• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barna alga (Diatom)

Sziasztok !

1 Hónapja vágtam bele én is egy akvárium telepítésébe.
Mivel azt olvastam a nagy akváriummal könnyebb bánni ezért egy 160 liter.es akit választottam.
Vegyes low tech vonalon szeretném működtetni. Igyekeztem a hozzá megfelelő gépészetet kiválasztani.

PAraméterek:
Akvárium: 160 l
Aljzat: 5 kg JBL táptalaj + aljzat kvarc kavics
Szűrő: Eheim Ecco Pro 200+ Eheim Pick Up 160
Világítás: kb 7 w Neon + 22 W 6500 K ( 3900 lumen ) SMD led
Növények: Akvarsztika boltba javasoltak, ami kevesebb fény alatt is szépen nő.
Halak 3 hét után: 30 db növendék neon, 15 db 5 sávos, 4 db vitorlás, 4 db kis OTO
Tápozáshoz: hetente 10 ml Profito,
naponta 2,5 ml Easy Carbo
Etetés: naponta 1x száraz, 2 naponta fagyasztott
Üzemelés: Belső szűrő 24 h.
Külső Szűrő, lámpák , 12 órát működik

Eleinte egy gyengébb fényű neon cső volt benne. Teljesítmény mérés alapján körülbelül 7 watt lehet.
Üresen járattam az akváriumot, és addig nem igen volt alga,
Miután beszereltem a Led-et egyre több alga jelent meg a kavicson, növényeken.

Mivel ez az akvarisztika téma elég komplex rendszer sajnos még nem tudtam tapasztalati úton rájönni mi az amit rosszul csinálok, vagy sok az akváriumban vagy kevés stb.
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet az algásodás oka?

Előre is köszönöm a segítséget,


Úgy van ahogy Zotya írja, a külső szűrőnek is mennie kell folyamatosan.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm szépen a segítséget.

Ezzel még nem oldottunk meg semmit sem, csak ami egyből szembe tűnt arra hívtuk fel a figyelmed! Itt a fórumon minden kérdésedre megtalálod a választ. Legjobb lenne ha nyitnál egy naplót az akidnak ahová mindent tudnál dokumentálni.
Ja és a legfontosabb olvasni olvasni ha nincs válasz akkor kérdezni. [emoji846]
 
Sziasztok!
Levettem a fényt 9 órára.
Talán picit csökkent a barna alga( föleg kavicson van), de sajnos zöld pont alga is megjelent.
Sok helyen olvastam hogy kell még több fény low tech -be is.
Jelenleg 22w 6500 k, 3900 lumen led et használok plusz 7 w neon lámpa.
Nekem úgy tűnik mintha fényárban úszna az akvárium. Elég lehet ez 140 liter vegyes akváriumhoz?

Lehet hogy kevés ez a fény az algamentességhez?
Vagy lehetséges hogy heti 10 ml profito és napi 2,5ml easy carbo hoz kellene még valami táp hogy a növények vegyék fel az nitrátos melléktermékeket?

Sajnos képet még nem tudok feltenni a komment korlát miatt.

Köszönöm a segítséget.cb49859c825e1b4f9c8919e59328fa76.jpg04504c0bf5d5e99a47e0d240c7c9a078.jpg
 
Sziasztok!
Levettem a fényt 9 órára.
Talán picit csökkent a barna alga( föleg kavicson van), de sajnos zöld pont alga is megjelent.
Sok helyen olvastam hogy kell még több fény low tech -be is.
Jelenleg 22w 6500 k, 3900 lumen led et használok plusz 7 w neon lámpa.
Nekem úgy tűnik mintha fényárban úszna az akvárium. Elég lehet ez 140 liter vegyes akváriumhoz?

Lehet hogy kevés ez a fény az algamentességhez?
Vagy lehetséges hogy heti 10 ml profito és napi 2,5ml easy carbo hoz kellene még valami táp hogy a növények vegyék fel az nitrátos melléktermékeket?

Sajnos képet még nem tudok feltenni a komment korlát miatt.

