• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Banzai! ja nem,a másik

Andravor

Főkertész
43516259032_4b6759b389_o.jpg
Hát hello újra mindenki.

Pár év útkeresés után végre úgy tűnik megállapodunk valahol.Mikor bekerült az utolsó doboz is a lakásba,és kimerülten álltunk a szoba közepén, karomon a kis nyálcsorgató cicigekkóval felvetettem asszonynak,hogy a szemközti falon pont elférne 3 vagy 4 akvárium.oldalt meg még egy.Sose tudtam jól időzíteni :D Kicsit meglepődtem amikor rám mosolygott és azt mondta tényleg jól mutatna :) jól választottam ;)

Innen már csak cca négy hét telt el,és mivel a megálmodott projecthez még mindig nem készült el az egyedi tank,valahogy a kezemben maradt egy üres "hatvanliteres".A sors fintora hogy másnap jött az értesítő,hogy mehetek a nagyért.
Nade akkor már belevágunk negyedszerre is az Utricularia graminifolia kálváriába.Parvula mini volt a terv,de szembejött velem egy polcon ez a rohadék és nem bírtam ellenállni.mivel ez csak egy tervezetlen mellékkísérlet,nem stresszelek rajta.Még sose sikerült eredményt elérnem vele,pedig minden létező infót feltúrtam utána.próba cseresznye.DSM indítás,figyelek a pangó vízre,hőmérsékletre.A hqi csak 3órát megy nyitottan,utána a 2*24w párásítás után lefedve estig.ha valaki tud valamit amivel nőnek az esélyeim ne tartsa magában.A weeping moss akciós utolsó darab volt,kb háromnegyede ment a kukába,ezt majd újra kell raknom feltöltés előtt(nem GA-s mielőtt még vki rosszra gondol).A fa még nincs a végleges helyén csak tegnap este bedobtam a mohákkal gőzfürdőzni.

Köszi hogy benéztetek.Szorítsatok! :)


random 60*30*30 54l
JBL e901 SC Matrix
Aqua Medic hqi 150W+2*24W T5
ADA PS Spec
Amazonia+Powder
Döglött bonsai(sajnos nem sikerült kiderítenem az alanyt)
Weeping moss
Utricularia graminifolia (hogy égne a pokolban az idők végezetéig)

többi under construction.
 
Nagyon örülök, hogy az útkeresésben visszataláltál ide!

Ez a fa, ha eltalálod, nagyon ütős lesz, de legarább akkora kihívás lesz, mint az UG.:rolleyes:
Témamegfigyelés bekapcsolva, én biztosan szorítok!(y)
 
Nagyon örülök, hogy az útkeresésben visszataláltál ide!

Ez a fa, ha eltalálod, nagyon ütős lesz, de legarább akkora kihívás lesz, mint az UG.:rolleyes:
Témamegfigyelés bekapcsolva, én biztosan szorítok!(y)

Köszi.mohákkal kb nulla tapasztalatom van,szóval ez az egész indítás egy nagy kísérleti telep :)
 
Verebet ágyúval? :ROFLMAO:
Ez nem fair. Gondolom majd a nagyobb akvára átrakod.
Egyébként sok sikert az UG-hoz, én is tegnap indítottam wabiba UG-ét, kiváncsi leszek az eredményre én is.
Nem igazán sikerült még kitalálnom,hogy is legyen.most 30cm-en van,de az a 150wattnak túl kevés a fénycsőneo meg túl sok...de marad ezen mert a ''nagyobbik" 90*40*20as lesz :)
 
Csillagidő 20181008
IMG_20181007_195909.jpg
Eltelt pár hónap és jelentem eddigi legnagyobb sikeremet értem el a mocskos Utriculariaval.Egy rohadt új szálat se hozott de nem is döglött ki :D
úgy érzem megadtam neki minden esélyt,úgyhogy mostmár tényleg elindítom az akváriumot,mert ez eddig csak tetszhalott állapot volt.Ha akar valamit akkor mostmár harcolnia kell :)
Az amanok persze egyből kikapálták,de már nem nagyon hat meg.talán majd egy másik életben sikerül.
IMG_20181007_195909.jpg
 
