• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó BálinTó

Szépen besűrűsödött, meg a lila virágok is gyönyörűek.
Mennyire melegszik fel a víz a a dézsában? Bírja a hal, meg a béka?
Az élőlények rendben vannak, mind megvan. Amiért kicsit problémás, az a napi párolgás. Naponta 8 liter víz párolog el. Ez rengeteg ilyen pici vízmennyiség mellett. Naponta töltöm bele a vizet. Amikor hűvösebb ~25 fok körül van, csak 4 liter körül megy el.
 
@Bálint Nagy Te meddig hagyod kint a dézsádat? Főként az ősszel hűvösödő éjszakák miatt kérdem, hogy a halakat és a békát meddig cselendzseled :)
Bajban is vagyok a behozatallal, a kamrába tudom bepattintani, de ott is elég hűvös van, szóval a gerinceseket sztem ki kell majd halásznom....
 
@Bálint Nagy Te meddig hagyod kint a dézsádat? Főként az ősszel hűvösödő éjszakák miatt kérdem, hogy a halakat és a békát meddig cselendzseled :)
Bajban is vagyok a behozatallal, a kamrába tudom bepattintani, de ott is elég hűvös van, szóval a gerinceseket sztem ki kell majd halásznom....
Szeptember végéig az időjárás előrejelzése alapján biztos. Akkor megnyírom annyira, hogy a kocsi csomagtartójába be tudjam tenni és elviszem két utcányira egy ismerőshöz, aki egy fedett világos kerti épületbe el tudja helyezni. Halakat, békát kiveszem és elviszem @Molnár Máté -hoz ha megengedi. :D
 
Megkérdeztem a művésznőt. Szerinte az egy ajtó kilinccsel és kis ablakkal a tetején. De az a jó művészet, ami elgondolkodtat és azt látsz bele amit akarsz. :D
Én kifejezetten szeretem a gyerekrajzokat, mert sokkal több mindent bele lehet látni, mint egy felnött "müvész" által készitett absztrakt képbe.
A kislányod által elrejtett (nek vélt) apró részletek egészen emlékeztetnek Hieronymus-ra.
Példaul a kisablakos kapu (amiröl már mindannyian tudjuk, hogy az tulajdonképpen a való világot és a poklot elválaszató akasztófaként szolgál) szélén a szomorú nyuszika úgy kulcsolja a háta a möge a kezeit, hogy azzal a megbánás minden elemét kinyilvánitja.
IMG_20230522_203041.jpg
Vajon ö lenne a hóhér?

A fa lombjában a halál jele- a koponya- szintén a gyilokkapura tereli figyelmünket.
A több féle anyag használata -kréta mellett zsirkréta- és emlitésre mélton. Az utóbbi sokkal ellenállóbb, s ebben látszik, hogy az anyagválaszték során is metafórák kerültek a képbe. Hiszen a fa sokkal tovább fog élni, mint a csibefejü virágok, ezért a zsirkréta.

Egyszer azt olvastam, hogy a gyerekek által rajzolt ablakok, melyeken + van, az arra utal, hogy a gyermek titkol valamit. Ezt még kisebb koromban olvastam -amikor még én is igy rajzoltam ablakot- viszont nem volt titkolni valóm.🤷🏻‍♀️



Ja! Amugy a dézsa idén is pofás, örülök, hogy kitalicskáztad. már most milyen nagyok a növények! Tavaly guppyk voltak benne, vagy már akkor is szifók?
 
Én kifejezetten szeretem a gyerekrajzokat, mert sokkal több mindent bele lehet látni, mint egy felnött "müvész" által készitett absztrakt képbe.
A kislányod által elrejtett (nek vélt) apró részletek egészen emlékeztetnek Hieronymus-ra.
Példaul a kisablakos kapu (amiröl már mindannyian tudjuk, hogy az tulajdonképpen a való világot és a poklot elválaszató akasztófaként szolgál) szélén a szomorú nyuszika úgy kulcsolja a háta a möge a kezeit, hogy azzal a megbánás minden elemét kinyilvánitja.
View attachment 176089
Vajon ö lenne a hóhér?

A fa lombjában a halál jele- a koponya- szintén a gyilokkapura tereli figyelmünket.
A több féle anyag használata -kréta mellett zsirkréta- és emlitésre mélton. Az utóbbi sokkal ellenállóbb, s ebben látszik, hogy az anyagválaszték során is metafórák kerültek a képbe. Hiszen a fa sokkal tovább fog élni, mint a csibefejü virágok, ezért a zsirkréta.

Egyszer azt olvastam, hogy a gyerekek által rajzolt ablakok, melyeken + van, az arra utal, hogy a gyermek titkol valamit. Ezt még kisebb koromban olvastam -amikor még én is igy rajzoltam ablakot- viszont nem volt titkolni valóm.🤷🏻‍♀️



Ja! Amugy a dézsa idén is pofás, örülök, hogy kitalicskáztad. már most milyen nagyok a növények! Tavaly guppyk voltak benne, vagy már akkor is szifók?
Kezdem érteni, miért tetszik az absztrakt, háromszögekből festett üres munka szoba neked és nekem miért nem. 🤷😘
 
Kezdem érteni, miért tetszik az absztrakt, háromszögekből festett üres munka szoba neked és nekem miért nem. 🤷😘
Ebből is látszik, mennyire különböző látásmódú emberek tudnak jót beszélgetni itt, a fórumon. Ugyan azt a fényképet nézve egészen mást látunk, másra helyezzük a hangsúlyt.
Van, aki Bálint gyönyörű kertjét látja, van aki akasztott embert vél felfedezni, van akinek az absztrakt vagy az egyszerű geometriai formák jutnak eszébe egy másik topic-ból. Ez sok mindent elárul rólunk, a pszihológusok szerint.
Például észrevettétek a fa törzsén azt az érdekes hosszúkás rombusz formát?
 
Utoljára módosított:
Én kifejezetten szeretem a gyerekrajzokat, mert sokkal több mindent bele lehet látni, mint egy felnött "müvész" által készitett absztrakt képbe.
A kislányod által elrejtett (nek vélt) apró részletek egészen emlékeztetnek Hieronymus-ra.
Példaul a kisablakos kapu (amiröl már mindannyian tudjuk, hogy az tulajdonképpen a való világot és a poklot elválaszató akasztófaként szolgál) szélén a szomorú nyuszika úgy kulcsolja a háta a möge a kezeit, hogy azzal a megbánás minden elemét kinyilvánitja.
View attachment 176089
Vajon ö lenne a hóhér?

A fa lombjában a halál jele- a koponya- szintén a gyilokkapura tereli figyelmünket.
A több féle anyag használata -kréta mellett zsirkréta- és emlitésre mélton. Az utóbbi sokkal ellenállóbb, s ebben látszik, hogy az anyagválaszték során is metafórák kerültek a képbe. Hiszen a fa sokkal tovább fog élni, mint a csibefejü virágok, ezért a zsirkréta.

Egyszer azt olvastam, hogy a gyerekek által rajzolt ablakok, melyeken + van, az arra utal, hogy a gyermek titkol valamit. Ezt még kisebb koromban olvastam -amikor még én is igy rajzoltam ablakot- viszont nem volt titkolni valóm.🤷🏻‍♀️



Ja! Amugy a dézsa idén is pofás, örülök, hogy kitalicskáztad. már most milyen nagyok a növények! Tavaly guppyk voltak benne, vagy már akkor is szifók?
Imádtam ezt az elemzést. :ROFLMAO: Tavaly is szifó volt benne, meg molli ha jól emlékszem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére