• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Barlang + domb kialakítása

Mudi

Kertész tanonc
Sziasztok!
Hogy tudnék egy dombot barlanggal kialakítani az akváriumban? Eddig három megoldás jutott eszembe:
1. Van egy lávakövem, amiben van barlang. Ezt talajjal befedem. Ezzel az a gond, hogy nem tudom, mennyire marad meg rajta a talaj. Jó vastag kéne, mert növényeket ültetnék rá
2. Hungarocellből kifaragom. A hungarocelldomb teteje lapos lenne, arra jönne a talaj.
3. Egy cserepet félbetörök és azt fedem be talajjal. Hátránya, hogy szerintem nem lehetne elég nagy dombot csinálni.
Mit javasoltok? A talaj amúgy 1-2 mm szemcseméretű kvarchomok.
 
Szerintem az 1-es és a 2-es ötlet az működne, csak ez a kvarchomok szúrja a szemem hogy növényt akarsz bele ültetni!! ;) :?:
 
A kvarchomok szerintem simán lefolyik bárhonnan.
Inkább valami olyan talajt válassz, amelynek érdesebbek és nagyobbak a szemcséi és nehezek is.
Majd szólj, hogy ezeknek a feltételeknek mi felel(t) meg! :D
 
Mennyire rémisztô gondolat egy barlang kialakítása növényes akváriumban - gondolok itt elsôsorban a flowra?
 
Sziasztok!

Dolgozom egy barlangos akvárium berendezésen (egyenlőre fejben).
A ötletem a következő: lávakövekből építem össze a hegyet, amit benövényesítek (mohák, páfrányok, Anubiasok).
A barlang szája mögött lesz az elszívás.
Természetesen így az aljzat egyenes marad (vagy enyhén a barlang szája felé lejt).
 
Jo regi a bejegyzes, de azert rakerdezek. Sikerult megvalositani? Van rola kep? (en is gondolkodom hasonloban, es kellenek az otletcsirak)
 
Back
Oldal tetejére