Utoljára módosított:
Ez a fa brutál lett! Láttam már kísérletet, de ez tényleg nagyon jól sikerült.
A kövekkel mi a cél? Hamarosan benövi a dzsungel vagy majd mindig körbevágod a gyepet, hogy láthassuk?
A jobb falon a technika nem semmi!;) Azért gondolom, a zöld beszívót is lecseréled idővel üvegre.:rolleyes:
 
Eltelt pár hónap és jelentem eddigi legnagyobb sikeremet értem el a mocskos Utriculariaval.Egy rohadt új szálat se hozott de nem is döglött ki :D
úgy érzem megadtam neki minden esélyt,úgyhogy mostmár tényleg elindítom az akváriumot,mert ez eddig csak tetszhalott állapot volt.Ha akar valamit akkor mostmár harcolnia kell :)
Az amanok persze egyből kikapálták,de már nem nagyon hat meg.talán majd egy másik életben sikerül.

Mondom a tutit: UG nem fog az Amazoniában megeredni, szombaton lettem felvilágosítva én is. Teljesen más tápozást igényel mint a többi növényed, sóder vagy homok kelle neki. Hogy rohadjon meg! Két zselést tettem tönkre én is!
Szombaton barátságot kötöttem helyette a lileopsis brasiliensis-szel. ;)
 
Nekem az indiai megkövesedett fa nagyon kilóg, nem lenne jobb valami kevésbé tolakodó színű kő?
Vagy mohásítsd be és akkor nem látszik. :)
 
Ez a fa brutál lett! Láttam már kísérletet, de ez tényleg nagyon jól sikerült.
A kövekkel mi a cél? Hamarosan benövi a dzsungel vagy majd mindig körbevágod a gyepet, hogy láthassuk?
A jobb falon a technika nem semmi!;) Azért gondolom, a zöld beszívót is lecseréled idővel üvegre.:rolleyes:

A kövekből így túl sok,majd benövi ezmegaz:) mi a bajod a technikával? :D Nem szép,de legalább ronda :D
Annyira kétesélyes volt ez az akvárium az UG miatt,hogy nem kivántam többet beleáldozni.de ha lenne most fölös pénzem akkor elindulna a harmadik garnis nano inkább :)
 
Nekem az indiai megkövesedett fa nagyon kilóg, nem lenne jobb valami kevésbé tolakodó színű kő?
Vagy mohásítsd be és akkor nem látszik. :)

Egy kicsit sok így de majd benövi a növényzet.a MC pár napja került be,gyakorlatilag friss indításnak számít,csak a cryptok és az egy tő stau van benne az eleje óta.egyébként ez indiai mk fa?itt samuraistone néven fut mindenhol.még gondolkodom hogy lecserélem sima lávköre mohásítva
 
Pedig nagy királyság lett volna az UG gyep. Nekem egy darabig növekedett emers formában amazonia talajban. Majdnem összefüggő gyep lett belőle, igaz egy ennél jóval kisebb üvegben. De a fény a tiédhez képest kis elemlámpa volt 2 db 6 wattos led izzó személyében. Aztán elutaztunk és elfelejtettem mondani édesanyámnak h azt is kéne spriccelni mikor átjön etetni és elszáradt. Sajnáltam mert már kezdett nagyon jól kinézni, az UG topicban találsz róla képet ha érdekel. Király lett volna a bonsai a rizsföld közepén. A köveket én is inkább cserélném, túl élénk színe van. :)
 
A kövekből így túl sok,majd benövi ezmegaz:) mi a bajod a technikával? :D Nem szép,de legalább ronda :D
Annyira kétesélyes volt ez az akvárium az UG miatt,hogy nem kivántam többet beleáldozni.de ha lenne most fölös pénzem akkor elindulna a harmadik garnis nano inkább :)

A technikával semmi bajom, sőt szuper a skim!:)
Majd elindul az a harmadik garnélás nano is, türelem.
Meg biztos csinálsz újból egy király palut is és ismét lesznek gömbhalaid.
Én drukkolok Neked!
 
Back
Oldal tetejére