják. Atman At-f 302 szűrő, fehér kvarchomok. Sajnos gyári beépitett villágítással, nővények és mohák is vannak. Hetente cserélem a vizet 30-50%-ban, mégis 2. napra állandoan zavaros, állott poshadt szagú, nem attetsző a víz és állandoan algásodik, nyálkás lesz a víz és a növények is.
Mit tudok tenni esetleg még?
Még egy kérdés: 4 törpe szívóharcsát tehetek még bele?
Igen, ez rengeteg kis jószág ekkora akiba. Min 80-100 liter.
Azt is vedd figyelembe, h a bruttó 54 liter az netto 38-40 liter csak.
 
Nekem a dalmata mollyk nem passzolnak, de gyerek hazahozta és nem volt szívem nemet mondani. Azóta már születtek kis mollyk, de nem tartottuk meg őket.
Ha a mollykat elpasszolom, még melyik halból csökkentsem az állományt?
 
Nekem a dalmata mollyk nem passzolnak, de gyerek hazahozta és nem volt szívem nemet mondani. Azóta már születtek kis mollyk, de nem tartottuk meg őket.
Ha a mollykat elpasszolom, még melyik halból csökkentsem az állományt?
Lehet népesebb társaság de más megoldást kell. Másik megoldás a szűrés fokozása. Amid van, az teljesen ki van facsarva, ráadásul a gyári ajánlásokat érdemes megfelezni plusz biológiai szűrésre alkalmatlan.
Ekkora aki már működhet külső szűrővel, ami 13-20 ezer körül 3-4 év garival beszerezheő.

pl Hydor Prime 10-től Eteim-ek széles társulate, JBL 400 vagy Tettra 600 már jó lehet.
 
Sziasztok!
Van egy 54 literes akváriumom amit 6db pandaharcsa, 1db páncélos töpeharcsa, 8db királylazac, 2 db dalmata molly és garnélák lakják. Atman At-f 302 szűrő, fehér kvarchomok. Sajnos gyári beépitett villágítással, nővények és mohák is vannak. Hetente cserélem a vizet 30-50%-ban, mégis 2. napra állandoan zavaros, állott poshadt szagú, nem attetsző a víz és állandoan algásodik, nyálkás lesz a víz és a növények is.
Mit tudok tenni esetleg még?
Még egy kérdés: 4 törpe szívóharcsát tehetek még bele?
A zavarosodást nem valami baktérium okozza? (persze, hogy nem tudom a nevét)
 
De lehet. Teljesen kitakarítottam az akváriumot (ajzatt átmosva, növények,kövek lemosva), állott vizzel újra töltöttem, két nap után ismét nyálkás az üveg és opálos, zavaros, mocsár szagú a víz.
 
A zavarosodást nem valami baktérium okozza? (persze, hogy nem tudom a nevét)
A zavarosodást egysejtű lények, összefoglaló néven Infusoria okozza. Ha lenne apró szájú ivadék, akkor azok megennék, de a nagyobbak nem tudnak vele mit kezdeni.

Tipikus, amikor borul az aki bio egyensúlya.
 
Back
Oldal tetejére