Köszönöm a segítséget.View attachment 68264View attachment 68265

Szia.
Szerintem egyszerűbb lenne ha nyitnál egy naplót az akváriumnak. Ott magadnak is tudsz jegyzetelni illetve össze szedve kapnád a válaszokat.
Saját tapasztalatom a profito-val kapcsolatban, hogy adagoltam de semmi érdemi jót nem tapasztaltam a növényeken. Igaz én napi adagolásra bomtottam és úgy használtam. Carbo nekem 2ml/nap megy 54l akiba. A másik. Elég gyér a növényzet az akváriumodban a tápot meg nem hasznosítják mindet így felgyülemlik és kedvez az algának.
Szűrő anyagok mik vannak a szűrőben?
 
Sziasztok!
Pontosan 8 napja indítottam újra az akváriumot, a szűrő 2 hetet ment új szűrőanyaggal a régi akváriumba. Az akit új vizzel is töltöttem fel a talaj is cserélve lett, manado.
Most vettem észre az alsó leveleken megjelent a barna alga kb. mennyi idő mire elmúlik? Az esőztető lilly re lett cserélve lehet a flow lett kisebb és azért? Az aki 60x23x30
és Eheim2213 szűri. A világítás 0,72w/L 7órát még most, GH15, KH8 ,nitrát 10mg/l foszfát 0,8-1 mg/l. Magas nyomású co2 megy.
 
Utoljára módosított:
Kis segítséget kérnék, indítás után ellepett a barna alga, elég durván, az előző helyről (kert aranyhalas teleltető akva) algás növények jöttek, gondolom az volt az alap mert eddig sose jártam így, megy nekik a led világítás, vettem micro macrót, volt hozzá egy ilyen Herb Aquatic NCplus. Bele merjem rakni, vagy ettől csak jobban beindul az alga?
 
Kis segítséget kérnék, indítás után ellepett a barna alga, elég durván, az előző helyről (kert aranyhalas teleltető akva) algás növények jöttek, gondolom az volt az alap mert eddig sose jártam így, megy nekik a led világítás, vettem micro macrót, volt hozzá egy ilyen Herb Aquatic NCplus. Bele merjem rakni, vagy ettől csak jobban beindul az alga?
Szerintem, mi sem tudunk többet mondani erről, mint amit a G.A. algatájékoztatója ír. Indítás után gyakran megjelenik, majd ahogy beáll a víz, szépen elmúlik. Talán a legkönnyebben kezelhető alga. Nem gondolom, hogy a kerti tónak bármi köze lenne hozzá. Kerti tavam nincs, barna algám mégis volt, amikor az akvát indítottam (6,5 éve).
 
Kis segítséget kérnék, indítás után ellepett a barna alga, elég durván, az előző helyről (kert aranyhalas teleltető akva) algás növények jöttek, gondolom az volt az alap mert eddig sose jártam így, megy nekik a led világítás, vettem micro macrót, volt hozzá egy ilyen Herb Aquatic NCplus. Bele merjem rakni, vagy ettől csak jobban beindul az alga?

Elég sokat írtunk a témáról már a topikban. Érdemes lenne visszaolvasni milyen jellegzetes hibákra utal.
Megoldásból is van több.

Új akvárium
Gyenge vagy még nem bejáratott szűrő
Szilikát

Ezekre lehet szűkíteni a problémát.
 
Kis segítséget kérnék, indítás után ellepett a barna alga, elég durván, az előző helyről (kert aranyhalas teleltető akva) algás növények jöttek, gondolom az volt az alap mert eddig sose jártam így, megy nekik a led világítás, vettem micro macrót, volt hozzá egy ilyen Herb Aquatic NCplus. Bele merjem rakni, vagy ettől csak jobban beindul az alga?
@elektrorudi - nak tök igaza van. Nekem tavam is van, vittem is be onnan gazt, mégsem lett diatom. A kulcs az érett üveg. Egy újban ezek az algák velejáró dolgok, ha van benne szilikát, hiszen kezdetben ammónia is akadhat...
 
Back
Oldal tetejére